Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

5 hours ago, medobrundo said:

 

...

I u neku ruku, Partizan u košarci jeste institucija za Zvezdu. Zvezda ni nema bivše igrače i trenere od integriteta, koji bi danas mogli da preuzmu funkcije u klubu i utiču svojim znanjem i vezama. Nama je Saša Obradović otprilike najveća igračka legenda u nekim funkcionalnim godinama.

 

 

iRVRGYW.gif

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, medobrundo said:

 

To je sve toliko poznato, da ne znam da li sumiraš, konstatuješ, izražavaš bunt, protestuješ, piskaraš jer ne znaš šta ćeš.

 

Da li mi zaista pričamo o tome kako klubom upravlja čovek koji je gurnuo sina u prvi tim, koji je mogao da igra samo tamo gde mu je tata direktor, a zatim tarhetirao pojedinačno ljude sa različitih foruma i platformi koji ismevaju Filipa?

 

Nebojša Čović je bolesnik. Doruckuje sujetu, ruča spletke i podmetanja i večera zamenu teza.

 

I toga smo valjda svi ovde svesni. 

 

I u neku ruku, Partizan u košarci jeste institucija za Zvezdu. Zvezda ni nema bivše igrače i trenere od integriteta, koji bi danas mogli da preuzmu funkcije u klubu i utiču svojim znanjem i vezama. Nama je Saša Obradović otprilike najveća igračka legenda u nekim funkcionalnim godinama.

 

 

 

A ti mislis da je kod komšija nešto bolja situacija? Eto oni od svojih legendi zive u pm. Vidjeli smo to predhodnih sezona. 

Jednostavna stvar brate, upumpane nenormalne pare od države (politika pogurala), doveli najboljeg trenera evrope (koji nikad nigdje nije radio ako nije imao neogranicen budzet), dali mu sve sto je htjeo da dovede sem onih koji naravno nisu htjeli da dodju i opet poduva prvu sezonu. Kupe ti licencu i jos ti dodatno upumpaju jos para i napravis legiju stranaca i sad kao poredimo uspjehe i seremo po upravama i igracima, sto naravno ne ponistava to da je Covic svakakav. Ali sustina je ta da mi bez takvog Covica sa svim  legendama ovog svijeta ne bi evro kup mogli da igramo, jer bi nas ove legende sa druge strane sahranile davnih dana sa sve najvecim trenerskim sinom nasih naroda i narodnosti i jos bi se posrali na nas. To su cinjenice.

Samo bih volio da vidim te ljude koji bi u ovom momentu preuzeli fotelju i da  odrze ovo sve bar na ovom nivou sa sve ovim uslovima i finansijama.

 

Pogledajte samo komsije posle Vujosevica, nije da ih nisu vodile legende kluba, pa sta su odradili.

Ne znaju funkcionisati kad se kolač dijeli na dva jednaka dijela i zasto tad nije dosao najbolji trener evrope.

 

Zalosno je kad se Covic mora braniti, al u ovom mulju mi bez njega nista ne bi uradili. Zalosno ali tacno.

 

  • Like 16
  • Love 2
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, PERICA!!! said:

 

A ti mislis da je kod komšija nešto bolja situacija? Eto oni od svojih legendi zive u pm. Vidjeli smo to predhodnih sezona. 

Jednostavna stvar brate, upumpane nenormalne pare od države (politika pogurala), doveli najboljeg trenera evrope (koji nikad nigdje nije radio ako nije imao neogranicen budzet), dali mu sve sto je htjeo da dovede sem onih koji naravno nisu htjeli da dodju i opet poduva prvu sezonu. Kupe ti licencu i jos ti dodatno upumpaju jos para i napravis legiju stranaca i sad kao poredimo uspjehe i seremo po upravama i igracima, sto naravno ne ponistava to da je Covic svakakav. Ali sustina je ta da mi bez takvog Covica sa svim  legendama ovog svijeta ne bi evro kup mogli da igramo, jer bi nas ove legende sa druge strane sahranile davnih dana sa sve najvecim trenerskim sinom nasih naroda i narodnosti i jos bi se posrali na nas. To su cinjenice.

Samo bih volio da vidim te ljude koji bi u ovom momentu preuzeli fotelju i da  odrze ovo sve bar na ovom nivou sa sve ovim uslovima i finansijama.

 

Pogledajte samo komsije posle Vujosevica, nije da ih nisu vodile legende kluba, pa sta su odradili.

Ne znaju funkcionisati kad se kolač dijeli na dva jednaka dijela i zasto tad nije dosao najbolji trener evrope.

 

Zalosno je kad se Covic mora braniti, al u ovom mulju mi bez njega nista ne bi uradili. Zalosno ali tacno.

 

Nema Partizan mnogo veći budžet od Zvezde, ali ljudi zaboravljaju da je Partizan uzeo nekoliko milki više od karata, takodje postao je klub koji privlači strance iz svih krajeva Evrope čak su neki Islandjani bili...

  • Ha-ha 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PERICA!!! said:

 

 

Samo bih volio da vidim te ljude koji bi u ovom momentu preuzeli fotelju i da  odrze ovo sve bar na ovom nivou sa sve ovim uslovima i finansijama.

 

Zalosno je kad se Covic mora braniti, al u ovom mulju mi bez njega nista ne bi uradili. Zalosno ali tacno.

 


Ко год да је умјесто НЧ док су власничкк односи какви јесу, радио би исто као и СНС Остоја-кмечао за паре. И да има некога који не прави киксеве са регистрацијом играча.  Оно најбитније је да се не петља струци у посао тј да не буде НЧ.

Djura.net и још неки рецимо као папагаји понављају о тиму који добија да се не мијења али ваљда је и оним најнаивнијим јасно како смо ове године могли лагано да играмо плеј оф. Вишак играча у ростеру које сигурно није бирао Влада Јо и буџет ФМП-а који ничему не служи Звезди, је сигурно цифра и за останак Калинића и долазак петице коју смо чекали. Кошарка и фудбал су 2 свијета и у кошарци је евро искорак мноогоооо лакше направити. 
Ево лупићу Божа Маљковић и то из Мажестика нпр. би могао боље са овим парама само да има писмену администрацију и да буде логистика струци онако какву је он имао док је као тренер са Југопластиком био не једном него 3х првак Европе. Неко зна ко је тада био председник Југопластике? Да је био у Савезу комуниста (или сада и СНС-у)? 

Човићу је истекао рок трајања и није страшно што има обичних навијача што су пали на његов спин “нема ко други дајте име” него ће тек да буде страшно ако остане одлуком одозго…

 

 

 

 

Edited by Константин
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PERICA!!! said:

 

A ti mislis da je kod komšija nešto bolja situacija? Eto oni od svojih legendi zive u pm. Vidjeli smo to predhodnih sezona. 

Jednostavna stvar brate, upumpane nenormalne pare od države (politika pogurala), doveli najboljeg trenera evrope (koji nikad nigdje nije radio ako nije imao neogranicen budzet), dali mu sve sto je htjeo da dovede sem onih koji naravno nisu htjeli da dodju i opet poduva prvu sezonu. Kupe ti licencu i jos ti dodatno upumpaju jos para i napravis legiju stranaca i sad kao poredimo uspjehe i seremo po upravama i igracima, sto naravno ne ponistava to da je Covic svakakav. Ali sustina je ta da mi bez takvog Covica sa svim  legendama ovog svijeta ne bi evro kup mogli da igramo, jer bi nas ove legende sa druge strane sahranile davnih dana sa sve najvecim trenerskim sinom nasih naroda i narodnosti i jos bi se posrali na nas. To su cinjenice.

Samo bih volio da vidim te ljude koji bi u ovom momentu preuzeli fotelju i da  odrze ovo sve bar na ovom nivou sa sve ovim uslovima i finansijama.

 

Pogledajte samo komsije posle Vujosevica, nije da ih nisu vodile legende kluba, pa sta su odradili.

Ne znaju funkcionisati kad se kolač dijeli na dva jednaka dijela i zasto tad nije dosao najbolji trener evrope.

 

Zalosno je kad se Covic mora braniti, al u ovom mulju mi bez njega nista ne bi uradili. Zalosno ali tacno.

 

Da se Žocu nisu poklopile neke druge stvari, umesto njega bi za te velike novce dosao neki drugi veliki trener i bilo bi potpuno isto. Dakle, te pricr o legendama i slicno ne piju bas vodu. Bili su tamo Divac i Danilovic, pa nisu bas legendaran utisak ostavili.

Uostalom, imamo mi u fudbalu mnogo legendi. Jedna od najvecih je Robi, a prakticno nista nije mogao. Uleteo u sistem gde su stvari vec postavljene i to je to.

Covic mora da ode, to je fakat. Problem je naci nekog ko ce pored svega imati tu žicu bitange, mufljuza... Da ne ponavljamo zasto mora da ima tu osobinu. Prica se da je Boža imao presudnu ulogu oko dovodjenja Duška. Pitanje je koliko on ima snage i želje da se uključo više.

Sve u svemu, a na velku žalost, moracemo da se predamo u Batine ruke skroz i da postanemo stopostotno sns klub. Verovatno smo bili i ovih godina, ali se mozda imao privid da nije to bas sve tako. Ubuduce ce morati i taj privid neke autonomije da nestane.

Edited by berti
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Za one koji se prave "koštunice" i traže ime koje bi zamenilo čovića evo mog predloga Dragan Đilas!  I za dve sezone eto nas na F4

 

mislim da bi mali alek radije dozvolio aljbina kurtija i usput ubedio generalstab da je potomak nemanjica i trojanski konj koji ce vratiti kosovo, nego djilasa

 

nema od personalnih promena nista. ja se otprilike uzdam u chovketovu sujetu, da resi da ne pravi sranja, tj prepusti profesionalcima kosarkaski posao, kako ne bi zavrsio karijeru sa porazima od partizana, tri sezone redom.

 

u tom smislu je bitno da dushko nekako uspe. sto se mene licno tice, bitno mi je pre svega zbog one siledzijske kradje na prosloj tekmi, unforgiven.

  • Like 20
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najveća mana NČ je što mu priroda ne dozvoljava da prestane da jede g... , meša se u struku i transfer politiku i naravno, što  ne može bez onih idiotskih konferencija. Čovek prosto ne mari da usere momentum i sezonu a da zauzvrat privuče pažnju. 

 

To je  taj truli manir koji mnogi "rukovodioci" ovde imaju već više od 30 godina. 

 

Sumnjam da je sposoban da išta uradi po tom pitanju. 

 

Što se tima tiče, jasno je- Ako je ikako moguće da ostane Kampaco i gradi se oko njega i po volji trenera (za koga i dalje mislim da je gubitnik jer je onog trenutka kad su šanse za top8 postale Scifi, ekipa "proigrala", što može da znači da loše psihički priprema ekipu.Jako bih voleo da me demantuje, iskreno), onda postoje realne šanse da igramo značajniju ulogu od  simpatične ekipe sa ludom atmosferom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cuo sam i ja to za Bozu

To mi i deluje najkosarkaskije resenje a da je blizak sns

Djilas bi bio odlicno resenje ali znamo da od toga nema nista

 

Sumnjam da ce Covic otici iz kluba pre mislim da ce ostati neki pocasni predsednik 😏 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prica se o Bozi, i prica se o tome da ce Covic otici na jednu drugu lukrativnu funkciju, kao sto se govorka da ce svakako oba BG kluba i dogodine da igraju EL, bez obzira na ishod tog finala ABA lige, ali je sve to na dugom stapu i izuzetno je upitno. Covic svakako nije hteo ni proslo leto da ode, kad su slicnu stvar pokusali, pa su na kraju odjednom odlucili da odrese kesu i za KKCZ, tamo u septembru, al ajde. Nisam sad siguran koliko ce smeti Covic da talasa, ali videcemo sve u junu. 

 

Nadam se da cemo ove dve tekme u EL da odigramo na max obrtaja i da pokusamo obe da pobedimo. Nikakve kalkulacije, odmaranja, razigravanja, nego kao da nam zivot zavisi od toga. Zasluzila je publika da se uz dobar basket oprosti od EL sezone, a i posteno bi bilo da imamo pola-pola skor.

 

Svakako, izuzetno depresivna sezona u EL, cak je prejebala i one od prethodnih godina gde smo takodje glupavo gubili, ipak ovo je posebno. Na kraju eto - Bajern i Panatenaikos, gde smo uspeli neverovatno da izgubimo, uz Albu i Zalgiris, gde smo takodje brainfartovali, pa na kraju i ta Miroticeva trojka, ali i pucanje sebi u nogu ulaskom u sezonu sa coach Dovlom. Suma sumarum, da smo bar 3 od ovih 5 dobili, sad bi imali manje vise gotovu situaciju i TOP 8 u ruci, a bilo je realno da dobijemo svih 5. Na kraju krajeva, kad je bilo tesko, bili smo krs, tako da objektivno nam i nije mesto medju najboljih osam ekipa u Evropi. 

 

Sad treba da se fokusiramo na aba ligu, gde je domaci teren 90 posto posla. Postoji mogucnost da Partizan izgubi u Moraci, ali i da mi izgubimo od Cedevite. Ipak, mislim da ce taj domaci teren da bude kljuc, i da ce na kraju da determinise sampiona, mada su vece nego ikad sanse da se brejkne rival.

 

Za leto mi je jedina zelja da Dusko Ivanovic ostane, da selektira svoj tim i da mu se onda sudi, a da mi pokazemo manire velikog kluba koji veruje u kontinuitet. 

  • Like 37
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kankkunen said:

Priča se da i struka ima slično mišljenje, a i plata mu je veteranska najniža ... nije zahtevan, ćuti i radi sve što treba.

Cenim da će imati mesto na kraju klupe.

ovo onda podrazumeva i ozbiljne opcije ispred njega na centru...a i za ceo roster

imas neki info ili samo nagadjas?

 

po meni su sve opcije u igri za sl. sezonu

od stopiranja drzavnih para i zivotarenja narednih x godina do nekog novog uppr-a

do faku/vildoza/kalina/polonara/kabengele all-in za f4

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

mislim da bi mali alek radije dozvolio aljbina kurtija i usput ubedio generalstab da je potomak nemanjica i trojanski konj koji ce vratiti kosovo, nego djilasa

 

nema od personalnih promena nista. ja se otprilike uzdam u chovketovu sujetu, da resi da ne pravi sranja, tj prepusti profesionalcima kosarkaski posao, kako ne bi zavrsio karijeru sa porazima od partizana, tri sezone redom.

 

u tom smislu je bitno da dushko nekako uspe. sto se mene licno tice, bitno mi je pre svega zbog one siledzijske kradje na prosloj tekmi, unforgiven.

 

Pa nisu njih dvojica baš toliki smrtni neprijatelji kakvima se vole u medijima predstaviti. Bila bi to ok saradnja, još Alek može da pošalje sliku u javnost kako nije istina da SNS baš sve drži pod kontrolom. win-win

 

Ja mislim da do toga neče doči iz drugog razloga. A to je što je Đilas trenutno ipak malo ozbiljnija politička figura da bi se tu zajebavao sa košarkaškim klubovima. Takvi obično imaju veče apetite.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ovo onda podrazumeva i ozbiljne opcije ispred njega na centru...a i za ceo roster

imas neki info ili samo nagadjas?

 

po meni su sve opcije u igri za sl. sezonu

od stopiranja drzavnih para i zivotarenja narednih x godina do nekog novog uppr-a

do faku/vildoza/kalina/polonara/kabengele all-in za f4

Samo nagađam, a voleo bih da znam :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

Pa nisu njih dvojica baš toliki smrtni neprijatelji kakvima se vole u medijima predstaviti

mislim da gresis ili ucitavas ono narodno svi su oni isti

djilas je doziveo prilican broj licnih udara i udara na porodicu

onomad je u suzama bio kad mu se stoka popela na krov zgrade i vredjala decu

nisu to stvari koje se lako zaboravljaju

 

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, PERICA!!! said:

 

A ti mislis da je kod komšija nešto bolja situacija? Eto oni od svojih legendi zive u pm. Vidjeli smo to predhodnih sezona. 

Jednostavna stvar brate, upumpane nenormalne pare od države (politika pogurala), doveli najboljeg trenera evrope (koji nikad nigdje nije radio ako nije imao neogranicen budzet), dali mu sve sto je htjeo da dovede sem onih koji naravno nisu htjeli da dodju i opet poduva prvu sezonu. Kupe ti licencu i jos ti dodatno upumpaju jos para i napravis legiju stranaca i sad kao poredimo uspjehe i seremo po upravama i igracima, sto naravno ne ponistava to da je Covic svakakav. Ali sustina je ta da mi bez takvog Covica sa svim  legendama ovog svijeta ne bi evro kup mogli da igramo, jer bi nas ove legende sa druge strane sahranile davnih dana sa sve najvecim trenerskim sinom nasih naroda i narodnosti i jos bi se posrali na nas. To su cinjenice.

Samo bih volio da vidim te ljude koji bi u ovom momentu preuzeli fotelju i da  odrze ovo sve bar na ovom nivou sa sve ovim uslovima i finansijama.

 

Pogledajte samo komsije posle Vujosevica, nije da ih nisu vodile legende kluba, pa sta su odradili.

Ne znaju funkcionisati kad se kolač dijeli na dva jednaka dijela i zasto tad nije dosao najbolji trener evrope.

 

Zalosno je kad se Covic mora braniti, al u ovom mulju mi bez njega nista ne bi uradili. Zalosno ali tacno.

 

 

Gle, poenta uspeha Partizana su velike pare i Precednik koji se apsolutno ništa ne pita oko struke i kadrovskih pitanja.

 

Naš apsolutno NAJVEĆI problem je Nebojša Čović i njegova sujeta i njegovi prioriteti u životu.

 

A njegov jedini prioritet (sem para) jeste biti prvi u selu. Ostaloga sve apsolutno ne zanima.

 

Pa i ovaj tim je selektiran da bude matchup Partizanu, a ne da uradi nešto u EL.

 

Sve dok Nebojša bude držao svoje prste u kadriranju, mi sreće u EL videti nećemo, bez obzira ko sedeo na klupi. On je prigrlio svoje opanke i JEBENO NIKAD neće iskoračiti iz njih.

 

Mi imamo ove godine neku trećinu manji budžet od komšiluka, ali su to opet respektabilne pare i naravno da se sa njima moglo bolje hendlovati.

 

Ali, tu opet dolazimo do toga ko odlučuje kako će se ti novci upotrebiti i onda vrtimo Kvaku 22 do večnosti i nazad.

 

A s obzirom da ćemo i ABA ove godine ispušiti, baš me zanima šta će Čovićeve apologete onda da izjave.

 

Da podsetim, Raduljica = budžet dovoljan za EL TOP 8 sa strukom koja se bavi svojim poslom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Markoss said:

Prica se o Bozi, i prica se o tome da ce Covic otici na jednu drugu lukrativnu funkciju, kao sto se govorka da ce svakako oba BG kluba i dogodine da igraju EL, bez obzira na ishod tog finala ABA lige, ali je sve to na dugom stapu i izuzetno je upitno. Covic svakako nije hteo ni proslo leto da ode, kad su slicnu stvar pokusali, pa su na kraju odjednom odlucili da odrese kesu i za KKCZ, tamo u septembru, al ajde. Nisam sad siguran koliko ce smeti Covic da talasa, ali videcemo sve u junu. 

 

Nadam se da cemo ove dve tekme u EL da odigramo na max obrtaja i da pokusamo obe da pobedimo. Nikakve kalkulacije, odmaranja, razigravanja, nego kao da nam zivot zavisi od toga. Zasluzila je publika da se uz dobar basket oprosti od EL sezone, a i posteno bi bilo da imamo pola-pola skor.

 

Svakako, izuzetno depresivna sezona u EL, cak je prejebala i one od prethodnih godina gde smo takodje glupavo gubili, ipak ovo je posebno. Na kraju eto - Bajern i Panatenaikos, gde smo uspeli neverovatno da izgubimo, uz Albu i Zalgiris, gde smo takodje brainfartovali, pa na kraju i ta Miroticeva trojka, ali i pucanje sebi u nogu ulaskom u sezonu sa coach Dovlom. Suma sumarum, da smo bar 3 od ovih 5 dobili, sad bi imali manje vise gotovu situaciju i TOP 8 u ruci, a bilo je realno da dobijemo svih 5. Na kraju krajeva, kad je bilo tesko, bili smo krs, tako da objektivno nam i nije mesto medju najboljih osam ekipa u Evropi. 

 

Sad treba da se fokusiramo na aba ligu, gde je domaci teren 90 posto posla. Postoji mogucnost da Partizan izgubi u Moraci, ali i da mi izgubimo od Cedevite. Ipak, mislim da ce taj domaci teren da bude kljuc, i da ce na kraju da determinise sampiona, mada su vece nego ikad sanse da se brejkne rival.

 

Za leto mi je jedina zelja da Dusko Ivanovic ostane, da selektira svoj tim i da mu se onda sudi, a da mi pokazemo manire velikog kluba koji veruje u kontinuitet. 

U 99% slucajeva bih se slozio da je domaci teren najveci faktor za pobednika ali smatram da ove sezone nije bas tako. Deluje da je tenzija nikad veca i da tim koji igra prve dve na strani moze da bude u velikoj prednosti (odigra rastereceno i bez prevelikog pritiska) sto se uostalom i pokazalo ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

sto se domaceg terena tice, jeste faktor ali je po meni veci faktor da li cemo uspeti da u prve dve tekme ponistimo samopouzdanje na kojem partizan jase ovih mesec-dva a ubedjen sam da je to moguce, naravno, ne samo trudom, vec kombinovano sa pamecu i umecem.

 

znamo da mozemo da dobijemo na njihovom terenu i znamo da moze da im udje voda u ushi i da redjaju nemile scenarije po glavi, koje su vec iskusili.

 

ako neko zna da dobije favorita u plejofu vise puta, to je dushko.

samo, nece se to desiti uz cist max obrtaja, treba nam i grejtnes, za sta verujem da su nasi sposobni.

  • Like 17
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...