Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 hours ago, quentin said:

Kako su Dobrića prošli u ona dva posljednja napada, kao da je džak krompira, a ne igrač koji igra odbranu. Jezivo. 

 

A dobro, treba to uzeti sa rezervom, ipak smo prioritetno branili šut za tri, a dvojku posledično puštali. Čak mi je delovalo u drugoj situaciji da je išao faul da napravi...

 

Bilo kako bilo, veeeelika pobeda! Porodili smo je! Ali bukvalno porodili... Raduje me što i bez glavnih igrača i pre svega trojice ball handlera mi smo i dalje u stanju da porodimo "a la Radonja" pobedu na gostovanju. A tek kakav plafon imamo kompletni... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Everlook said:

Estonski (lol) sudija koji nas je opljackao protiv Barse kaznjen sa 4 utakmice suspenzije.

 

 

Vidis kako to ide.. Kad smo mi napravili gresku, kaznjen je klub i takodje ispasta igrac kojeg je klub doveo, a u ovom slucaju, kada je sudija napravio gresku, koga je EL selektirala da sudi, samo je sudija kaznjen i to je to. Tako da, mogli bi malo i "sami sebe da kazne" kao sto i druge kaznjavaju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Troteri said:

A dobro, treba to uzeti sa rezervom, ipak smo prioritetno branili šut za tri, a dvojku posledično puštali. Čak mi je delovalo u drugoj situaciji da je išao faul da napravi...

Da, zapravo pomislio sam bio da je dobro što je bio previše spor da napravi faul, jer bi ovi vjerovatno namjernu svirali.

Samo, malo da je pokretljiviji bio, da ovaj mora pola sekunde više da potroši da ga obiđe, ali sad je sve ok.

2 minutes ago, CoCaniggia said:

Vidis kako to ide.. Kad smo mi napravili gresku, kaznjen je klub i takodje ispasta igrac kojeg je klub doveo, a u ovom slucaju, kada je sudija napravio gresku, koga je EL selektirala da sudi, samo je sudija kaznjen i to je to. Tako da, mogli bi malo i "sami sebe da kazne" kao sto i druge kaznjavaju.

A ko još da se kazni? Da Evroliga samu sebe suspenduje?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, quentin said:

Da, zapravo pomislio sam bio da je dobro što je bio previše spor da napravi faul, jer bi ovi vjerovatno namjernu svirali.

Samo, malo da je pokretljiviji bio, da ovaj mora pola sekunde više da potroši da ga obiđe, ali sad je sve ok.

A ko još da se kazni? Da Evroliga samu sebe suspenduje?

Ako su Campazza kaznili do marta, sudiju cetiri utakmice, Zvezdu novcano, zasto i oni ne bi platili novcanu kaznu? Ako Campazzo snosi posledice za Zvezdinu gresku koja takodje snosi posledice, ne vidim razlog zbog cega ni EL ne bi mogla da snosi posledice zbog greske sudije kojeg su oni izabrali da sudi? Ne, svi mogu da budu kaznjeni, svako da snosi posledice, samo su oni izuzetak i bez odgovornosti.Naravno, niko ne ocekuje da ce oni sami sebe kazniti, niti to tako funkcionise, ali kada su vec tako rigorozni prema drugima, mogli bi biti makar malo i prema sebi.

Link to comment
Share on other sites

Duško je nesumnjivo top level stručnjak u segmentu raspodele minutaže i definisanju jasnih uloga igrača što je glavni preduslov za besprekornu timsku hemiju, posebno u ovako velikim rosterima koje ovo takmičenje i iziskuje. Milina je biti ovako spokojan po pitanju poslušnosti igrača ali i ne biti iznenadjen jer i nama i timu iz tekme u tekmu demonstrira veštinu da svakom igraču nadje jaču stranu i upotrebi je u pravom trenutku. Maestro i gospodin za uzor.
Nakon Nedarine izjave sinoć jasno je ko nam je genuine lider i kada se vrate Vildosa i Faku.
Proslava poena nakon one trojke u derbiju je već sada antologijska scena KKCZ i njemu lično verovatno najdraži trenutak u karijeri...do sada.
Sinoć je izašao pred kameru pripremljen, skoncentrisan i ozbiljan, što i trenutak nalaže, i iskoristio svaki sekund da nas predstavi u najboljem svetlu.
Da ga noge služe i da nam ga ne troše mangupi.


A ti Filipe skači im po glavama vazda...ka'ćeš ako ne sada.





  • Like 16
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CoCaniggia said:

Ako su Campazza kaznili do marta, sudiju cetiri utakmice, Zvezdu novcano, zasto i oni ne bi platili novcanu kaznu? Ako Campazzo snosi posledice za Zvezdinu gresku koja takodje snosi posledice, ne vidim razlog zbog cega ni EL ne bi mogla da snosi posledice zbog greske sudije kojeg su oni izabrali da sudi? Ne, svi mogu da budu kaznjeni, svako da snosi posledice, samo su oni izuzetak i bez odgovornosti.Naravno, niko ne ocekuje da ce oni sami sebe kazniti, niti to tako funkcionise, ali kada su vec tako rigorozni prema drugima, mogli bi biti makar malo i prema sebi.

Svi smo mi navijači i jasno je da smo ogorčeni što smo od Barse izgubili na onakav način, ali to je bila posljedica sudijske greške, propusta, previda, a ne nekog smišljenog i planiranog postupka. Ovakva kazna za sudiju je uobičajena, i prilično oštra u tim okvirima.

 

S druge strane, naš klub je obmanuo EL kroz dokumentaciju. Obavezao se na nešto što nije uradio. To nije bio previd, niti je posljedica greške pojedinca, nego postupak organizacije koju čine najodgovorniji klupski rukovodioci.

 

I ja se nadam da će nas nekako poštedjeti i da će Faku zaigrati što prije, ali, realno, klub je kaznu zaslužio.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Malo smara ovo razmisljanje i pisanje ko ce biti tu sledece sezone.  Pa nismo mi KK Sledeca Sezona, tj. nismo vise. 🙂 Tu stafetu imaju komsije. Ok, kontam da se brinemo sta cemo kako cemo... ALI... Filip je tu, Vildoza je tu, Facu je tu (za ABA i top8), Nemanja postaje Nedovic, i naravno, Duuusko, Dusko! 

Uzivajmo.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da budem baš siguran da ono sudija nije namerno prevideo. Sudijska obuka od najranijih dana je da se posmatraju noge kod kretnje u dribling a igrači najčešće da bi pokrenuli dribling a izbegli sviranje koraka malo zabace nazad zadnju nogu.

Mogumirne duše da prihvatim da ovo nije nikakva zavera ali mislim da je video i da nije hteo da svira.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CoCaniggia said:

U pravu si 100%, nema tu sta. Ali tako gledano, ne bi trebao ni Campazzo da se kazni. I on je mozda "napravio gresku" prilikom potpisa za nas, prevideo da je sve regularno, da ce sve proci u redu itd. i na kraju izvukao deblji kraj.. U svakom slucaju, bar malo neka skrate kaznu, jer stvarno nema smisla, pa nek se uzdaju u pamet sledeci put.

Kampaco jeste koletralna šteta, ali, na neki način, igrači su kažnjeni uvijek kad je i njihov klub kažnjen. Kad neki klub diskvalifikuju zbog brljotina uprave ili sranja koje prave navijači, igrači popuše jer ne mogu da se takmiče, a nisu ni krivi ni dužni.

Jednostavno, potpisom za neki klub oni se obavezuju da snose sudbinu kluba, čak i ako nemaju veze sa nekim stvarima koje se dešavaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, quentin said:

Kampaco jeste koletralna šteta, ali, na neki način, igrači su kažnjeni uvijek kad je i njihov klub kažnjen. Kad neki klub diskvalifikuju zbog brljotina uprave ili sranja koje prave navijači, igrači popuše jer ne mogu da se takmiče, a nisu ni krivi ni dužni.

Jednostavno, potpisom za neki klub oni se obavezuju da snose sudbinu kluba, čak i ako nemaju veze sa nekim stvarima koje se dešavaju.

 

Stim da Kampaco ima direktno veze i da je svima jasno da je kazna proizvoljno odredjena zbog dolaska Kampaca i pre toga Vildoze i da je posledica pritiska najvecih klubova.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, quentin said:

Kako su Dobrića prošli u ona dva posljednja napada, kao da je džak krompira, a ne igrač koji igra odbranu. Jezivo. 

 

Ma da. Ali kakve su sudije bile ja se plašim da bi igrači njihovi da im je Dobrić (ili bilo ko drugi) u tim momentima bio i malo blizu kontakta skočili na njega van 6.25 i eto ti opet 3 bacanja za njih. Ni sam ne znam koliko ih je bilo. Sa druge strane nepravljanje takvog faula troši sekunde i sve je dobro ispalo na kraju. Video je Ivanović o čemu se radi i verujem da je sam rekao igračima da u tim momentima budu samo statisti.

Pa onaj momenat kad se  kod aut linije borili Lazarević i neki njihov da vide čija je lopta, čim su našli snimak izbliza gde se vidi da je lopta imala kontakt sa ramenon njihovog igrača dok mu je ruka bila u autu, brzinom munje su preleteli taj kadar pa gledaju druge gde se ništa ne vidi. Takvo sudjenje majka još nije videla. Šta li nas još ćeka...-

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, quentin said:

Svi smo mi navijači i jasno je da smo ogorčeni što smo od Barse izgubili na onakav način, ali to je bila posljedica sudijske greške, propusta, previda, a ne nekog smišljenog i planiranog postupka.

 

Tesko je verovati da neko tamo iz EL duboke drzave nazove sudiju na poluvremenu i kaze slusaj me ...Covic. Nebojsa Covic taj ne sme da prodje.

Jer bi nas masakrirali i ranije i ne bi dosli u mogucnost da branimo sut za pobedu...ALI ali ali po glavi mi se motaju razne stvari posto se vidi na snimku da sudija gleda direkt u noge Mirotica i pokazuje ono sto pokazuje pa dize ruku za tri poena. 

 

Nisam ceprkao po pravilima EL ali ako sudija nema pravo da pogleda snimak i vidi situaciju koja direktno odlucuje pobednika a pritom je video nesto sumnjivo onda pokakim im se u ta pravila a ako ima ta mogucnost a nisu hteli da pogledaju onda cu stvarno poceti da verujem da je gospodin Glikman subskrajber youtube kanala Zeljka Pantica. 

 

 

Oko ove ocajnicke agende koju smo pokrenuli, ne dajte da igrac Kampaco ispasta kaznite klub, se slazem, pokusaj pravljenja pritiska na krovnu organizaciju. Igraci dele sudbinu kluba. Kao kad bi izbacili Zvezdu u EK i onda se napravi pokret nisu Vildoza i Nedovic za EK dajte da igraju EL ne kaznjavajte igrace. 

 

Ali podrzavam sve sto je u domenu mogucnosti da se smanji kazna, pritisak na tviteru zalbe kuknjava sve je legitimno u borbi za smanjenje kazne. Da li mi se svidja to je drugo pitanje, iz vizure kluba sasvim legitiman potez i svakako bolji i mozda ucinkovitiji od odrzavanja besmislenih kzs i targetiranja celog sveta kao neprijatelja Jaki Faku jaka Zvezda projekta, bez obzira koliko interesnih grupa je ubodeno u oko dolaskom Kampaca, jer vidimo informacije da je Real vrsio poprilican pritisak da se Kampaco ne registruje, tako da zabole njih za fer plej i finansije ali su fino iskoristili priliku da ne budu preveslani od strane Covica sto je ponavljam sasvim legitimno gledajuci njihove interese kao sto je sasvim legitimno da mi pokusamo da okrenemo pricu sa ovim Free Facu pokretom.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Profesor said:

 

Stim da Kampaco ima direktno veze i da je svima jasno da je kazna proizvoljno odredjena zbog dolaska Kampaca i pre toga Vildoze i da je posledica pritiska najvecih klubova.

Da, da, svima jasno, svima jasno... 

Kad mišljenje svoje i svojih ortaka izražavaš kao "svima je jasno".

Link to comment
Share on other sites

Neko pošteno, a istovremeno i kompromisno rešenje bilo bi da se i ova kazna individualizuje. Npr, da se kazni potpisnik netačnog izveštaja, ili odgovorno lice u klubu, npr zabranom obavljanja funkcije 6 meseci. Da se Klub oslobodi, naravno. Izrečena kazna je neprimerena i ne daje Zvezdi mogućnost da se takmiči pod ravnopravni uslovima. Prelazni rok u toku sezone najviše i postoji zbog brojnih povreda i neophodnosti dovođenja novih igrača. Kao da su rekli - možete da se takmičite, ali do kraja februara možete imati samo 4 igrača na terenu...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...