Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Holins je no brainer na trenutni tim, ne treba propustiti priliku. Sto se centra tiče, Tobi je svakako dobar igrač, dokazan u Evrokupu i Evroligi, sanse da se ne snadje vrlo male, ali po stilu rekao bih i ne bas ono sto nam treba. Igrač kao Kamagate koji bi zaključao reket u defanzivnom smislu nam više treba. 

Link to comment
Share on other sites

Na trojci imamo Lazića, Dobrića, Lazarevića i dobro, ajde, Holanda. Apsolutno ne treba pretrpavati još jednim igračem, ko god da je od ovih dostupnih, jer...kako ćeš ovima naći minute, a od svakog možeš da iskoristiš nešto. 

Centar umesto Martina je prioritet, sve ostalo nema mnogo smisla, čak i da Holanda adamsujemo. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja baš mislim da bi nam Hollins legao samo tako. Umesto Hollanda, naravno. Onda bi imali nešto nižu spoljnu liniju, ali neuporedivo agilniju, sa boljim pritiskom na loptu i generalno boljom odbranom perimetra. U Hollinsu bi dobili još jednog igrača pored Lazića kome se može dati uloga sa akcentom na individualnu odbranu protivničkog kreatora i/ili skorera spolja. Timski, kombinovanje trojice u backcourtu bi bilo mnogo zahvalnije nego sa Hollandom, tranzicija takođe, Holland u napadu nije skoro ništa doprinosio, tako da nema sumnje da bi Hollins i tu bio plus igrač. Njemu je ovo poznato okruženje, zna većinu saigrača, pa verujem da bi period adaptacije bio minimalan.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Kako vam više ne do*urči da uvek kukate unapred... Te nema još ništa zvanično, te nema slike sa aerodroma, te neće biti registrovan do maja... 

Umesto da se opustite i uživate u basketu, očekivanja i kukanja su vam kao da živite u Danskoj, a navijate za Real Madrid. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ma ne treba nama Campazzo da roknemo Oly 😁.  retko antipatičan klub moram priznati. Čak mi je i PAO draži. Možda je i bolje da Facundo odradi koji trening više za prvi nastup za nas u EL. A na kraju krajeva gde ćeš boljeg debija od ne tako zahtevne utakmice sa Borcem u ABI. Pa postupno dižeš intenzitet i važnost. Ukratko po meni ovo i nije tako loš rasplet za nas i Facunda unatoč nekompetentnosti naših da reši ovu administrativnu zavrzlamu na vreme i kako priliči ozbiljnom klubu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, madafaka73 said:

Ja baš mislim da bi nam Hollins legao samo tako. Umesto Hollanda, naravno. Onda bi imali nešto nižu spoljnu liniju, ali neuporedivo agilniju, sa boljim pritiskom na loptu i generalno boljom odbranom perimetra. U Hollinsu bi dobili još jednog igrača pored Lazića kome se može dati uloga sa akcentom na individualnu odbranu protivničkog kreatora i/ili skorera spolja. Timski, kombinovanje trojice u backcourtu bi bilo mnogo zahvalnije nego sa Hollandom, tranzicija takođe, Holland u napadu nije skoro ništa doprinosio, tako da nema sumnje da bi Hollins i tu bio plus igrač. Njemu je ovo poznato okruženje, zna većinu saigrača, pa verujem da bi period adaptacije bio minimalan.

Evo, daj neki primer minutaže za Lazića, Lazarevića, Holinsa i Dobrića. Naravno, nismo socijalna ustanova pa da svi moraju da igraju dovoljno, ali meni sve to nema smisla.
Dolaskom Kampaca i povratkom Ivanovića, ovi nabrojani bi samo u određenim specijalima igrali poziciju nižu od krila i to jedino Lazić u odbrani. Bez obzira što je Holins generalno dobro rešenje, ne možemo praviti "nov" tim na pola sezone, kada su neke uloge već podeljene i to prilično dobro šljaka trenutno. Nama je falio samo Kampaco da se Martin nije povredio. Ovako, ako dovedemo Holinsa, ja ne vidim svrhu Lazića u 12, jer je ovaj i mlađi i brži, skočniji, duži, a znamo da Branko neće niđe. Za obojicu, ja ne vidim mesta, ako i centar dolazi.

Nama je Holand višak, ali ja ne bih dovodio zamenu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Gle, meni su kretenluci trn u oku, ne mogu protiv sebe.

Dovedeš najskupljeg igrača u istoriji kluba i EX Yu prostora i ne možeš da ga registruješ. Pa ko je tu lud?

Dobro bre Laki pa nisi od juče, znaš kako se ovde radi ...seci uši, krpi dupe.

Za svaki dinar moraš da kukaš, moliš, pa ako to ne uspeva onda ideš da ljubiš skute i rukave ... :smiley13:

Biće danas, sutra ... pa sreda-petak i tako. :classic_smile:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Evo, daj neki primer minutaže za Lazića, Lazarevića, Holinsa i Dobrića.

 

Dobrić igra na beku i mijenja Nedovića. Sad će njegova minutaža biti malo skresana ali tako i treba, momak nema kvalitet za neku ozbiljnu ulogu u EL.

Lazarević i Lazić mogu da posluže za neke defanzivne zadatke, jedan od njih, ne obojica (hipotetički bek-ap opcije Holinsu).

Holland je svakako trebao da ode odavno, nije on ništa više pokazao od Adamsa pa da pola sezone provede u EL timu. Dok je on tu, svakako nema smisla dovoditi ikoga.

 

Složio bih se da je centar mnogo bitniji u ovom momentu, ako imamo neke ambicije u EL, taj igrač bi trebao do nove godine biti u sastavu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sector said:

 

Dobrić igra na beku i mijenja Nedovića. Sad će njegova minutaža biti malo skresana ali tako i treba, momak nema kvalitet za neku ozbiljnu ulogu u EL.

Lazarević i Lazić mogu da posluže za neke defanzivne zadatke, jedan od njih, ne obojica (hipotetički bek-ap opcije Holinsu).

Holland je svakako trebao da ode odavno, nije on ništa više pokazao od Adamsa pa da pola sezone provede u EL timu. Dok je on tu, svakako nema smisla dovoditi ikoga.

 

Složio bih se da je centar mnogo bitniji u ovom momentu, ako imamo neke ambicije u EL, taj igrač bi trebao do nove godine biti u sastavu.

Faku, Vildoza i Nedović će uzimati 60-70 minuta na 1 i 2, bar u EL i bar se nadam da će tako biti. Ovih 10-20 minuta ostaje za Markovića, Ivanovića, Lazića i eto, Dobrića, mada ne vidim njegovu poentu na 2.

Jeste, igraćemo i sa 3 beka u petorci, ali ako se dovede npr Holins i dobije očekivano veliku minutažu, mi, pored Holanda, treba da brišemo još jednog iz rostera, jer je ovaj igrao vrlo malo i do sada, a novi plej još nije uzimao minute. 

Nema mesta za sve, jbg.

Link to comment
Share on other sites

Lazarevic je sigurno van 12 kada se vrati Ivanovic i dodje zamena za Holanda i Martina... Tako njegove minute nemas sta ni racunati niti ih traziti...

Campazo Ivanovic

Nedovic Vildoza Lazic

? Dobric 

 

Taj Lazarevic je imao mnogo sansi, i dva cela leta da uvezba sut bar pristojno da izgleda u procentima, on nije nista napredovao, profesionalac koji baca Cigle... Bice idealan Kada Lazic ode u penziju da ga zameni ili bar pokusa..

 

Edited by Stefi88
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stefi88 said:

Lazarevic je sigurno van 12 kada se vrati Ivanovic i dodje zamena za Holanda i Martina... Tako njegove minute nemas sta ni racunati niti ih traziti...

Campazo Ivanovic

Nedovic Vildoza Lazic

? Dobric 

 

Taj Lazarevic je imao mnogo sansi, i dva cela leta da uvezba sut bar pristojno da izgleda u procentima, on nije nista napredovao, profesionalac koji baca Cigle... Bice idealan Kada Lazic ode u penziju da ga zameni ili bar pokusa..

 

Trener se očigledno ne slaže sa tobom.

A siguran sam da u ovom trenutku neće dovoditi 3 igrača koja će preuzeti 60ak minuta, jer kao što napisah, ovo sasvim ok funkcioniše.

Nema potrebe potpuno istumbati tim, već samo nadograditi (Kampaco) i zameniti povređenog (centar).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Trener se očigledno ne slaže sa tobom.

A siguran sam da u ovom trenutku neće dovoditi 3 igrača koja će preuzeti 60ak minuta, jer kao što napisah, ovo sasvim ok funkcioniše.

Nema potrebe potpuno istumbati tim, već samo nadograditi (Kampaco) i zameniti povređenog (centar).

Trener se ocigledno ne slaze sa tobom kada vec se uveliko pise od pouzdanih ljudi da skoro sigurno dolazi SF i C...

Ne dovode se tri igraca nego dva igraca... Ako se dovedu...

A verujem da ih Dusko zeli i da se za sve pita...

Ovo ok funkcionise za Aba ligu, ako hoces iskorak u EL ne mozes tamo sa Lazarevicem Lazicem i Dobricem i da su svi u 12....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vama na 1 i 2 niko drugi sem ove trojice igrati nece. Sigurno da na 1 ce biti Faku i Vildoza svih 40 min, ali na 2 barem 15 minuta Vildoze i 25 min Nedovica. Ivanovic i Markovic nemaju sta da traze u el u to sam ubedjen. Ako vam dodje neko na 3, a znamo da Lazic 15 20 minuta sigurno ima onda ne vidim gde bi Dobric mogao igrati cak i minut. Lazarevic i ovako bez dolaska ikog ispada iz 12 sigurno. 

Link to comment
Share on other sites

mislim da bi minutaza kod nas na 1-2 trebala da se podeli na Ivanovica, Kampaca, Nedovica i Vildozu s tim sto ocekujem u nekom kracem vremenskom intervalu Kampaca, Vildozu i Nedovica zajedno na terenu...

 

da i pazite sad ovu nebulozu, potencira se da se dovodi zamena za Holanda, coveka koji ima mozda 5 min u proseku i to nije igrao na pola utakmica...znaci nebitnog lika u rotaciji...koliko se moze cuti tu dolazi igrac, ako stvarno dodje ocekujem da ce to biti neko sa solidnom dozom kreacije bar za sebe...

 

  centra ocekujem u sastavu protiv Barse, tu nam gori a krilo u prelaznom roku El...

 

Edited by hakeem
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Stefi88 said:

Trener se ocigledno ne slaze sa tobom kada vec se uveliko pise od pouzdanih ljudi da skoro sigurno dolazi SF i C...

Ne dovode se tri igraca nego dva igraca... Ako se dovedu...

A verujem da ih Dusko zeli i da se za sve pita...

Ovo ok funkcionise za Aba ligu, ako hoces iskorak u EL ne mozes tamo sa Lazarevicem Lazicem i Dobricem i da su svi u 12....

3 igrača sa Kampacom. Bilo je očigledno da na to mislim. To je +3 igrača u odnosu na tim koji je napravio 6 vezanih pobeda i koji bi trebalo da uzme velike minute na 3 pozicije. 

A s kim se trener slaže, videćemo već. Ja sam siguran da više ceni moje mišljenje. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Evo, daj neki primer minutaže za Lazića, Lazarevića, Holinsa i Dobrića. Naravno, nismo socijalna ustanova pa da svi moraju da igraju dovoljno, ali meni sve to nema smisla.
Dolaskom Kampaca i povratkom Ivanovića, ovi nabrojani bi samo u određenim specijalima igrali poziciju nižu od krila i to jedino Lazić u odbrani. Bez obzira što je Holins generalno dobro rešenje, ne možemo praviti "nov" tim na pola sezone, kada su neke uloge već podeljene i to prilično dobro šljaka trenutno. Nama je falio samo Kampaco da se Martin nije povredio. Ovako, ako dovedemo Holinsa, ja ne vidim svrhu Lazića u 12, jer je ovaj i mlađi i brži, skočniji, duži, a znamo da Branko neće niđe. Za obojicu, ja ne vidim mesta, ako i centar dolazi.

Nama je Holand višak, ali ja ne bih dovodio zamenu.

Sve što pišem se odnosi na EL, za ABA možemo da rotiramo po potrebi u zavisnosti od jačine protivnika, povreda, umora itd.

 

Kada je Duško preuzeo tim igrali smo spolja sa Vildozom, Nedovićem, Džonijem, Lazićem, Dobrićem i Hollandom. Znači 6 igrača.

Pefi i Lazarević su imali jako malo minuta. Posle povrede Džonija, ova dvojica su dobila veću minutažu, posebno Pefi. Dolaskom Kampaca koji koncepcijski uzima ulogu Džonija, oni će tu minutažu ponovo izgubiti i sve će biti isto kao pre: na pozicijama 1 Vildoza i Kampaco, na 2 Nedović, na 2 ili 3 Lazić, Dobrić, Holland tj. Hollins. Opet 6 igrača, ali ukupan kvalitet je znatno porastao.

 

Šta posle povratka Džonija? Prvo, ne znamo kada će se vratiti. Da se ja pitam, voleo bih da to bude danas, ali neće biti danas, a ni sutra. Možda za 2 nedelje, možda za mesec dana, možda... ne znamo, a vreme ide i utakmice se nižu.

Ali, kada god da se vrati, mi imamo prostora za njega, jer Vildoza bez problema može da se pomeri na poziciju 2. Minute bi tada po meni gubio Dobrić, verovatno i Lazić, ali ne vidim veliki problem da se igra sa 7 spoljnih od 12 igrača, kako god da pravimo selekciju od meča do meča.

 

Ako raskinemo sa Hollandom, a ne dovedemo nikoga, onda će Lazarević i dalje imati tu neku minutažu koju ima, pa se praktično tvoj post i pitanje oko minutaže fokusira na dilemu Hollins ili Lazarević. I to je svakako pitanje na mestu. Pošto ni ti ni ja nismo Duško koji vodi tim i ima ideju kako on treba da izgleda i igra, naćićemo više razloga pro nego contra za stav koji zastupamo. Meni je recimo lakše sastaviti smisleniu petorku sa Hollinsom nego Lazarevićem jer mislim da bi takva petorka bila brža, bolja u tranziciji, sa većim pritiskom na loptu. Sa Lazarevićem pak dobijamo čvrstinu i skok, pa i mogućnost da imamo bolji matchup kod preuzimanja dole. Teško da se može reći da je Lazarević defanzivno gledano korisniji za tim od Hollinsa. Napadački takođe. Nisu to velike overall razlike, više su sitni detalji oko taktičkih prednosti jednog i drugog, pa moram priznati da nisam siguran kako bih postupio da sam na mestu Duška.

 

Znači, dobro pitanje na koje nemam jasan odgovor, osim ličnih preferencija koje ne moraju ništa objektivno da znače.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, madafaka73 said:

Sve što pišem se odnosi na EL, za ABA možemo da rotiramo po potrebi u zavisnosti od jačine protivnika, povreda, umora itd.

 

ne vidim veliki problem da se igra sa 7 spoljnih od 12 igrača

Ja mislim da smo i do sada igrali 7+5. Ne vidim problem u visku igraca, jer ce biti povreda, a Dusku ce igrati najspremniji i oni koji pokazu najvise na treningu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...