Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 minute ago, Volter said:

Gilmour, upravo tako, niko nije napisao da momak nije talentovan. Svi imamo različita merila, za mene je kad napišem da je neko veliki talenat tip igrača kao Dončić. To su veliki talenti i takvi se ne rađaju često. Topić je talentovan momak koji uz dobar rad može postati odličan igrač.

Doncic, Jokic to su talenti koji se radjaju jako retko. Topic je TOP talenat i ako bude radio i ako se potrefe neke karte, bice jedan od boljih plejeva u Evropi. Za NBA mi se cini da je malo spor, mada i to ne treba nista da znaci, Jokic je spor. Jednostavno reci da neko sa takvom kontrolom lopte, sajzom i pregledom igre nije top talenat nije normalno.  Pritom plejevi sazrevaju kasnije i ako Misko misli da ce jedan Gnjidic izrasti u vrhunskog pleja, jednog od najboljih u Evropi, sta onda reci za Topica, koji je mladji i bar za stepenik talentovaniji od Gnjidica.

Ja nikada nisam nikome izgovorio ,,rekao sam vam", mislim da je to glupo i da svako moze da pogresi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

 Jednostavno reci da neko sa takvom kontrolom lopte, sajzom i pregledom igre nije top talenat nije normalno. 

 

Opet ponavljam, ti imaš svoja merila kojima proglašavaš nekog za top talenta, ja imam svoja. Šta je problem? Moramo svi imati ista merila?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

Je li Kampaco stvarno izjavio da mu je KKP nudio vise para ili je to zajebancija?

 

Zajebancija. Mislim izjava je plagirana. Moguće je da mu je nuđeno.

8 minutes ago, Volter said:

 

Opet ponavljam, ti imaš svoja merila kojima proglašavaš nekog za top talenta, ja imam svoja. Šta je problem? Moramo svi imati ista merila?

 

Čisto razgovora radi, koja su to tvoja merila po kojima ovaj nije top talenat? Ozbiljno pitam. Ili aj ovako, šta je po tebi top talenat?

Edited by Sam B
Link to comment
Share on other sites

Ja bih iskoristio ovu priču oko malog Tipa koji je nesumnjivo, potencijalno dobar igrač da spomenem velikog gospodina, Milenka kome stvarno teče crveno bela krv, za razliku od gomile bivših igrača koji se busaju u zvezdaštvo, a deca im igraju rasuta po svetu, od Amerike do Partizana. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sam B said:

Čisto razgovora radi, koja su to tvoja merila po kojima ovaj nije top talenat? Ozbiljno pitam. Ili aj ovako, šta je po tebi top talenat?

 

Nisi možda pročitao moj post na prethodnoj strani, već sam napisao tip igrača kao Luka Dončić, Jokić, Mesi, Ronaldo, Mbape...to su mi top talenti. Postoje talentovani igrači i postoje oni koji su top talenat, sam vrh, koji se retko rađaju.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RC4 said:

Ja bih iskoristio ovu priču oko malog Tipa koji je nesumnjivo, potencijalno dobar igrač da spomenem velikog gospodina, Milenka kome stvarno teče crveno bela krv, za razliku od gomile bivših igrača koji se busaju u zvezdaštvo, a deca im igraju rasuta po svetu, od Amerike do Partizana. 

 

100%-ni učinak dok je vodio Zvezdu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Volter said:

 

Nisi možda pročitao moje post na prethodnoj strani, već sam napisao tip igrača kao Luka Dončić, Jokić, Mesi, Ronaldo, Mbape...to su mi top talenti. Postoje talentovani igrači i postoje oni koji su top talenat, sam vrh, koji se retko rađaju.

 

Aha... pa ok. Njih zovu "generacijski talenti" i mislim da je prikladan termin, kao ima ih najviše nekoliko po generaciji. Elem, nisam to pitao. Šta su ti kriterijumi da danas oceniš Topića kao nekog ko nije top talenat, to jest generacijski talenat? Nisam rekao da se ne slažem, nego pitam da možda i ja nešto naučim.

Link to comment
Share on other sites

Топићу у овим годинама не би могли ни на Евролигашком нивоу да краду лопте лагано у серијама на преносу као што су радили Ненадићу Ускоковићу Раданову који су били старији од њега и деловали толико несигурно и уплашено када год уђу у игру. Бар ми делује Топић тако, мислим да је доста самоуверенији него било који млади играч до 18 година и има став да он то може када игра. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RC4 said:

Ja bih iskoristio ovu priču oko malog Tipa koji je nesumnjivo, potencijalno dobar igrač da spomenem velikog gospodina, Milenka kome stvarno teče crveno bela krv, za razliku od gomile bivših igrača koji se busaju u zvezdaštvo, a deca im igraju rasuta po svetu, od Amerike do Partizana. 

 

S  obzirom na to kako smo odgajali Radanova i Simanića, pitanje je da li je Milenko pametan ili lud. Tek treba da se vidi, a od crveno bele boje neće se hleba najesti dečko. Moj lični savet mu je da ako do 20. godine ne dobije ozbiljne minute, odmah ide iz kluba.

1 minute ago, СамоТи3 said:

Топићу у овим годинама не би могли ни на Евролигашком нивоу да краду лопте лагано у серијама на преносу као што су радили Ненадићу Ускоковићу Раданову који су били старији од њега и деловали толико несигурно и уплашено када год уђу у игру. Бар ми делује Топић тако, мислим да је доста самоуверенији него било који млади играч до 18 година и има став да он то може када игра. 

 

Tako je, jako je miran na lopti, ne paniči. To je velika stvar za ove godine. Iskusniji igrači upravo tako i dominiraju nad klincima, uplaše ih agresijom. Kod Topa nema panike.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, strah od vozova said:

Kada bi gledali samo suv talenat Radanov je klasa iznad talenta za Topica, koji je svakako izuzetno nadaren. I da, nije vrhunski talenat ili kako se to kaze 'generaciski', ali uz ozbiljan rad moze da dobaci do nivoa Jovica ili Kalinica, koji takodje nisu bili vrhunski talenti. 

Što bi rekao @Sam B postoji više segmenata talenta.

Košarkaški Radanov je vrh, problem je glava. Treba ga oženiti 🤣🤣

Mislim da će on na kraju ispasti solidan igrač 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sam B said:

 

Aha... pa ok. Njih zovu "generacijski talenti" i mislim da je prikladan termin, kao ima ih najviše nekoliko po generaciji. Elem, nisam to pitao. Šta su ti kriterijumi da danas oceniš Topića kao nekog ko nije top talenat, to jest generacijski talenat? Nisam rekao da se ne slažem, nego pitam da možda i ja nešto naučim.

Ja zaista ne znam šta nije jasno iz mojih postova. Pa valjda je jasno da su mi kriterijumi takvi da top talenat mora posedovati sve one vrline koje poseduju gore nabrojani igrači. To su mi top talenti koji imaju neku posebnost koja ih izdvaja od svih ostalih i zbog koje već sa 17-18 godina žare i pale.

Link to comment
Share on other sites

Potrebna mi je nova gradacija, da nadoknadim propustene casove.

 

Totalni Antitalenat, zvan' jos i Kudsipososvetijebemsikterodlopte - Antitalenat - Prosecan - Talenat - Veliki Talenat - Top Talenat - (Dopuniti)

 

Ili cemo i za ovako nesto da povlacimo "fudbalerske" procente i davanje 200% sebe, pardon talenta?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Volter said:

Ja zaista ne znam šta nije jasno iz mojih postova. Pa valjda je jasno da su mi kriterijumi takvi da top talenat mora posedovati sve one vrline koje poseduju gore nabrojani igrači. To su mi top talenti koji imaju neku posebnost koja ih izdvaja od svih ostalih i zbog koje već sa 17-18 godina žare i pale.

 

Evo šta nije jasno. Dao si takozvani "đoka od oka" upis sa apsolutno ad hoc izjavom bez ikakve argumentacije. Da si razložio svoj stav na određene članove, pa možda bih se i složio, zato sam pitao konkretno na šta si mislio kad si rekao da Topić nije top talenat. Dakle, nema ljutnje, ali daj objasni.

 

Ja sa druge strane imam stav da on jeste top talenat, ali ne na onaj način na koji se top talenti skautiraju za NBA ligu, što je postalo merilo u zadnje vreme i u evropi. Dakle, nije prebrz, nije atleta. ali oba ta segmenta će se popraviti ako ga zdravlje posluži. On je dete, još raste, slabašan je. Za svoje godine sve je ovo vrelo zadovoljavajuće što kod njega primećujemo. Ovo ostalo se uči. Rutina, kretnje ofanzivne, defanzivne, postavljanje, organizacija napada. Zato sam i rekao, Topić nije Ja Morant tip plejeva. On će verovatno biti onaj starinski, pass first plej, što nama u Zvezdi a i u nacionalnom timu treba više nego voda i hleb.

 

Od naredne sezone imaće i Tea kao mentora. Sve to deluje jako fino, samo treba i trener koji zna da dozira minute detetu. Čak i to sada imamo. Topić ima po meni lepu budućnost, jako dobru veličinu i visinu za pleja, moći će da vidi preko odbrane, vrlo je miran, nikad ne ide 1 na 5 što znači da nije divljak, nije solista koji gleda samo svoje statse. Ako se neko pitao nekad zašto je Kalates najplaćeniji plej evrope, odgovor je baš ovaj, zato što čini celu ekipu boljom. Mislim da Topić ide u tom smeru. Nikad neće biti plej skorer, ali biće jedan all round package igrač samo da ga zdravlje posluži. I naravno, da mu zaista damo šansu a ne da ga jebemo kao Borišu ili Radanova, pa da nas posle mrze, kao što nas Aleksa mrzi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema ljutnje kod mene. Ti si počeo da se vrtiš ukrug i očigledno ne možeš da prihvatiš da neko ima različita merila od tvojih. Na najjednostavniji način sam ti objasnio šta je za mene top talenat, nešto i ne volim dugačke upise jer izazivaju dosadu. Ako ti sve ovo nije pomoglo, ja ti više ne mogu pomoći.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Volter said:

Ja zaista ne znam šta nije jasno iz mojih postova. Pa valjda je jasno da su mi kriterijumi takvi da top talenat mora posedovati sve one vrline koje poseduju gore nabrojani igrači. To su mi top talenti koji imaju neku posebnost koja ih izdvaja od svih ostalih i zbog koje već sa 17-18 godina žare i pale.

Ok. Shvatam za Doncica, ali kako je Jokic zario i palio sa 17 godina? U Megi, kao sto je i Petrusev? Ko je mogao da predvidi Jokicevu karijeru? Po tebi bi on bio talenat, ali ne TOP talenat. Po NBA strucnjacima je bio 40 pik na draftu. Pokusavam samo da ti pokazem kako logika nije bas u svakom slucaju ista, tj jeste, ako uzmes xy igraca koji je nesto postigao i onda kazes, e on je kao klinac  bio TOP talenat. Retki su oni koji su od najmladjih dana pokazivali da ce biti to. Doncic i Mbape i Nadal jesu, ali npr Jokic, Federer i Djokovic(za koga su pricali da ce biti veciti treci) npr nisu. Ali, si u pravu, na kraju svako ima svoj nacin ocene talenata.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Volter said:

Ti si počeo da se vrtiš ukrug i očigledno ne možeš da prihvatiš da neko ima različita merila od tvojih.

 

Vrtim te u krug jer sam te pitao da mi pojasniš po kojim merilima ti Topić nije top talenat?

 

Upravo suprotno, baš želim da razumem tvoj stav. I prihvatam da neko može da ima drugačiji stav, skroz legitimno, samo bih voleo da taj stav bude i pojašnjen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Topiću fali brzine, atleticizma, šut mu je problematičan i sa niskim izbačajem pa protivnici mogu da mu idu ispod bloka, što ga limitira kao skorera u pozicionom napadu. U ovom trenutku je on još uvek prilično pravolinijski igrač, nema shot making koji se očekuje od modernog PG-a, a kao što već rekoh nije Nedović da može na prvom koraku da eksplodira i ostavi čuvara u prašini. Dečko jeste talentovan, al' bih se složio da nije top prospekt, trenutno mi deluje da je bliži tome da se razvije u nekog pouzdanog sistemskog pleja, nego u dinamičnog shot makera & plejmejkera. Što naravno uopšte nije loše, s obzirom da u poslednje vreme ima sve manje takvih igrača u Srbiji, a rekao bih i Evropi. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...