Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ok, izgleda da je gotovo ovo sa Fakuom, iskren da budem meni delovalo pre 10-tak dana kao SF.

 

Ne bih se radovao jos uvek, covek verovatno koga bi svi u evro ligi pozeleli u svom timu ali da vidimo kako ce se snaci kod nas, garancija nikad nema.

Sada cemo imati jos veci disbalans u kvalitetu niskih i visokih, pa da vidimo i kako ce se to odraziti na terenu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Koncepcijski gledano, nama su potrebniji krilo i centar nego Campazzo. 

 

Nepopularno mišljenje al jbg, jasno je da ni jedan drugi igrač trenutno ne bi izazvao veći hajp. Sad smo (ako se ozvaniči) jaki kao zemlja spolja a krila su nam dobra eventualno za potapanje kupusa i imamo jednog upotrebljivog centra.

 

Čak mislim da je centar trenutno najkritičnija tačka, ali bih najviše volio da ne gledam više Hollanda i da Dobrić konačno dobije ulogu kakvu zaslužuje u EL - 5 min po utakmici.

Koncepcijski nemamo ball handler-e u timu i rezervnog beka, ako dodje Kampaco spoljna linija bi izlgledala ovako

Kampaco, Ivanovic, Markovic

Vildoza, Nedovic,

Lazic, Dobric, Lazarevic 

Posto je Ivanovic povredjen, vecinu minuta na 1 i 2 bi uzimali Kampaco, Vildoza i Nedovic, mozda Dobric neke minuta ili Markovic plus sto bi sa takvom postavom gde bi uvek ima 2 ball halder-a u petorci trio Lazic, Dobric, Lazarevic sasvim drugacije izgledao...

Na 5 jeste problem ali ocigledno ce cesce igrati u petorci Bentil i Petrusev, Mitrovic ce imati 25 minuta po mecu a ostatak ce da krpe Kuzmic i Raduljica kao sto je to bio slucaj sinoc.  

Link to comment
Share on other sites

Dakle nek bude tih 1.8m tacno, da vidimo sta smo uradili:

Oko 260k mesecna plata

Dakle kako to ide kod nas isplatimo mu tri: 780k 

Dve nam oprosti kad ode, uz dogovor da mu dve isplatimo. 

Zavlacimo ga godinu dana uz nadu da nas nece tuziti, i eto dobijes vrhunskog pleja za 780k.

A ako nas tuzi isplatimo mu sledece sezone jos 500k. 

 

Dobar odnos cene i kvaliteta. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Igor_ said:

Oko 260k mesecna plata

 

Ne moze mu biti tolika mesecna plata, jer bi mu onda druga godina bio manji ugovor nego u prvoj.

 

26 minutes ago, Tunji Awojobi said:

Da nismo doveli Kampaca, svi problemi učitelja i nastavnika bi bili rešeni, al jbg. 😂

 

Naravno da ne bi, ali ne trebamo ni da opravdavamo ono sto je trulo i lose u nasem drustvu, a to je svako nenamensko trosenje budzetskog novca, ne samo ovo sad.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sam B said:

 

Ne moze mu biti tolika mesecna plata, jer bi mu onda druga godina bio manji ugovor nego u prvoj.

 

 

Naravno da ne bi, ali ne trebamo ni da opravdavamo ono sto je trulo i lose u nasem drustvu, a to je svako nenamensko trosenje budzetskog novca, ne samo ovo sad.

Kojom logikom to? Ne kapiram te bas najbolje. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Profesor said:

 

Zasto bi neko bio protiv 600 miliona? Da taj ugovor nije dobra poslovna odlula, ne bi ovi iz Uniteda toliko vristali. Njihova ponuda je bila malo manja, pa se postavlja pitanje zasto se njima isplati da plate, a Telekomu ne. Telekomu ce taj novac da se vrati, verovatno i preko toga. Cela polemika je bila cisto politicke pritode, a ne ekononske.

 

Uf uf uf... Prvo ponuda United grupe nije bila malo manja nego dosta manja. Drugo Kina placa godisnje manje od Srbije prenose premijer lige. Trece te pare koje Telekom placa

godisnje ne mogu da da se vrate ne znam ko da im se reklamira u poluvremenu, tako da je projekat i pre pocetka osudjen na ekonomsku propast i rupe koje cemo opet pokrpiti ja i ti. Cetvrto kako mozes da pitas kako se United grupi isplati da kupi prenose za manje para a Telekomu ne za mnogo vise para? Peto United media je privatna kompanija i moze da ponudi koliko god hoce pare idu iz Djilas Solak dzepa, Telekom ne bi u teoriji trebao da deluje ekonomski sumanuto barem ne dok je drzavna kompanija koja de fakto ima monopol pa ni kao takva ne moze ostvari profit jer se iz nje izvlaci sakom i kapom kao iz EPS.

Kao i KKCZ da je privatan klub Covica koji daje svoje pare na dovedi Raduljicu i vrati Filipa jebe mi se tvoje pare dajes, dok je drzavni klub Covic ima obavezu da se prema donacijama iz budzeta ophodi racionalno i bez muljanja (hahahah koga bre ja lazem)

 

 

Tako da evo ja sam protiv 600 miliona sprcanih para za jebenu premijer ligu, kao sto sam i protiv ovog kreteneskog trosenja al ko mene pita, ja izadjem glasam protiv i pored mene 10 budala izadje i glasa za i kazu ma sta ja mogu promenim isto ko god dodje... pa ono jes, meni isto dal cu platim dugove za Kampaca ili PAntera meni pare iz dzepa uzmu i da ne pitaju... 

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Igor_ said:

Kojom logikom to? Ne kapiram te bas najbolje. 

 

Sta ne kapiras?

 

Izasla je vest da je ugovor na 1+1 godinu, prva za sezonu 1.8 miliona, druga za sezonu 2.5. Sezona se, mislim, isplacuje u 10 rata. Znaci da je ugovor u prvoj godini 180k mesecno a u drugoj 250k mesecno. On nece dobiti sve pare za prvu sezonu. Oktobar, novembar i pola decembra ne dobija.

 

Ovo naravno ako su te informacije tacne, a moguce je da nisu. Inace, ono sto je verovatno je da je druga godina igracev izbor, tako da ako ne budemo igrali evroligu ili on dobije ponudu iz NBA, nece biti dogodine ovde. Pise i da ima izlaznu klauzulu za NBA od 50k evra. Nema za evroligase, ali ako je player option, kao da ima.

Edited by Sam B
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sam B said:

 

Sta ne kapiras?

 

Izasla je vest da je ugovor na 1+1 godinu, prva za sezonu 1.8 miliona, druga za sezonu 2.5. Sezona se, mislim, isplacuje u 10 rata. Znaci da je ugovor u prvoj godini 180k mesecno a u drugoj 250k mesecno. On nece dobiti sve pare za prvu sezonu. Oktobar, novembar i pola decembra ne dobija.

Ne moze da potpise ugovor za sezonu 1.8m, a da je u njemu uracunat virtualni deo koji ne dobija. To je van svake pameti. Vest je da ce u prvoj godini zaraditi 1.8m au drugoj 2.6 valjda. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sam B said:

 

E pa vidis da ima oprecnih informacija, sto znaci da se ljudi frljaju brojkama jos uvek. Videcemo.

Ma moj post vezan za platu je bio satiricnog karaktera. Ne verujem da je dobio tu platu za pola sezone (7meseci kako god). Kada mu odbijes porez u nba, ispade da ce vise da zaradi kod nas nego u Denveru. 

Link to comment
Share on other sites

Zamenim svoje standarne karte za ortakove sa partera 4. Došao sa sinom čuku pre meča, našao parking (@Clash), rekoh gde ćemo momčino? On kaže, ajde dole u prvi red, parket nivo. Danak neiskustvu. Puni se Pionir polako, opet su pustili više ljudi nego što ima mesta da se sedne, pa se ubrzo uski prostor između prvog reda i zaštitne ograde napuni likovima koji nemaju gde. Što tu tebra? A što da ne. Samo da vidim zagrevanje, pa se sklanjam. Odmah me žignu nešto i setih se reči komšijihog zeta koji se priženio navodno na par nedelja, a ostade evo pune dve godine. Nemam neki afinitet ka gledanju muških dupeta, pa smo kao na severu Mare svi poustajali i meč otpratili na nogama do kraja. Dva lika iz NS pored mene na zagrevanju pred meč dobacuju jedno deset puta - Voigtmann, Voigtmann, Deutsche schweine! Bio sam ubeđen da će nam Johannes ubaciti bar 5 trojki. Billy, take it easy bro! Bili se nasmeši. Evo ga Bili kralj, neće da zapinje. Kako utisci pred tekmu umeju da zavaraju.

 

O samom meču ste sve napisali. Kratka rotacija usled povreda Džonija i Martina, te nedovoljno spremni Luka, indisponirani Bentil i Nedara, prevelika razlika u premalo vremena da se stigne. Ali i tako kljakavi i umorni kao kerovi smo došli do jedne odbrane za pobedu. Ja stvarno niti mogu, niti hoću da zamerim bilo kom igraču i treneru i najmanju sitnicu. Apsolutna podrška i ljubav za ovaj tim. Borili se do kraja sa onim što je ostalo od svežine u rukama, nogama i glavama posle serije jako zahtevnih utakmica. Naklon i u porazu.

 

Povreda Martina komplikuje stvari, pa će na žalost doći na naplatu zajebancija sa Kuzom i Raduljicom kao članovima rostera. Mora Dalibor da uđe u 12 za svaki meč i menja Bentila na 4, a juče sjajnog Petruševa ćemo morati da akamo na 5. Na šta će to da liči videćemo, a pored tumbanja našeg frontcourta veći problem je što smo na duže vreme izgubili jako bitnog igrača za stil odbrane koju forsira Duško. U nakaradno selektovanoj centarskoj liniji mi nemamo igrača takvih karakteristika koji može da zameni Martina, pa će do promene načina odbrane morati da dođe.

 

Ali jebeš sve to, stiže nam Campazzo! Bliži nego ikada od kako se pojavila ta vest, Facu će doneti mnogo toga sa svim nivoima. Čekam zvaničnu potvrdu, da ne trošim papir bzvz, ako (kad) dođe, više ću o njemu.

 

Završio bih parafraziranjem Duškovih reči. Živeli smo mesec dana u realnosti koja je nadmašila i najlepše snove. Sledi buđenje i novi izazovi. Šta god da se desi do kraja, oko naše Zvezde neće biti dosadno. Uživajmo.

  • Like 25
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Malo morgen, da bi se KKCZ izjednačila sa njima treba još jedno 3 Kampaza da dodju. Razlika je nekih 7 miliona u budzetu bila , do sad. 

Ti zaboravljaš da su oni doveli čitavu petorku iz final 4 ekipa i lani i sada. 

Neverovatne pare tamo ubačene su za dve sezone.

 

Iako sam mišljenja da za ovo podneblje važi recept " domaća baza + poderena koljena ". 

Plus par stranaca u normalnim okvirima. Ali od toga se odustalo onog momenta kad je neko odlučio da sipa milione preko puta. 

Da ne govorimo o wild kardi za Evroligu.  

 

Ovo sada u KKCZ je samo posledica toga. Mada i dalje je to manji novac nego tamo, ko zna kakva je ovo shema sa Kampazom , Realom i njegovim menadzerom. 

Jeste, bas sam ja neko ko ce da se posipa pepelom a narocito da branim KKP.Živ nisam da budem na njihovoj strani.

Par postova gore sam vec pisao da divlja karta, mufte Arena i jos ponesto su pare za Kampaca. Samo hocu da ukazem da je za par meseci za dva igraca data ozbiljna kinta. Bas ozbiljna. Neka je njihov budzet i dalje veci, sve ok. Ali, taj narativ da smo teska sirotinja naspram njih vise ne stoji toliko.

Ovde se sve menja iz casa u cas. Mi valjda jos nekog mozeno posle Kampaca da registrujemo. Ne bi iznenadila jos neka bomba.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...