Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 minute ago, uini said:

 

zašto tebi smeta što su meni smešne crkve i tvrđave kao simboli sa kojima treba da se povežem na basketu?

pri čemu ja verujem u boga, npr ali ne verujem ni u crkvu niti u tvrđavu.

E tu je trik. Meni ne smeta tvoje vidjenje, meni samo nije jasno zasto ljudima smetaju crkve i manastiri. Gledas ih kao deo tradicije i kulturnog dobra jednog naroda. Ljudi su ti koji mogu da ti smetaju a ne objekti. Meni inace nista ne smeta. Svaki stav je legitiman. Zvezda je srpski klub i svaki simbol Srbije moze da se poveze sa njom. Ja samo pitam zasto vm smeta crkva kao objekat, a ne kao organizacija. Mnogo ste agresivni u svom animozitetu prema svemu srpskom. Gledajte ove druge slike gde nema crkve kad vas toliko vuce za zivac.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

misliš da navedeno nije bogougodno, nit' za tvrđavu spremno?

 

evo, meni lično je takođe sve ovo jadno - borba bre/ tvrđava bre, pravoslavlje, svetosavlje, sudžuk. 

ali šta fali, kupite majice i krstite se u njima, nosite ih na tekmi, na slavi, za doručak.

 

Vise je fazon Srbija cela crveno-bela, ali jbg smeta sto je hram simbol Bg, ili neka tvrdjava simbol nekog grada

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ZvezdaJeZivot said:

E tu je trik. Meni ne smeta tvoje vidjenje, meni samo nije jasno zasto ljudima smetaju crkve i manastiri. Gledas ih kao deo tradicije i kulturnog dobra jednog naroda. Ljudi su ti koji mogu da ti smetaju a ne objekti.

 

e vidiš, ja nemam nikakav problem kada mi crkvu ili tvrđavu stave u kontekst kulturnog nasleđa i tradicije. niti imam ikakav problem kada crkvu i pravoslavlje staviš u kontekst ličnog uverenja i religije.

 

imam problem kada se te stvari koriste kao advertising-nacionalistički pamflet. 

onda je smešno i/ili tužno, makar meni.

 

to mi je isto kao za dom spremni. tužno.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Kakav je stvarno taj Semaj Christon? Pamtim ga kao igraca koji se sukljao iz NBA u razvojnu ligu i nazad, al nisam ispratio njegovu internac karijeru, vidim da ima solidne statse.

Nikakav ali kao treca opcija u napadu skroz okej, svakako bolji od Markovica.

 

Brzina mu je glavni adut, stvarno je nerealno brz kosarkas za svoju visinu (oko 190cm)

Edited by Benito
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

e vidiš, ja nemam nikakav problem kada mi crkvu ili tvrđavu stave u kontekst kulturnog nasleđa i tradicije. niti imam ikakav problem kada crkvu i pravoslavlje staviš u kontekst ličnog uverenja i religije.

 

imam problem kada se te stvari koriste kao advertising-nacionalistički pamflet. 

onda je smešno i/ili tužno, makar meni.

 

to mi je isto kao za dom spremni. tužno.

 

Poredis nacisticki pozdrav sa slikom srednjovekovnih tvrdjava koje predstavljaju znamenitosti nekih gradova? Ima i Svetozar Miletic na slici NS sta imas protiv njega?

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

e vidiš, ja nemam nikakav problem kada mi crkvu ili tvrđavu stave u kontekst kulturnog nasleđa i tradicije. niti imam ikakav problem kada crkvu i pravoslavlje staviš u kontekst ličnog uverenja i religije.

 

imam problem kada se te stvari koriste kao advertising-nacionalistički pamflet. 

onda je smešno i/ili tužno, makar meni.

 

to mi je isto kao za dom spremni. tužno.

Moze da se bude i vernik i tradicionalan, a da ne mrzis nikog. Tako da, opusti se. Nije crkva problem u sovinistickom poimanju sveta, vec politika i ljudi. Ja cu pre da popijem pivo s tobom koji imas drugacije stavove, ali ne mrzis nikog, nego s nekim ko je clan ultradesnicarskih organizacija. Hram Svetog Save za mene ima emotivnu vrednost, ali ne na nacin na koji ti mislis. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Kakav je stvarno taj Semaj Christon? Pamtim ga kao igraca koji se sukljao iz NBA u razvojnu ligu i nazad, al nisam ispratio njegovu internac karijeru, vidim da ima solidne statse.

Sut za tri dosta los,solidna poludistanca,ima brz ulazak u reket,dobar asistent,slab kradljivac lopti,meni ga ne hvata oko,kako Dusko odluci on najbolje zna njegove prednosti i mane.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drperce said:

 

Poredis nacisticki pozdrav sa slikom srednjovekovnih tvrdjava koje predstavljaju znamenitosti nekih gradova? Ima i Svetozar Miletic na slici NS sta imas protiv njega?

Ja mogu da zamislim scenario pola hale kupi majcu i onda pocne skandiranje Rusija, Rusija. Ili neki transparent u tom smislu. I onda da li je majca sa ovom porukom kolaterealna steta dominantne svesti ili je zapravo planski napravljena da ojaca taj stav sa tribina.   Igramo protiv Zalgirisa a znamo sta je bilo na prosloj tekmi. Iz mog ugla to je moguca problematika.  Mozda je u ovom trenutku renesanse tima najbolja poruka na majci koja bi se stampala grb kluba ili tabla i obruc sa malog kalemegdana uz prigodnu poruku ovo je Zvezda....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim na slici su znamenitosti Srbije, većinom kulturni spomenici istorije, umiveni u crveno-bele boje (U dresu, sa šalom ili zastavom na barjaku). Lepa majica, šteta što opet nema broja za mene pošto prave samo za menekenske tipove, slim fit što bi rekli.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne volim kad se navijanje za klub (bilo koji) doživljava kao atribut pripadanja narodu/državi/gradu/religiji i sl.

Radost uživanja u sportskoj igri, radost zbog pobjede, odanost klubu i rivalstva po meni treba da prevazilaze te koncepte.

Zato mi se majica ne dopada.

Inače poštujem trud oko izrade, i artwork je vrlo profesionalan, ali ideja mi se ne dopada. 

Nisam imao namjeru da nekog pljujem - ni onoga ko je majicu kreirao ni ljude kojima se dopada. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, suptil said:

Ja mogu da zamislim scenario pola hale kupi majcu i onda pocne skandiranje Rusija, Rusija. Ili neki transparent u tom smislu. I onda da li je majca sa ovom porukom kolaterealna steta dominantne svesti ili je zapravo planski napravljena da ojaca taj stav sa tribina.   Igramo protiv Zalgirisa a znamo sta je bilo na prosloj tekmi. Iz mog ugla to je moguca problematika.  Mozda je u ovom trenutku renesanse tima najbolja poruka na majci koja bi se stampala grb kluba ili tabla i obruc sa malog kalemegdana uz prigodnu poruku ovo je Zvezda....

 

Ma gde, ti koji su dosli da napusavaju Zalgiris ili skandiraju Rusiji i Putinu to ce uraditi svakako. Vecina nece ni videti majicu, jer mislim da ima samo dva standa u Pioniru a bice haos od guzve i danas i protiv Armanija

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nini3112 said:

Sut za tri dosta los,solidna poludistanca,ima brz ulazak u reket,dobar asistent,slab kradljivac lopti,meni ga ne hvata oko,kako Dusko odluci on najbolje zna njegove prednosti i mane.

Solidan Eurocup igrac, meni licno se ne dopada i ne vidim sta moze da nam donese sem ako nece imati neku mizernu minutazu ala Pefi, u tom slucaju nece smetati mada ne vidim poentu onda..

Link to comment
Share on other sites

Just now, drperce said:

 

Ma gde, ti koji su dosli da napusavaju Zalgiris ili skandiraju Rusiji i Putinu to ce uraditi svakako. Vecina nece ni videti majicu, jer mislim da ima samo dva standa u Pioniru a bice haos od guzve i danas i protiv Armanija

Tabla i obruc sa Kalemegdana uz naziranje lika kosarkasa Zvezde iz istorije vedete kluba koji su utisnuti na toj tabli. Mislim da bi se ta edicija brzo prodala.   Ovde je u fokusu kontekst i trenutak. Majca bez tog konteksta je ok.  Da li bi mi bila prvi izbor za kupovinu mislim da ne. Ali u siroj ediciji kao sastavni deo mogla bi da prodje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo info iz prve ruke nema veze sa Zalgirisom, nego sam rad zavrsio bukvalno dan kad smo igrali sa KKP u EL. Dakle nema veze sto je Zalgiris, nego sam ja dugo radio.

Drugo,  ideja za maju je moja i hteo sam da prikazem znamenitosti gradova iz kojih je vecina nasih navijaca. To sto su vecina gradova poznata zbog tvrdjava ili spomenika meni je to ok.

Trece, Pobednik, Miletic, oslobodioci Nisa su sve remek dela hrvatskih vajara tako da ono zapomaganje sto je tu i hram je bzv.

Cetvrto, pre nego sto krene pljuvanje zbog Kosovske Mitrovice, to je zato dto je moj rodni grad a ne ovo ludilo po kim i barikade

Peto, Herceg Novi je tu jer ima dosta nasih navijaca, a ne zato sto je od juce neki picvajz u cg zbog Mila

 

  • Like 31
  • Love 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Kakav je stvarno taj Semaj Christon? Pamtim ga kao igraca koji se sukljao iz NBA u razvojnu ligu i nazad, al nisam ispratio njegovu internac karijeru, vidim da ima solidne statse.

 

Pitaš kakav je inače ili u PTSD periodu kod ciganije nakon što se izjalovi Campazzo? :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drperce said:

Evo info iz prve ruke nema veze sa Zalgirisom, nego sam rad zavrsio bukvalno dan kad smo igrali sa KKP u EL. Dakle nema veze sto je Zalgiris, nego sam ja dugo radio.

Drugo,  ideja za maju je moja i hteo sam da prikazem znamenitosti gradova iz kojih je vecina nasih navijaca. To sto su vecina gradova poznata zbog tvrdjava ili spomenika meni je to ok.

Trece, Pobednik, Miletic, oslobodioci Nisa su sve remek dela hrvatskih vajara tako da ono zapomaganje sto je tu i hram je bzv.

Cetvrto, pre nego sto krene pljuvanje zbog Kosovske Mitrovice, to je zato dto je moj rodni grad a ne ovo ludilo po kim i barikade

Peto, Herceg Novi je tu jer ima dosta nasih navijaca, a ne zato sto je od juce neki picvajz u cg zbog Mila

 

Sve ok. Stiglo je autenticno tumacenje 🙂 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Kakav je stvarno taj Semaj Christon? Pamtim ga kao igraca koji se sukljao iz NBA u razvojnu ligu i nazad, al nisam ispratio njegovu internac karijeru, vidim da ima solidne statse.

Odlican igrac, 1.91cm, gradjen ko bik. Ubitacan je u prodoru i vise voli da sutne poludistancu nego leba da jede. A ja takve igrace volim, nazalost polako taj vid igraca izumire. U zadnjih 7-10 godina ja se ne secam igraca kojima je glavno oruzje poludistanca, Sammy Mejia, Kinsey brat nas, Raymar Morgan, Austin Daye mada on vise voli trojku sutnuti, Errick McCollum i eto Semaj. 

Edited by Pero
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...