Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Budućnost je nešto tanka ove sezone, tačno nam fali jedan još neprijatelj i dizanje borbene gotovosti protiv nekog ko nije Partizan. Baš se namestilo i posrecilo Zalgirisu da oni budu izabrani. Malo mi žao što je EL, da je ABA pa da nas vide u punom sjaju, da sve onim ćelavcima što šutiraju na koš kao da bacaju medicinke. Malo i strah litvanska braća da osete, pa ne zove se taj Čovin patent džabe atmosfera linča i straha. Jedni linčuju, drugi strahuju. Šta je do njega, Čova je odradio. Ali onako suptilno, inception fazon. Da ljudi pomisle da se ideja sama rodila u njihovim glavama, a ne da im je neprijatelj namtnut.

 

Velikom neprijatelju Žalgirisu srećan dolazak u pakao Pionira, sa željom da na skali neprijateljstva napreduju svake godine. Jer baš kao i prijateljstvo, i neprijateljstvo mora da se neguje i zaliva, mokraćom, pljuvačkom i uvredama, svaki put tražeći novi način da se neprijatelj oseti ugroženo.

 

Ne znam kakav je Čovke sa Vulinom, ali ta saradnja bi mnogo problema mogla da stvori Litvancima. Svi znaju šta može da se desi u Beogradu noću, a Šarenčeve priče o Javtokasu i braći Lavrinovič su već passe; potreban je novi materijal.

  • Like 13
  • Ha-ha 14
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

– Treba da pristupimo ovoj utakmici kao da nismo imali ni jednu pobedu do sada. Žalgiris je ekipa koja je jedan od najtvrđih timova u Evroligi, igraju zaista snažno, dobru odbranu, stalno su u kontaktu, dobri u tranziciji, kontranapadu. Nikada se ne predaju, vrlo teška ekipa za igranje. Niko ne razmišlja šta je bilo juče, toliko je utakmica. Luka Mitrović je dobio taj udarac u oko, nije dobro i teško će biti u ovoj utakmici. Videćemo kako se bude razvijala situacija sa njim. Sa Nikolom Ivanovićem je dobro, oporavlja se, ali su tu tri rebra nastradala, treba to da zaraste – rekao je Duško Ivanović.

Trener crveno-belih se ne osvrće na podatak da litvanski tim stiže u Beograd bez nekolicine bitnih košarkaša.

– Ništa to ne utiče na nas, to je vrlo dobra ekipa, igraće se pet na pet, nema tu velike razlike. Kinan Evans igra izvanredno, momak koji igra sa karakterom, jedan na jedan, pik en rol, u odlučujućim momentima uzima i daje te šuteve, odličan je igrač – dodao je Ivanović.

Junak Zvezdine evroligaške pobede nad Partizanom Nemanja Nedović ne očekuje lak posao.

– Biće sigurno tvrda utakmica, pratili smo ih malo pogledali utakmice, čvrsti, igraju dobru obranu, jednostavno dobra ekipa. Neće biti lako, ali uz našu dobru formu, pomoć i podršku navijača, verujem da imamo sve preduslove da dođemo do dobrog rezultata. Radujem se najavama da će hala biti sutra puna – rekao je Nedović.

Reprezentativac Srbije zna ko će da zaustavi Evansa.

– Recept je jednostavan, Branko Lazić i Stefan Lazarević. Imamo dosta recepata i igrača za protivničke najbolje igrače, ali sigurno da će i timska odbrana biti na visokom nivou što je potrebno da dođemo do pobede. Imamo samopouzdanje, imamo dobru formu, samo to treba da pretočimo u utorak na teren – dodao je Nemanja Nedović.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mi u utakmicu sa Zalgirisom ne smemo da udjemo sa stavom "lako cemo" prosto je jako bitno dobiti ih kuci. Trenutno su nam konkurenti za top 8 i to jednostavno treba iskoristiti. 

Svidja mi se Ivanovicev stav, tako da ne sumnjam da ce igraci biti spremni sutra. Iskreno trenutno bih vise voleo da dobijemo Zalgiris uz eventualno izgubljenu utakmicu protiv Milana. 

Realno mislim da mozemo da dobijemo obe, ali i sa 1 od 2 bih bio zadovoljan. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Pacino said:

Mi u utakmicu sa Zalgirisom ne smemo da udjemo sa stavom "lako cemo" prosto je jako bitno dobiti ih kuci. 

 

Jel "mi" mislis na navijace ili igrace ? 😀 

Zar mislis da bi Ivanovic dozvolio igracima da i protiv Mornara udju sa takvim stavom ?

To lako cemo ili mislili smo da ce oni da se predaju je najureno iz Zvezde pre mesec dana tako da bar za pristup utakmici ne treba da brinemo 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dobijamo obe, samo jako i hrabro uz pun Pionir.

Nadam se da Ivanovic drži disciplinu kako treba, ne sme se poleteti, mada je to i bila prva Nemanjina izjava nakon el derbija(odoh jos jednom da pogledam hajlatse ).

Od rodjenja mog🔴

Edited by Filbi
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, srlepajce said:

Kad je dolazio Dusko najvise sam se bojao kako ce to izgledati sa Nedovicem

I to ne samo zbog sklonosti ka povredama 

 

Hvala Zadranima gde culi i ne culi

Ovo nisam ocekivao ni u najludjim snovima

 

 

4 hours ago, srlepajce said:

 

 

4 hours ago, srlepajce said:

 

 

spacer.png

Edited by Sharp
iskasapilo mi post, obrišite ovaj višak :D
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Filbi said:

nakon el derbija(odoh jos jednom da pogledam hajlatse ).

 

 

hehe i ja isto veceras i otkrijem da je vildozin ulaz toliko raskantao grobarsku odbranu da je imao 2 opcije za zavrsetak, na korak iza njega je bio sam martin koji je mogao bukvalno da unese loptu u kos

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MisaF said:

 

Jel "mi" mislis na navijace ili igrace ? 😀 

Zar mislis da bi Ivanovic dozvolio igracima da i protiv Mornara udju sa takvim stavom ?

To lako cemo ili mislili smo da ce oni da se predaju je najureno iz Zvezde pre mesec dana tako da bar za pristup utakmici ne treba da brinemo 🙂

I jedni i drugi. 

Znam da Ivanovic ne bi dozvolio opustanje, ali se jednostavno desava da kada ulazis kao favorit dodje do nekog psiholoskog opustanja. To nam se protiv Zalgirisa nije desilo jednom, a hvala Bogu desavalo se i protiv Asvela, Albe itd.

Ne pricam o ovoj sezoni nego i nekim prethodnim. Tako da, treba to imati na umu.

Sto se Mornara tice, i da smo usli sa stavom "lako cemo" bilo bi lako to ispraviti i vratiti se i dobiti utakmicu, sa Zalgirisom ne smemo to da dozvolimo niti u jednom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Žalgiris dolazi posle dva vezana, ubedljiva poraza kod kuće od PAO (-14) i Efesa (-26). U oba meča nisu postigli preko 70 poena, a primili su 80+. Ovaj njihov decembarski mini trend može da bude pokazatelj krize rezultata, a na nama je da pokušamo da ga nastavimo. No, znamo kako smo prolazili protiv Žalgirisa kod kuće u novijoj istoriji, posebno ako nam se nameste u duplom kolu EL. Duško koji ruši granice realnog, naš pobednički niz i akumulirana pozitivna energija, pun Pionir... su neke od stavki kojie nam omogućavaju da se nadamo novoj pobedi.

 

Apostrofiran je Evans kao jedna od glavnih pretnji. On je lider tima i po poenima i po asistencijama, neko na koga se stavlja akcenat u skautingu pred svaki meč protiv Zelenih. Ne znam da li će igrati Lekavicius i Brazdeikis, a od toga nam variria težina zadatka kod zaustavljanja njihove spoljne linije. Tačno je da praktično imaju samo Hayesa kao centra, uz dva neiskusna Litvanca sa malom minutažom, ali oni su svakako sposobni da popune reket mesom preko visokih igrača na pozicijama 3 i 4, sa kojih Smits, Ulanovas, Cavanaugh, pa i Butkevicius daju visinu, snagu i čvrstinu. Na odličnom četvrtom mestu su po broju ukupnih skokova, ali ni mi nismo mnogo lošiji (6. mesto). Oba tima su pri dnu EL po procentu šuta za 3, a u drugoj polovini tabele kada je procenat za 2 u pitanju. Isto je i kod asistencija, sa našom blagom prednošću. U utakmicama koje su se završavale na posed ili dva razlike, Žalgiris ima 3 pobede i jedan poraz. Ostale su ili dobijali ili gubili većom razlikom.

 

Mi i dalje nismo favoriti ni protiv jednog tima u EL, bez obzira da li igramo kod kuće. Toga moramo da budemo svesni. Skoro sve naše pobede su došle posle velike borbe, neizvesnih završnica i uz dozu sreće, bez koje nema uspeha u sportu. Tu sreću smo zaslužili verom i strpljenjem, mantrom koju je Duško poneo sa sobom kada je dolazio u naš klub. Utakmica protiv Žalgirisa ne sme biti izuzetak po pitanju stepena motivacije, vere u pobedu, fokusa i discipline, jer jedino tako možemo da dođemo u šansu da pobedimo. Nadam se solidnom broju poena iz tranzicije, to nam može prilično olakšati napadačku igru i smanjiti broj napada na postavljenu odbranu Žalgirisa, koja je jako tvrda, disciplinovana i uigrana. Ne bi škodilo i da nam napokon proradi šut za 3 i otvori reket, jer je skoro sigurno da će Litvanci skupljati odbranu kada god i sa kog budu smeli.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, madafaka73 said:

Žalgiris dolazi posle dva vezana, ubedljiva poraza kod kuće od PAO (-14) i Efesa (-26). U oba meča nisu postigli preko 70 poena, a primili su 80+. Ovaj njihov decembarski mini trend može da bude pokazatelj krize rezultata, a na nama je da pokušamo da ga nastavimo. No, znamo kako smo prolazili protiv Žalgirisa kod kuće u novijoj istoriji, posebno ako nam se nameste u duplom kolu EL. Duško koji ruši granice realnog, naš pobednički niz i akumulirana pozitivna energija, pun Pionir... su neke od stavki kojie nam omogućavaju da se nadamo novoj pobedi.

 

Apostrofiran je Evans kao jedna od glavnih pretnji. On je lider tima i po poenima i po asistencijama, neko na koga se stavlja akcenat u skautingu pred svaki meč protiv Zelenih. Ne znam da li će igrati Lekavicius i Brazdeikis, a od toga nam variria težina zadatka kod zaustavljanja njihove spoljne linije. Tačno je da praktično imaju samo Hayesa kao centra, uz dva neiskusna Litvanca sa malom minutažom, ali oni su svakako sposobni da popune reket mesom preko visokih igrača na pozicijama 3 i 4, sa kojih Smits, Ulanovas, Cavanaugh, pa i Butkevicius daju visinu, snagu i čvrstinu. Na odličnom četvrtom mestu su po broju ukupnih skokova, ali ni mi nismo mnogo lošiji (6. mesto). Oba tima su pri dnu EL po procentu šuta za 3, a u drugoj polovini tabele kada je procenat za 2 u pitanju. Isto je i kod asistencija, sa našom blagom prednošću. U utakmicama koje su se završavale na posed ili dva razlike, Žalgiris ima 3 pobede i jedan poraz. Ostale su ili dobijali ili gubili većom razlikom.

 

Mi i dalje nismo favoriti ni protiv jednog tima u EL, bez obzira da li igramo kod kuće. Toga moramo da budemo svesni. Skoro sve naše pobede su došle posle velike borbe, neizvesnih završnica i uz dozu sreće, bez koje nema uspeha u sportu. Tu sreću smo zaslužili verom i strpljenjem, mantrom koju je Duško poneo sa sobom kada je dolazio u naš klub. Utakmica protiv Žalgirisa ne sme biti izuzetak po pitanju stepena motivacije, vere u pobedu, fokusa i discipline, jer jedino tako možemo da dođemo u šansu da pobedimo. Nadam se solidnom broju poena iz tranzicije, to nam može prilično olakšati napadačku igru i smanjiti broj napada na postavljenu odbranu Žalgirisa, koja je jako tvrda, disciplinovana i uigrana. Ne bi škodilo i da nam napokon proradi šut za 3 i otvori reket, jer je skoro sigurno da će Litvanci skupljati odbranu kada god i sa kog budu smeli.

Analiza je kvalitetna, kao i uvek, zato mi je žao što ću se uhvatiti jedina dva reda sa kojim se apsolutno ne slažem.

 

Da li se mi plašimo da kažemo da smo favoriti, igramo neki 3d jinx šah ili šta je u pitanju ja ne znam, ali ovo ne mogu da prihvatim. Mogao bih možda kada bi se neko ogradio i rekao i pored svega, po mom mišljenju nismo favoriti itdddd…

Ali da prihvatim kao činjenicu da nismo favoriti kod kuće u ovom trenutku protiv ovako oslabljenog Zalgirisa ne mogu jednostavno.

 

Da, jesmo favoriti, i da, izvući ću nešto jadniju kartu: ko misli da nismo favoriti i ima 200e, može večeras da zaradi čistih i lakih 530e.

 

 

Edited by bosMan_jr
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Nema sigurnih pobeda, evroliga je to. Ako izmedju ova dva tima treba da se stavi favorit na papiru to je svakako Zvezda koja dolazi iz serija pobeda i igra na domacem terenu.

Ali to nije nikakav garant za pobedu, ni Asvel nije bio favorit proslo kolo pa dobi Barcu u gostima. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, madafaka73 said:

Skoro sve naše pobede su došle posle velike borbe, neizvesnih završnica i uz dozu sreće, bez koje nema uspeha u sportu. Tu sreću smo zaslužili verom i strpljenjem, mantrom koju je Duško poneo sa sobom kada je dolazio u naš klub.

 

Sve ovo stoji...ali i mi rastemo, posebno u samopouzdanju...sve su jasnije uloge, dodatno širimo rotaciju...najzad pun Pionir.

Ako namestimo šut spolja red bi bio da šumare tresnemo o parket večeras. 

Ekipa koja nas je možda i najviše puta iznenadila kao gost...vode sa 8-4 u H2H. 

Sa Makabijem i Baskonijom smo na 8-7, Panata 9-8...

i tek ove sezone zaustavljen niz Albe koji je počeo 2015...sada smo na 7-2.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dzonii said:

Negde sam procitao ukoliko ne dodje Kampaco, da je resenje Semaj Christon koga je vec trenirao Ivanovic u Baskoniji.

 

Neko od kolega forumasa ga je spominjao prosle nedelje, tako da su taj info burek novinari vrv pokupili ovde na forumu.

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Duško verovatno traži iskusnog 1-2 hibrid ballhadlera iz kategorije ,,almost famous''. 

Nema smisla remetiti uloge i drastično reducirati minutažu tandemu Vildoza - Nedović nekim namudjenim potpisom koji bi poremetio fino uspostavljenu hijerarhiju u rosteru. Mi još uvek nismo testirali naš udarni tandem protiv ekipa iz gornjeg dela tabele. Ozbiljan nam je peh ispadanje Džonija jer je Duško veoma brzo napravio efikasan set sa tri beka gde je Džoni upao u svoju ulogu ko jen-dva. 

 

Treba nam neki Džoni sa telom Jovića...ili Pefi iz Zenita...:whistling:

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Bas me zanima da li iko razmislja o Frejzeru s obzirom da nam je pred nosom. Ok, ne znamo kako bi se snasao na EL nivou, ali je zaista pokazao veliki kvalitet od pocetka sezone i pritom ima samo 24 godine. Ne treba nama igrac od 30 minuta na parketu, treba nam neko ko ce na 10-15 minuta da pomogne u napadu kada Vildoza i Nedovic odmaraju. I Markovic bi u tandemu sa njim imao mnogo vise smisla nego kada ga ubacimo u petorku sa Dobricem i Lazarevicem na 2 i 3. 

Link to comment
Share on other sites

Ma ili Frejzer ili Rasel iz Mornara, treba samo dobro proceniti....😂😂😂

Nema sta da traze oboje u EL, pojeli bi ih tamo, ne postoje ljudi u odbrani a u napada sama divljina pogotovu Rasel...

Nemaju sta da ponude na 10-ak min u igri...

Edited by Stefi88
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stefi88 said:

Ma ili Frejzer ili Rasel iz Mornara, treba samo dobro proceniti....😂😂😂

Nema sta da traze oboje u EL, pojeli bi ih tamo, ne postoje ljudi u odbrani a u napada sama divljina pogotovu Rasel...

Ne bih rekao oko Frejzera,nije rupa u odbrani(solidan je) ali bas ne sutira neke teske suteve i nema bas pumo suteva po utakmici,uglavnom su mu sutevi rezonski,mislim da bi mu bilo tesko u EL ipak EL je puno teza od ABA lige.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...