Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 minute ago, Don Radonja said:

Ako se vec ponavlja 1000x ista prica sto se tice toga onda jeste jbg.

 

Svasta se ovde spominje 1000 i vise puta pa nista

Ovo je kljucna stvar i povlaci mnogo toga za sobom ... mozda se bas zato i brise

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

HOLLINS je hteo da ostane za 100k vecu platu al mi nismo zeleli da tamo ,,toliki'' novac pa smo umesto Hollinsa doveli 100k jeftinijet Hollanda i spucalu pare na Raduljicu. 

Koji će nam moj Holins, da opet sečemo vene jer on , Dobrić i Džoni u petorci ne mogu da prevedu loptu preko pola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Troteri said:

A zanima me kako bi napravio ekipu sa 8 kvalitetnih stranaca? Nivo Papapetrua, Nanelija... kako bi platili to?

I da li bi stvarno dovodio nekog poluigraca Amera pre Mitrovica, Dobrica, Davidovca i slicnih? 

Tu sam barem mislio da ne bi smelo da bude dileme. Pokazalo se skoro pa bez izuzetka u poslednjih 8, 9 godina.

Imali smo neki kontinuitet na klupi, al ni to nije bilo dovoljno za EL ... za  iskorak.

Niko u EL nema taj koncept a da donosi rezultate.

Pominjao si sezonu kad smo imali dobre strance, al nisi rekao da smo promenili tri trenera i

da nikog od tih igrača nismo zadržali kao osnovu za nadogradnju naredne sezone.

Mi samo tumaramo kao guske u magli.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Koji će nam moj Holins, da opet sečemo vene jer on , Dobrić i Džoni u petorci ne mogu da prevedu loptu preko pola.

Ivanovic i Hollins su trebali da imaju obrnut pravac kretanja ... a Dobric pravac na poziciju 3.

Ali sve su to posledice, kao i odlazak Kalinica i Radonjica ... uzrok je opisan u postu koji je obrisan a tice se finansija i timinga istih 

 

Edited by Plant
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Plant said:

Ivanovic i Hollins su trebali da imaju obrnut pravac kretanja ... a Dobric pravac na poziciju 3.

Ali sve su to posledice, kao i odlazak Kalinica i Radonjica ... uzrok je opisan u postu koji je obrisan a tice se finansija i timinga istih 

 

 

Nemoj molim te... imamo vec ovde jednog sto tvrdi da nam je licno Vucic sastavljao tim pa se pravi blesav sada i komentarise taktiku... 

 

Kada god da su pare stigle i kolike god da su ne dovodis Raduljicu. 
Kada god da su pare stigle i kolike god da su ne dajes Raduljici minute u EL.

Kada god da su pare stigle i kolike god da su ne guras Petruseva na pet jer si doveo 67 centara pa decko nema kada da igra, a jedan od tih centara je i Raduljica. 

Kada god da su pare stigle i kolike god da su valjda gledas da ih trosis racionalno i da za svoje pare dobijes sto vise a ne da ih razbacujes na roster od 17 igraca 

relativno podjednakog kvaliteta. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Plant said:

 

Svasta se ovde spominje 1000 i vise puta pa nista

Ovo je kljucna stvar i povlaci mnogo toga za sobom ... mozda se bas zato i brise

Pa kako da ti kazem prvo je bilo nemamo para vidi komsijai oce da nas uniste.Sad kad smo dobili pare bitan je tajming.Jbt kako vam ne dosadi non stop praviti od sebe zrtvu?

Sto kaze Tamburinjo kad god su pare pristizale nije opravdanje za dosta poteza koje su preuzimali u klubu.

 

I stvarno bih molio da se prica o budzetu privede kraju..Jer se ponavlja iznova i iznova.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Nemoj molim te... imamo vec ovde jednog sto tvrdi da nam je licno Vucic sastavljao tim pa se pravi blesav sada i komentarise taktiku... 

 

Kada god da su pare stigle i kolike god da su ne dovodis Raduljicu. 
Kada god da su pare stigle i kolike god da su ne dajes Raduljici minute u EL.

Kada god da su pare stigle i kolike god da su ne guras Petruseva na pet jer si doveo 67 centara pa decko nema kada da igra, a jedan od tih centara je i Raduljica. 

Kada god da su pare stigle i kolike god da su valjda gledas da ih trosis racionalno i da za svoje pare dobijes sto vise a ne da ih razbacujes na roster od 17 igraca 

relativno podjednakog kvaliteta. 

 

Sve tacno pa puta 100 ... ali da li bi tako bilo da su Dejanu obecane pare na vreme ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Ceo dan mozgam gde je nastala ta razlika u kvalitetu i ispade da je to na platama 13-16 igrača. Tačno smo sa tom lovom mogli da na Nedovića i Vildozu , a umesto Martina, Bentila i Holanda da dodamo još tri vrh final four EL igrača

 

Sledeći put kada budeš mozgao probaj da sabereš plate naših 5 centara, zatim razmisli koliko će nas koštati pozicija pleja sa Ivanovićem i Markovićem odranije + dovođenje Vildoze i šilbovanje Adamsa, koliko je para dato na 31-ogodišnjeg injury prone igrača koji još uvek nije debitovao (i pitanje kada će), koliko se preplaćuju domaći mediokriteti koji su kod nas 100 godina i koji te plate ne bi mogli nigde drugde da dobiju itd.

 

Budžet nam je veći nego ikada, a verovatno će i on biti debelo probijen jer po svemu sudeći nismo završili sa bahaćenjem, fiks idejama, šilbovanjima i doselekcijama... Znači problem uopšte nije u tome koliko imamo para, nego u tome kako te pare trošimo. A trošimo ih kao najveći skorojevići i neznalice.

 

 

21 minutes ago, СтелаРоса said:

Sto se tice broja stranaca, kako mislite da bi igrali KRK i KLS u slucaju da imamo 8-9 stranaca i da zbog toga moramo cetvoricu ili petoricu standardnih igraca da otpisemo pred ta takmicenja? Da li bi pristali da se odreknete ta dva trofeja zarad nesto boljeg rezultata u EL?

 

Naravno da bi, makar ja. 

 

21 minutes ago, Troteri said:

A zanima me kako bi napravio ekipu sa 8 kvalitetnih stranaca? Nivo Papapetrua, Nanelija... kako bi platili to?

I da li bi stvarno dovodio nekog poluigraca Amera pre Mitrovica, Dobrica, Davidovca i slicnih? 

Tu sam barem mislio da ne bi smelo da bude dileme. Pokazalo se skoro pa bez izuzetka u poslednjih 8, 9 godina.

 

Kako Alba napravi ekipu sa 9 stranaca (+ strani trener) sa manje para nego što mi potrošimo na igrački kadar, samim tim bez tih Papapetrua i Nanelija? Tako što imaju viziju, skauting, znaju koga i zašto dovode i rukovode se striktno košarkaškim kriterijumima, a ne prebrojavanjem krvih zrnaca i borderline šovinističkim proseravanjima o tome kako puno stranaca ne valja i kako samo domaći igrači donose trofeje.

 

  • Like 12
  • Thanks 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Radonja said:

Pa kako da ti kazem prvo je bilo nemamo para vidi komsijai oce da nas uniste.Sad kad smo dobili pare bitan je tajming.Jbt kako vam ne dosadi non stop praviti od sebe zrtvu?

Sto kaze Tamburinjo kad god su pare pristizale nije opravdanje za dosta poteza koje su preuzimali u klubu.

 

I stvarno bih molio da se prica o budzetu privede kraju..Jer se ponavlja iznova i iznova.

 

I to je tacno ... kako je, tako je.  Ajmo sad damage control ... ali ko da ga uradi ?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kankkunen said:

Imali smo neki kontinuitet na klupi, al ni to nije bilo dovoljno za EL ... za  iskorak.

Niko u EL nema taj koncept a da donosi rezultate.

Pominjao si sezonu kad smo imali dobre strance, al nisi rekao da smo promenili tri trenera i

da nikog od tih igrača nismo zadržali kao osnovu za nadogradnju naredne sezone.

Mi samo tumaramo kao guske u magli.

Ne sporim da tumaramo tako. Ali slozices se da je u domenu naucne fantastike da Beron, Braun, Panter odigraju individualno onakve sezone , da ih traze Fener, Zenit, Armani i da mi pored takvih ponuda uspemo da ih zadrzimo. Jednostavno nismo u mogucnosti. Tesko da cemo i biti. Stranci koji pokidaju sezonu (individualno) idu u najbogatije evropske timove, a osrednje strance prosto ne zadrzavamo/odlaze. Jedino domaci igraci koji nisu nivo odlaska Kaline ili Gudure u Fener mogu da se zadrze vise godina (Dobric, Davidovac, Mitrovic, Jovic, Kuzmic, Dangubic nekada) i da se sa njima gradi sistem. Sistem koji recimo Alba ima, kad je vec pomenuta. I sistem i kontinuitet koji smo mi doziveli sa vrhuncem u sezoni 2016/17 i skorom 16-14 u EL gde su nam 2 najbolja strelca bili Simonovic i Kuzmic (da, njih dvojica). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima ova ekipa malo vajb one Tomićeve kada je dao otkaz pa smo imali isto brdo igrača, visoki su bili Štimac, Odžo, Jovanović, Gist, Kuridža, Stratos, DeDa i Boriša. I tada je problem bio što je doveden Dženkins koji nije bio ono što je trebalo i Fića kao drugi plej, pa onda dođe Lukas koji nam je rekao da je igrao. Ali ipak smo tada imali i Bilija, posle Pantera pa se i Lorenco probudio pa smo mogli da damo koš dosta lakše.

 

Kada se gleda roster može da se kaže da smo zadržali 7-8 igrača ali realno od tih igrača osim Dobrića teško da su ostali baš osovina ekipe bili, možda Luka ali i to zato što su mu alternative bili Kuz i Cirbes. I dovedeni su igrači koji su trebali da budu nosioci, ok Adams je greška i to je pošteno, doveden je Vildoza, deluje da se to na neki način da sanirati. Holand i Martin za sada deluju nesnađeno, Bentil igra odlično ali ako nam od njega zavisi nešto nisam srećan. Po meni, par stvari bi moralo odmah da se definiše i to: Ivanović više ne sme da igra na kecu a svakako ne kao jedini plej, Lazić i Lazarević nikada više zajedno na terenu, Petrušev na 5 - sa njim, Lukom i Martinom mislim da nemamo lošu rotaciju na centru, svakako u odnosu na prethodne godine. Koncepcijski je problem Nedović i njegove povrede, ali to je svako znao da će se desiti tako da to nije poštena greška nego kocka za koju se znao rizik. On je previše važan igrač za ovaj roster da bi njegova povreda mogla da se nadomesti. Nažalost, Neda je luksuz igrač i meni je krivo jer ga baš volim igrački. Sa nekom rotacijom Vildoza/Markovic, Nedovic/Ivanovic, Dobric/Lazic/Lazarevic, Bentil/Ilic, Luka/Martin/Petrusev možda može nešto da se uradi ali svakako ne top 8 i mislim da nažalost uloga favorita u regionu ove godine pripada Partizanu, mada je tu sve uvek moguće.

 

I na kraju najveći problem je trener koji je upitan i još lošije stručni štab koji je isto bez iskustva i to ne samo na ovom nivou. Podseća  me malo i na analizu neuspeha reprezentacije na EP kada se kao jedna od stavki navelo i to što Kari nije imao nikoga ko je prolazio nešto slično u štabu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Troteri said:

 I sistem i kontinuitet koji smo mi doziveli sa vrhuncem u sezoni 2016/17 i skorom 16-14 u EL gde su nam 2 najbolja strelca bili Simonovic i Kuzmic (da, njih dvojica). 

 

I sta smo dobili kao nagradu ? Mogucnost da nadogradimo nas sistem ili obrusavanje istog ... ali onda cemo opet o budztu jbg 

Da, nagradu ... jbg u evropskoj kosarci nema zarade. Samo nagrede ... od FK, drzave, pijanog milionera ... kako ko.

To naravno ne znaci da i to sto imamo trosimo na ovakav nacin ... skandalozan, sto bi rekli tabloidi

 

Edited by Plant
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Karakondzula! said:

Dobro da i ovaj nije dosao, pa da se on i kumara takmice ko ce kasnije na teren...

 

Košarkaš Fenerbahčea Nemanja Bjelica ponovo je osetio bol u potkolenici, pa je datum njegovog povratka na teren pod znakom pitanja.

Kako ih je Beli navukao na staru slavu i ime, i uzeo masne pare za dvogodisnji ugovor, a realnost je da ni pola utakmica nece odigrati.Mislim da se Itudis i Fenerov GM cesu sada i gde ih ne svrbi. Al kad ovakav komentar dodje od navijaca kluba, ciji je najskuplji igrac na trogodisnjem ugovoru Neda stakleni, mozda bolje da nisam nista ni pisao🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Milos 3.14 said:

Koji će nam moj Holins, da opet sečemo vene jer on , Dobrić i Džoni u petorci ne mogu da prevedu loptu preko pola.

Evo sad gledamo maestralnog prevodioca lopte Holanda.  

 

covek radi isto sto i Holins, protrci kroz blok i opali trojku, ponekad se zaleti u reket ali nista mnogo vise i bolje od Hollinsa sa kraja sezone (kad je dobio samopuzdanje) 

 

Da ne pominjem razliku u odbrani gde je Holand na nivou cunja. 

Link to comment
Share on other sites

Zvezda ima manje para od Partizana. Zvezda je svoje pare gluplje iskoristila. Zvezda ima dovoljno para da napravi funkcionalan tim, pa čak i za takmičenje u EL.

 

Deluje da bi Čović da ispadne sirotinja u odnosu na Partizan, da bi postojao alibi/odstupnica; ali da je i suviše ponosan da bi bio sirotinja (slabiji) u odnosu na nekog.

 

Upravo ta previranja u njemu, da treba da se vidi da je nepovlašćen, ali opet da ne želi da bilo ko to vidi.. dovela su sklapanja ovako šizofrenog tima.

 

Ovako smo i (nešto) siromašniji, ali i gluplji ispali.

 

Podsetilo me na nekog drugara inadžiju koji je kad smo bili klinci bio u fazonu da nema za pljeskavicu u restoranu, pa uzeo salatu, pomfrit i još neku glupost i to ga ispalo 80 dinara manje.

 

Oduzmi ovoj ekipi Markovića, Adamsa, Ivanovića, Holanda, Petruševa, i Raduljicu -- i dovedi još 2 funkcionalna igrača spolja, imao bi mnogo konkurentniji sastav.

 

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Guru said:

 

Kako Alba napravi ekipu sa 9 stranaca (+ strani trener) sa manje para nego što mi potrošimo na igrački kadar, samim tim bez tih Papapetrua i Nanelija? Tako što imaju viziju, skauting, znaju koga i zašto dovode i rukovode se striktno košarkaškim kriterijumima, a ne prebrojavanjem krvih zrnaca i borderline šovinističkim proseravanjima o tome kako puno stranaca ne valja i kako samo domaći igrači donose trofeje.

 

Pa da, Alba sada, Zalgiris ranije, Zvezda ranije (pod Radonjom). To je put. 

 

Nadao sam se da ce i proslogodisnja ekipa moci da ponovi tako nesto kroz visegodisnji kontinuitet, ali raspadosmo se.

Link to comment
Share on other sites

Još jedna stvar koju mnogi zaboravljaju - neki igrači imaju višegodišnje ugovore i ne može to tako - otpuštaj ovog ili onog kao da imaju ugovore na probni rad. Naravno, sve te ugovore je sa njima dogovorio klub, da ne kažem NČ. Ljudi ne shvataju da kada nekoga šilbujemo ili adamsujemo plaćamo ga i dalje dok ne nađe novi klub + plaćamo njegovu zamenu. Tako da mi imamo "para ko pleve" za naše uslove a sa njima se ponašamo kao da su pale s neba i nema nikakve odgovornosti za ovakvo ponašanje. KKP se makar ponaša tako da lovudžu koja im je usuta troše na proverene igrače, mogli smo i mi tako al onda ne bismo imali 17 igrača na rosteru + još koje šilbovanje u najavi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  

50 minutes ago, Karakondzula! said:

Dobro da i ovaj nije dosao, pa da se on i kumara takmice ko ce kasnije na teren...

 

Košarkaš Fenerbahčea Nemanja Bjelica ponovo je osetio bol u potkolenici, pa je datum njegovog povratka na teren pod znakom pitanja.

 

Nedara bi ga ostavio u blatu.

Edited by Laki21
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Da li postoji tim u EL koji je zapoceo proces tjeranja igraca poslije 3 utakmice? Ja bih rekao da ne. 

 

Naravno da nije moguce pogoditi sa dovodjenjem svakog igraca, i najbolji svjetski skauti imaju velike promasaje, a da ne pricamo o nasem youtube highlights skautingu. Ali zar je toliki problem omoguciti igracu nesto duzi period adaptacije, pokusati ga u drugoj ulozi, vratiti mu samopouzdanje? Izgleda da je kod nas uvijek jedino rjesenje dovesti mu zamjenu i nadati se da ce isporuciti od prve utakmice.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Chaos Is Me said:

Tako da mi imamo "para ko pleve" za naše uslove a sa njima se ponašamo kao da su pale s neba i nema nikakve odgovornosti za ovakvo ponašanje. KKP se makar ponaša tako da lovudžu koja im je usuta troše na proverene igrače, mogli smo i mi tako al onda ne bismo imali 17 igrača na rosteru + još koje šilbovanje u najavi.

 

sve se slažem, samo bih dodao da ovo nije prvi put da se ovako nešto dešava, niti se dešava isključivo sa ruki trenerima;

pre valjda 7-8 godina (?) smo sa radonjićem dovodili i skorcijanidisa, onog nastića i koga sve pored zirbesa i štimca valjda, zatim gal mekela, rajana tompsona, da bi se onda izvadili sa q.millerom a valjda se i ludi mwill tada vratio nešto na kratko. kinsey isto bio tu.

 

tada nismo imali konkurenciju u vidu kompetentnog partizana, imali već dokazanog trenera i kontinuitet, pa smo svejedno na buljuke kupovali i otpuštali, što strane, što domaće igrače.

 

a da, imali smo na sve to i famoznu domaću osnovu, što prisutnu, što kupljenu.

 

daklem, ne repliciram tebi, već samo podsećam da nije ovo prvi put da se dešava da bahato trošimo date i velike novce.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Raduljica je već 2019 izgledao kao igrač koji je završio sa ozbiljnim igranjem košarke, a mi ga dovodimo 2022 kao pojačanje. Za takve poteze ne može da postoji nikakvo normalno objašnjenje, glupost je jedini termin koji treba koristiti. 

 

Dali smo Iliću ugovor na četiri sezone. Dečka nema ni u sastavu. Nije došao kod nas da presjedi cijelu sezonu. 

 

Ovo sa Adamsom je donekle i razumljivo. Došao je iz jedne neobične košarkaške sredine, nije se uopšte snašao i razlaz je neka razumna opcija. To se dešava u svijetu sporta, ali ovo sa oživljanjem raznih Kešelja, Cirbesa i Raduljica je ozbiljno glupiranje.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...