Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Petrusev realno nema nista da ponudi kad je rec o NBA. Za Evropu odlican igrac u najavi, bukvalno moze za koju godinu da budemo jedan od najboljih visokih, ali za NBA bas nista. Mada, deluje mi kao lik koji ce tamo da ode po svaku cenu, da prasinari dve, tri godine i onda kad skonta da je vise imao letova nego minuta u sezoni, da ce da se vrne u EL.

Edited by Markoss
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

ma kul ali deckonja je konacno usao u neki ritam a sad ce da juri pipe dream.

mislim okej, njegov izbor, postoji nekakva sansa da nesto uradi, mada i ja mislim da nema tamo sta da trazi.

 

svakako se nadam da cemo do avgusta imati vec bukiranu prvu opciju na njegovoj poziciji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Aj nek neko javi Dusku i Covicu, da dok se Filip smisli, koliko veceras kaparisu Bruna Cabocla za sledecu sezonu, ionako zavrsava ovu veceras😎

2 minutes ago, Manu said:

Ja bih voleo da gledam Petruševa kao prvu peticu dogodine

I ja, a Cabocla kao zamenu😎

Edited by Gudura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

– Prvog dana kada sam sreo Filipa i njegovu porodicu postavili smo ciljeve. A to je da mu garantujem NBA ugovor. Odlično smo počeli, nije bio toliko dobar na koledžu, ali je onda postao MVP Jadranske lige i bio draftovan. To nije bilo dovoljno da mu se obezbedi ugovor. Sledeći korak je bio Efes, evropski šampion. Sezona tamo mu nije bila dobra. Sada je u Zvezdi gde igra vrlo dobro. Nisam bio za to da bude četvorka, ali izgleda da je Duško bio u pravu što ga je tu stavio. Pokazalo se da mu ta pozicija odgovara, što može da mu bude važno za potencijalnu NBA karijeru. Nije samo centar, već i krilni centar, šutira sa mnogo samopouzdanja, a pritom je i atleta – rekao je Ražnatović.

Boban Marjanović u crveno-belom dresu (Foto: Starsport)

MARJANOVIĆ SE NE VRAĆA U EVROPU

Poslednjih meseci se spekuliše da bi Boban Marjanović mogao da napusti NBA i vrati se u Evropu. To se po svemu sudeći neće dogoditi, iako bi navijači Crvene zvezde rado videli gorostasa ponovo u crveno-belom dresu.

– Marjanović ima budućnost u SAD, ne samo košarkaški. Mnogo je toga zanimljivog što se kod njega dešava u marketinškom smislu, ne samo sa snimanjem filomova. Bilo bi loše za njega ako bi se vratio u Evropu. Verujem da će ostati.

SPANULIS JE SPREMAN ZA VELIKE TRENERSKE IZAZOVE

Grke je zanimalo da li bi Vasilis Spanulis u budućnosti mogao da sedne na klupu Crvene zvezde.

– Da li će biti u Crvenoj zvezdi ili nekom drugom klubu? On je spreman već danas da radi, ali verujem da će kroz godinu dana biti još bolji, da je potpuno spreman da preuzme jedan evroligaški klub. Atina, Beograd, Istanbul… Ne znam gde bi mogao da završi. Ipak, nijedan grčki trener u svojoj drugoj godini ne bi dobio evroligaški ugovor. Nikada. On bi mogao da dobije. On je jedan od najvoljenijih igrača, gde god da se pojavi izaziva veliko uzbuđenje i poštovanje okoline – rekao je Ražnatović za “SDNA”.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, John Terry said:

 

Ne znam koliko kosta, ali znam da je lose skrojen. Ne moras imati malo novca da bi napravio los sastav. Ja sam licno stava da su nam budzeti tu negde slicni, a da je Partizanov tim skuplji. Zasto, mislim da mi placamo igrace FMP-a i da na taj tim od milion-dva evra.

 

 

Pa planski rad da dovedu najboljeg trenera i da se vrate u evroligu. Ostvarili su ga godinu dana ranije. Svakako su za to dobili finansije ali su znali kako da ih potrose.

 

 

Za Noka je recimo isla zanimljiva prica da je otisao u Baskoniju za manje novca nego sto smo mi nudili. Adams je placen 600k za sezonu, koliko mu je isplaceno od toga, ne znam, ali svakako ne manje od pola ugovora. Za neke igrace jednostavno ne mozes da ispariras, ali nadjes dobru zamenu ako si strucan. Kad kazem planski, to ne znaci samo skauting. Oni su rekli sta zele, dobili novac za to i to ispunjavaju. Sto se evrolige tice, vec im uspesna sezona, mogu samo jos bolje. A sta je nas cilj? Kad pitas Covica postoji li odgovornost za rezultate, on kaze da postoji, ali kad pitas sta je cilj, onda tuc muc...i tako u krug.

 

Sto se komsija tice, oni ce tek na kraju ove sezone imati muku da zadrze glavne igrace, jer sad nisu na mala vrata, sad su se etablirali i morace da se jos vise isprse. Nama to nije dozvoljeno 2017, videcemo njih.

 

Ali sta ja hocu da kazem, sta je glavno. Mi smo imali priliku da napravimo iskorak, nismo ga napravili. I ko nam kriv?

Znas kako, pricati o planskom radu u sportu u kojem nije toliko velika konkurencija i gde sa svega 10 miliona evra postajes ozbiljno konkurentan cak i na EL nivou je mozda i prazna prica. Neko je vec pomenuo, sutra ce se pojaviti neki Paris ili Dubai koji ce dovesti dobrog trenera i dobre igrace, platiti ucesce u EL i eto, onda i oni postaju dobar primer planskog rada? Mozda nam se i razilazi shvatanje pojma planski rad posto ja pod tim podrazumevam visegodisnji proces gde se iz godine u godinu napreduje, dopunjava tim, a na kraju i dostize vrhunac. Ali ako govorimo o planu kao o necemu sto treba ispuniti po svaku cenu, onda da, Partizan je ostvario svoje planove tako sto je platio sve sto je mogao da plati. Ja u tome ne vidim nikakvu umetnost, nikakvo znanje, marketinske poteze, nikakva desavanja koja su prethodila ovakvoj njihovoj sezoni. Vidim i znam samo da su dobili preko noci ogroman novac jos proslog leta koji mi nikada nismo imali na raspolaganju. I ne znam kako onda mozemo da njih uzimamo kao primer necega sto treba da sledimo, kad nama taj novac nije obezbedjen? A nije obezbedjen ne jer ne znamo, ne jer smo lopovi, ne jer bi ga lose iskoristili, nego jer je to odluka jednog coveka koji je u Zeljku Obradovicu video priliku da se dodvori onima koji imaju nesto protiv njega. I deluje da je uspeo.

 

U celoj toj prici je potpuno nebitno sto je nasa selekcija ove sezone bila losa, jer i da je bila odlicna, bila bi u skladu sa tih 7 miliona otprilike sa koliko smo raspolagali letos kada smo formirali tim, a opet sve nakon sto su nas napustili trofejni trener i najbolji igraci iz prosle sezone. Dakle ni sa nasim savrsenim potezima mi ne bi mogli da pariramo komsijama, kako god da okrenes.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne sumnjam da će Miško srediti NBA ugovor Petruševu kad je ovaj toliko zapeo. Jbg, on je i Zagorca odveo tamo. 

Ne znam da li postoji neka varijanta da se dogovori da nama bude prvo ponuđen kad se jednom bude vraćao. Pošto to možda i neće biti u tako dalekoj budućnosti.

Link to comment
Share on other sites

Baš plaču u NBA za likovima koji ne mogu da odbrane Zeka Lideja 1 na 1 u 10 uzastopnih napada. Neko kao Petrusev tamo ima šansu jedino ukoliko značajno unapredi frejm, poboljsa lateralne kretnje, popravi fokus, i podigne šut na viši i konstantniji nivo. Trenutno nije ni blizu svega toga.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Gudura said:

Aj nek neko javi Dusku i Covicu, da dok se Filip smisli, koliko veceras kaparisu Bruna Cabocla za sledecu sezonu, ionako zavrsava ovu veceras😎

I ja, a Cabocla kao zamenu😎

Centar visok 206cm. Zanimljiv igrac svakako, treba ga pojuriti ali nam za prvu peticu fali neko ko ce bez problema da pokupi defanzivni skok.
A i Dusko voli te latine. 😁

Edited by necke
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, medobrundo said:

Baš plaču u NBA za likovima koji ne mogu da odbrane Zeka Lideja 1 na 1 u 10 uzastopnih napada. Neko kao Petrusev tamo ima šansu jedino ukoliko značajno unapredi frejm, poboljsa lateralne kretnje, popravi fokus, i podigne šut na viši i konstantniji nivo. Trenutno nije ni blizu svega toga.

Može da ode i ima ulogu Vlatka Čančara

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, necke said:

Centar visok 206cm. Zanimljiv igrac svakako, treba ga pojuriti ali nam za prvu peticu fali neko ko ce bez problema da pokupi defanzivni skok.
A i Dusko voli te latine. 😁

Pa toliko je visok i Lessort, pa mu nesto ne smeta da nam pokupi lopte sa glave. Deckonja ima nerealan wingspan, bukvalno ruke do kolena, a prosek od 10 skokova po utakmici, govori da ce to biti sve samo ne problem

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gudura said:

Pa toliko je visok i Lessort, pa mu nesto ne smeta da nam pokupi lopte sa glave. Deckonja ima nerealan wingspan, bukvalno ruke do kolena, a prosek od 10 skokova po utakmici, govori da ce to biti sve samo ne problem

Toliko je visok i Luka Mitrovic :)) 

Nisam upucen bas detaljno u njegove fizicke predispozicije, ali ako je tako kao sto kazes onda nemam nista protiv. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Урош19 said:

Našao si kome da pišeš

Mislim da nema šanse da zabode NBA posle prve ok sezone u EL

 

4 hours ago, uini said:

 

jebiga, kad smo mu dali 250k eura, pa je sada u fazonu, fuck this shajze, ima da sedim za 500k na klupi nba tima 😱

Mislim da ce ovaj treci two-way ugovor u NBA da dobrano zajebe trziste u Evropi + povecanje Exhibit 10 dje igraci dobiju 75k za 20tak dana u kampu + ako ih convertuju na taj 2 way slicne pare koje bi dobili i u Evropi za manje cimanja. Pitanje je samo jos koje ce stvari krenuti iz novog kolektivnog ugovora ovog a koje sledeceg ljeta. Ja spekulisem da ako bude nesto tako htio Petrusev, da bi njegov bivsi saigrac Simonovic mogao biti njegova zamjena dogodine kod vas ako mu se ne bude vise sjedjelo na klupi tamo.

Edited by MrTwister
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Petrusev realno nema nista da ponudi kad je rec o NBA. Za Evropu odlican igrac u najavi, bukvalno moze za koju godinu da budemo jedan od najboljih visokih, ali za NBA bas nista. Mada, deluje mi kao lik koji ce tamo da ode po svaku cenu, da prasinari dve, tri godine i onda kad skonta da je vise imao letova nego minuta u sezoni, da ce da se vrne u EL.

U najavi?

 

Petrušev je ove sezone na 11+5 u prosjeku. Odlični % za 2(60%), solidni za 3(35%). Jedino đe je skroman su slobodna bacanja(69%). Tu mora da gura na barem 75%. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manu said:

Ja bih voleo da gledam Petruševa kao prvu peticu dogodine

 

Ovo sam i ja mislio početkom sezone, ali to jednsostavno nije realno, suviše je mekan, suviše se plaši kontakta i nije u stanju da se kvlitetno gura pod samim košem.

 

54 minutes ago, Perkos2 said:

Može da ode i ima ulogu Vlatka Čančara

 

Čančar je odličan u odbrani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

Just now, Kooineeperk said:

Mega razvalila Cedevitu a Zvezda odradila Igokea-u (ovi kao da nisu imali snage u poslednjoj cetvrtini, pali su tamo negde oko 33. minuta i nista da urade).

 

Ocekivano finale Mega-Zvezda, repriza ANGT finala iz Beograda uz neka pojacanja. Vise o Zvezdinim klincima cu na Zvezdinoj temi. 

 

Da se nadovezem na ovaj moj post iz druge teme, opet je Topic bio taj koji odskace i mnogo toga je na njemu. Tripl dabl kao od sale. 

 

Od ostalih meni se iz nekog razloga mnogo dojmi Lazar Gagic (dakle ne Gacic koga su hajpovali). Gagic ce biti jedan koristan sljaker, uz malo srece i dosta truda mogao bi da bude bolji od Lazarevica, Dobrica... ne bas kao Gudura, vise deluje kao role-player nego glavni protagonista, ali ipak zna jako i do samog kraja a zna i da sutne. Sta god da treba, da se baci za loptu, glavom u noge, moze. Mislim da moze odlican sidekick da bude Topicu. 

 

Od "starijih" prikljuceni su timu i seniori (posto je ovo U19) kao sto su Lazar Djokovic i Filip Radakovic iz Mladosti. Hteo sam bas juce kad sam najavio turnir da napisem kako mislim da bi mogli da ih povucemo da zaigraju ovde (iako nisam imao nikakve info o tome da li su jos nasi igraci ili ne, niti da imaju pravo da zaigraju) ali sam na kraju obrisao taj deo jer mi je delovalo nerealno (a hteo sam da pomenem jos i Matovica iz FMPa i Vudragovica iz FMP->Sloga). 

 

Tim su jos kompletirali i Strahinja Lukic i Aleksa Davidovic koji su valjda nasi seniori - nemaju pravo da igraju za juniore jer su ih prerasli a nemam podatak da su u nekom KLS klubu. Imali su epizodne uloge. 

 

Osim ovog dvojca iz Mladosti koji takodje nisu nista posebno prikazali a dobili su po 20+ minuta (a i kako bi kad ne treniraju valjda sa juniorima vec sa seniorima Mladosti), dobro se pokazao, ocekivano, Gacic, ali je on meni i dalje nekako premekan. 

 

Mega ima takodje izmena u vidu 3 seniora - Djurisica iz prvog tima (koji je i bio najbolji u pobedi protiv Cedevite) i dvojac OKK Beograd (Milenkovic i Jelavic). 

 

Bice zanimljivo finale u cetvrtak, rekao bih da je Mega favorit s obzirom da su nas dobili u finalu ANGT-a i da su se znacajnije pojacali od nas u odnosu na to finale. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Ovo sastavljanje rostera za sledeću sezonu i pisanje o igračima koji nemaju veze sa KKCZ na ovoj temi stvarno postaje groteskno. 

 

apsolutno. ipak, ne znam koji je andrak mišku trebao da izlaže planove petruševa za sledeću sezonu.

tako smo i došli do novog prelaznog roka a pomalo je bespotrebno za miška i petruševa, ili ja ne kontam neki leverage koji miško šatro pravi 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kooineeperk said:

  

 

Da se nadovezem na ovaj moj post iz druge teme, opet je Topic bio taj koji odskace i mnogo toga je na njemu. Tripl dabl kao od sale. 

 

Od ostalih meni se iz nekog razloga mnogo dojmi Lazar Gagic (dakle ne Gacic koga su hajpovali). Gagic ce biti jedan koristan sljaker, uz malo srece i dosta truda mogao bi da bude bolji od Lazarevica, Dobrica... ne bas kao Gudura, vise deluje kao role-player nego glavni protagonista, ali ipak zna jako i do samog kraja a zna i da sutne. Sta god da treba, da se baci za loptu, glavom u noge, moze. Mislim da moze odlican sidekick da bude Topicu. 

 

Od "starijih" prikljuceni su timu i seniori (posto je ovo U19) kao sto su Lazar Djokovic i Filip Radakovic iz Mladosti. Hteo sam bas juce kad sam najavio turnir da napisem kako mislim da bi mogli da ih povucemo da zaigraju ovde (iako nisam imao nikakve info o tome da li su jos nasi igraci ili ne, niti da imaju pravo da zaigraju) ali sam na kraju obrisao taj deo jer mi je delovalo nerealno (a hteo sam da pomenem jos i Matovica iz FMPa i Vudragovica iz FMP->Sloga). 

 

Tim su jos kompletirali i Strahinja Lukic i Aleksa Davidovic koji su valjda nasi seniori - nemaju pravo da igraju za juniore jer su ih prerasli a nemam podatak da su u nekom KLS klubu. Imali su epizodne uloge. 

 

Osim ovog dvojca iz Mladosti koji takodje nisu nista posebno prikazali a dobili su po 20+ minuta (a i kako bi kad ne treniraju valjda sa juniorima vec sa seniorima Mladosti), dobro se pokazao, ocekivano, Gacic, ali je on meni i dalje nekako premekan. 

 

Mega ima takodje izmena u vidu 3 seniora - Djurisica iz prvog tima (koji je i bio najbolji u pobedi protiv Cedevite) i dvojac OKK Beograd (Milenkovic i Jelavic). 

 

Bice zanimljivo finale u cetvrtak, rekao bih da je Mega favorit s obzirom da su nas dobili u finalu ANGT-a i da su se znacajnije pojacali od nas u odnosu na to finale. 

Ma Gagic je isti Dobric ali po losim karakteristikama.Stalno u brzini koju ne kontrolise,bez kreacije a daleko od elitnog sutera.Matovic je recimo tu ulogu igrao mnogo bolje.Dobric je takodje telom bolji od Gagica,ne znam da li si ikada video atletiku Dobrica u tom dobu...

 

Gacic je potencijalni EL igrac.Ako sredi telo i bice.Ima pomaka tu,sada je stvarna pretnja dole,uspeva da ugura konkurenciju i ovde i na EL turniru,ranije nije bilo tako.Naravno jos je plen na seniorskom nivou ali ide ka boljem,vestine i alati su tu pa se zna na cemu treba da radi.Ne izgleda da se on libi kontakta ili ga se plasi kao recimo jedan nas prvotimac na toj poziciji.

 

Od ovih pod kosem valjda ce jedan da bude barem za treceg centra.Nisu nista specijalno ali vise ih je sa dobrom visinom a nisu tromi,ipak je to retkost i veci deo posla.

 

Topic iako danas nije nesto blistao,meni je popravio utisak,sklanja mi polako neke sumnje sto se tice ubrzanja i driblinga.I da,trenutno ima boljke sa izgubljenim loptama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...