Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ne znam sto se ovde pise da vise nema sansi za TOP8?

 

Pricamo o skoru od 10-12, 12 kola pre kraja i sledecem rasporedu:

 

Efes, Maccabi i Barca kao teze utakmice, zatim Armani, Bayern, PAO i Asvel u gostima + Alba, Baskonia i Valencia kod kuce i Oly i Fener na kraju.

 

Tu je neki plan da se dobiju sve ove preostale utakmice osim prve tri. Sva gostovanja su protiv ekipa koje zaista nemaju cemu da se nadaju i zavrsile su sa trkom za PO. Tri meca kod kuce protiv ekipa koje nisu poznate kao nezgodne na gostovanjima. Realno, plan je tu skupiti 17-15 i onda da Pionir proguta Fener i Oly koji ce se vec plasirati do tada.

 

Ne kazem da je sigurno, ali ovde se prica kao da je sve iznad 16., 17. mesta neki podvig sto je primer racionalizacije poznatije i kao "slatki limun". Dakle, proglasimo ekipu za gomilu netalentovanih nemaca pojma i onda je "wow!" ako su takvi na oko 50%, a to je realnost i bez Campazza (ekipa je napravila seriju od 9-3, mislite da je sve to namesteno?).

 

Naravno, sto vise meceva se dobija rastu i sanse. Sad su mozda i najmanje, ali dok god se dobijaju laksi protivnici, nema potrebe peglati neke poraze sa pobedama u TA ili protiv Efesa.

Link to comment
Share on other sites

To što ti pričaš nije nerealno, ali je na tankom ledu jer sve te utakmice ipak treba pobediti i koliko god da su neke ekipe bez šanse za top 8 igraće punom snagom. Mi smo se tako ponašali godinama, nema razloga da bude drugačije.

Drugo , mi sa porazom večeras i protiv Makabija gubimo sve šanse jer onda treba da dobijemo 9/10 što je SF priča .

 

Ekipe kojima u poslednjih 10 kola bude dovoljno 5-6 pobeda za plasman u top 8 imaju priliku, ostali jako jako teško

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2023 at 11:35 AM, Chaos Is Me said:

 

Prokletstvo navijača KKCZ objašnjeno u jednoj rečenici. 

 

Mi bez igrača kao što je Petrušev nemamo šta da tražimo u EL, sve i da rukometni deo ekipe igra uvek na maksimumu mogućnosti.

Ne postoji nikakvo prokletsvo navijaca KKCZ a da mi nemamo šta da tražimo u EL pa generalno i nemamo,za jedan klub koji je od 2016te na deobi od 14tog do zadnjeg mesta baš i nismo pokazali regionu i Evropi da smo dostojni tog takmičenja...no nebitno da mi odredjene čovićevske i ostale strukture ne zamere na poništavanju ćokijeve "dominacije" ovu temu bih presekao ovde.

 

Da se nadovežem na Ćofija...

Ovih 4-5 utakmica na kojima je "bljesnuo" su jedinih 4-5 utakmica ove sezone na kojima je nešto pokazao u Evroligi a ako me sećanje ne vara mi smo polusezonu odavno "prešli" večeras se igra 23 kolo,toliko o konstantnosti čoveka bez koga se u EL ne može.

 

Talenat mu ne osporavam ali zalaganje je 0 pogotovo se ta 0 videla na derbiju gde nam je jebeni Zek Lidej uvalio maltene sve svoje poene preko njega (ko hoće može da pogleda ko neće ne mora)...

 

Mislim da je u najmanju ruku retardirano priželjkivati neciji ostanak kad na 23 utakmice taj isti igrač "odigra" 5.

 

Naravno mnogo bi se manje primećivale njegove loše partije da postoje igrači u ovom klubu a ne polu-igrači ili što bi ti rekao "rukometaši"...to nam je što nam je ove sezone a od naredne ako želimo da napravimo taj "iskorak" mislim da je mnogo pametnije uložiti u neke konstantnije igrače od Filipa.

 

Naravno taj iskorak se nece desiti a sve mi vise smrdi da ce duo Mitrovic Kuzmić i Raduljica i naredne sezone grickati semenke pored aut linije...
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milos 3.14 said:

To što ti pričaš nije nerealno, ali je na tankom ledu jer sve te utakmice ipak treba pobediti i koliko god da su neke ekipe bez šanse za top 8 igraće punom snagom. Mi smo se tako ponašali godinama, nema razloga da bude drugačije.

Drugo , mi sa porazom večeras i protiv Makabija gubimo sve šanse jer onda treba da dobijemo 9/10 što je SF priča .

 

Ekipe kojima u poslednjih 10 kola bude dovoljno 5-6 pobeda za plasman u top 8 imaju priliku, ostali jako jako teško

Glupo je uopste racunati koliko je pobeda potrebno

To mozda tamo zadnjih 5-6 kola

Igras svaku kao da je odlucujuca pa sta bude na kraju

Kampaco ce sigurno doneti svezine

9 od 12 utakmica sa njim nije malo

Da li cemo svaku dobiti manje bitno

Verujem da bice lepe kosarke a to mi je  negde i najvaznije

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 said:

Gledam Niznji-CSKA i vidim na koga me ova alibi igra Dzonija podsjeca.

Reba beba. Koji je to antitalenat za kosarku majko mila

Reba je mudonja za Dzonija, onu trojku sto je pogodio protiv Reala i generalno ceo taj mec je dokaz da ima karakter ali odsustvo talenta je ucinilo svoje, kod Dzonija je obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, srlepajce said:

Glupo je uopste racunati koliko je pobeda potrebno

To mozda tamo zadnjih 5-6 kola

Igras svaku kao da je odlucujuca pa sta bude na kraju

Kampaco ce sigurno doneti svezine

9 od 12 utakmica sa njim nije malo

Da li cemo svaku dobiti manje bitno

Verujem da bice lepe kosarke a to mi je  negde i najvaznije

Naravno, ja sam već sada zadovoljan sezonom uzevši u obzir sastav i sve okolnosti. Igrali smo i igraćemo neke baš dobre tekme, lično ni ne razmišljam o top 8 više sam se osvrnuo na Goldbergov komentar .

Za iskorak ™ je potrebno da zadržimo bar dvojicu od the trojka tria i trenera, da se unapredimo na ključnim pozicijama , pa ćemo videti.

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites


Tanka nam je matematika za F8 čekajući Fakunda. Nema veze...zna se ko nas je skockao ovako i da li smo na početku sezone i pomišljali na plasman u osam najjačih.
Ako sledeću sezonu Bobe zdravlja krenemo sa Duškom i sa 70 posto ovogodišnjeg budžeta...ne bi se iscimao da pored Kampaca ostanemo i bez Vildoze i Petruševa. Imali smo Lorenza, Lojda...bude opet neka mačka...sada je i lakše na vreme to obezbediti na Duškovo ime a ne dovlačiti takve igrače kroz doselekciju pod najbrutalnijim uslovima.
Totalna rekonstrukcija rostera će verovatno biti i preduslov za višesezonski potpis Duška jer vučemo prevelik balast. Bez obzira na dvogodišnje ugovore Bentila, Holanda i Raduljice i promil šanse da ih neko preuzme sa tom platom, treba ih se otarasiti makar ih i isplatili. Lazi i Kuzu upriličimo oproštajnu u KLS-u, Pefi se odjavljuje, Dobrić u Lokomotivu a Džoni u Darušafaku i da pevaju.
Dalibor i Lazarević verovatno ostaju kao jeftini domaći sa potencijalom, Nedari i Mitroviću pridružimo Dedu i Polonaru i ako smo nešto naučili ozbiljno uložimo u pleja i centra. Ako se do kraja sezone Petrušev samo približi onom proseku iz januara i pristane na "and one"...bombona.




  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kokodakalo said:

Veceras ako ne pobedimo nismo ni zasluzili taj Top 8. Prosto ovakve utakmice moraju da se dobiju ako hoces medju najbolje.

 

Ne pitamo se mnogo, jbg, posebno ovako okrnjeni bez najboljeg igraca i startnog centra. Pretposlednji Armani je sa 5 povredjenih igraca i dalje na svakoj poziciji bolje popunjen od nas.

Link to comment
Share on other sites

Fali još malo da obrnemo ceo krug, da nam Bentil postane najbolji i go to igrač ponovo.

 

Svaka čast Dušku, i na učinjenom i na rečima u prethodnih par meseci, ali je neozbiljno da ti ekipa ovako izgleda u par odsudnih utakmica, kad je najbitnije održati disciplinu i glavu iznad vode.

 

Potpuno je besmisleno gledati ovu turneju i kad smo već takav bankomat za sve i svašta, nek se navijačima makar refundira put, smeštaj i karte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...