Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

4 hours ago, BojanaCZV said:

Pokajte se nevernici 🙃

 

Salu na stranu, proci ce i ova kriza, samo sto je zbog onih brutalnih rezultata delovalo da smo na pragu F4 ekipe, al ne lezi vraze.

 

Nek se momci bore, sabrace se vrlo brzo, pa sta nam bude to nam je.

 

Ubedjena sam da nas ceka jos mnooogo dobrih utakmica ove sezone 🔴

 

Nemoj da kloneš samo zbog jednog poraza...u kojem smo ugaženi kao neki amateri od ekipe koja je igrala na 50%.

 

Nema predaje.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, John Terry said:

Nemoj da kloneš samo zbog jednog poraza...u kojem smo ugaženi kao neki amateri od ekipe koja je igrala na 50%.

 

Jbg sad, tesko da su bili na 50%, sve vreme su igrali vrlo ozbiljno i fokusirano. Skariolo je posle meca izjavio da im je ovo bila jedna od najboljih partija u sezoni.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kvaratskhelia said:

Teže od poraza mi je palo saznanje da Holand i Bentil imaju ugovore za narednu sezonu. Holand je zalutao u ozbiljnu košarku. Svaki njegov kontakt sa košarkaškom loptom je alarm za uzbunu. Njegova pojava unosi nevjerovatnu konfuziju u naše redove. Bentil je jedno od najgorih pojačanja koje smo doveli u poslednjih ko zna koliko godina. Bilo je i gorih igrača, ali Bentil je loš igrač sa solidnom reputacijom. To je najgora kombinacija.

 

Neka ih plate da idu, koliko košta da košta.

 

Ti ugovori 1+1 ništa ne znače kod nas ionako, osim kad igrač pokida, onda sigurno ide. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stoji sve napisano za Vildozu i Nedovica. Nejasno je zasto sada zapocinju utakmice zajedno i izlaze maltene u isto vreme. Nemamo puno individualnog kvaliteta na ovom nivou i treba ga izbalansirati na parketu, a ovo sto radi Dusko je sve suprotno od toga. Pogotovo sto je Nedovic igrac kojem vise prija da udje sa klupe i menja tok utakmice. Sve ovo je jos veci problem nakon sto je zavrsen medeni mesec Petruseva.

 

Juce je u jednom trenutku bila petorka Ivanovic - Holand - Lazic - Ilic - Bentil. Ja najiskrenije mislim da bi ova petotka bila u problemu na kupu Koraca protiv drugoligasa, a zasto je poslata na parket u Evroligi nemam pojma.

 

Najupecatljivi utisak sinoc mi je u drugom poluvremenu kada Vildoza iz napada u napad mora da izmislja nesto i u jednom napadu igra pnr, to ne prolazi, vraca loptu centru na trojku, a ovaj ga odmah zove da mu je uruci nazad. I Vildoza onako nervozno pokazuje daj tamo na drugu stranu, dokurcilo coveku. 

 

Zapanjujuce je koliko je Dobric pravolinijski igrac. Nije to nista novo, ali ponekad se bas neprijatno iznenadim koliko kod njega nema maste u igri. Gledam ga dobrih 6 godina i ne secam se da je jednom na prodoru uradio neki ukrsteni korak, usporio na drugom koraku, ne daj boze neki roling ili da ubaci rame i iscenira kontakt. Ne ume cak ni da krene u prodor, vidi da je pun reket i da se zaustavi i izvuce loptu. Ne, on uhvati dvokorak i ne obazire se ni na sta. Da posadis drvo ispred njega zakucao bi se čelom u njega. Juce na pocetku drugog poluvremena ubaci trojku i onda u naredna 2 napada glavinja u pun reket i baca dva floutera na vrh table dok se zabija u 3 igraca. Mnogo prost igrac.

Edited by Del Piero
  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Del Piero said:

Juce je u jednom trenutku bila petorka Ivanovic - Holand - Lazic - Ilic - Bentil. Ja najiskrenije mislim da bi ova petotka bila u problemu na kupu Koraca protiv drugoligasa, a zasto je

 

iako se generalno slažem, treba reći da su 5orke bez nedovića i vildoze igrale i kada je nedović počinjao sa klupe, samo smo tada dobijali tekme pa se nije to pominjalo kao faktor.

ivanović voli da izbaci postavu za koju se nada da će makar održati rezultat odbranom, pa onda da ubaci obojicu. u poslednje vreme to ne funkcioniše, fakat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bar kad bi dobili Armani sutra... 😄

ali bice jako tesko izboriti se sa Dejvisom i Hajnsom, Mitar bi visinom mogao da isparira Hajnsu ali je fizicki dosta slabiji.

 

Ako nam opet sve bude zavisilo od Vildoze pisi propalo, moraju i Nedovic, Petrusev, Mitrovic, Dobric, Bentil pa i Holand, Lazic i Lazarevic sa po nekom trojkom ili ofanzivnim skokom da doprinesu napadu. 

 

Odbrana takodje, sinoc protiv Virtusa totalno rasulo, od branjenja pika do udvajanja gde konstantno imaju otvoren sut za tri. Nadam se da ce biti i manje preuzimanja, gde nasi bekovi upadaju u missmatch sa protivnickim centrima odakle sledi strana pomoci i ostavljanje coveka samog na sutu.

Eto ako cita ovo Dusko zna sta mu je ciniti. 😂

 

Sve u svemu verujem da mozemo da odigramo mnogo bolje nego prethodna dva meca.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, necke said:
 

Bar kad bi dobili Armani sutra... 😄

ali bice jako tesko izboriti se sa Dejvisom i Hajnsom, Mitar bi visinom mogao da isparira Hajnsu ali je fizicki dosta slabiji.

 svi mogu visinom da ispariraju hajns kečapu, uključujući i mene ali mu to ne smeta da bude goat smallball centar, već 10ak godina

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, pavijan2 said:

Kako smo došli od "samo da se vrati Ivanović ", do " tim je sjeban povratkom Ivanovića"?

Isto kao što ćemo doći od "da nam se samo vrati Hasan, kakav god da je", do "kladim se u džigericu, da bi i Radulja mogao umesto njega par minuta".

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kvaratskhelia said:

Može Kaboklo. Ja sam ga i ranije predlagao. Visok 206cm, raspon ruku 231cm. Dobar atleta i finišer. Ranije je više igrao na PF, ali mislim da mu sad više odgovara da igra centra. Ulm inače ima jako zanimljiv skauting.

E to me zanimalo, ruke su do kolena ... :classic_ohmy:

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, goldberg said:

Kada se protiv Barcelone doslo sa 19:34 na 72:60 (dakle, period meca koji je dobijen sa cak 53:26 uz seriju od 21:2 na pocetku tog perioda) ovde se pisalo kako je Barca zapravo odigrala jednu od boljih utakmica u sezoni, pa "sta tek reci za nase momke, koliko tu kvaliteta ima? Ala ih je Dusko zategao, tek cemo da meljemo!". Da podsetim, tu utakmicu su odigrali isti ovi igraci osim Vildoze koji se povredio na samom pocetku. 

 

Sada su ti isti igraci EC nivo (velika vecina), ovo je najlosiji tim EL, niko ih ne bi hteo. Mali problemcic u svemu ovome je sto ove dve tvrdnje koje sam naveo (a koje su opsteprihvacene na temi) pobijaju jedna drugu - ne postoji mogucnost da su obe tacne. Dakle, ili je tih 90+ poena protiv Barce posledica njihove ocajne odbrane (jer sut za tri poena nije ni funkcionisao), a ne nekog kvaliteta igraca i umeca trenera ili je ovo sto se sada desava zapravo blamaza jednog kvalitetnog tima.

 

Naravno, kao i obicno, realnost je negde na sredini, sto opet znaci i da ova ekipa svakako nije puna EC igraca bez ikakvog kvaliteta. Naprotiv, ova ekipa je i neki maksimum koji klub sa ovih prostora moze da priusti sebi (znaci, bez Campazza i njegovih dodatnih 1 do 2 miliona) i nista nije manje kvalitetna od nekih drugih protivnika u EL. Opet, to su igraci sa boljim CV i vecom cenom od verovatno svih dosadasnjih ekipa KKCZ pa je Radonjic i sa takvim sastavima bio tu negde zamalo kratak u borbi za TOP8. Zapravo, osim "zvezdino odelo" tima i Alimpijeve skromne druzine uvek se u toku sezone o TOP8 pisalo kao o nekakvom dostiznom cilju, a cak i taj disfunkcionalan tim prepun stranaca u sezoni 2020-21 je bio zrtva Covid protokola i praznih tribina.

 

Problem je u nedostatku bilo kakvog sistema - pita li se iko sta ce biti ako sledece godine odu i Markovic i Lazic i Dobric i Ivanovic i Mitrovic i Kuzmic? Bukvalno nijedan novi mladi igrac ne moze ni u EC da pomogne i onda ostaje ili Maccabi varijanta sa 9-10 preskupih Amerikanaca ili Hapoel varijanta sa 5-6 EC Amerikanaca i 1-2 pristojna domaca igraca.

 

Eno, Zalgiris i ove sezone prave odlicne rezultate, a nesto ne vidim da bi se iko otimao o njihove igrace na pocetku sezone. Ne verujem da bi iko ovde bio srecan kada bi uprava objavila da je prvi plej Evans ili da je prvi centar Hayes. Osim ovih najbogatijih ekipa, zapravo sve ostale ekipe i imaju ta dva igraca koji umeju nesto sa loptom, svi ostali su igraci zadatka koji cekaju dobar pas da sutnu ili pomazu u skoku ili doprinose u odbrani.

 

Cak i ova suspenzija od strane EL je posledica te politike "nema stednje, kad sa vrha odluce da se ima onda se ima". Eto, najbolji primer je Armani i slucaj Punter/LeDay - naravno da oni imaju novca da plate i njih i daju im nekih 10 minuta u prenatrpanom rosteru, ali nisu blesavi da na svakog igraca trose milione. U slucaju KKCZ to bi znacilo da ne moze van 12 da bude igrac koji bi u EC bio jedan od nosilaca vecine ekipa, kao taj Nikola Ivanovic. Najlakse je napisati, daj krilo i centra i teraj Bentila i Ivanovica na tribine.

Ne moze Zalgiris da se poredi sa nama, mi smo vrlo konstantna ekipa sezonama a oni imaju ogromne amplitude, od F4 do gotovo fenjerasa, mi bar znamo gde nam je mesto u donjem domu i tu konstantu ne moze niko da nam oduzme :classic_biggrin:.

Edited by nunilo
  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kankkunen said:

Ma Španci nam sude redovno, skoro u svakom kolu ... :classic_smile:

nego, gledam Ulm, ako se Petrušev premišlja za narednu sezonu da mi kaparišemo jednog Brazilca. :classic_cool:

Navijam ja i agitujem za Cabocla vec dve sezone...

Link to comment
Share on other sites

Prosto smo dobro iskautirani, a nemamo dzebane da promenimo oruzje. Nekako nam svake godine nesta fali. Ove godine imamo bekove kao nikad. Vildoza, Nedovic, Facu, pa nam Facu pomaze na treninzima, a na PF/ C pozicijama plac majke bozije. I uvek tako, svake godine iznova i iznova. A nije da se nije imalo ove godine. Adams, Holand, Bentil, Raduljica, mogla su se dovesti dva odlicna igraca za te novce. Sem Adamsa, za kojeg nismo znali sta moze, ostali su dali bas onoliko koliko se i ocekivalo. Jedno veliko nista.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...