Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ivanović - Jedino pozitivno je što smo pobedili. Bez agresivnosti, koncentracije i to nije put. Ispričao je priču o kornjači, kad su je pitali koji je nadjuži put odgovorila je - pogrešan i kad tapkaš u mestu. E to smo mi večeras radili. Na pitanju o umoru odgovorio - ma kakav umor, kad je bio meč sa Žalgirisom? Zadovoljan sam i trećom četvrtinom jer su pogotovo Lazić i Dobrić igrali dobru odbranu, blizu lopte. Nikola Ivanović je igrao dovoljno, tek izlazi iz povrede.

 

To je to u kratkim crtama. Očigledno je ljut Ivanović. Trening sutra dva puta po 3 sata. :classic_biggrin:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2023 at 7:48 PM, Placebo Lone star said:

Ako se plasimo Cedevite bilo gde odmah odloziti put u Kaunas,ne igrati vise EL i fokusirati se na ABA.A ono na onom kanalu nije za pominjanje.Ipak je ovo mesto gde pisu pristojni ljudi.

 

Da nastavimo onaj dijalog od pre nekoliko dana, pa sad vidi - Kampaco, - Vildoza, jos se igra u Ljubljani, naravno da ima razloga da se utakmica shvati najozbiljnije moguce.

Vitaminci kad udju u seriju znaju da budu prilicno nezgodni, morace tamo da se igra drugacija utakmica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, bodo said:

Mene samo Neda malo brine. Ovo mu je već treća zaredom u kojoj je samo statista. Valjalo bi da se uozbilji malo za derbi. 

Nedi kao da je Kampaco oteo šou.

Ne pokazuje on to , smeška se, give me five, i te fore.

Ali ....

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kooineeperk said:

"Skrivamo karte za derbi" 😄 

Bice to vrhunski mec, obje ekipe su u formi.

1 minute ago, pavijan2 said:

Nedi kao da je Kampaco oteo šou.

Ne pokazuje on to , smeška se, give me five, i te fore.

Ali ....

Nedovica odmara u Aba ligi, nema toliko protagonizma. Vjerujem da se i on prilagodjava jer nije svejedno u oar dana promijeniti skroz ulogu.

U EL se trazi da kreira, lopta je vise u rukama dok u Aba se trazi da bude finiser. 

 

Za sada ocekivano da visokim i Dobricu najvise prija dodatak Facua jer dobijaju dodatni prostor a ovaj mag za asistencije.

Lucina uloga se ne mijenja, on sa Facuom radi ono sto radi sa Nedom u EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pavijan2 said:

Nedi kao da je Kampaco oteo šou.

Ne pokazuje on to , smeška se, give me five, i te fore.

Ali ....

Opet se je ispucavao sa trojke umjesto da koristi ono gde je najjači. Prodor na koš pa ili jako do kraja ili kick out pas za trojku ili asist oko obruča u zavisnosti od obrane. Deluje mi malo nezainteresiran za tako nešto. Možda gresim. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, bodo said:

Opet se je ispucavao sa trojke umjesto da koristi ono gde je najjači. Prodor na koš pa ili jako do kraja ili kick out pas za trojku ili asist oko obruča u zavisnosti od obrane. Deluje mi malo nezainteresiran za tako nešto. Možda gresim. 

Cuva snagu za petak.😄

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Jedino pozitivno je što smo pobedili. Sve ostalo - da ne kažem da je bilo loše, ali ne kako bi Zvezda trebalo da igra. Bili smo bez agresivnosti, bez koncentracije... I to nije put. Još ima mnogo da se igra i ABA liga i Evroliga. To je dugačak put na kome treba da budemo istrajni i da znamo šta hoćemo. Ali, večeras to nije bio put kojim želimo da idemo", rekao je trener Crvene zvezde posle meča sa Cedevita Olimpijom.

Slikovito je Ivanović objasnio svoje nezadovoljstvo...

"U jednoj basni od mog pokojnog tasta književnika Muse Đokovića koji je napisao mnogo knjiga, između ostalog pisao je basne, pitao je kornjaču koji je najduži put, a ona mu je odgovorila pogrešan i kad tapkaš u mestu. To smo mi večeras radili".

 

Ivanović ne smatra da je umor zbog nedavnog duela sa Žalgirisom u Evroligi razlog ovakvog izdanja njegovih izabranika.

"Kakav umor? Od čega? Kad je bio Žalgiris", upitao je novinare Ivanović. 

 

Nije slovenačka ekipa nijednim potezom iznenadila protivnika...

"Znali smo da će Cedevita da igra na ovaj način. Od prvog momenta... Izvanredni su šuteri, večeras su igrali sjajno - taktički, pogodili su neke teške šuteve. To je njihova igra. Bili smo spremni na to. Nismo bili nervozni, znali smo sve ovo. Dali su nam tri-četiri trojke s dobrom odbranom, ali i sedam-osam na naše loše odbrane. Ekipa je imala stabilnost i veru u pobedu. Ali, govorim još jednom - ovo nije taj put".

Ponovio je da je zadovoljan pobedom.

"Zadovoljan sam trećom četvrtinom, naročito kada su igrali Lazić i Dobrić. Oni su pritisli loptu, tako treba da se igra. Tad smo igrali lagano. A kad to ne radimo, onda je potpuno druga slika".

Ova utakmica može da bude izuzetno korisna pred derbi.

"Ako smo pametni, pa shvatimo kako ne treba da igramo - onda će biti korisna".

Upitan je i zašto je Nikola Ivanović igrao samo nešto više od tri minuta.

"Igrao je dovoljno, on izlazi iz povrede. Ima veliku želju, polako", podvukao je Duško Ivanović.

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo ozbiljan tempo i potrosnju kroz El i nije neko cudo da protiv rivala kakav je Cdvita, bude losiji dan uz ovoliko primljenih poena.

Naravno, Dusko ovo ne voli i koliko videh nije uopste zadovoljan.

 

Za nas je mec u petak mnogo vazan, sto sa psiholoskog, sto sa rezultatskog aspekta. Trebace i muda i glave, ova Zvezda je pokazala da moze.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Postoje stvari koje ne mogu da kontrolišem, naravno da želim da igram u Evroligi. Zbog toga svu energiju usmeravam na treninge, moram više da radim nego ostatak tima, jer igram samo jednu utakmicu. Trudim se da se što bolje priviknem na saigrače, treniramo dosta, ali utakmice su nešto drugo. Nemamo toliko zajedničkog igranja mečeva."

 

Izvršni direktor Evrolige Maršal Glikman je rekao da mu je Kampaco pisao mejl, šta mu je odgovorio? "Poslao sam mu mejl, tražio sam od njega da mi dozvoli da igram. Dobio sam ljubazan odgovor, objasnio mi je sve detalje i rekao da ne može ništa da uradi. Razumem i njegovu poziciju i jednostavno, to su stvari koje ne mogu da kontrolišem. Mogu samo da treniram još jače i da to koristim kao motiv."

 

Zvezda u petak igra još jednom protiv Partizana, a Kampaco neće moći da igra ni u tom meču. "Kada se večeras meč završio i kada sam čuo publiku kako peva, samo sam u sebi rekao je***e, hoću da igram u petak. Nažalost ne mogu da budem na terenu. Biću pored terena i bodriću ih. Uz to ću tokom nedelje da ih mučim više na treningu, da izgleda i trening kao utakmica. To je sve što mogu."

 

Nedović se žalio na Tviteru da ih "ubija" previše na treningu i da bi trebalo da dobije dozvolu za Evroligu. "Imam višak energije i višak vremena da razmisljam o sledećem rivalu. Zato se žale, jer ih dosta pritiskam na treningu, presing na loptu i sve to. Oni mi mnogo pomažu, zbog njih sam postao bolji saigrač. Pomogli su i meni i mojoj porodici i zato sam lojalan. Zbog toga ni u jednom momentu nisam razmišljao da odem iz kluba. Pod tim ne mislim samo na saigrače već na sve u klubu, kao i na sjajne navijače koji su me prihvatili od prvog dana."

 

Prethodnih dana pojavila se informacija da će Kampaco u februaru igrati za reprezentaciju posle Kupa Radivoja Koraća, u poslednjim danima Zvezdine suspenzije. Kada se krajem narednog meseca vrati u Srbiju, moći će da se sprema i za evroligaški debi u crveno-belom. "Uvek želim da igram za reprezentaciju, to se ne dovodi u pitanje. Nisam mogao to često zbog igranja u Evroligi i NBA, ali sada kada ne igram u Evroligi, mogu. Ima još mnogo vremena do toga, videćemo".

Facu faca. Sjajan igrac i sjajan lik💪

  • Like 20
  • Love 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

"Kada se večeras meč završio i kada sam čuo publiku kako peva, samo sam u sebi rekao je***e, hoću da igram u petak. Nažalost ne mogu da budem na terenu. Biću pored terena i bodriću ih. Uz to ću tokom nedelje da ih mučim više na treningu, da izgleda i trening kao utakmica. To je sve što mogu."

 

😔❤️

  • Like 4
  • Love 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čvarkov said:

"Kada se večeras meč završio i kada sam čuo publiku kako peva, samo sam u sebi rekao je***e, hoću da igram u petak. Nažalost ne mogu da budem na terenu. Biću pored terena i bodriću ih. Uz to ću tokom nedelje da ih mučim više na treningu, da izgleda i trening kao utakmica. To je sve što mogu."

 

😔❤️

Nek glumi Pantera na treningu. :D

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...