Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

 

 

Jbt, ovi su predstavili kao da se na zapadu ne radi od 15 decembra pa do Đurđevdana. 

 

U realnosti. Neradni dani samo 25.12 i 1.1. (ponegde i 2.), koje su ove godine ionako pali na nedelju. I to je to. Ostalo sve radno, čak se u večini slučajeva radi i više, jer decembar ludnica, ovo ono...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Jbt, ovi su predstavili kao da se na zapadu ne radi od 15 decembra pa do Đurđevdana. 

 

U realnosti. Neradni dani samo 25.12 i 1.1. (ponegde i 2.), koje su ove godine ionako pali na nedelju. I to je to. Ostalo sve radno, čak se u večini slučajeva radi i više, jer decembar ludnica, ovo ono...

Pa znas ti da te firme iz inostranstva imaju te proslave novih godina i Bozica u firmu, pa onda secret Santa igrica, pa onda punč od čokolade, pa karaoke i onda kad se napiju, ne mogu da dodju sebi 3 dana a Covicev folder zavrsio u junk files i onda dok ga nadju jbg

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Jbt, ovi su predstavili kao da se na zapadu ne radi od 15 decembra pa do Đurđevdana. 

 

U realnosti. Neradni dani samo 25.12 i 1.1. (ponegde i 2.), koje su ove godine ionako pali na nedelju. I to je to. Ostalo sve radno, čak se u večini slučajeva radi i više, jer decembar ludnica, ovo ono...

U realnosti, spojili su od 24.12 do 2. januara, Mozda ne svi, ali sam siguran da su ovi iz EL to uradili. A da, neradan je bio i 26.12.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Pa znas ti da te firme iz inostranstva imaju te proslave novih godina i Bozica u firmu, pa onda secret Santa igrica, pa onda punč od čokolade, pa karaoke i onda kad se napiju, ne mogu da dodju sebi 3 dana a Covicev folder zavrsio u junk files i onda dok ga nadju jbg

 

😄

Ne kažem da nema. Ali zato takva žurka u petak posle posla, taman da preko vikenda napraviš recovery i da se u ponedeljak ujutru naslikaš na poslu.

 

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

U realnosti, spojili su od 24.12 do 2. januara, Mozda ne svi, ali sam siguran da su ovi iz EL to uradili.

 

Možda neko i spoji, ne kažem. Firma kojoj posao baš opadne oko praznika. Ali velika večina radi i više.

 

Ako uzmemo sad konkretno EL slučaj, ja bi razumeo da oni tu nešto spajaju da je EL stala i ne igra se 14 dana. Ali realno. šta oni imaju da spajaju, kad se euroliga najnormalnije igra ovih dana. Ja bi rekao da ima tu oko utakmica i organizacije dosta posla da se odradi i da to nemože tek tako da se pusti i ode na odmor kolektivno.

Edited by L' Imperatore
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

U realnosti, spojili su od 24.12 do 2. januara, Mozda ne svi, ali sam siguran da su ovi iz EL to uradili. A da, neradan je bio i 26.12.

Kod nas normalno rade pravne institucije i državne ustanove, do 31 kada se radi skraćeno. Poneke  tvornice zatim škole i obrazovne institucije moste od Božića do Sveta tri kralja 6.01, odnosno u ovom slućaju 09.01. Tako da ako se  je EL odlučila na tako nešto onda je to u najmanju ruku neozbiljno ako je uoće tome tako. Meni osobno to obrazloženje ne pije vodu ali ajde.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

😄

Ne kažem da nema. Ali zato takva žurka u petak posle posla, taman da preko vikenda napraviš recovery i da se u ponedeljak ujutru naslikaš na poslu.

 

 

Možda neko i spoji, ne kažem. Firma kojoj posao baš opadne oko praznika. Ali velika večina radi i više.

 

Ako uzmemo sad konkretno EL slučaj, ja bi razumeo da oni tu nešto spajaju da je EL stala i ne igra se 14 dana. Ali realno. šta oni imaju da spajaju, kad se euroliga najnormalnije igra ovih dana. Ja bi rekao da ima tu ukok utakmica i organizacije dosta posla da se odradi i da to nemože tek tako da se pusti i ode na odmor kolektivno.

Ja saradjujem sa par italijanskih i spanskih firmi. Posto je 26.12 bio ponedeljak, a i 02.01 je ponedeljak i oba neradna, ljudi su uzeli 4 dana odmora, aneke firme same dale slobodno, i spojili od 24.12 do 03.01. Meni najavljeno unapred da nece raditi.

Sto se EL tice, ljudi koji zasedaju mozda jednom nedeljno, sigurno nisu bitni za trenutno igranje EL.

Link to comment
Share on other sites

Aman ljudi o čemu pričamo...Pa sve i da su spojeni neradni dani, u doba moderne tehnologije problem da se video pozivom sastane grupa ljudi..."jesu ispunili uslove, jesu, skidaj suspenziju"....Isprala nam mozak ova SNS propaganda....

Edited by ZiS
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZiS said:

Aman ljudi o čemu pričamo...Pa sve i da su spojeni nerradni dani, u doba moderne tehnologije problem da se video pozivom sastane grupa ljudi..."jesu ispunili uslove, jesu, skidaj suspenziju"....Isprala nam mozak ova SNS propaganda....

Nije nama propaganda isprala mozak nego ti zivis u bajci. Ako mi kazes i jednu instituciju gde se donose odluke video pozivom svaka ti cast. Ja ne kazem da se oni ne sastaju ili ne rade, a i iskreno me ne zanima, vec samo odgovaram da li je moguce da se u tojj evropi ne radi do 02.01. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

U realnosti, spojili su od 24.12 do 2. januara, Mozda ne svi, ali sam siguran da su ovi iz EL to uradili. A da, neradan je bio i 26.12.

 

Ovo sam prevideo, izvinjavam se. Kod nas u Sloveniji jeste 26.12 neradan, ali zato što je tada praznik dan samostojnosti. Pa sam zbog toga mislio da ako nebi bilo tog praznika, da bi bio radni dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Nije nama propaganda isprala mozak nego ti zivis u bajci. Ako mi kazes i jednu instituciju gde se donose odluke video pozivom svaka ti cast. Ja ne kazem da se oni ne sastaju ili ne rade, a i iskreno me ne zanima, vec samo odgovaram da li je moguce da se u tojj evropi ne radi do 02.01. 

Ti pričaš o panelu EL ili o Ustavnom sudu? Koje bre institucije? Znači gospoda moraju da sednu za isti okrugli sto, pregledaju Čovkinsove baljezgarije i ukinu suspenziju...više je to bajka...Elektronski potpis i pečat su odavno u upotrebi i za ovako benignu stvar je potrebno bukvalno 5 minuta ako i toliko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZiS said:

Ti pričaš o panelu EL ili o Ustavnom sudu? Koje bre institucije? Znači gospoda moraju da sednu za isti okrugli sto, pregledaju Čovkinsove baljezgarije i ukinu suspenziju...više je to bajka...Elektronski potpis i pečat su odavno u upotrebi i za ovako benignu stvar je potrebno bukvalno 5 minuta ako i toliko.

Ma ok. Onda je tako kako ti kazes. Ali mislim da ako tako rezonujes da ces se brzo razocarati u zivot. Ne mora da bude ni nekih ljudi. Sve to moze neki kompjuter da sam resi.

Link to comment
Share on other sites

Oni koji nisu ziveli na Zapadu ne znaju da se sluzbenici nece javiti na telefon, niti uraditi nista sto je vezano za posao van radnog vremena, ukoliko to nije vec dogovoreno  da ce biti placeno. Moje kolege ne odgovaraju na pozive i poruke upucene na firmin mobilni telefon nakon zavrsetka radnog vremena, vikendom, za vreme praznika i odmora. Moze da bude ne znam koliko hitno ne pomaze. Oni postuju svoje slobodno vreme i ne dozvoljavaju nikome da im i jednu jedinu sekundu istog oduzme.

Edited by Harz aka Laki21
slovo
  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harz aka Laki21 said:

Oni koji nisu ziveli na Zapadu ne znaju da se sluzbenici nece javiti na telefon, niti uraditi nista sto je vezano za posao van radnog vremena, ukoliko to nije vec dogovoreno  da ce biti placeno. Moje kolege ne odgovaraju na pozive i poruke upucene na firmin mobilni telefon nakon zavrsetka radnog vremena, vikendom, za vreme praznika i odmora. Moze da bude ne znam koliko hitno ne pomaze. Oni postuju svoje slobodno vreme i ne dozvoljavaju nikome da im i jednu jedinu sekundu istog oduzme.

ovo se vrlo razlikuje od zemlje do zemlje, kompanije do kompanije

moja kompanija ima office u italiji, nemackoj, francuskoj, UK, spaniji, svajcarskoj itd

svi peglaju prekovremeno

nemci samo imaju zakon gde ne mogu vikendom ili na praznik da rade bez posebnog odobrenja od opstine koje je skoro nemoguce dobiti ako ne vrsis neku kriticnu funkciju(zdravstvo i sl)

americka smo kompanija kojom se trguje na berzi i ovo je kultura koja ide uz to

 

ovo sto ti pises moze da se odnosi na drzavnu sluzbu i to je to 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče radnog vremena. Vidi, i ja kad završim dan šta sam imao, prvo šta uradim kad spakujem rukzak je da podesim telefon na "avion" mode 🙂 Trebalo je nešto vremena al su navikli i kolege i partneri i šljakamo super.

I kad neko pomene taj zapad... ja sam iz Maribora, pa sam malo tu, malo u Austriji i tako, pa recimo da otprilike znam kakvi su oni, a oni jesu taj zapad, jelte. Vole oni da produže malo popodne, malo prekovremeno, pa onda koriste to u petak recimo i završavaju u podne recimo. Ali i isto je tačno da ujutru baš rano ne rane, jaz sam svako jutro prevalio nešto više od 70km, prešao granicu i sve, pa sam opet bio prvi u kancelariji pre šest, a oni dolaze lagano oko sedam, pa pola osam, osam, i tako...

U principu, zna se dobrano da u ovo vreme u godini firme rade tako-tako, može da bidne ali i ne mora. Ko se time iznenadio, mora da je ili idiot ili lažov.. može i oboje. Eto i ja sam spojio sve te praznike, pa od 23. neću da se vraćam na posao do 9. đanuara. Jer tako sam u mogućnosti.

I da, mnogo se prašine diglo oko Campazza.. jeste ono malo bruka, da nismo u stanju da sredimo sve na vreme ali ako ćemo pošteno, nismo ni dosad kao klub imali neki renome iliti imidž, pa da imamo šta da srozamo... i siguran sam da manje više svi koji su u tom EL basketu, od klubova, igrača, Eurolige, itd... vrlo dobro znaju kakvo je stanje u Srbiji, pa ne mogu ni oni da budu iznenađeni ponašanjem i poslovanjem našeg preCednika i kluba generalno.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

ovo se vrlo razlikuje od zemlje do zemlje, kompanije do kompanije

moja kompanija ima office u italiji, nemackoj, francuskoj, UK, spaniji, svajcarskoj itd

svi peglaju prekovremeno

nemci samo imaju zakon gde ne mogu vikendom ili na praznik da rade bez posebnog odobrenja od opstine koje je skoro nemoguce dobiti ako ne vrsis neku kriticnu funkciju(zdravstvo i sl)

americka smo kompanija kojom se trguje na berzi i ovo je kultura koja ide uz to

 

ovo sto ti pises moze da se odnosi na drzavnu sluzbu i to je to 

 

Tačno. Zavisi i od posla koji kompanija obavlja.

 

Slično i kod mene. Dižu se ljudi i u gluvo doba noči ako je hitno da se nešto reši.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dajte ljudi da se prekine vise pisanje cija firma kako radi i koje dane radi. Sustina je da Campazzo nije registrovan, videcemo za dalje. 

Ovo nagadjanje nicemu ne vodi i totalno je beskorisno. Sutra je bitna utakmica, igraju momci koji imaju 8 pobeda u EL i nadamo se da ce sutra uspeti da naprave jos jedno cudo na nasem terenu! Puna podrska! Napred Zvezdo! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...