Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ne znam da li je bilo...

Prva čatvrtina, 2.24 do kraja. Rezultat 19:19, time-out Zvezda. Ulazi Lazić umesto Lazarevića.

Lazić maši polaganje u prvom napadu sa klupe.

Sledeći napad maši trojku.

Primamo 2 trojke i jednu dvojku, serija Zadra 8:0, rezultat 19:27 na kraju 1/4.

 

Druga četvrtina

Odmah trojka Zadra, treća za redom za Jordana, koga valjda treba da čuva Lazić. 19:30

Lazić loš pas, izgubljena lopta.

9:11 do kraja, Lazić izlazi, a mi po inerciji primamo u sledećem napadu još jednu trojku, rez je 19:33.

 

Dakle. serija Zadra 14:0 za 3 ipo minuta u toku kojih je Lazić imao 0/2 iz igre, jednu izgubljenu i čiji je igrač ubacio 9 poena.

U tih 3 i nešto minuta za nas su šuteve uzimali Marković (promašio trojku), Dobrić (promašio trojku) i Luka (promašio za 2).

Petorka na terenu u dobrom delu ove serije Zadra: Ivanović, Dobrić, Lazić. Mitrović i Ilić.

Zadar dobija krila i kreće da pogađa sve i svašta. Mi iz nekog egala i početnog opuštanja ulazimo u ozbiljan problem i do kraja poluvremena ne uspevamo da se spustimo ispod -10, a skoro do kraja meča smo u debelom zaustatku.

 

Lazić opet igrao preko 20 minuta, tačnije 21:03

 

Da se razumemo, ne mislim da su ova 3 ipo minuta prelomni detalj meča koji nas je koštao poraza, bilo je većih gluposti i Vildoze i Nedovića u poslednjih par minuta, a i drugih tokom celog meča.

Ali je jako dobra ilustracija lošeg kombinovanja petorke na parketu i to smo imali prilike da vidimo, pa mogu slobodno reći, na svakom meču od početka sezone.

Ubijanje momentuma ekipe sa nesrećnim izmenama i kombinacijom igrača i u spoljnoj i u unutrašnjoj liniji je nešto što ne bi smelo da se dešava u novembru mesecu, posle svih pripremnih mečeva i 11 takmičarskih.

Nejasna je ideja već legendarnog tria Marković-Lazić-Lazarević u isto vreme u igri, gde Lazić lagano i bez blama treba da igra na poziciji beka šutera, Markoviću se sklanjaju i po par metara i skuplaju u reketu, nešto slično i Lazareviću. Koja god dvojica visokih da su u tim momentima na parketu (a posebno ako je jedan od njih Mitrović) nama u napadu toliko smanjuje mogućnost širenja igre, sposobnos ball handlinga ili bilo kojih tehničkih atributa, posebno ulaza i šuta za 3, da smo potpuno napadački impotentni.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

 

Tomić, koji je u prvom jačem problemu digao ruke i otišao?

 

Treba mu oddati priznanje da je iskopao dobre igrače. Ali kao glavni trener, on nije ostvario neznam ti šta. 


Da bi bio improvement, naravno. Ali mislim da se takodje nebi snašao u ovoj situaciji, sa igračima koje nije sam birao.

Pa ne znam bas da li se moze reci da je uradio malo u prvoj sezoni.

Kao sto si rekao, iskopao je par vrhunskih igraca, vratio nas je u EL pored dosta solidnog Partizana i EL Buducnosti, i to skoro bez kljucnih igraca (povrede Reglanda i Perperoglua), sa Cokijem Juniorom kao jedinim plejom.

I generalno smo te sezone imali glavu i rep, bio je jedan losiji period posle silovitog starta ali se izaslo iz toga. Delovao je kao da ima bar 5-6 solidnih trenerskih sezona iza sebe, dok su nase ostale prinudne zamene (Lazic, Alimpijevic, Topic malo i sada Jo) izgledali/izgledaju smehotresno... Ima tu neku dozu hrqbrosti, drskosti i bezobrazluka (nekada i previse) koja nam je sada potrebna.

Sta se desilo u drugoj sezoni desilo se, ne secam se ni da li se saznao neki razlog svega toga, ali na osnovu prve sezone kod mene ima kredit da proba ponovo.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iako je poraz u Beogradu od Zadra bez daleko najboljeg igrača uz primljenu skoro stotku svojevrstan stepen blamaže, mene više brine što mi nismo odigrali nijednu baš dobru utakmicu od početka sezone, nijednu. Ovo je poraz koji baš može da uzdrma ekipu i stvori agoniju. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Markoss said:

Apropo trenera, meni se cini da se ceka Kari. 

 

U ovo bi Čoviću leglo ko kec na deset.

 

Matori Kari uzdrman brodolomom sa repkom, dolazi da objasni kritičarima kako je u stvari veliki trener i dalje. Ćović u fazonu jesu vam puna usta priče o davanju šanse mladim trenerima, e al nemate strpljenja. Hoćete rezultat. Evo dovedem vam najboljeg trenera, prvak sveta, Evrope, dobio drim tim...sad vam ni on ne valja...stvarno vama ciganima ne možeš udovoljiti...šta mu teško da poturi još 2 trenera da se na njima slome kola...

Jbg ljudi novembar je, a već se sprdamo sa sezonom...šta ćeš!?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Radonja said:

 

Odbrana koja oslikava utakmicu.

 

može li neko da prepozna u drugoj četvrtini na 09.15 kada Laza krene u taj prodor po čeonoj sa WTF završnicom, koji je igrač na kraju klupe jedini naivno ustao da pozdravi poen i onda se samo vratio i kao pokriva noge peškirom da ne ozebe...:whistling:

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Ali koliko mučeni Petrušev nije naučen makar osnovama odbrane, ponekad mi ga žao. Tabula raza.

 

 

Ni Vildoza ništa ne može da odbrani jedan na jedan ali sa druge strane, onaj njegov slajd prodor po krilu sa zadrškom kada dva puta za redom proigrava Lazarevića u uglu, vratio sam 4-5 puta da vidim da li sam dobro video šta se desilo.

Taj dribling promenom brzine kretanja, ali sa tom lakoćom kao potez penkalom...to se baš retko može videti kod bledolikih.

Dobro ga je neko po kompletu koji poseduje uporedio sa Teom...može da te izludi nerezonskim potezom ali kada je ''on fire'' dao bi mu i sestru i biciklo.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Holand bi radio u najmanju ruku isti posao koji Dobric radi. 

Ne znam razliku u plati ova dva igraca al bih pre gledao prvog. 

Sto je najgore Raduljica bi makar skupio neki skok vise, ne bi imali oni toliko ofanzivnih. Mada i Ilic bio dobar na skoku dok je igrao. 

Pefi kao osoba nije u fazonu da ga boli kurac, okej ne igra ono sto se ocekuje al da ne pravimo od decka bas nesto sto nije. 

Edited by Igor_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kum žoržo said:

Kuntate Cigani?! 
 

 

Quote

Odlučujući momenаt dogodio se u trećoj četvrtini kаdа me je jedаn od
gledаlаcа podsetio dа ubаcim Nedovićа. Bio sаm poptuno izgubljen,
„spаvаo“ sаm i nisаm znаo štа rаdim. Sledeći put ću dа nаvijаm, а on
nekа dođe dа me zameni ili me podseti kаdа zаspim nа klupi štа dа
preduzmem. U tom trenutku kada mi je dobacio, odmаh sаm skočio sа klupe i
trgаo se iz snа. Tаko dа je ovo zаjedničkа pobedа. Bilo je mаlo šale
tokom mečа, аli sаmo dа se previše ne šalimo – podvukao je Pešić, a
preneo sajt Crvene zvezde

Daj nešto teže Kume! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, kum žoržo said:

Kuntate Cigani?! 

 

 

Dr. Nebojsa ne moze da spava... lezi tako, a scucurena uz njega, verna mu teta Vesna. Ne spava ni ona.

 

Mudruje dr. Nebojsa. Dilema je velika... "Da li da objavim Karija sada, pa da pricam kako sam repki dao i trenera i da, i bez njega i bez igraca, odemo na megdan turcima i puknemo tamo; ili da sacekam da prodju prozori, posaljem nesretnoga Vladu u Tursku cisto da odradi utakmicu i posle poraza ga i ostavimo tamo i onda objavimo Karija?"

 

Teta Vesna: "Da."

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...