Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 minutes ago, berti said:

Sta li vise cekaju zelembaci sa otpustanjem Radonje...

 

Njihov problem je sto su u glvama navijaca oni i dalje vrhunski klub za top 4 evrope, sto odaaaavno nisu. Istorijski gleda da, ali rezultatski to je vec neko vreme blize Zvezdi nego vrhu evrolige. I onda u startu ne postuju Radonjica koji nije vrhunski trener za uslove Evrope, samim tim imas i veliko nepoverenje i sprdnju. Sami sebi stete takvim ponasanje ali avaj.

Link to comment
Share on other sites

Došo grobar da vam maže oči kako nije sve tako crno.

 

Moram da priznam da nisam baš pažljivo i redovno gledao Zvezdu ove sezone (u prevodu nisam odgledao nijednu komplet utakmicu, a neke nisam gledao uopšte), pa je moguće da imam pogrešan utisak, ALI.

 

Ne slažem se sa preovlađujućim narativom ovde da je sve užas, katastrofa i dno i da je trener amater koji nema pojma o osnovama košarkaške igre. Da stavimo na stranu sklapanje rostera za koje se slažem da je teško prihvatiti da je baziran na nekom ozbiljnom planiranju. Dakle početak priče je situacija u kojoj Jovanović igra sa onim što ima. Njegovo veličanstvo rezultat kaže 1:5, vrlo verovatno i 1:6 i to jeste argument da nešto ne valja. Međutim ja bih malo oko toga šta tačno ne valja. Zanimljiva je situacija da ste u apsolutno svakoj utakmici koju ste izgubili bili u egalu bar do polovine 3/4 (protiv Baskonije i do kraja 3/4, a protiv Radonje vodili do samog finiša). Činjenica je da ste za protivnike imali finaliste prošlogidišnje evrolige i dva (sledeće kolo i tri) tima koja su trenutno u najboljoj formi u evroligi. Dakle raspored jeste vrlo težak. A ono što hoću da kažem, da bi se igrao egal 25 minuta sa takvim ekipama, neka glava i neki rep, neka dobra priprema utakmice ipak mora da postoji. Drugo, svi igrači deluju potpuno posvećeno i pristup im je sasvim korektan. Valjda i za to neka zasluga ide treneru.

 

Tako da loš ukupni utisak o igri i loši statistički parametri dolaze pre svega iz perioda igre krajem treće i u četvrtoj četvrtini. To su periodi igre koje ste gubili po petnaestak razlike od Efesa, Baskonije i Reala, protiv Radonje nešto tipa 2:9 u poslednja dva minuta. Jedno objašnjenje može da bude da ozbiljne, vrhunske ekipe tada daju gas, podižu nivo odbrane i kreću da melju, što jeste argument. Ja bih dodao da Zvezda, do dolaska Vildose i povratka Nedovića, nije imala igrača takve klase da može da preuzme realizaciju ili barem kompletan teret odbrane na sebe, nekoga ko ima sigurne poene u rukama i na koga treba da ide lopta kad sve drugo stane. Sa njima dvojicom ta situacija se menja, a otvara se i mogućnost ozbiljne prekompozicije napadačkih uloga, u smislu da Vildosa, Nedović i Bentil mogu i imaju kvaliteta da budu glavne napadačke opcije, a svi ostali da se stave u ulogu pomoćnog osoblja za šta većina igrača sigurno ima potreban kvalitet. I ja očekujem da kada počnu da dolaze na red ekipe koje nisu krem de la krem evrolige i nisu trenutno u vrhunskoj formi, počnete polako i da bežite od fenjera.

 

Sad, to sve može i ne mora da se desi, ali biće verovatno svima za nijansu lakše ako se taj proces ne dešava u atmosferi potpunog nepoverenja u trenera i igrače, loše energije u javnosti i na tribinama.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Problem sa pozicijom SF sam spominjao više puta prethodnih mjeseci. Nakon odlaska Kaline, tu je bio potreban igrač koji je makar približnog kvaliteta. Sad da li je problem bio manjak sredstava ili da se ne guše naši biseri Lazić i Lazarević, nemam pojma, ali trenutno mislim da nemamo više od 6,7 poena po meču sa te pozicije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čoki će pre nego što prizna da je ozbiljno zasro probati sa bacakanjem...od čega mu je preostalo upravo to katovanje Holanda. I to je bolje da se što pre desi jer Vlada ako bude zamenjen tek nakon derbija, neće nas tada ni pas smaslom. Nije mi jasno zašto Ilića i Kuza kao meso koje ume i može da brani reket ne održavamo bar na radnoj temperaturi u ABA ligi? Šta li trener kaže Daliboru na sastanku zašto smo ga doveli i zašta ga plaćamo momački...poseduje li Vlada uopšte te informacije?

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Sam B said:

@Arsenije Pesic jel bi ti dao ovako skup tim treneru početniku da ga vodi u evroligi?

Podsetiću te da porazmisliš o tome kakve ste vi stavove imali o trenerima početnicima u evrokupu, Čanku, Vladi Jovanoviću i slično. Čisto da imamo tu perspektivu u glavi. Ima li ikakve logike to raditi?

 

Sklapanje rostera i izbor trenera nije bila tema posta. Ja da sam neko neko ko odlučuje ne bih angažovao srpskog trenera, ni iskusnog ni neiskusnog.

 

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Ja da sam gazda kluba ne bih angažovao srpskog trenera, ni iskusnog ni neiskusnog.

 

ne bi ni chovo ali kapiram da ozbiljni-dokazani treneri, kojih ruku na srce, nema dovoljno ni da popune sve euroleague ekipe, znaju preko svojih agencija dovoljno o nacinu na koji chovo, cuj mene klub, chovo, operise, pa radije biraju mnoge druge opcije, na kojima imaju cvrste dogovore koji se ne menjaju iz dana u dan ili vise love.

 

tesko mi je da zamislim kako covic a i bilo koji xsfrj klub, uzima nekog stranog mladog talentovsnog trenera ili nekog amera koji bi da proba da bivy euroleague hc, pa kako bude.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

 

Cak i da katuju Holanda, bolji igrac na trojci nece doci jer bi to znacilo da kapiten igra manje.

Prvo i prvo,Lazic igra beka...drugo povratkom Nedovica Branko ima minute redom:5min Bajern,16min igokea,11 min Monako.Pritom ce se Nedoviceva minutaza verovatno povecati.

Kad se ovoliko netacne stvari i ovako konstantno govore to se mora nazvati opsesijom,da ne kazem nesto teze.

Ovo je kao grobarski sindrom kada pljuju Dangubica,Zagorca a sada Trifunovica a momci apsolutno nikakvi faktori.Igra partizana je minimalno zavisila od njih,tako je i u nasem slucaju.

Mi manje vise nemamo drugog pleja(nemamo ni prvog ali to barem popunjava kvalitetan igrac koji glumi primarnog pleja),nemamo drugog beka,nemamo trojku uopste a sada nemamo ni drugu cetvorku ali nista to nije primarno,samo da se opljune dezurni krivac bez ikakve logike.Ja bih pevao da nam je Lazic,igrac uloge i 10min igre glavni problem.

27 minutes ago, Sector said:

Problem sa pozicijom SF sam spominjao više puta prethodnih mjeseci. Nakon odlaska Kaline, tu je bio potreban igrač koji je makar približnog kvaliteta. Sad da li je problem bio manjak sredstava ili da se ne guše naši biseri Lazić i Lazarević, nemam pojma, ali trenutno mislim da nemamo više od 6,7 poena po meču sa te pozicije. 

A da,evo jos jednog koji misli da Lazic sada igra trojku.Takodje je lepo sto spomene Lazarevica koji igra barem na jednoj strani terena a ne Dobrica koji se raspada u svakom segmentu kosarkaske igre a pritom je starter na toj poziciji.

 

 

 

 

 

 

 

 

@Arsenije PesicVlada ima solidnu igru sa dramaticnim padovima i wtf odlukama.Odluke su vecinom zbog neiskustva a delom zbog neznanja a padovi su miks toga i selekcije.Problem nasih navijaca je sto ocenjuju puko na osnovu skora i sto pripisuju nemoc ove selekcije njemu.Igre kao sto kazes ima ali svi to demantuju zbog pomenutih padova.Zelimir licno bi imao vrlo slicne padove,jednostavno razlika izmedju nosioca i igraca sa klupe u KKP i CZV je drasticna,jedina razlika ova dva kluba je sto vi imate 7 EL igraca,onih pravih pravcatih a mi 2 mozda 2 ipo pa ti igraci sa klupe kod vas ni ne igraju a kod nas imaju veliki udeo.Tu trpimo nepopravjivo.Kako god da radi posao nama ce se igra raspadati kad tad,kada dodje second unit koji nije za EK,kada ti ugase jednog od ta dva EL igraca,tad je trener gotovo nemocan.

13 minutes ago, uini said:

 

ne bi ni chovo ali kapiram da ozbiljni-dokazani treneri, kojih ruku na srce, nema dovoljno ni da popune sve euroleague ekipe, znaju preko svojih agencija dovoljno o nacinu na koji chovo, cuj mene klub, chovo, operise, pa radije biraju mnoge druge opcije, na kojima imaju cvrste dogovore koji se ne menjaju iz dana u dan ili vise love.

 

tesko mi je da zamislim kako covic a i bilo koji xsfrj klub, uzima nekog stranog mladog talentovsnog trenera ili nekog amera koji bi da proba da bivy euroleague hc, pa kako bude.

Bas tako.Ja bih samo ponovo pomenuo da domacih opcija vise nema,Ivanovic nista,Zvezda nista,onaj iz Rusije nista,razlozi bi trebali da budu jasni svima koji prate kosarku.Tomic ne verujem da zeli da se vrati jer je on verovatno bas zbog Covicevog pristupa i otisao.

A moj licni stav je i da neki strani prosecan trener nema sta da trazi i ovakvom okruzenju,doslovno 0% sansi u ABA.Takodje da bi nas vodio neki stranac mora da ima osvojen neki trofej i nacionalnom takmicenju neke drzave,pa kad se to spoji sa Zvezdinim uslovima ali Covicevim prohtevima,dobijemo verovatno tacno nula konkurenata za nasu klupu.

 

edit:Zvezdan*

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

ne bi ni chovo ali kapiram da ozbiljni-dokazani treneri, kojih ruku na srce, nema dovoljno ni da popune sve euroleague ekipe, znaju preko svojih agencija dovoljno o nacinu na koji chovo, cuj mene klub, chovo, operise, pa radije biraju mnoge druge opcije, na kojima imaju cvrste dogovore koji se ne menjaju iz dana u dan ili vise love.

 

tesko mi je da zamislim kako covic a i bilo koji xsfrj klub, uzima nekog stranog mladog talentovsnog trenera ili nekog amera koji bi da proba da bivy euroleague hc, pa kako bude.

I onda pogledas slucaj gde Evrokup Partizan u kome se do tada ne zna ko pije a ko placa dovede Trinkijerija. 😀 Mislim sve se moze kad (ako) se hoce, naravno da je tu bila bitna i pomoc same drzave ali zar je i mi nemamo.. Ali nekako sve ove godine nikako da uspostavimo jedan zdrav sistem, iako se sam Chova hvali kako smo redovan evroligas i sta sve ne. Evo na primeru Albe, Izrael Gonzales je prvo bio pomocnik Aitu pa evo sad nastavlja pricu i Alba izgleda prejako.

Edited by necke
Link to comment
Share on other sites

Just now, necke said:

I onda pogledas slucaj gde Evrokup Partizan u kome se do tada ne zna ko pije a ko placa dovede Trinkijerija. 😀 Mislim sve se moze kad (ako) se hoce, naravno da je tu bila bitna i pomoc same drzave ali zar je i mi nemamo.. Ali nekako sve ove godine nikako da uspostavimo jedan zdrav sistem, iako se sam Chova hvali kako smo redovan evroligas i sta sve ne. Evo na primetu Albe, Izrael Gonzales je prvo bio pomocnik Aitu pa evo sad nastavlja pricu i Alba izgleda prejako.

 

mislim da dogovor oko love nije problem ni za zvezdu ni za partizan, vec ono sto sam opisao gore a tice se modus operandija kluba aka pojedinca.

 

partizan je ipak puno vece ime u kosarci, pa se verovatno i lakse veruje na rec ali to nista nije sprecilo trinkijerija da se ekspresno pozdravi, kada je skapirao da stvari ne teku po dogovoru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lazić, Lazarević, Dobrić i Holland nisu bekovi već krila, to što ih ima previše pa prelivaju na drugu poziciju nije moj problem. Ni jedan svakako nije igrač za Evroligu. 

 

Pozicija 4 je odlično popunjena sa Bentilom i Ilićem, samo što stručnjak šilji patku na Iliću jer je vjerovatno najbolji od sve dece pa se ne buni što ne igra. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Slucaj trinkijeri je dokaz moje teze da strani trener nema sta da trazi u klubu koji cilja vrh ABA.A on cak i nije ni srednji nivo stranca trenera koji sam spominjao vec top klasa,naravno mi bi jos slabijeg stranca doveli i to stvarno ne bi imalo smisla.

6 minutes ago, Sector said:

Lazić, Lazarević, Dobrić i Holland nisu bekovi već krila, to što ih ima previše pa prelivaju na drugu poziciju nije moj problem. Ni jedan svakako nije igrač za Evroligu. 

 

Pozicija 4 je odlično popunjena sa Bentilom i Ilićem, samo što stručnjak šilji patku na Iliću jer je vjerovatno najbolji od sve dece pa se ne buni što ne igra. 

Lazic sa svojom visinom moze tek neke minute da ukrade na tri,doslovno samo ako protivnik igra sa 3 beka.

Na Ilica niko nista ne silji,imao je povredu i los je na treningu,mozda ima i nepopravljive mane.Trudi se ali ne ide.Uostalom videces na sta mislim kada krene da igra,tesko se to brzo popravlja.

Takodje ubrajati njega kao opcije u EL je bezveze,sa svim plusevima i minusima ne bi donosio vise nego Lazarevic verovatno.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, UDresuKvinsiMilera said:

Slucaj trinkijeri je dokaz moje teze da strani trener nema sta da trazi u klubu koji cilja vrh ABA.A on cak i nije ni srednji nivo stranca trenera vec top klasa,naravno mi bi jos slabijeg stranca doveli i to stvarno ne bi imalo smisla.

Jel si siguran da u korona sezoni ne bi uzeo Abu? Imali bi prednost domaceg terena i Zvezdu koja igra od sjaja do ocaja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


 

4 hours ago, necke said:
Ali nekako sve ove godine nikako da uspostavimo jedan zdrav sistem, iako se sam Chova hvali kako smo redovan evroligas i sta sve ne. Evo na primeru Albe, Izrael Gonzales je prvo bio pomocnik Aitu pa evo sad nastavlja pricu i Alba izgleda prejako.


To je kod nas proces u začetku.

Evo Simke će koliko sutra moći da nasledi taj sistem od Vlade...i da nastavi priču...:whistling:
Cela klupa nam je verovatno najneiskusniji tim u EL ikad. Koga smo i mogli da očekujemo da vidimo sa nekim renomeom u ovoj Čokijevoj družini ,,jedva se zbrasmo".

Vildoza je već imao u pauzama meča neku aktivnu komunikaciju sa Vladom na granici rasprave, par puta i tokom instrukcija na ulasku u igru. Za sada to deluje bezazleno ali je daleko od scene koja je svakodnevna u EL. Mislim da će jako brzo da se odustane od ovih upisa kako Vlada dobro priprema tekme i realizuje akcijom TO, jer ako je to dovoljno na top levelu...možemo i neki namudjeni kompjuter da angažujemo a Simke da ubacuje inpute u aplikaciju.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Sector said:

Problem sa pozicijom SF sam spominjao više puta prethodnih mjeseci. Nakon odlaska Kaline, tu je bio potreban igrač koji je makar približnog kvaliteta. Sad da li je problem bio manjak sredstava ili da se ne guše naši biseri Lazić i Lazarević, nemam pojma, ali trenutno mislim da nemamo više od 6,7 poena po meču sa te pozicije. 

Mislim da se računalo dosta na Dobrića. Očekivalo se da će uz prelazak na poziciju 3 i veću ulogu nakon reprezentacije imati i bolje partije, međutim povreda ga je sputala u tome, trenutno ne pokazuje nista sto ne znaci da nece uci u formu i ponovo rešetati. 

Sada je pitanje koliko smo voljni da ga čekamo. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...