Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Yabusele  je trbalo da dobije veću kaznu ... Mada,mislim da će dobiti nogobulj od Reala na kraju sezone, pravio je on incidente i u ACB ligi ....

Panter je trebalo jednu,Lesor dve ...

Dek je trebalo takodje dve,solidno je zakuvao pičvajz ...

Ljulj je morao barem jednu ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali kako su odlučili da Deck dobije 1 a Musa nijedan meč ne znam a da se ne osvrnem na to da su blizanci ujedno i mezimci... 

 

Mislim da je dvojac iz Partizana dobio šta je zaslužio... Lessort je možda i dobro prošao kakvu je glupost napravio... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Perkos2 said:

Ove kazne su smešne i otvaraju mogućnost da gledamo još kik boksa umesto košarke. Za svakog ko je bio aktivan u tuči tri utakmice je minimalna kazna, ovo su izlobirali iz oba kluba da ne budu previše oštećeni

 

Zbog toga moraju svi učesnici pesničenja da budu zadovoljni što ih Evroliga nije uzela za primer drugima surovim kaznama. Inače slažem se da kazne moraju biti veće kako ostali ne bi pomislili na ovako nešto. Njih najviše boli kad ih udariš po džepu, više nego neigranje utakmica. Jabusele može pevati od sreće, dobro je prošao.

Link to comment
Share on other sites

Ljlulj nije zasluzio suspezniju. Jeste napravio jak faul i dobio je tehnicku odma, u daljoj tuci nije udarao nikoga (makar ja nisam video), Dek samo jedan mec je smesna odluka,sa druge strane Lesor isto, mada ako uporedim sa Dekom realnije je da je argentinac dobio mec vise od Lesora. Exum je jedan od vecih krivaca ovde zato sto je on taj koji gura Ljulja sa ledja nakon faula i onda Dek udara njega, mnogo realnije bi mi bilo, Dek 3 , Exum 1 , Lesor 2 .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nelson Bighetti said:


1. Pa, na zalost, over-produkcija nicega je opet, over-produkcija koja nije nuzno uvek i kvalitetna, verodostojna i smislena, kao sto rekoh, kako ti volis da mislis o svojim postovima.
2. Ne pratim povrsno, pratim prilicno apovrsno vec nekih 30ak godina, prosao sam i Huventud, i post 1992 eru, Vujosevica, Zvezdin uspon i nas decline, ali neka - opet, kao sto rekoh uzimas zdravo za gotovo diskurs koji tebi odgovara ne bi li gadjao poente, neuspesno, kao u vecini slucajeva.
3. Drago mi je da me razumes, ali je tebe ovde tesko razumeti u ostatku izlaganja od deci tajkuna, standardu, Vucicu i Djilasu (jbt), etc
4. Ne znam sta bi ti rekao ovde, osim da mi je pomalo zao sto te sve to toliko pogadja. Mene, koji sam uvek i iskljucivo gledao kosarkasku igru koja se odvija na parketu, i ne dalje od parketa ovakve teme nikada nisu zanimale. Mozda bi bilo dobro da pokrenes blog ili nesto slicno.

U redu je da navijas za Real da prodje na F4 ali nije u redu da to pokusavas da provlacis kroz ovaj smehotres od rezonovanja kako bi trebalo ugasiti blizance jer ih finansira drzava. Ko ih je finansirao od osnivanja?
Nista - gasi, najbolje da niko od nasih klubova ne igra EL u tom slucaju, makar ces ti biti miran.

 

1. To je tvoje misljenje, koje je opet zamagljeno mitomanijom i zeljom da realnost izgleda drugacije nego sto izgleda pa se i ne moze uzeti ozbiljno.

2. Znaci, nema odgovora na jednostavno pitanje - ako je EL nikada jaca i u njoj igraju nikada bolji igraci koji to evropski vrhunski bekovi danas igraju umesto starih majstora? No, bitno je da se pomene nikad veca gledanost (uglavnom na jugu Evrope i u Litvaniji) i razni izmastani projekti kao potvrda da je EL nikada jaca jer sveti klub dozivljava renesansu, sta li?

3. Verujem da ti ni ne pokusavas da razumes sta pisem, ali ti se bas ne dopada pa sto ne bi po starom dobrom SNS modelu denuncirali onoga ko pise umesto da se odgovori ono sto je napisano.

4. Dakle, ako nece biti ovakvog izivljavanja sa budzetom onda je alternativa gasenje? Nista igranje EC ili FIBA LS ili budzeti koji vec sezonama imaju Buducnost, Cedevita, da ne pricam sad o Ciboni i drugim velikanima? Ovo tvoje mi izgleda prilicno megalomanski, ali to i jeste razmisljanje dobrog dela "veciti na krovu EL" navijaca - ili ce se biti na vrhuncu moci, ili kluba ne treba ni da ima.

 

A da citas ono sto sam napisao, kao sto ne citas, video bi da sam napisao da i KKCZ i KKP treba da imaju maksimum minimalni budzet za EL jer dolaze iz siromasne zemlje, a ne da se igraju pijanih milionera. Ali ne, za tebe je ili moc, slava, trofeji, ZOC i 10 titula ili gasenje, treceg nema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Igor_ said:

Ljlulj nije zasluzio suspezniju. Jeste napravio jak faul i dobio je tehnicku odma, u daljoj tuci nije udarao nikoga (makar ja nisam video), Dek samo jedan mec je smesna odluka,sa druge strane Lesor isto, mada ako uporedim sa Dekom realnije je da je argentinac dobio mec vise od Lesora. Exum je jedan od vecih krivaca ovde zato sto je on taj koji gura Ljulja sa ledja nakon faula i onda Dek udara njega, mnogo realnije bi mi bilo, Dek 3 , Exum 1 , Lesor 2 .


Ma ti si neki lazni snimak gledao, vec su pojasnili da Exumovo guranje Llulla s ledja dok se on i Punter gurkaju nema nikakve veze s incidentom. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Msm da su kazne sem Jabuselea ok(mada bih menjao Lessort 2 a Punter 1).

 

Msm 5 utakmica za ono?Kakvu to poruku salje?Znaci mozes da obogaljis igraca(srecom Dante je prosao ok koliko vidim i pratim) i dobijes samo 5 tekmi?

Znaci sutra neko moze da posalje nekog 14 igraca u rotaciji da napravi neko sranje jer znaju da ce proci kako ce proci....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Yabuselle je morao vise dobiti a Lesort i Deck po 2 meca kao i Punter. 

 

Ipak to je sto je. Sad da vidimo Tavares dal igra jer ako igra, serija se vraca u Madrid

 

1 hour ago, Del Piero said:

Yabusele je trebalo da dobije 6 meseci minimum. Smejurija.

Ako sam dobro pročitao 5 utakmica je maksimalna kazna. Sledeća kazna je godinu dana zabrane igranja a ovo što je napravio Jabusele ne potpada u tu kategoriju.

Link to comment
Share on other sites

Yabusel je i dobio visemesecnu suspenziju, 5 utakmica znaci da nece igrati na final 4, ako tamo prodju. Sto znaci tek na jesen moze da igra basket u Evroligi. 

 

A ako Real pukne 3 0, nece moci da igra na prve 4 u narednoj sezoni, sto znaci citav mesec. Ovako da su mu stavili par meseci, bio bi na raspolaganju od 1.kola naredne sezone. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knipex said:

 

Ako sam dobro pročitao 5 utakmica je maksimalna kazna. Sledeća kazna je godinu dana zabrane igranja a ovo što je napravio Jabusele ne potpada u tu kategoriju.

A sta potpada u tu kategoriju? Da puca iz pistolja?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Ma ti si neki lazni snimak gledao, vec su pojasnili da Exumovo guranje Llulla s ledja dok se on i Punter gurkaju nema nikakve veze s incidentom. 

 

Išao je čovek da zaštiti saigrača, ne pesnicom nego guranjem. On ovo nikad ne bi uradio, tu je problem napravio Jabusele. Kad se dvojica igrača pokoškaju, priđeš i razdvojiš a ne da ko Jabusele prilaziš da bi grudima odgurnuo Pantera. Postoji i neki kodeks, to je već dvojica na jednoga i signal za mnoge da krenu u tuču. Egzum je odgurnuo Ljulja i stao između i nažalost najgore prošao jer je krenuo da ga pesniči Dek (srećom u dva pokušaja je promašio), a Jabusele ga oborio na parket.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mare80 said:

 

pa šta je mučeni Musa uradio osim što ga je Panter išamarao a Lesor posadio ko muškatlu ?

E sad jbg, čovek kreće u obračun i još će žrtva ispasti... To što ne zna da "lupi" i dobio je po nosu je nešto drugo

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Volter said:

 

Išao je čovek da zaštiti saigrača, ne pesnicom nego guranjem. On ovo nikad ne bi uradio, tu je problem napravio Jabusele. Kad se dvojica igrača pokoškaju, priđeš i razdvojiš a ne da ko Jabusele prilaziš da bi grudima odgurnuo Pantera. Postoji i neki kodeks, to je već dvojica na jednoga i signal za mnoge da krenu u tuču. Egzum je odgurnuo Ljulja i stao između i nažalost najgore prošao jer je krenuo da ga pesniči Dek (srećom u dva pokušaja je promašio), a Jabusele ga oborio na parket.

 

Pa inicijalno je i Yabusele stao u zastitu suigraca. Prisao je Llullu i Punteru prvi, poslije njega ulijece Exum sa guranjem s ledja i onda po tom guranju Deck zamahuje sakom na Exuma prvi pa drugi put. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Poseidon said:

E sad jbg, čovek kreće u obračun i još će žrtva ispasti... To što ne zna da "lupi" i dobio je po nosu je nešto drugo

 

E jebiga sad ... Po toj logici bukvalno su svi igrači oba tima krenuli u obračun ... Onda bi svi trebalo da dobiju utakmicu suspenzije ...

Ako je on zaslužio jednu utakmicu hladjenja koliko bi onda trebalo da dobiju Lesor ili Dek?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Pa inicijalno je i Yabusele stao u zastitu suigraca. Prisao je Llullu i Punteru prvi, poslije njega ulijece Exum sa guranjem s ledja i onda po tom guranju Deck zamahuje sakom na Exuma prvi pa drugi put. 

 

Nema šta on da stane u zaštitu Ljulja, Ljulj nije klinac od 16 godina pa da razumem takvu reakciju. Priđeš i skloniš saigrača, odvučeš ga i problem rešen. Imali smo sličnu situaciju u Italiji. Teo pravi malo žešći faul nad Egzumom, Egzum ostaje miran a Panter bez potrebe prilazi Teu, Haket ga gura al njega na sreću niko od igrača Partizana ne pokušava da udari pesnicom kao što je to uradio Dek. Sve se smirilo i niko o tome nije pričao.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...