Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

10 minutes ago, uini said:

 

znam ali kada uzmeš u obzir stint igora kokoškova, da ne znaš koliko ima godina, rekao bi da je preko 70

a on lik iz nba, sa titulom evrope sa slovenijom, moderan da moderniji ne može biti

 

mislim, ako imaju nekog stranca i znaju da će igrači dolaziti, to je okej ali ne vidim domaćeg koji može da bude kandidat. možda ja ne znam

Slazem se da smo prebrzo potrosili Kokoskova.

 

Dosao je sa velikim ocekivanjima trener koji radi u NBA i koji ke osvojio sa Slovenijom EP igrajuci modernu kosarku. Imao zapazene reziltate i sa Gruzijom. 

 

Njemu je trebalo dati vremena upravo da vodi ekipu na EP koje je i izborio ali mislim da ni on nije bio zadovoljan radom u savezu i da se osjetio nezasticenim jer su ga napadale i neke kolege koliko se sjecam posle poraza sa Italijom. Tu su nas razmontirali u sred nase kuce, vodili i 24-25 razlike tako nesto.

Edited by Miki28
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Miki28 said:

Moji argumenti su da dodje neko ko zna da vodi ekipu u toku meca. Da ubaci najboljeg igraca kada kola idu nizbrdo, da ga ne zaboravi na klupi. 

Kari moze da ostane da bude savjetnik, da pomogne u pripremi meca. Tu ima vajde od njega ali kad su desavanja na terenu, on ne vidi nista. 

 

Isto da taj novi selektor dovede strucni stab koji moze nauciti igrace da igraju odbranu ili da se makar trude u odbrani.

 

Svetislav Kari Pesic je bio nekada dobar trener. On sada je mator i jednostavno ne moze da iznese ono sto nosi danasnja kosarka. 

 

Pritisak na tog novog uopste ne bi bio jer znamo da smo izduvali za SP. Ako uspijemo odlicno, ako ne da se zahvalimo "prethodnom" na velikim reziutatima i porazu protiv Belgije kuci. Dobijen mec je izgubio. 

 

Nema ovo veze sa vrucom glavom, ja sam jedini ban dobio zbog ooraza sa Belgijom ( sto ti govori da mi nije uopste tesko pao poraz juce ). Litvanija 2015 no 1 pa Argentina no2. U ta 2 poraza sam bolovao nekoliko dana a mec sa Litvanijom znam napamet

Prvo, nadam se da ti ovo što sam rekao da si preemotivan nisi shvatio uvredljivo, jer to i nije bila namera. 

Odnos prema bilo kom sportu je pitanje emocija, a ne racija, svi smo emotivni kada gubi ili pobedjuje naš omiljni tim. 

Što se kvala za SP tiče, imamo 3-3, borimo se za 3.mesto, daleko je od "duvanja", dakle, imamo još uvek šanse. 

Dalje, čak i da je sve tačno što si rekao za Karija, to i dalje ne govori u prilog tezi da dodje XY batica da će rešiti to ovako ili onako. Imaš pul igrača na koje možeš da računaš trenutno: čime argumentuješ da je X bolji ili više kompententan za kvale za svetsko od Karija? Ja do sada vidim samo da ti Kari ne odgovara zbog poraza od Belgije i ispadanja u 1/8. Dakle, ode Kari i ko dolazi, šta menja, kako pravi ekipu u 3 dana treninga pred tekmu itd.. 

 

P. S. Čini mi se da si u besu na Karija počeo da mu spočitavaš i Litvaniju i Argentinu. 

Edited by Kenozoik
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kenozoik said:

Prvo, nadam se da ti ovo što sam rekao da si preemotivan nisi shvatio uvredljivo, jer to i nije bila namera. 

Odnos prema bilo kom sportu je pitanje emocija, a ne racija, svi smo emotivni kada gubi ili pobedjuje naš omiljni tim. 

Što se kvala za SP tiče, imamo 3-3, borimo se za 3.mesto, daleko je od "duvanja", dakle, imamo još uvek šanse. 

Dalje, čak i da je sve tačno što si rekao za Karija, to i dalje ne govori u prilog tezi da dodje XY batica da će rešiti to ovako ili onako. Imaš pul igrača na koje možeš da računaš trenutno: čime argumentuješ da je X bolji ili više kompententan za kvale za svetsko od Karija? Ja do sada vidim samo da ti Kari ne odgovara zbog poraza od Belgije i ispadanja u 1/8. Dakle, ode Kari i ko dolazi, šta menja, kako pravi ekipu u 3 dana treninga pred tekmu itd.. 

 

P. S. Čini mi se da si u besu na Karija da mu spočitavaš i Litvaniju i Argentinu. 

Ne spocitavam mu Litvaniju i Argentinu, tu je Djordjevic imao svije brainfartove. To nema nikakve beze sa matorim. 

 

Ako si pratio svaki mec Karija u kvalifikacijama vidio bi da ovo sto je juce uradio nije slucajnost, samo nije bilo toliko ocigledno. 

 

Mi smo par dana prije Belgije igrali sa Letonijom gdje smo odigrali odlicno 1 pol. Protivnik se prilagodio i urnisao nas u 2 pol. Reakcija "coacha"? Nepostojeca. 

 

Protiv Belgije, 11-0 serija protivnika u finisu utakmice pred domacom publikom. Selektor pogubljeniji nego igraci.

 

Ajde sad jos jednom, covjek je zaboravio Nikolu Jokica na klupi. Da li postoji veci mindfuck potez u skorijoj istoriji nase kosarke? 

 

U 2/4 je isto izveo Kokica rano i vratio  Italijane u igru. Vanja Marinkovic gdje je bio? 

Biti selektor/trener nije samo spremiti ekipu prije meca vec imati i pravovremenu reakciju i prilagodjavanja desavanjima na terenu. To nas selektor vise nema. Ne znam sta je tu nejasno?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

KSS bez briga, tu su da ispijaju kafe i pica. Niko nikome nece odgovarati za jos jedan rezultatski neuspeh ovog leta.

1 hour ago, MikiMilane said:

 

Neka ima 23, ako bude dobro igrao u klubu, igrač takvog profila, odličan trojkaš, može da se razmatra kao potencijalni reprezentativac za kvalifikacije, najpre jer ćemo najverovatnije igrati bez NBA i Evroligaških igrača ako KKP i KKCZ ne budu korektni.

Da li ova garnitura iz KSS  zna da taj covek uopste i postoji😀

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Miki28 said:

Ne spocitavam mu Litvaniju i Argentinu, tu je Djordjevic imao svije brainfartove. To nema nikakve beze sa matorim. 

 

Ako si pratio svaki mec Karija u kvalifikacijama vidio bi da ovo sto je juce uradio nije slucajnost, samo nije bilo toliko ocigledno. 

 

Mi smo par dana prije Belgije igrali sa Letonijom gdje smo odigrali odlicno 1 pol. Protivnik se prilagodio i urnisao nas u 2 pol. Reakcija "coacha"? Nepostojeca. 

 

Protiv Belgije, 11-0 serija protivnika u finisu utakmice pred domacom publikom. Selektor pogubljeniji nego igraci.

 

Ajde sad jos jednom, covjek je zaboravio Nikolu Jokica na klupi. Da li postoji veci mindfuck potez u skorijoj istoriji nase kosarke? 

 

U 2/4 je isto izveo Kokica rano i vratio  Italijane u igru. Vanja Marinkovic gdje je bio? 

Biti selektor/trener nije samo spremiti ekipu prije meca vec imati i pravovremenu reakciju i prilagodjavanja desavanjima na terenu. To nas selektor vise nema. Ne znam sta je tu nejasno?

Sve to što kažeš je tačno i Letonci i Belgijanci su preokrenuli u 2p odnosno u finišu. Verovatno je i tačno da je Kari mogao drugačije da rešava neke situacije juče. Opet, teško je reći da li bi neke drugačije odluke uticale na drugačiji ishod. Ne možemo to da znamo. 

 

Stičem utisak da ti misliš da je dovoljno da ekipa ima vrhunskog trenera koji ima dobre reflekse u utakmici, da je dobro pripremi i da je to uvek dovoljno da se meč dobije. 

E, pa, nije. Zato volimo sport, basket, zato što je sve moguće. 

Mi i dalje ne znamo šta stoji iza nekih Pešićevih kontroverznih odluka, a već donosimo presudu. 

Ne ide tako, jbg. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kenozoik said:

Sve to što kažeš je tačno i Letonci i Belgijanci su preokrenuli u 2p odnosno u finišu. Verovatno je i tačno da je Kari mogao drugačije da rešava neke situacije juče. Opet, teško je reći da li bi neke drugačije odluke uticale na drugačiji ishod. Ne možemo to da znamo. 

 

Stičem utisak da ti misliš da je dovoljno da ekipa ima vrhunskog trenera koji ima dobre reflekse u utakmici, da je dobro pripremi i da je to uvek dovoljno da se meč dobije. 

E, pa, nije. Zato volimo sport, basket, zato što je sve moguće. 

Mi i dalje ne znamo šta stoji iza nekih Pešićevih kontroverznih odluka, a već donosimo presudu. 

Ne ide tako, jbg. 

 

I na ovom EP krecemo fenomenalno i popustamo polako. 

Znaci da je problem koji se ponavlja dugo. Ocigledno matori zna da spremi utakmicu ali ako ne ide po planu onda ne zna da se prilagodi desavanjima na terenu. 

Mislim da se ocekuje od nekog ko ima rezime kao Svetislav Pesic da to zna da uradi. 

 

JA bih mogao da zivim sa porazom da je Nikola Jokic na terenu. Dobio protivnik, razbio nas i tacka ali da se tako olako predje preko cinjenice da Nikola Jokic ( neko ko u NBA igra koliko god treba i ko je navikao da kola krenu nizbrdo kad izadje ) da ga zaboravis na klupi, e to nema sanse da mogu da progutam i prihvatim. Nikola Jokic koji ke u grupnoj fazi cuvan maximalno. Nikola Jokic koji je sprski pandan Janisu, Doncicu ( koji igraju koliko god je potrebno ). Taj Nikola Jokic da bude zaboravljen na klupi. Prosto nevjerovatno.

Selektor zapalio za Minhen. Dodji sa igracima zajedno. Odrzi konferenciju za medije ovdje i reci sta su problemi, sta se desilo? Ne ona prica, imali smo probleme ali necu alibi. Pa upravo je to alibi.

 

Jel ima neko pismen da ga pita, dje je bio Vanja? Dje je bio Jokic u 4/4? Zasto Guduric? Zasto Jokic izlazi rano u 2/4 i vracamo protivnika? Zasto tako losa odbrana? Sta je spremano za tu igru Italijana?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno da jedan Milutinov ne moze da ispegla par minuta dok Jokic odmara. Najbolji evropski centar, a obilazili ga ko cunj, na 5 smo bar otisli na papiru jaki ko zemlja...

Ali opet glavni problem sto nemamo beka(Bogdan povredjen), i sto imamo jedogipo pleja.

Link to comment
Share on other sites

Boga pitaj u kakvom menatalnom  i fizickom stanju je uopste bio Milutinov. Covek je odigrao jednu utakmicu u grupnoj fazi. On uopste nije trebao da ulazi u igru posle prve epizode na jucerasnjem mecu. Znaci jahati Jokica maksimalno koji se nije mnogo umarao do osmine finala a nije bio ni u problemu sa licnim greskama . Kao sto je Itudis jahao Janisa juce a ovaj mu uzvratio pobedom.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

I na ovom EP krecemo fenomenalno i popustamo polako. 

Znaci da je problem koji se ponavlja dugo. Ocigledno matori zna da spremi utakmicu ali ako ne ide po planu onda ne zna da se prilagodi desavanjima na terenu. 

Mislim da se ocekuje od nekog ko ima rezime kao Svetislav Pesic da to zna da uradi. 

 

JA bih mogao da zivim sa porazom da je Nikola Jokic na terenu. Dobio protivnik, razbio nas i tacka ali da se tako olako predje preko cinjenice da Nikola Jokic ( neko ko u NBA igra koliko god treba i ko je navikao da kola krenu nizbrdo kad izadje ) da ga zaboravis na klupi, e to nema sanse da mogu da progutam i prihvatim. Nikola Jokic koji ke u grupnoj fazi cuvan maximalno. Nikola Jokic koji je sprski pandan Janisu, Doncicu ( koji igraju koliko god je potrebno ). Taj Nikola Jokic da bude zaboravljen na klupi. Prosto nevjerovatno.

 

Selektor zapalio za Minhen. Dodji sa igracima zajedno. Odrzi konferenciju za medije ovdje i reci sta su problemi, sta se desilo? Ne ona prica, imali smo probleme ali necu alibi. Pa upravo je to alibi.

 

Jel ima neko pismen da ga pita, dje je bio Vanja? Dje je bio Jokic u 4/4? Zasto Guduric? Zasto Jokic izlazi rano u 2/4 i vracamo protivnika? Zasto tako losa odbrana? Sta je spremano za tu igru Italijana?

Izvini na kasnom odgovoru. 

Koliko vidim, imamo slično kritičko  mišljenje o tome kako je Kari vodio utakmice, kako je pripremao ekipu i taktiku. I ja sam, kao i ti, vrlo nezadovoljan i razočaran prikazanim. Očekivako se više od starog lisca. 

Ono gde se ne slažemo je šta je najpametnije u interesu repke uraditi - ostaviti ga makar do kraja kvala ili pedalirati odmah. Ja sam za prvo, iz razloga koje sam naveo. Sa druge strane, ti nisi obrazložio argumentovano zašto je bolje za repku da odmah ide, tim pre što tvrdiš da smo izduvali sa šansama. 

 

Bold 1. Ne znam kako presudjuješ za Jokića kada ne znamo da li ga je ona povreda omela da igra koliko bi inače, ili da li ga je tuča premorila, da mu je trebao duži odmor. Ja to ne tvrdim, samo kažem da je i to moguće, pa neću donositi sud o Karijevoj odluci dok ne saznamo čime je uzrokovana. Naravno da i ja mislim da je Jokić trebalo da igra 35+ minuta. 

 

Bold 2. Ipak razmišljaš emotivno. Prvo kažeš da je super što je Kari otišao u Minhen, pa ga posle optužuješ što nije sa ekipom. Izvini, to je nedobronamerno, kritizerstvo a ne kritika. Naravno, imaš pravo da imaš takav stav, da ti se Kari ne dopada, samo ukazujem da tvoja argumentacija nije potpuno promišljena. 

Link to comment
Share on other sites

Jedina valjana varijanta je povratak Sase Djordjevica. Taj, nazovimo ga nesporazumom ili bilo kako drugacije, problem sa Jokicem je mnogo lakse dovesti u red nego lutati i traziti nekog odgovarajuceg selektora. Imao je kikseve, kao da veci pd njega nisu imali. Atina, Sidnej, Beograd... Treba li da se podsecamo tih katastrofa.

Sve ostalo bi bilo lutanje, a najgore od svega je zadrzavanje Karija. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Ne spocitavam mu Litvaniju i Argentinu, tu je Djordjevic imao svije brainfartove. To nema nikakve beze sa matorim. 

 

Ako si pratio svaki mec Karija u kvalifikacijama vidio bi da ovo sto je juce uradio nije slucajnost, samo nije bilo toliko ocigledno. 

 

Mi smo par dana prije Belgije igrali sa Letonijom gdje smo odigrali odlicno 1 pol. Protivnik se prilagodio i urnisao nas u 2 pol. Reakcija "coacha"? Nepostojeca. 

 

Protiv Belgije, 11-0 serija protivnika u finisu utakmice pred domacom publikom. Selektor pogubljeniji nego igraci.

 

Ajde sad jos jednom, covjek je zaboravio Nikolu Jokica na klupi. Da li postoji veci mindfuck potez u skorijoj istoriji nase kosarke? 

 

U 2/4 je isto izveo Kokica rano i vratio  Italijane u igru. Vanja Marinkovic gdje je bio? 

Biti selektor/trener nije samo spremiti ekipu prije meca vec imati i pravovremenu reakciju i prilagodjavanja desavanjima na terenu. To nas selektor vise nema. Ne znam sta je tu nejasno?

Belgija igra kvalifikacije u gotovo istom sastavu u kom su poprilično namučili Slovence to se prilično potcenjuje. 

Što se ostalog tiče slažem se. 

Mi smo u velikom problemu, moramo da nađemo nekog posle Karija, da je mlad, kvalitetan i da ovi najbolji hoće da se odazovu .

Propustili smo Itudisa, ostaje Trinkijeri, domaći mi niko ne pada na pamet 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, berti said:

Jedina valjana varijanta je povratak Sase Djordjevica. Taj, nazovimo ga nesporazumom ili bilo kako drugacije, problem sa Jokicem je mnogo lakse dovesti u red nego lutati i traziti nekog odgovarajuceg selektora. Imao je kikseve, kao da veci pd njega nisu imali. Atina, Sidnej, Beograd... Treba li da se podsecamo tih katastrofa.

Sve ostalo bi bilo lutanje, a najgore od svega je zadrzavanje Karija. 

Da je samo Jokić ni po muke. Kolega @Alex_Serbia nama Ciganima spočitava neku neosnovanu mržnju prema Saletu zbog Bobija. Činjenica je da je Sale jedan od omiljenih naših igrača u oba tabora, a da je kao selektor zasrao sa Micovim, Kalinićem obojica na deficitarnoj poziciji, pa na kraju i sa Jokićem/ Micićem koji treba da nose repku narednih 5 godina minimum.

Ja njega kao trenera cenim, mislim da je platio ceh neiskustvu u međuljudskim odnosima i da je po tom pitanju ostao glavom u igračkim danima, kad i ako to reši ima šlifa da bude još bolji iako kad se pogledaju trofeji i medalje on je odličan trener.

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Shonewizard said:

Koliko gadan jebeni osjećaj. :puke:

Ovo je ruzniji bolniji poraz od onog u Beogradu iako je bilo finale za odlazak na Olimpijske igre. U Beogradu  nismo bili kompletni i mali smo neki alibi. Ovde na evrobasketu smo maltene bili kompletni. Igrali smo dobru kosarku u grupi , a onda  u osmini finala toliko gluposti,promasaja,gresaka u vodjenju utakmice itd. Imali smo priliku i da prelomimo mec u prvom poluvremenu.  Bas mnogo boli ovaj poraz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Milos 3.14, sve je to relativno oko medjuljudskih odnosa, tj odnosa trener - igraci. pesic je 2002 imao velike muke sa igracima i sa igrom pa uzeo zlato.

sad svi super i hepi i cjorak

..

inace, ova tekma juce me je danas dok sam besciljno lamentirao potakla na razmisljanje o svojevrsnom "sliding doors" momentu

 

1998 smo imali bodiroga -rebraca kombo u prajmu, svi znamo kako se zavrsilo a usput ce tek ljudi da pomenu kako smo u 1/4finalu jedva dobili argentinu koja nam je slicno kao italija bila nezgodna u nekoj drugoj eri, zahvaljujuci djordjevicu na jednoj nozi od 15mins

 

nisu njih resili ni bodiroga ni rebarac

 

i tako.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kenozoik said:

Izvini na kasnom odgovoru. 

Koliko vidim, imamo slično kritičko  mišljenje o tome kako je Kari vodio utakmice, kako je pripremao ekipu i taktiku. I ja sam, kao i ti, vrlo nezadovoljan i razočaran prikazanim. Očekivako se više od starog lisca. 

Ono gde se ne slažemo je šta je najpametnije u interesu repke uraditi - ostaviti ga makar do kraja kvala ili pedalirati odmah. Ja sam za prvo, iz razloga koje sam naveo. Sa druge strane, ti nisi obrazložio argumentovano zašto je bolje za repku da odmah ide, tim pre što tvrdiš da smo izduvali sa šansama. 

 

Bold 1. Ne znam kako presudjuješ za Jokića kada ne znamo da li ga je ona povreda omela da igra koliko bi inače, ili da li ga je tuča premorila, da mu je trebao duži odmor. Ja to ne tvrdim, samo kažem da je i to moguće, pa neću donositi sud o Karijevoj odluci dok ne saznamo čime je uzrokovana. Naravno da i ja mislim da je Jokić trebalo da igra 35+ minuta. 

 

Bold 2. Ipak razmišljaš emotivno. Prvo kažeš da je super što je Kari otišao u Minhen, pa ga posle optužuješ što nije sa ekipom. Izvini, to je nedobronamerno, kritizerstvo a ne kritika. Naravno, imaš pravo da imaš takav stav, da ti se Kari ne dopada, samo ukazujem da tvoja argumentacija nije potpuno promišljena. 

Ae prvo bold 2. To sto sam napisao top je sarkasticno. Stvarno smatram da je to katastrofalan potez od selektora koji je zagovarao TIM. Mi smo posle poraza, banda raspala. To nije odlika TIMA.

 

Bold 1. Kakva bre povreda, vidjelo se na Jokicu da je spreman i posle tog doskoka i posle kad je usao. Kakva bre povreda. Opet kazem, Jokic je navikao evo vec nekoliko sezonada vice u Denveru na mnogo vise obrtaja nego ovo sto je a opet kazem da smo ga sacuvali maximalno u grupnoj fazi. 

 

Tvrdim da je bolje da ode jer nema sta da doprinese. Rekao sam vec da moze biti u ulozi strucnog savjetnika, da pomogne novom selektoru jer ocigledno i dalje moze da pripremi ekipu ali ne moze da je vodi tokom meca jer su mu reakcije katastrofalne.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Milos 3.14 said:

Da je samo Jokić ni po muke. Kolega @Alex_Serbia nama Ciganima spočitava neku neosnovanu mržnju prema Saletu zbog Bobija. Činjenica je da je Sale jedan od omiljenih naših igrača u oba tabora, a da je kao selektor zasrao sa Micovim, Kalinićem obojica na deficitarnoj poziciji, pa na kraju i sa Jokićem/ Micićem koji treba da nose repku narednih 5 godina minimum.

Ja njega kao trenera cenim, mislim da je platio ceh neiskustvu u međuljudskim odnosima i da je po tom pitanju ostao glavom u igračkim danima, kad i ako to reši ima šlifa da bude još bolji iako kad se pogledaju trofeji i medalje on je odličan trener.

Me slazem se sa ovim. Jeste pogrijesio ali mislim da je imao osnova u tome. Prvenstveno srebro SP, 1/2 EP, srebro OI i srebro EP. Tu je hemija bila nevjerovatna medju igracima. 

 

E sad, za Micova mogu da razumijem. Za Kalinica ne mada je i Kalina prgav igraac, nesto se tu desilo sto ne znamo i dan danas. O Jomica se ogrijesio, kao da ni on sam nije vjerovao koliko je dominantan u NBA. 

2019 se osjetilo da atmosfera nije na onom nivou kao ranije. 

 

Sale nije vrhunski takticar ali je vrhunski motivator i nema sanse da ima neiskustvo u medjuljudskim odnosima

Link to comment
Share on other sites

Citam izjavu Mire Bilana o Poceku.

Kaze na 8 utakmica iskljucivan od strane sudija dok ga je trenirao u Sasariju i sve su dobili na kraju

 

Ono  pozdravljanje sa Pocekom cele nase klupe i Karija kod izlaska sa terena je toliko glupo

tad sam pomislio da gubimo

Dodatno ulivas snagu njihovom timu 

Vidim da je Lucic nesto prokomentarisao "sou program Poceka"

 

Nije mi jasno da se tad ekipa nije "skupila"

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...