Jump to content

Covers/Obrade


dekkard

Recommended Posts



evo i 1983 :classic_smile:
...


Previd... Godine... [emoji12]

Potpuno zaboravih a Les Chansones... kad su obrade od njih u pitanju, ova je za glavu (i vrat) iznad svih:



Priznajem, ovo je The Najbolja verzija ove pesme iako su je se dotakli i Ramones i Manic street preachers... I ko sve ne.

Čak su je Stounsi "obradili" 1975 (ok, više remix, ali ipak zvuči kao skroz novi snimak) verovatno videvši kako su nedorečeni i klimavi u originalu 9 godina ranije...

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, herrkato said:

 

 

Carmine Apice bubnjar Vanilla Fudge je svirao bubnjeve i na originalnoj verziji Rod Stjuarta, vjerovatno i taj izbor za cover.

Medjutim meni je i dalje bolji original:smiley33:

 

 

 

16 hours ago, fancy said:

1974


1982
I original, 1994 emoji6.png


Kažu da postoji i neka verzija iz 1970... emoji56.png

 

 

Ovo je original, David Bowie, Nirvana je takodje uradila samo cover, koji je manje vise samo kopija. Inace svoj prvi Walkmen sam kupio u Grckoj i onda kupim kasetu treceg albuma Dejvida Bovija samo zbog ove pjesme.

 

 

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

@fancynije ni cudo, taj cijeli album je manje-vise bez veze i ostao je nezapazen. Ja ni sam ne znam ko je u drustvu donio tu stvar i malo smo to sviruckali, jer je rif dobar, a moze i pocetnik to da tambura. U to vreme je tesko bilo doci do muzike, jer se sve svodilo na radio i ko je tu radio. Tako smo se uglavnom informisalo i kada bi ko otisao vani i donio neku plocu, koja nije bila licencirana, mada se dosta i izdavalo licenciranih izdanja, tako kada sam ja vidio tu kasetu u Grckoj odmah sam je kupio i preslusavao u autobusu na putu kuci i shvatio da tu vrijedi samo jedna pjesma, a to je upravo ova The man who sold the world.

Da ne zaboravim da je i izvor muzickih zbivanja bio i casopis Dzuboks, koji je izlazio jednom mjesecno, i bio zaista vrhunski u toj oblasti.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u mladosti bio panker. Cak i isao autostopom u Norvesku (4 dana i noci) da vidim Sex Pistols, The  University of Trondheim, 1976, maloletan ali imao pasos.

 

Kupio sam u Japanu 5 CD koji imaju punk obrade poznatih pesama. Vecina tih bendova si bili "garage band".

 

2018punkit01.jpg

 

Evo koje su pesme obradjene u Punk. Pa i ko ne voli Punk bar bi se nasmejao.

 

2018punkit02.jpg

 

2018punkit03.jpg

 

2018punkit04.jpg

 

2018punkit05.jpg

 

2018punkit06.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



[mention=230]fancy[/mention]nije ni cudo, taj cijeli album je manje-vise bez veze i ostao je nezapazen
...


Unplugged?
Jes vala, sve krš, samo men hu sold d vrld i ona sa harmonikom vrede nečemu.

Al bio je čovek...volio raju [emoji15]

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

@Amigo CA nije bio samo bubnjar originalne numere, vec i njen co-writer. Skoro sam siguran da i ovom prilikom cujemo njega. A pitanje, koja je sad verzija bolja (meni) i nije bas toliko bitno. Mogu obe da slusam :classic_smile: A mozda je i ovo neka vrsta kasne (ironicne) "rehabilitacije" jer je tada nekim fenovima R. Stjuarta zasmetao taj Disco Sound.

Edited by herrkato
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...