Jump to content

US Open 2022


Elias

Recommended Posts

Rafa dobio sta je hteo - jaci trening,a bez stvarne opasnosti da ispadne.
Fin ulazak u turnir.

Osaka..iako je na ovom forumu proglasena personom non grata,moram reci da je veoma lose (i za nju i wta) sto je pala i ne ume da se podigne. Nesumnjivo odlicna teniserka, najbolja na tvrdim podlogama, visestruka gs sampionka, magnet za publiku..tuzno je da onako izgleda vec dugo vremena. Mislim da to (odavno) vise nema veze sa njenom pricom o "mentalnom stanju" i onom raspadu na RG pred novinarima..pre bih rekao da je isuvise usla u poslovne vode,vode sou-biznisa i da joj je to veoma odvuklo paznju od tenisa. A kad se jednom ispadne iz shina,vraski je tesko vratiti se u kolosek.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nadal rutinski. Bas jaci trening nocas, nista vise od toga. Vidi se da prshti od snage I samopuzdanja. Nakon meca, u svom stilu izjavio, da bas nije imao srece sa povredama ove godine, rebro, stopalo, abdomen I svasta jos nesto. Ide on glatko do titule ovde, ne sumnjam u to.

 

Sto se tice Osake, mislim da se pogubila malo, ne samo igracki, nego i van terena. Ceo taj njen socijalni angazman, BLM, zenska prava, mentalno zdravlje awareness, poruke koje salje, mislim da se zaigrala malo previse. Mislim da je taj borac za socijalna prava momenat kod nje, u nekom trenutku postao preveliki mentalni teret koji naravno utice na njenu igru. Potreban je kompletan reset na fabricka podesavanja, da shvati da je ona prevashodno teniska igracica, pa sve drugo, dali je to moguce videcemo. Steta stvarno, jer kad je u optimalnoj mentalnoj I fizickoj formi, je daleko najbolja igracica na Turu, bar na betonu naravno.

Edited by Elias
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dva dana kasnije i dalje ne mogu da verujem sta je Fricko sebi dozvolio. Ovo je takvo samounistenje jedne sjajne sezone, sve sto je napravio do sad prosuo je kao kulu od karata...

Voleo bih da bar Mateo ostvari pristojan rezultat i naravno navijanje za Rafu jako i do samog kraja! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gledajuci malo na preskoke, tesko moze da se bilo sta prognozira za sad. Alkaraz je ok izgledao, Nadal vrlo traljavo, ali sto se njega tice znamo da igra koliko je potrebno, mada sigurno nije planirao da ispusti set i da se vraca.

 

Mislim da dosta toga zavisi od Medvedeva ovde, ali takodje ocekujem bar dva iznenadjujuca cetvrtfinalista.

 

A mozda neko neocekivano dodje i do finala, ko zna, ovaj turnir bas za sada izgleda slicno kao random zenski GS u smislu nepredvidivosti.

Link to comment
Share on other sites

jankova pulenka ozbacila sakkari 

 

Quote

José Morgado

 

Wow. Wang Xiyu, a talented young lefty, beats #3 Maria Sakkari 3-6, 7-5, 7-5 in 2h43 to reach the 3rd round at the #USOpen. 3rd top 10 out after #7 Halep and #10 Kasatkina Sakkari was semifinalist last year, will drop in the Rankings...

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

Gledajuci malo na preskoke, tesko moze da se bilo sta prognozira za sad. Alkaraz je ok izgledao, Nadal vrlo traljavo, ali sto se njega tice znamo da igra koliko je potrebno, mada sigurno nije planirao da ispusti set i da se vraca.

 

Mislim da dosta toga zavisi od Medvedeva ovde, ali takodje ocekujem bar dva iznenadjujuca cetvrtfinalista.

 

A mozda neko neocekivano dodje i do finala, ko zna, ovaj turnir bas za sada izgleda slicno kao random zenski GS u smislu nepredvidivosti.

Imamo 4 šampiona USO-Čilić, Marej, Rafa i Danil.

 

Prva dvojica su pobedili pre decenije.

 

Danil igra kao da mu se ne igra, i on je u  Kirios modu, bezličan, malodušan čak i svadljiv.

 

I Rafu koji je nabrijan i najbolji teniser od pobrojanih.

 

Tako, da, vrlo lako možemo prognozirati.

 

Inače, sad je Nik prošao, a Mari nije dozvolio nijednu brejk loptu-čovek koji ima 35 godina i metalni kuk-kapa dole.

Link to comment
Share on other sites

Krunic dpbila Krejcikovu, nekako sam i mislila da ima lepe sanse, posebno sto ona voli Njujork, a Krejcikova se vec mesecima raspada.

 

Feliks vec standardno ispada rano, sad od Drejpera. On je osvojio onaj Roterdam, posle sledece bedelje igrao jos jedno finale i kao da se jos uvek oporavlja od toga. :classic_mellow:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo za Aleksandru. Koji je njoj najveći uspeh ovde, treće ili četvrto kolo?

Stvarno nisam mislila da će Serena dobiti, mada mi nije ni jasno otkud Kontaveit na drugom mestu, ali u suštini Serenu bi morala dobiti svaka iz top 10, cccc...

Da je u boljoj fizičkoj formi ne bi me iznenadilo da osvoji, ovako je samo pitanje dokle će izdržati, ali svakako ne govori bogzna šta o vrhu WTA danas.

Feliks po običaju :frusty:

Link to comment
Share on other sites

Haha, kakav podvig Serene. Koliko skilla samo u njenim udarcima i teniskom IQ u odnosu na svaku teniserku ikada. Ako kod muskaraca postoji trilema, kod zena je sve jasno, Serena apsolutni i nedostizni GOAT, zena je pomerila granice zenskog tenisa u jednom periodu koliko je dobro igrala... Mislim, to su bila ciscenje Sarapove i ozbiljnih teniserki nekada po 6-1 6-0 u finalima.... Da se nije Osaka pojavila sa vrhunskim predstavama, uzela bi Serena jos neki slam, posebno mislim na onaj USO protiv Osake... Tad ju je mala nadigrala, a i Seka je igrala vrhunski turnir do finala. Pruzila je stvarno epske partije, comebackove, titule i zaista ocekujem poseban ispracaj.... Zasluzila je... Bice to tezak trenutak za tenis ...

 

Dani prolaze, a Frickov poraz me sve vise i vise probada u srce, ladno je Cachin sad prosao i pobedio ovog Holta, a ispao je i VDZ od Mouteta i sad bi Frickov put bio bas lep.... Neverovatno

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, delgado said:

Haha, kakav podvig Serene. Koliko skilla samo u njenim udarcima i teniskom IQ u odnosu na svaku teniserku ikada. Ako kod muskaraca postoji trilema, kod zena je sve jasno, Serena apsolutni i nedostizni GOAT, zena je pomerila granice zenskog tenisa u jednom periodu koliko je dobro igrala... Mislim, to su bila ciscenje Sarapove i ozbiljnih teniserki nekada po 6-1 6-0 u finalima.... Da se nije Osaka pojavila sa vrhunskim predstavama, uzela bi Serena jos neki slam, posebno mislim na onaj USO protiv Osake... Tad ju je mala nadigrala, a i Seka je igrala vrhunski turnir do finala. Pruzila je stvarno epske partije, comebackove, titule i zaista ocekujem poseban ispracaj.... Zasluzila je... Bice to tezak trenutak za tenis ...

 

Dani prolaze, a Frickov poraz me sve vise i vise probada u srce, ladno je Cachin sad prosao i pobedio ovog Holta, a ispao je i VDZ od Mouteta i sad bi Frickov put bio bas lep.... Neverovatno

Ajde da si napisao u odnosu na današnje teniserke, ali ikada? Ona je možda najsnažnija teniserka ikada i ta snaga i servis su joj najviše doneli. Skill i teniski IQ ni blizu najboljem ikada (ne kažem da nema skila i da nema visok teniski IQ), jer da je tako, uz njenu snagu i servis imala bi duplo više GS titula od druge na listi. I da ne spominjemo da igra duže od njenih konkurenata za goata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg, postujem vasa misljenja, ja sam i naglasio da je to moje misljenje. Stefi svakako nisam nikad gledao, Sereninih meceva sam se nagledao samo tako. Njen 'skraceni' dvorucni BH, servis i uglovi koje pogadja su zaista impresivni. Kretanje u prajmu i u 30im sasvim solidno za onoliku kilazu i konstituciju...  Navijam za Serenu, tako da je moguce da sam subjektivan....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...