Jump to content

Trcanje


...

Recommended Posts

27 minutes ago, Sunshine State said:

 

offtopic: Jul 2013 bio paklen u Londonu - neka nedelja oko 20 jula, jedno 5-6 dana....ni na Floridi nije bilo tako suncano i toplo!

I tu, a i ovde u NL, mi je 27-28 C "toplije" nego 35 C u Srbiji

 

To nikada ne traje duze od nekoliko dana i nazad smo na sivo nebo i umjerene temperature. Ja nesto nemam nekih sjecanja na vreline u Londonu. Proslo ljeto je bilo prijatno. Toplo ali ne prevruce i bilo je vrlo malo padavina. Ja sam imaop ovdje u basti neki gazeebo da mogu skloniti papricice ako bude velika kisa, da se ne dave ali nije trebalo za to. Jula 2013 se ne sjecam bas ali ako sam bio u Londonu, ovdje kod mene nije nikada tako vruce. Imam ova stara stabla ispod kojih je vecim dijelom dana debela hladovina. Uglavnom je vise nego prijatno, kakve god da su vrucine. :classic_smile:

 

Ovaj dolazeci vikend,  za subotu prognoziraju nesto preko 30°C ali petak i nedelja ce biti oko 22°C. Meni je to OK jer planiram istrcati 10ak milja u petak i 15ak u nedelju. Moram poceti nabijati milje/week, barem 25-30mi sedmicno, do oktobra ako cu da istrcim neko pristojno vrijeme (<4h).

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2019 at 12:12 AM, Honey Badger said:

planiram istrcati 10ak milja u petak

 

Kosio travu, plijevio paradajz i zaljevao paprike, nista od trcanja danas. Tek u nedelju cu moci. Moram uskoro da probijem 13 milja distancu i da krenem dalje, vec se pomalo brinem hocu li imati dovoljno vremena.

Link to comment
Share on other sites

Trcao danas 24k, pace 5:58. Poranio u 6:30, manje toplo bilo, mnogo lakše nego par puta ranije. Uzimao "zdrave slatkiše" i pio rastvor vode i elektrolita. Krenuo sa Savkskog keja, most na Adi, krug oko Ade i nazad. Pri kraju skinuo se do pola, utripovao da sam Matthew McConaughey 🤪

image.png.c985378a0009b58b3789822cbe085349.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bajro(n)Zupic said:

Trcao danas 24k, pace 5:58. Poranio u 6:30

 

Bravo majstore. Ja ne stigoh ovaj vikend, evo me ziv se jedem. U petak morao kositi travu i sredjivati bastu jer sam ocekivao drustvo juce, a za danas me zajebao drug koji mi je sinoc greskom odnio kljuceve i morah ga cekati ovdje cijeli dan da mi ih vrati. Sutra takodje necu moci ali zato u utorak uzimam slobodan dan samo da istrcim barem 12mi. 

Link to comment
Share on other sites

Popio sam kafu, pola litra nekog caja, pojeo jednu bananu, nalijepio zastitnike bradavica i stavio silikonske navlake preko par prstiju na nogama da mi patike ne odvale nokte. Cekam jos malo da se baterija na satu napuni pa odo napraviti jedan krug od... ne znam koliko. Mozda oderem 10, 12 ili 15 milja, zavisi kako se budem osjecao. Ponijecu jedan isotonic gel od jagode da me sveze ako pocnem padati.

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

15.3mi = 24.6km

 

Do sada najduze sto sam ikada istrcao. Nije mi ni narocito tesko palo, mogao sam komotno jos koju milju ali nisam htio da pretjerujem. Ako bih mogao svakih 7-15 dana da dodam 10-15% na ovih 15mi, do oktobra bih trebao biti spreman za Amsterdam. I to lagano, bez suza i upala.

Link to comment
Share on other sites

Bravo !  💪💪

 

Moj drugar koji se sprema za svoj 1. maraton u septembru ima privatnog trenera koji mu pravi program. Zajedno smo trčali 24k za vikend, a sledeći vikend mu je u planu 12k. Tako da ne znam da li bi baš da povećavaš već sledeće nedelje ili treba da trčiš recimo 16k (u km)...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bajro(n)Zupic said:

Bravo !  💪💪

 

Moj drugar koji se sprema za svoj 1. maraton u septembru ima privatnog trenera koji mu pravi program. Zajedno smo trčali 24k za vikend, a sledeći vikend mu je u planu 12k. Tako da ne znam da li bi baš da povećavaš već sledeće nedelje ili treba da trčiš recimo 16k (u km)...

 

Racunam da imam dva ozbiljnija treninga sedmicno, jedan je distanca, drugi nesto laksi gdje se vise ide na snagu i brzinu tako da ima varijacija. Ostatak sedmice je odmaranje ili lagano do ducana ili na pauzi za rucak oddzogirati 10ak minuta, malo tegovi, trbusnjaci i sl. Nikakva pretjerana razvaljivanja ne dolaze u obzir, momenat kada osjetim da nesto nije kako treba, skidam nogu sa gasa, usporavam i (odu)stajem za taj dan. 

 

Meni ovako pase. Ne znam sta bi mi privatni trener uradio pa da trcim bolje, osim sto bi me olaksao za neke novce. Ja i ne volim da mi neko suflira i kenja, cini mi se da postizem sasvim pristojne rezultate i bez trenera. Odgledam poneki instrukcioni video na YT, poslusam ako mi se ucini relevantnim i za sad sam on course.

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kuharica za maratonce / vol. 48 / dugorocni plan za redukciju masnog tkiva. a) uzeti nekog privatnog trenera koji ce ti vaditi mast i novce b) istrcati maraton c) postati trener nekom wannabe maratoncu koji ce ti vaditi mast i davati novce. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Vjekoslav said:

postati trener

 

Ja sam, po svemu sudeci do sad, sasvim dobar trener trcanja. Uspio sam od jednog hronicnog, odebljalog i oteklog hedoniste, napraviti, utegnutog, zilavog i 20ak kila lakseg trkaca kome 20km plus nije nikakav problem. 

 

I jos nismo postigli vrhunac uspjeha, ovo je partnership koji ce trajati i nakon 42.2km trke. 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od onih 15mi od prije 8 dana, slabo sam trenirao u medjuvremenu. Za vikend sam otrcao do parka, napravio jedan krug i onda se naklatio na masine 15ak minuta. Nakon toga par dana pauze sa povremenim setnjama i sve do danas uglavnom odmaranje i skupljanje energije. Pokusavam da skinem jos par kila pa manje jedem i mislim da me je danas to malo poremetilo pa sam jedva nesto preko 3 milje istrcao. Nije pomoglo ni sto sam vodu zaboravio, a prilicno je vruce (za ovdasnje prilike) pa nisam bas najsretniji. Jedino sto mogu izvuci iz ove seanse je da sam trcao malo brze nego ranije, ispod 9m/mi ali nije neka utjeha.

 

Iduce sedmice cu probati par puta po 10 milja, a do kraja mjeseca da se pripremim da jedan dan istrcim 18-19 milja (30km). 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sasa965 said:

Koliko km nedeljno?

 

Do skoro, oko 20ak, ponekad i do 30. Uskoro cu povecati na minimum 30, osim zadnje sedmice u mjesecu kada planiram obarati distancu pa ce biti preko 30. To je plan za sljedeca 3 mjeseca. Do kraja septembra se nadam istrcati 40km u komatu, nadam se ispod 4h.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, sasa965 said:

Ako elitni trkaci prelaze 140-180 km nedeljno kako procenjujete svoje mogucnosti?

 

Ako moze bez persiranja. :classic_smile:

 

140-180 je mnogo i za elitne trkace, to je 20-25km dnevno. Niko toliko ne trenira.

 

Moje mogucnosti su prilicno skromne ali su mi ambicije nesto vece. Pokusacu <4h, pa sta bude. Ako ne uspijem, nadam se barem zavrsiti trku. U svakom slucaju cu se potruditi da uzivam, pa i ako je 4:30 ili 5h, nema veze. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E ako moze elitni trkac, nosilac svjetskog rekorda ovoliko trcati, onda mogu i ja. Od sutra idem i ujutro i navece po 20km, ma sta po 20, po 50.

 

'Ta ce on... :lol_2:

 

Bez zafrkancije, uskoro cu podici intenzitet, ne mogu jos, nisam ja bas ni tako mlad, a strah me i povrede. Kada prodje sredina augusta, krenucu skroz ozbiljno pa dokle stignem. Mislim da bih vec sada mogao zavrsiti 42.2km trku >4h ali da ne predvidjam da ne ureknem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije mi bila namera da te poredim sa Eliudom , vec mi se cini da 

su pretrcane distance nedovoljne.

Osim minutnog volumena , periferne cirkulacije potrebno je unaprediti

celijsku oksidativnu sposobnost.Odnosno povecati

broj i velicinu mitohondrija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sasa965 said:

Nije mi bila namera da te poredim sa Eliudom , vec mi se cini da 

su pretrcane distance nedovoljne.

Osim minutnog volumena , periferne cirkulacije potrebno je unaprediti

celijsku oksidativnu sposobnost.Odnosno povecati

broj i velicinu mitohondrija.

 

Prosle sedmice sam istrcao 24km prvi put. Treba mi malo vremena da se oporavim ali opet izadjem i istrcim svakih par dana, radim vjezbe na masinama, dizem tegove, sklekove i sl. Pokusacu do kraja mjeseca istrcati 30km, pa dovesti do 35 u augutu, navuci na 40 u septembru i u oktobru je oficijelna trka i tu racunam na adrenalin i atmosferu u Amsterdamu da me iznese do kraja. 

Izgleda da mi nema druge nego povecati intenzitet i frekvenciju treninga ne bi li unaprijedio celijsku oksidativnu sposobnost i velicinu mitohondrija. Posto veze zive nemam sta to znaci, moracu da izguglam i da iscitam, a ti ako imas neko spremno stivo da predlozis, bio bih ti veoma zahvalan.

 

 

13 minutes ago, sasa965 said:

Sve ovo samo obimnije ima kod Đžek Denijelsa.

 

Sad mi tek nista nije jasno. :lol_2:

 

Ne pijem alkohol vec duze vrijeme. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...