Jump to content

Premijer liga 2022/2023


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

Zasluzena pobeda i pored gluposti sudija. Da zahvali Liverpul Artetinim vradzbinama sto nije pukla petarda. Ja ne mogu da razumem ovakvu odbranu i bivstvovanje Dzake u ovom timu. Fazon previse smo poletni i potentni u napadu pa mora neka ravnoteza, da se prodaju lopte, prave glupavi penali i slicno da bi bilo zanimljivo. Ej, das gol iz prvog napada, bukvalno da grunes da bude 3-0 do 15. minuta, ne znaju gde se nalaze, ne, mi cemo da im damo loptu bez presinga i samo da stojimo. Pa cemo kad primimo gol da napadnemo i odmah povedemo. I posto nismo shvatili, da to ponovimo i u drugom. Lepo je dobiti u derbiju, ali stvarno po ko zna koji put je postavka igre tragedija u tri cina.

Link to comment
Share on other sites

Liverpul ima problem u odbrani i nije samo Aleksander Arnold. Nakon one povrede van Dajk je postao znatno sporiji i cesto se ne nalazi tamo gde bi trebalo da bude. Sa Arnoldom koji stalno ide napred, pri svakom kontranapadu Arsenal je gotovo imao sansu za gol. Morace nesto da menjaju u odbrani inace doci ce u pitanje i samo ucesce u LS sledece godine. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Nije Ronaldo još za bacanje.

To sto sa njim rade je prilicno glupo, jer on svojom igrom zasluzuje da bude starter. OK, mozda je omatorio i nema kondiciju za 90 minuta, to mi se cinilo na igrama za reprezentaciju, ali onda ga zameni na 70 ili 80.

11 minutes ago, Dracarys said:

Problem Liverpula nije samo odbrana, već i Salah.

Imas pravo, jedva da je par puta dotakao loptu danas, a povreda Diaza bi mogla jos vise da ih odgura od prva cetiri mesta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJORDJE said:

To sto sa njim rade je prilicno glupo, jer on svojom igrom zasluzuje da bude starter. OK, mozda je omatorio i nema kondiciju za 90 minuta, to mi se cinilo na igrama za reprezentaciju, ali onda ga zameni na 70 ili 80.

Ne moze svih 90 minuta kad je jak tempo ali itekako moze da iznese 60-70 minuta na tom nivou bez problema. 

Najveci problem ovog Utd jeste disbalans. Zasto? Evo npr uzecu 3 igraca u toj prici a to su Ronaldo, Martial i Bruno. 

Ko je gledao protiv Evertona u pocetku je vidio ubog cega Bruno voli da igra Martialom? Martial nije klasican spic, on ucestvuje u igri i isto tako se povlaci nazad na poziciju 10 i dozvoljava Brunu da glumi naisturenijeg igraca ( a realno decko nema pojma to da radi ). Njemu ke dodijeljema uloga 10tke a ne lazne 9ke ali je Bruno takticki nedisciplinovan ( vjerujem da je to ipak a ne takticka nepotkovanost ). Kad je Ronaldo tu on je pravi napadac ali isto tako ucestvuje u igri s tim da se ne povlaci tako duboko kao Martial ( naravno i ne treba ) i onda Bruno treba da igra ono sta mu je i uloga a ne da ide toliko naprijed. 

Ja bih iskreno volio da ETH zaigra sa Eriksenom na 10 jer je Eriksen upravo to sto Bruno nije. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...