Jump to content

Premijer liga 2022/2023


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

Gledao sam samo prvo poluvreme,pa uzmite post sa velikom dozom rezerve.

Zasluzeno je United tu dosao do prednosti. I pre gola je Elanga fulao zicer. United je ukupno imao tri takve sanse,jednu je i realizovao. Liverpool nista..nijednu akciju,nijedan napad nije odigrao..kad vidim da zajedno igraju Henderson i Milner,nikad mi ne mirise na (ozbiljan) fudbal.

Ne znam koliko se promenila slika u drugom poluvremenu,ali u prvom je na terenu postojao samo jedan tim.

Link to comment
Share on other sites

Živahan početak sezone. Za sada ARS, BHA, LEE pozitivna iznenadjenja, LIV, LEI, WHM negativna.

 

TOT za sada dobar, uzeli bodova ono što smo morali/nadali se. Lepo videti da možemo pobediti 1-0 golom iz prekida. Igra još može da napreduje, ali ni ne očekujem da sad nešto letimo.

 

Deluje li vama da City ima dovoljno jaku klupu da izgura sezonu na više frontova? Ovo je klupa protiv Newcastla:

 

image.png

Edited by Lineker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Lineker said:

Živahan početak sezone. Za sada ARS, BHA, LEE pozitivna iznenadjenja, LIV, LEI, WHM negativna.

 

TOT za sada dobar, uzeli bodova ono što smo morali/nadali se. Lepo videti da možemo pobediti 1-0 golom iz prekida. Igra još može da napreduje, ali ni ne očekujem da sad nešto letimo.

 

Deluje li vama da City ima dovoljno jaku klupu da izgura sezonu na više frontova? Ovo je klupa protiv Newcastla:

 

image.png

Sve zavisi od ostalih ekipa,da li ce se Liverpul pregrupisati, da li Arsenal moze da izdrzi, Totenhem da dobija meceve koje bi trebao da dobija.

Utd i Celzi su u tranziciji.

 

Ipak City je ove sezone znatno slabiji u rotaciji. Njih bi ove sezone povreda KDB mogla mnogo da kosta

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Keva u banji na odmor, malo kod caleta da se podruzimo. Odgledao samo par minuta ove sezone (prvo kolo, nekoliko minuta pre primljenog prvog gola). I reko ajde da gledamo zajedno Man Utd - Liverpool, da se smejemo kako Liverpool bambusa ove teletabise. Cisto zanimljiv koncept, on uvek kontrira meni, provocira me, sad ja pricam da su igraci sisice i vezare. Zanimalo bi me sta bi pricao.

I ovi teletabisi pobedise pogubljeni LFC.

Kao sto sam i mislio godinama, ali nisam imao dovoljno argumenata za takvu tvrdnju, ispostavilo se da je Liverpool-ova odbrana jaaaaaaaako precenjena, sa sve VVD-om na celu. Hiperbola, for the sake of the argument, ali Vidic bi se pre pesaka vratio za Uzice nego da reaguje onako kod gola. Ne uporedjujte GOAT CB-a PL-a sa VVD-om. VVD je veoma dobar i veoma kul igrac. Veoma kul, ali ne i najbolji.
Turbo-mega motor sredine terena se malo gasi, jos za ovaj mec je bio desetkovan, i odmah se ispolje koliko odbrana nije nista posebno.
Buduci period LFC-a u mnogome zavisi od toga kako ce da rese redinu terena. Mali Eliott ima potencijala.

Ovi moji teletabisi... puna podrska treneru, svaka odluka, sitnica, mikromenadzment, ima podrsku. Ovo je treci vrhunski trener kojeg ima United od kad je otisao SAF, ako i njega potrose i upropaste, ne zasluzuju nista. Mislim uprava ne zasluzuje nista. Mada zasulzuje ta uprava, i vlasnici, nesto... jedno bekstvo helihopterom sa vrha zgrade.

Nadam se da ce ETH maksimalno da bude nemilosrdan sa nekim precenjenim klipanima u timu. Pocevsi od onog jadnika na golu, do Bruna. Nestvarno 2 precenjena igraca, imaju nekakav status saviour. Highlights igraci, klasicni. Jedan na golu, drugi u polju. Martial je po pure natural abilities jedan od najtalentovanijih fudbalera na svetu. Zali boze procerdanih godina na zene i letargicnost. Sancho je dobar. Malacia kul, Eriksen mi se vise svidja nego Bruno, "mali" Lisandro je car. Mora tu jos mnogo da se mrndza i radi.

Ovaj Diaz iz Liverpula je opasan igrac, izvesno world class igrac. Moguce da ce biti to i Nunez, sa njim moze da bude svasta, ali ima zicku zajebanog igraca.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lineker said:

Živahan početak sezone. Za sada ARS, BHA, LEE pozitivna iznenadjenja, LIV, LEI, WHM negativna.

 

TOT za sada dobar, uzeli bodova ono što smo morali/nadali se. Lepo videti da možemo pobediti 1-0 golom iz prekida. Igra još može da napreduje, ali ni ne očekujem da sad nešto letimo.

 

Deluje li vama da City ima dovoljno jaku klupu da izgura sezonu na više frontova? Ovo je klupa protiv Newcastla:

 

image.png

Fali ovde Grilis. Ne znam da li je bio na klupi za taj mec, ali u prvoj postavi sigurno nije bio. Po meni su popunjeni i vise nego dobro, jedino se da primetiti da na bekovskim pozicijama mogu biti tanki usled neke povrede. Palmer ima potencijal da bude neki novi Foden u Sitiju, Alvarez je takodje veliki potencijal. Nece odmah dobiti neku ozbiljnu rotacijsku ulogu, ali postepeno ocekujem sve vecu njihovu minutazu. Tu je i Filips, Stouns, Ake,Marez, Grilis. Sto se mene tice i vise nego jaka klipa.

Edited by Lav93
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Lav93 said:

Fali ovde Grilis. Ne znam da li je bio na klupi za taj mec, ali u prvoj postavi sigurno nije bio. Po meni su popunjeni i vise nego dobro, jedino se da primetiti da na bekovskim pozicijama mogu biti tanki usled neke povrede. Palmer ima potencijal da bude neki novi Foden u Sitiju, Alvarez je takodje veliki potencijal. Nece odmah dobiti neku ozbiljnu rotacijsku ulogu, ali postepeno ocekujem sve vecu njihovu minutazu. Tu je i Filips, Stouns, Ake,Marez, Grilis. Sto se mene tice i vise nego jaka klipa.

Za borbu na vise frontova? Ne bih rekao. Oni su u problemu ako se povrijedi KDB ili Haaland.

Jos sada u sred sezone je SP.

 

Ako budu imali ozb rivala u borbi za titulu ne vjerujem da mogu izgurati to i da odu daleko u LS.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Za borbu na vise frontova? Ne bih rekao. Oni su u problemu ako se povrijedi KDB ili Haaland.

Jos sada u sred sezone je SP.

 

Ako budu imali ozb rivala u borbi za titulu ne vjerujem da mogu izgurati to i da odu daleko u LS.

Ako se povredi Haland, igrace Foden ili Alvarez. Ako se povredi De Brujne, igrace teojka Rodri-Gundo-Bernardo, a tu su i Filips i Grilis. Moze tu da se pravi razlicita kombinatorika, ali im po meni ne manjka ni malo sirine usled odlazaka Zezusa i Sterlinga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sto je Pep poslao Jesusa i Sterlinga u London dovoljno govori sta Pep misli o konkurenciji u ligi.

Siti moze da izgubi titulu samo ako neko uzme 95+ bodova a u teoriji za to je sposoban samo Liverpul. U praksi, vidimo da su i oni jedno 20-ak bodova daleko od tog nivoa.

Sitiju mora jedno 5 prvotimaca da zavrsi sezonu oko Bozica da bi bili u problemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lav93 said:

Ako se povredi Haland, igrace Foden ili Alvarez. Ako se povredi De Brujne, igrace teojka Rodri-Gundo-Bernardo, a tu su i Filips i Grilis. Moze tu da se pravi razlicita kombinatorika, ali im po meni ne manjka ni malo sirine usled odlazaka Zezusa i Sterlinga.

KDB je srce i dusa tog tima, moze da ga zamijeni taj trojac privremeno na mec, dva ali ako bude neka povreda duza, oni su ugasili. Sve potice od njega.

 

Grilis je promasaj Sitija, to se znalo odmah. Jednostavno nije tip igraca za Pepa, davi onu loptu do besvijesti. 

 

Bekovske pozicije su im kriticne, tu su tanki. CB su pokriveni lijepo.

 

Na 2 fronta ne mogu izgurati ukoliko ima iole ozbiljne ekipe da ostane do februara sa njima u trci.

12 minutes ago, Radoznalko said:

Baš neki teški maler treba da zadesi City da ne osvoje šampionat i ove godine. Jaki su ko crna zemlja. Ja ih vidim kao prve favorite i za osvajanje LŠ.

Onda nisi gledao PSG ili Bajern kako igraju, posebno prvi i kako ih je nastimovao novi trener.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Onda nisi gledao PSG ili Bajern kako igraju, posebno prvi i kako ih je nastimovao novi trener.

Gledam ja PSG redovno, i da nemaju nagaznu minu Mbape-Nejmar njih bih i ja stavio kao prve favorite. Ali, šta će biti kad kola krenu nizbrdo, pa super-ega eksplodiraju? Hoće li taj novi trener imati kojones da Mbapea malo ostavi da oladi, npr?

Lako je trpati francusku "nejač" (PSG) i njemačke "rekreativce" (Bayern). Vidjećemo kad počne na proljeće eliminacioni dio. Do tada niko ništa ne zna.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Miki28 said:

KDB je srce i dusa tog tima, moze da ga zamijeni taj trojac privremeno na mec, dva ali ako bude neka povreda duza, oni su ugasili. Sve potice od njega.

 

Grilis je promasaj Sitija, to se znalo odmah. Jednostavno nije tip igraca za Pepa, davi onu loptu do besvijesti. 

 

Bekovske pozicije su im kriticne, tu su tanki. CB su pokriveni lijepo.

 

Na 2 fronta ne mogu izgurati ukoliko ima iole ozbiljne ekipe da ostane do februara sa njima u trci.

Onda nisi gledao PSG ili Bajern kako igraju, posebno prvi i kako ih je nastimovao novi trener.

Koliko se secam, Siti je uzeo titulu i kada je KDB propustio veci deo sezone zbog povrede, pa su to krpili Silva i Gundo. I pitanje je da li postoji zamena za ono sto on pruza medju aktivnim fudbalerima.

 

Ja jos uvek ne bih otpisao Grilisa, tako da videcemo. Svakako je bilo neuporedivo bolje da su novac tog leta dali za Kejna, a ne Grilisa. 

Link to comment
Share on other sites

Već prošle godine mi bilo malo čudno kod Sitija, uvek je muka za fantasy kod Pepa, a Cancelo muški odradio sezonu. Ove godine prodao Jesusa, Sterlinga, Zinchenka. Gledam im dubinu sastava, AKO im nešto bude problem ove godine da se vijaju na svim frontovima, deluje mi da im fali koji igrč u rotaciji. Utakmice su ludački načičkane, ritam je neverovatan, ide SP, videćemo kako će se ova sezona razvijati.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Miki28 said:

KDB je srce i dusa tog tima, moze da ga zamijeni taj trojac privremeno na mec, dva ali ako bude neka povreda duza, oni su ugasili. Sve potice od njega.

 

Grilis je promasaj Sitija, to se znalo odmah. Jednostavno nije tip igraca za Pepa, davi onu loptu do besvijesti. 

 

Bekovske pozicije su im kriticne, tu su tanki. CB su pokriveni lijepo.

 

Na 2 fronta ne mogu izgurati ukoliko ima iole ozbiljne ekipe da ostane do februara sa njima u trci.

Onda nisi gledao PSG ili Bajern kako igraju, posebno prvi i kako ih je nastimovao novi trener.

Jeste Miki, ali nema ekipe za koju ne mozes reci isto. Da su ugasili ako im de povredi najbolji igrac. 
Jeste roster manje dubok nego sto smo navikli, ali sve najbolje za svoj sistem su zadrzali - ni Jesus ni Sterling nista nisu odigrali prosle sezone.

 

Fali jedan bek definitivno, osim toga je sve ok, pogotovo ako Palmer npr bude mogao da uskoci na kup ili manje bitne utakmice. A i bez njega ima sasvim dovoljno kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Darth Steva said:

To sto je Pep poslao Jesusa i Sterlinga u London dovoljno govori sta Pep misli o konkurenciji u ligi.

Siti moze da izgubi titulu samo ako neko uzme 95+ bodova a u teoriji za to je sposoban samo Liverpul. U praksi, vidimo da su i oni jedno 20-ak bodova daleko od tog nivoa.

Sitiju mora jedno 5 prvotimaca da zavrsi sezonu oko Bozica da bi bili u problemu.

Pep Guardiola je najbolji trener/menadzer za ligaski format takmicenja, vrlo verovatno svih vremena. Bukvalno je savrsen za takav model.
On sa City-em moze da uzme titulu samo u ovim slucajevima:
- igra protiv SAF-ovog Uniteda ili protiv Klopp-ovog Liverpool-a koji ima ludacku sezonu
- u nekakvoj tranziciji je, eksperimentise mnogo tokom sezone, vrsi neku smenu generacija na nekim pozicijama, pa to iskoristi neki Conte(ali sa bas ozbiljnim timom)

U ostalim slucajevima, sto su inace i totalno regularni slucajevi, on osvaja titulu.
Njegov metod igranja fudbala je savrsen da se osvoji titula.

13 hours ago, sasha arsenal said:

@BattleBender,treba da se pobedi Liverpul da bi se navijač Junajteda vratio na forum? :classic_biggrin:

Ma ne gledam, mozda cu tu i tamo da upalim sad kad je preslo na Arenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim problem sa dubinom tima. To ako se povredi ovaj ili onaj, vidimo na sta lici Liverpul jer mu ne igra jedan Zota, Keita i Alkantara, sto su otprilike ekvivalenti Rodrija, Grilisa i Gundogana (koji je ionako staklen i propustao je mesece vec u tom istom Sitiju). Sta bi radili da im ne igraju Van Dajk i Salah?

 

Takve price su mi uvek besmislene.

 

A na stranu to, Filips je sasvim korektan premijerligaski igrac, ne vidim da je recimo ispod prehajpovanog Rajsa, Liverpulu bi igrao u startnoj postavi lagano.

 

Alvarez je ubica. U skoro svakom drugom timu bi igrao startnu takodje.

 

Foden, Marez, Grilis (kojeg takodje ne cenim preterano, ali opet za rotaciju je top igrac), Bernardo, Rodri, Gundogan, De Brujne... recite mi koja ekipa ima vecu dubinu? Satro im treba jos jedan napadac, svakako levi bek, ali igrao im je penzos Fernandinjo po odbrani i krpio sve pozicije pa su osvajali titule i pre.

 

Tehnicki im treba levi bek i to je bukvalno to, oni su napakovani na svakom bogovetnom mestu u timu do kraja.

 

Pogledajte klupu Junajteda, Celsija, Liverpula, Arsenala, Totenhema pa mi recite da ti timovi mogu opusteno na dva/tri fronta.

 

A pogotovo mi je to smesno za Liverpul recimo prosle sezone, kad bratunga Klop igra na cetiri fronta sa bukvalno 15 igraca. Ni u zavrsnici kupova nije koristio mnogo rezervi, samo u prvim kolima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vrlo moguce da i ova sezona moze da bude ta burnout sezona koju Klopp-ovi timovi imaju. Ona debakl sezona sa Dortmundom, i ona pre 2 godine sa LFC-om.
Iscedi igrace na maks, nagomila se hronicni umor i veliki pad.

I dalje mislim da je vanserijski trener, i misli da moze da napravi 2 ozbiljna igra od Nuneza i Diaza, i da sa njima nastavi ono sto je radio sa Salah-om, Firminom i Maneom.
Ali tim je star poprilicno. 
Imas tu Trenta, ali Trent, kojeg inace bas gotivim i kao lika i kao igraca, ima tu osobinu da ga preuzme letargija celog tima, da padne u nekakav ambis dekoncentracije kada tim ne igra bas najbolje. Pogledajte samo reakciju kod prvog gola. Ono je bas skandalozno kako je reagovao.

City osvaja, nema tu sta. Ukoliko ne osvoji titulu, tj osvoji je bilo ko drugi, to bi bilo iznenadjenje na nivou onog Lesterovog osvajanja titule.

Chelsea je tim koji mnogo lako igra 0-0 ili 1-1 kad je van top forme. Tesko im je da rutiniraju bilo koga. Malo mi sad deluju i aimless, pogotovo u napadu.
Liverpool je vec izgubio 7 bodova, postoji ozbiljna sansa da su u burnout modu.
Tottenham, najozbiljniji tim, naostren, Konte ce da odradi svoj posao, ali jednostanvo nemaju kvalitet da priprete. Nije to tim koji moze da veze vise od 4 pobede u nizu.
Arsenal, lepo je sve ovo, ali daj da se ne zajebavamo. Ali rastu...
Utd, Teletabis Utd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije City uopste toliko jak koliko mislite ali dobro.

 

Ovdje je pitanje samo da li ce se druge ekipe sastaviti a tu msilim na Liverpul pa onda Celzi i Utd.

Totenhem ce iz sijenke da vrijeba. 

Arsenal igra bas lijepo i rutinira protivnike, siguran sam da au izvukli pouke sa kraja prosle sezone. Dovesce ili Pedra Neta ili Tielemansa do kraja prelaznog roka.

Saliba im je stub odbrane, sjajan je.

Link to comment
Share on other sites

To sto su De Brujne i Haland ako ne najbolji, a ono medju najboljima na svetu na svojim pozicijama (u ligi svakako) ne znaci da "nemaju zamenu". U klasicnom smislu, nemas zamenu za prajm Mesija/Ronalda pa i milion drugih igraca.

 

Ali ako drugi timovi nemaju takve igrace vec uslovno receno prosecne, zajedno sa prosecnim zamenama pa tim izgleda ujednacenije, to ne znaci da je to bolje.

 

Uostalom, kao da je ovo prva sezona Sitija sa Pepom. Prosle sezone su igrali bez klasicnog spica cele sezone pa osvojili titulu.

 

Ove sezone su duplo jaci nego prosle. Sterling bi im bio fringe igrac sada, apsolutno nepotreban i visak. Zincenko je rezerva za Kansela, ok bi bilo da je tu, ali mogu bez njega. Zesus izgleda u Arsenalu mnogo bolje, jer je koncept drugaciji. Gledali smo ga tamo 5+ godina i sad odjednom oslabljeni prodali mnogo bitne igrace a nisu se pojacali osim Halandom 😄

 

Malo mi je smesno, iskreno.

Edited by McLeod
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, McLeod said:

To sto su De Brujne i Haland ako ne najbolji, a ono medju najboljima na svetu na svojim pozicijama (u ligi svakako) ne znaci da "nemaju zamenu". U klasicnom smislu, nemas zamenu za prajm Mesija/Ronalda pa i milion drugih igraca.

 

Ali ako drugi timovi nemaju takve igrace vec uslovno receno prosecne, zajedno sa prosecnim zamenama pa tim izgleda ujednacenije, to ne znaci da je to bolje.

 

Uostalom, kao da je ovo prva sezona Sitija sa Pepom. Prosle sezone su igrali bez klasicnog spica cele sezone pa osvojili titulu.

 

Ove sezone su duplo jaci nego prosle. Sterling bi im bio fringe igrac sada, apsolutno nepotreban i visak. Zincenko je rezerva za Kansela, ok bi bilo da je tu, ali mogu bez njega. Zesus izgleda u Arsenalu mnogo bolje, jer je koncept drugaciji. Gledali smo ga tamo 5+ godina i sad odjednom oslabljeni prodali mnogo bitne igrace a nisu se pojacali osim Halandom 😄

 

Malo mi je smesno, iskreno.

Duplo jaci? Ne bih se slozio. Za mene su slabiji. Vidjece se kako sezona bude odmicala koliko su bitni bili taj fringe Sterling i Jesus.

Imaju relativno lak raspored na pocetku sezone.

Vidjecemo njihovu jacinu u oktobru orotiv Totenhema, Utd i Arsenala u 2 nedelje.

Link to comment
Share on other sites

Sterling je vec prosle sezone bio skrajnut. Da je Zesus u njihovom sistemu bio dobar, ne bi jurili Kejna pa Halanda. Zincenko je ok backup, jedan od igraca koji je krvnickim radom umesto da postane jedan od istocnoevropskih igraca koje dovedes za dzabe pa saljes na vecne pozajmice uspeo da se nametne i udje u rotaciju. Ali to mu je domet.

 

A sa druge strane doveli najboljeg napadaca na svetu. Dovesce i jednog beka do kraja roka i to je sve sto im treba. Ako im ode Bernardo treba im jos jedan igrac tu, ali sumnjam da ce otici.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...