Jump to content

Premijer liga 2022/2023


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

Havertz je nestabilan, i nema kapacitet, da konstanto pokazuje ono sto moze. To bi trebalo da razvije. Na to dodaj da je Chelsea u jako cudnom momentu. Seljakali su i njega po pozicijama, a i seljakali su vlasnika samog kluba, nesto sto je uticalo na Chelsea nedvosmisleno. Dodjes kao kamen temeljac rebuild-ovanja nekog tima, a klub odjednom ima nekakve sulude zabrane da potpisuje ugovore, ne zna se sta ce biti sa klubom itd itd.
Deluje da je kao lik podlozan tome da ga tako nesto poremeti. Ima mi tu nesto razmazeno u njemu.

Kad Havertz izadje i odigra svoj dobar mec, njegov fudbalski talenat je generacijski. Po cistom fudbalskom skilu je jedan od najnadarenijih igraca na Svetu. I da, samo neke primese lice na Ozila. Decko ima i balans u trku, korak...

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Ali Diaz akcelerant...
TAA akcelerant. 😄

Sta je akceleranstko u TAA-u??  On i da stagnira u narednim godinama, ta slabija verzija njega je POJAM za bilo kojeg igraca Arsenala.
Generacijski igrac, i pored toga sto ima svoje minute u odbrani, svetska klasa od igraca. Ofanzivno jedan od najboljih bekova svih vremena.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BattleBender said:

Ali Diaz akcelerant...
TAA akcelerant. 😄

Sta je akceleranstko u TAA-u??  On i da stagnira u narednim godinama, ta slabija verzija njega je POJAM za bilo kojeg igraca Arsenala.
Generacijski igrac, i pored toga sto ima svoje minute u odbrani, svetska klasa od igraca. Ofanzivno jedan od najboljih bekova svih vremena.

Znas da Diaz ima 25 godina, uskoro 26? Evo reci mi u cemu je bolji id Manea u istim godinama posto je zamijenio Manea?

 

TAA nije bek, on je krilo. Njega iole bolje krilo siluje na toj poziciji. Decko je talentovan za napad do bola, njegove lopte su teledirigovane ali navedi mi jednu dobru njegovu karakteristiku kao defanzivca? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, BattleBender said:

Ali Diaz akcelerant...
TAA akcelerant. 😄

Sta je akceleranstko u TAA-u??  On i da stagnira u narednim godinama, ta slabija verzija njega je POJAM za bilo kojeg igraca Arsenala.
Generacijski igrac, i pored toga sto ima svoje minute u odbrani, svetska klasa od igraca. Ofanzivno jedan od najboljih bekova svih vremena.

 

Pisao sam jasno o Celsiju, ne o Liverpulu.

 

Plus sto je TAA dobro krilo koje glumi beka, a da igra krilo niko ne bi dizao dzevu oko njega.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da sam svestan sta sam napisao. TAA je odron odbrambeno, sto ne znaci da u ovom sistemu Liverpula nema smisla da igra beka.

 

Samo sto njegove sposobnosti, brzinu, centarsut, sut, komentarisu ljudi imajuci u vidu poziciju na kojoj igra i onda se to podize za par nivoa vise, dok da TAA igra krilo sa istom ovom produkcijom, golovima i asistencijama, niko ne bi okrenuo glavu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

TAA je desni bek koji sa sve svojim manama i vrlinama najvise isporucuje od svih desnih bekova na Svetu u poslednjih n godina. At least jedan od 3, mada bih pre rekao da je no1. Kad se uzme neki prosek. Ima greske u odbrani, tu odnosi, ali to sta radi u drugim apsektima igre u mnogome nadoknadjuje to. Dodatni organizator, kad zaskripi udje u sredinu, brzo misli, lopte su mu savrsene (ne samo centarsutevi).
Ne sudi o igracima i ljudima sta ne mogu, vec sta mogu. A on moze mnogo, i na to sto on moze, protivnicki timovi nisu naviknuti.

To da l igracki lici na desno krilo, na jebem li ga sta, me ne zanima, to su nekakve nebitne konstrukcije i razmisljanja.
On igra desnog beka, i igrajuci desnog beka isporucuje mnogo. Mlad je, vec do sad je pokazao da je igracina, cak i da ima blagu stagnaciju u narednim godinama, to je igracina.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Naravno da sam svestan sta sam napisao. TAA je odron odbrambeno, sto ne znaci da u ovom sistemu Liverpula nema smisla da igra beka.

 

Samo sto njegove sposobnosti, brzinu, centarsut, sut, komentarisu ljudi imajuci u vidu poziciju na kojoj igra i onda se to podize za par nivoa vise, dok da TAA igra krilo sa istom ovom produkcijom, golovima i asistencijama, niko ne bi okrenuo glavu.

 

Pa nekom logikom bi moglo da bude samo više produkcije, golova i asistencija kada bi igrao krilo, a i tad bi bilo impresivno da ima 15-20+ asistencija po sezoni. To su brojke koje u Premijer Ligi može samo KDB da isporuči, i jeste nešto što je za divljenje i pohvalu.

 

A to da je odron defanzivno je urbana legenda i preterivanje, samo da bi se bacila neka kontrateza na te bolesne ofanzivne statistike. Daleko od toga da je top ili elitni defanzivac, ali još dalje od toga da je odron.

 

Evo, ovo su bila recimo defanzivna statistička poređenja sa reprezentativnom konkurencijom pred prošlu sezonu. 

 

21_05_25_dc0bf5b5448239e7179069e4ec7fb13

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, fillam said:

 

 

 

A to da je odron defanzivno je urbana legenda i preterivanje, samo da bi se bacila neka kontrateza na te bolesne ofanzivne statistike. Daleko od toga da je top ili elitni defanzivac, ali još dalje od toga da je odron.

 

Evo, ovo su bila recimo defanzivna statistička poređenja sa reprezentativnom konkurencijom pred prošlu sezonu. 

 

21_05_25_dc0bf5b5448239e7179069e4ec7fb13

U jbt., pa Arnold je tigar u odbrani po ovim statistikama, samo ne ekonomski :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fillam said:

 

Pa nekom logikom bi moglo da bude samo više produkcije, golova i asistencija kada bi igrao krilo, a i tad bi bilo impresivno da ima 15-20+ asistencija po sezoni. To su brojke koje u Premijer Ligi može samo KDB da isporuči, i jeste nešto što je za divljenje i pohvalu.

 

A to da je odron defanzivno je urbana legenda i preterivanje, samo da bi se bacila neka kontrateza na te bolesne ofanzivne statistike. Daleko od toga da je top ili elitni defanzivac, ali još dalje od toga da je odron.

 

Evo, ovo su bila recimo defanzivna statistička poređenja sa reprezentativnom konkurencijom pred prošlu sezonu. 

 

21_05_25_dc0bf5b5448239e7179069e4ec7fb13

 

8 minutes ago, Lav93 said:

U jbt., pa Arnold je tigar u odbrani po ovim statistikama, samo ne ekonomski :D

Ovo je sezona 20/21. Sto li mu je bas ta sezona ofanzivno bila najslabija? 

Mora da je VVD bio povrijedjen pa su morali da se vise fokusiraju na odbranu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender,naravno da nisam imao nameru da te diskreditujem :classic_smile: .To si rekao,ali nema veze.Nisi jedini,i Anri je rekao da je Martial bio bolji sa 19 godina od njega,ali to nije ni bitno.Želeo sam da kažem da ti kao navijač Junajteda imaš pravo da govoriš kako je neki "vaš" igrač talentovan,ali mi kad pričamo o mladim igračima Arsenala onda mi selektivno sudimo na osnovu godina.

Što se Partija tiče on ne može da sastavi sezonu kako treba zbog povreda.Jedan od glavnih razloga zašto Arsenal nije završio u top 4 je njegova i povreda Tirnija pred kraj sezone.Mnogo ovaj tim zavisi od njega,što je loše.A da ga poredim sa Fredom,ne pada mi napamet.Tačno je da nema kontinuitet dobrih partija,ali glavni razlog za tako nešto su upravo to često odsustvo sa terena.

 

Slažem se za ovu konstataciju da je mamurni Junajted pobedio na foru.Mlada je ovo ekipa koja raste i mislim da smo mi navijači sa pravom optimistični.Ne vidim razlog zašto ne bi bili.Neko da nam je ponudio 15 bodova nakon 6. kola,bez obzira na raspored,oberučke bi prihvatili.I stvarno to mislim,ne bih menjao pomenute igrače za ni jednog igrača Junajteda.

 

Da se razumemo,Arsenalu je cilj top 4 ove sezone i za sada im lepo ide.Videćemo šta će biti nakon narednih 5 kola gde će imati paklen raspored.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sasha arsenal said:

@BattleBender,naravno da nisam imao nameru da te diskreditujem :classic_smile: .To si rekao,ali nema veze.Nisi jedini,i Anri je rekao da je Martial bio bolji sa 19 godina od njega,ali to nije ni bitno.Želeo sam da kažem da ti kao navijač Junajteda imaš pravo da govoriš kako je neki "vaš" igrač talentovan,ali mi kad pričamo o mladim igračima Arsenala onda mi selektivno sudimo na osnovu godina.

Što se Partija tiče on ne može da sastavi sezonu kako treba zbog povreda.Jedan od glavnih razloga zašto Arsenal nije završio u top 4 je njegova i povreda Tirnija pred kraj sezone.Mnogo ovaj tim zavisi od njega,što je loše.A da ga poredim sa Fredom,ne pada mi napamet.Tačno je da nema kontinuitet dobrih partija,ali glavni razlog za tako nešto su upravo to često odsustvo sa terena.

 

Slažem se za ovu konstataciju da je mamurni Junajted pobedio na foru.Mlada je ovo ekipa koja raste i mislim da smo mi navijači sa pravom optimistični.Ne vidim razlog zašto ne bi bili.Neko da nam je ponudio 15 bodova nakon 6. kola,bez obzira na raspored,oberučke bi prihvatili.I stvarno to mislim,ne bih menjao pomenute igrače za ni jednog igrača Junajteda.

 

Da se razumemo,Arsenalu je cilj top 4 ove sezone i za sada im lepo ide.Videćemo šta će biti nakon narednih 5 kola gde će imati paklen raspored.

Reality pill:

* Arsenal je daleko od konkurentnosti pre svega po moci kao klub. Sve i da se tim lepo razvije, nece se mnogo dugo izdrzati... izlesinarice ga City, PSG, Real, Bayern...
Doterao je Arsenal dotle da i sve da dodje do jedne dobre generacije, ona ce da se zrtvuje kako bi se Arsenal priblizio mocnijim klubovima.  Jedna tura dobrih igraca mora da prodje kroz to. Eventualno ce biti natezanja oko produzetka ugovora, to ide u toj meri da ne samo da moras da im ponudis platu koji im daje npr City, nego i vecu... jer u City-u ce da se bore za titulu, u Arsenalu im nije zagarantovano da je projekat uspesan. Arsenal nema cheat code u vidu sugar daddy-a.
Tako da ono, ne razmisljaj o igracima Arsenala, razmisljaj o tome kako ce Arsenal kao organizacija da gura, Arteta kao trener. Ovi igraci iz Arsenala ako se dobro razviju, neces ih gledati u dresu Arsenala....
Igraci ne samo da nisu toliko dobri koliko mislis da jesu, niti se ostvare sve te najbolje IF projekcije za buducnost.

* I United nije u mnogo boljoj situaciji, ail jeste. Jednostavno je mocniji i veci klub, vise navijaca, veci leverage. Evo sad price i da ce se prodati konacno klub.
Ali i United ce da gleda City-u u ledja. Realan scenario je ako projekat sa ETH-om uspe, boljer eceno ne bude fail, Utd sa ETH-om ce se klati sa Klopp-ovim Liverpool. Bice do momentuma itd. Naizmenicno ce jedni da imaju oblje sezone, pa drugi. Uletace tu ponekad Chelsea, ali i Arsenal u neki top3. I ko zna mozda jedan od ta 2 kluba bude nekad 5th nakon par sezona u top3, i onda iz gluposti smeni Klopp-a, odnosno ETH-a. Jer navijaci su glupi, ljudi su glupi, a Pep ubija na smenu.
I nije samo zato sto imaju najvise para, vise im nije toliko ni potrebno. Aktivirace novac kad im ode Pep, do tad agonija, frustracija i mucenje. 
I United ce naravno patiti sa zadrzavanjem igraca. Manje nego Arsenal, jer je suludiji sa platama, zna vise da pokaze "ambicioznost"... ali ce tim platama da razmazi odredjene igrace.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gledan van, ludilo 1 said:

BB vs Mek, just like old times 🙂

On se svadja sam sa sobom, nisam ja potreban tu. 😄

Kazem da Liverpool i Chelsea imaju bolju osnovu za buducnost u igracima.
On kaze da bukvalno sve igrace koje sam naveo, nema nista od njih, nisu to neki igraci. Martineli svetska klasa za njih.
Onda mu kazes da ne moze da kaze za Havertza da nije talentovan fudbaler, malo se tu kao bori, pa onda kaze "Pa dobro, mislio sam na Liverpool" (iako sam ja sasvim jasno naveo oba kluba sa odredjenim igracima, a on u odgovoru nije rekao da izdvaja jedan od ta 2 kluba).
Onda kad mu kazes da ne moze to da kaze ni za LFC, on od TAA pravi krilo, koje igra beka, pa onda nije bek, inace da igra krilo (IF IF...IF IF) ne bi imao nikakve brojke, i to sto igra beka i isporucuje dosta i doprinosi kao desni bek, to kao nista ne znaci. Jer je on KRILO U TELU BEKA, trebalo bi da pricamo o tome kakav je on igrac kao levo krilo, koje ne igra jer je krilo u telu beko, pa daj da mu sudimo na osnovu toga sta McLeod zamislaj da bi TAA bio kao krilo.

A decent algorithm.
Impresioniran sam.

Edited by BattleBender
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ne, nego ti ne citas, kao po obicaju. Sve lepo pise. I za Martinelija, i za ostale.

 

P.S. to sto je neko talentovan ili ima flair ne znaci da mu je plafon posebno visi od onoga sto pokazuje u ovom sadasnjem trenutku.

 

Sto ti nikako nisi uspevao da savladas, jer da jesi, ne bi pricao da ce Januzaj da osvoji zlatnu loptu i da je panj poput Marsijala novi Anri.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

 

P.S. to sto je neko talentovan ili ima flair ne znaci da mu je plafon posebno visi od onoga sto pokazuje u ovom sadasnjem trenutku.

 

Sto ti nikako nisi uspevao da savladas, jer da jesi, ne bi pricao da ce Januzaj da osvoji zlatnu loptu i da je panj poput Marsijala novi Anri.

Evaluacija talenta, gde se ukljucuje ukljucuje istrajnost, konstatnost, inteligencija vodjenja svoje karijere, reagovanje na novonastale situacije i statuse,  i razne mentalne komponente koje se ticu toga kako ce covek da se ophodi prema svojim radnim obavezama kada dodje do odredjenog nivoa, kakav mu je prag zasicenja se i ne mogu raditi kad je igrac mlad. Pogotovo mi posmatraci sa strane ne mozemo da radimo. Ako bi se to radilo, nagadjalo bi se. Postoji odredjenih naznaka, ali se i to svodi na pretpostavljanje. Pretpostavljanje iz magle utice na bilo kakvu procenu, pa bolje i da procenjujes domen talenta koji mozes da vidis. 
I zato nije netacno reci za nekog da je talentovan, cak i da se ispostavi da nista nije od svoje karijere napravio.

Mentalna komonenta svakog igraca jeste deo njegovog talenta. Ali je realno evaluiranje toga u velikoj meri nemoguce u odredjenim godinama.
Pre svega zato sto zavisi i od mnogih faktora koji nisu samo do samog mladog igraca.
United je u poslednjih 8 godina grobnica za fudbalere. Nezdravo okruzenje koje je igracki razorilo, demotivisalo i pogubilo razne fudbalere i predstavilo ih mnogo manje talentovnaim nego sto jesu.
Gotovo niko nije razvijan kako treba, 3 razlicite fudbalske filozofije su sprovedene u vreme, sa smenama na 2, 2 i po godine. Totalno aimless.
Mladi ljudi vredjani i od medija, i od navijaca drugih klubova i od navijaca samog Uniteda.
Rashford je igracki unakazen, guran na zilion pozicija, iako se lansirao kao napadac. Celu jednu sezonu mu je odlaganja povreda ramena, jer smo imali 14,15 igraca u timu, i nije bilo koga da igra. Ubili momka u pojam. Ja kao navijac Uniteda necu da kazem da klub zasluzje zlu akrmu zbog toga, ali da neko drugi to izgovori, ne bih mogao da kazem da je to netacno.

Pogledaj sta je sve proslo kroz United, ti isti igraci da su bili u nekim drugim klubovima o njima bi sad pricali kao o ozbiljnim igracima.
Meni svakako nije drago da konstatujem tako nesto, ali to je realnost.

Edited by BattleBender
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I McLeod-ov algoritam pravi narative koji se mogu opisati ovako:

- Imas osobu A koja sad moze da podigne 100 kg, i do kraja karijere niakd ence moci da podigne vise od 100 kg, mozda padne na 80,90 kg. Ali ce ta osoba moci da podize tih 80-100kg jos 7,8 godina.
- imas osobu B koja sad moze da podigne 30kg, a hipoteticki da se ostvari najbolji moguci scenario moci ce nekad da podigne 60kg. Ima ispred sebe jos 8,9 godina. Mozda ce 3,4 godina moci da podize tih 60kg.

McLeod kaze da odaberes osobu B, jer osoba A nece da napreduje vise, a osoba B hoce i samim time je JACA.

  • Love 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender,malo se slika o Arsenalu promenila.Ranije su fudbaleri odlazili u jače klubove zbog trofeja,para,čega god,ali sada je malo drugačije stanje.Ne vidim da bilo ko od igrača koji imaju značajnu ulogu u timu želi da ode.Edu i Arteta ubedili su ih u projekat i očigledno je da im i veruju.Rekao si da Junajted nije zdrava sredina,e pa trenutno Arsenal jeste.Na kraju krajeva,Žezus je odabrao da tu dođe iako je mogao u Čelsi ili Real.

Videćemo kako će teći sad produženje ugovora za Saku,Salibu i Martinelija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasha arsenal said:

@BattleBender,malo se slika o Arsenalu promenila.Ranije su fudbaleri odlazili u jače klubove zbog trofeja,para,čega god,ali sada je malo drugačije stanje.Ne vidim da bilo ko od igrača koji imaju značajnu ulogu u timu želi da ode.Edu i Arteta ubedili su ih u projekat i očigledno je da im i veruju.Rekao si da Junajted nije zdrava sredina,e pa trenutno Arsenal jeste.Na kraju krajeva,Žezus je odabrao da tu dođe iako je mogao u Čelsi ili Real.

Videćemo kako će teći sad produženje ugovora za Saku,Salibu i Martinelija.

 

 

 

Bila je juce vest kako je Vinisius dobio spansko drzavljanstvo dan nakon isteka transfer perioda i da Real sad ima jedno slobodno non EU mesto. Navodno zbog toga Zesus nije kod njih sad.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rashford nije napadac, nikada nije trebao niti je mogao biti 9ka. On se orobijao u vrijeme kada su poziciju 9ke igrali Lewa, Benzema, Firmino, Ibra, Kavani, Kejn itd itd. Sta je zajednicki za sve njih osim da su brutalni strijelci i majstori u 16m? Da igraju ledjima, da izvlace defanzivce i da ucestvuju u gradjenju igre i to rade i dan danas maestralno. 

Rashford to nije bio u stanju. On je kod LVG usao kao 9ka i dao nekoliko golova ali vec sledece sezone je procitan i vidjelo se da mu se mora dati prostora da moze da predribla, da oretrci svog cuvara a ta pozicija je na krilu. 

Da li je pogrijesio Zoze sto ga je koristio i na desnoj strani? Jeste ali je igrao preko 100 utakmica na lijevom krilu i davao je golove i stvarao sanse. Sta mu je falilo? Konstantnost.

Posvetio se previse off-field aktivnostima a zanemario je rad na svojoj igri i kako je odmicalo vrijeme to se sve vise i vise ispoljavalo. On sa svojom porodicom i konsultaciju sa Oleom izabrao da ne ode na operaciju da ne bi propustio EP jer u pocetku ta povreda nije bila ozbiljna ali se pogorsavala. 

Nego da se vratimo na temu njegove pozicine i tog advanced forwarda. On moze da iznese tu ulogu ali ne na duze staze. Njegova prava pozicija je na lijevom krilu inside forward gdje ima prostora da napada cuvara, da sijece unutra i da sutira sa svojom desnom nogom.

 

Ta prica da je Utd grobnica za fudbalere je totalno netacno. To samo pokazuje da ti fudbaleri nisu bili mentalno jaki da bi uspjeli a sto je potrebno da budes.

Murinjo je prvi progovorio da Rashford se ne vraca nazad, da odluta u mislima i da ne ispunjava svoje defanzivne zadatke. Rekao je da je Shaw takticki nepismen, da mora da stoji pored aut linije i da mu govori gdje da stoji. Govorio je sta je govorio za Pogbu. Ja sam prvi bio protiv Murinja ali ispostavilo se da je za sve bio u pravu. Jedina greska mu je bila sto je napravio toksicnu atmosferu odnosno jer ga je takva reputacija i pratila i onda je ovo otislo na neki drugi nivo.

 

Ole je stitio maksimalno Greenwooda, Rashforda, McT. Igrao konstantno sa njima na njihovim najboljim pozicijama. Onda su se zadovoljili sa porazima u najbitnijim mecevima sezona. Ekipa mentalno nestabilna. Dosao Ronaldo koji ke tu mentalnu nestabilnost istakao jos vise gdje su se nosioci tima prethodne godine Maguire, Bruno, Rashford pogubii, nije se znalo ko je gori od koga. 

 

Ne moze trener ili Ronaldi da ti pomogne da spakujes sansu protiv Brajtona a takvih sansi je Rashford u karijeri promasio oreko 50. To su iste ove sanse kao protiv Liverpula i Arsenala. Rashford mora da radi na svojoj igri.

 

Dobro je Kros rekao za Ronalda, nije Ronaldi to sto jeste jer ga ima na posterima zgrada, na reklamama nego je to sto jeste jer je prvi dolazio a zadnji odlazio sa treninga gdje je nakon grupnog treninga ostajao da vjezba i dalje. Okej, to je Ronaldo ali za svakog profesinalnog fudbalera se ocekuje da radi na svojoj igri. Menadzer te moze odvesti do jedne tacke ali mu ti moras pomoci u tome i onda kad dodjes do te tacke onda nastaviti sam da napredujes. 

 

Nisam znao ovo sto pricaju za Martinelija ali to je pravi put. Nek nastavi tako i uspjece.

 

Niko nije kriv Martialu sto je mentalno popustio onda kad je trebao napraviti iskorak. On se razbede od bivse, nadje neku drugu, stres oko toga, mentalno nije na terenu i onda njegova standardna kur..bolja i krenule povrede i zato je Martial tu gdje jeste danas a mogao je biti cudo jer on je upravo bio za tu ooziciju 9ke sto pokazuje i sada ali se ocekuvalo na mnogo visem nivou.

I za kraj, Greenwood. Sigurno da nije klub koji ga razvijao, koji mu je davao sanse da igra i sve bolji i bolji bio, kriv sto je debil u glavi pa tuce i napastvuje zene. Sta je trebao tu klub? Da zataska? 

To nikako nije groblje za fudbalere. 

Daj sve od sebe kao sto daje Martinez pa da vidis kako ce navijaci stati uz tebe ali kad vide da mlatis praznu slamu, da se ne biris nego izgledas kao preplaceni fudbalercic onda ce i navijaci izraziti svoje nezadovoljstvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...