Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

27 minutes ago, ObiW said:

Kako? Nisu imali 15 godina i 40 kila kao tvoje dete, a i bili su muškarci.

A mozda i zato sto FJB nije tezak 10kg nego 4kg? Sad idem u drugu radnju da vidim i tamo.

 

Mozda i ta 4kg posle nekoliko sati otezaju pa izgleda kao 10kg.

Link to comment
Share on other sites

U drugoj radnji, nemaju Fender.

 

2019bass201.jpg

 

Preporucuju G&L, to "L" je od Leo Fender, kazu, isto, bas taj Fenderovac. Cerka je izvela neku sekvencu, prodavac je prepoznao sta je (ja nisam, neke pesme koje ne slusam)

 

2019bass202.jpg

 

Gitara kosta kao i Fender, pravljena u Indoneziji.

 

2019bass203.jpg

 

Na izlasku iz radnje, intonira se Boemska rapsodija na klaviru, 30 sekundi

 

2019bass204.jpg

 

Ostaje kupovina za Japan. Sta sam novo naucio od Askarija. Da je tezina vrlo bitna, da poreklo (mesto proizvodnje) isto nesto znaci.

 

Za japansko trziste, Fender ima lokalnu proizvodnju (kao sto Toyota pravi "Camry" u Americi, Kentucky) i da tu ima puno modaliteta. Prodavci instrumenata u Japanu su i sami muzicari, znace da nam objasne kao sto su znali oko kupovine piana.

 

Hvala vam sto ste me slusali, eto, izlazim iz ovoga bolje spremljen.

Edited by Yoyogi
spelling
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Yoyogi said:

Ako je pravljena u Meksiku (ne znam gde je pravljena) nema veze. Mnogo komplikovaniji je iPhone koji se pravi u Kini i kosta 80 dolara a narednih 1,000 dolara koje ljudi placaju je taksa na Apple logo.

 

To da je tezina toliko vazna nije mi bilo poznato. Kaze cerka da posle sat vremena na kaisu bas gitara u skoli postaje teska.

Kako li su onda svi oni milioni basista po rock grupama izlazili na kraj sa time, jos su i ludeli po sceni? 95% bas gitara su bile FJB.

 

Najsofisticiraniji delovi iPhone-a se prave u Japanu, a ostatak u Koreji i na Tajvanu. U Kini se proizvode sitnice i na kraju se sve tamo sklapa.

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

 

Najsofisticiraniji delovi iPhone-a se prave u Japanu, a ostatak u Koreji i na Tajvanu. U Kini se proizvode sitnice i na kraju se sve tamo sklapa.

 

spacer.png

 

Znam ja to, od pocetka. Najskuplji je ekran (18 dolara, made in Japan), memorija Samsung (Korea).

Ostali delovi kostaju 1 cent za 100 njih. Tako iPhone na izlazu iz fabrike kosta 80 dolara.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Yoyogi said:

 

Znam ja to, od pocetka. Najskuplji je ekran (18 dolara, made in Japan), memorija Samsung (Korea).

Ostali delovi kostaju 1 cent za 100 njih. Tako iPhone na izlazu iz fabrike kosta 80 dolara.

OLED ekran sigurno ne košta 18 dolara u proizvodnji

Link to comment
Share on other sites

 
Nije, to je tačno. A što kaže Mrd, nema piste koju nisam odskijao. Priznajem, da sam Black Rose na Reiteralmu odskijao tek druge godine, prvi put sam došao na ivicu i vratio se, ali sledeće godine je pala za slobodu. Ne ideš tamo na trke, ideš da uživaš...
 
jbmti, jedva čekam, baš se radujem ove godine. Idemo svake godine krajem januara na momačko skijanje, hteli smo u Saalbach / Hinterglem, ali bilo je puno, tako da idemo u Bad Gastein, tamo nisam još bio, baš se radujem. Onda obavezni Dolomiti, a još računam dva tri vikenda negde bliže u Austriji.
Juče sam skijao 3 sata intenzivno. Rezultat, danas me kukovi zezaju, ali nastavljam. Nisam se kretao skoro 2 meseca.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, Denis Jasharevic said:

 

Ne zajebavam se ozbiljno se secam svih slika, s tobom covek ne moze vise ni da razgovara odmah se ljutis.

Prva slika je od juce a ostale su iz dana kada nisam bio na starom forumu. Od letos, stari forum nije ni radio.

Pa ne mogu svaki dan da idem i da snimam rutine.

Dok ovo kucam, desava se istovetna radnja.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Yoyogi said:

 

Nisi znao sta drugo da kazes?

Nego, kako ide ciscenje snega kod tebe na -30C? I sa time si postao dosadan, daj nesto novo.

Evo ja ću da ti kažem nešto.

 

Vidim da si ponosan na činjenicu da te puštaju da radiš od kuće. Uźivaj. Ja to radim od 2003. godine. Zamisli, sve one godine dok si se gužvao po tokijskom metrou moj daily commute je bio od spavaće sobe preko trpezarije do radne sobe... u proseku 3 minuta, uključujući i vreme da se napravi filter kafa. 

 

Vidim da si ponosan i na činjenicu da možeš da radiš od kuće i van Japana. I to je lepo. Ja sam u periodu od 3 godne proveo ukupno godinu dana u Srbiji, radeći od kuće. Zamisli, troškovi života srpski a plata američka. Osećao sam se kao kapetan boinga 747, što bi ti rekao. No, dosadi i to. Ove godine sam samo 2 meseca tako, dogodine ću verovatno i manje.

 

Aj sad nastavi sa slikama, nema veze što su stare, pusti šta Denis priča, samo štancuj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam se nikada vozio vozom, nisam ni znao kako se kupuje karta. Ziveo sam u Tokiju 640m od ofisa, izmedju Shinjuku i Yoyogi parka, sve na peske.

U centru grada koji ima stanovnika koliko i Kanada.

Ni Bangkok sa 16 miliona nije za bacanje.

 

A zaposlen u fimi koja o svemu brine, nije "one man & wheelbarrow".

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ObiW said:

Ja to radim od 2003. godine.

 

 

Mene su u stvari ubedili u US, da stvarno nema potrebe da vozim nekih 25 minuta do kancelarije, ono 9-5, iako je prethodno bila voznja od 10 minuta. Polako je bilo prvo da dolazim kasnije, pa odlazim i ranije, dok se sad ne svodi na maximum 4 sata u kancelariji, dva puta nedeljno, obicno cak dva sata, to bas za stvari koje smatram da licno moram da uradim, ili sastanke.

Ne vidim sta je tu nesto posebno da se odusevljavamo, ljudi rade na razlicite nacine. Cak sam otkrila da sam daleko efikasnija kad ne sedim u kancelariji.

 

To je malo problem kad imas goste iz SR kao trenutno sto imam, kojima nije jasno da to sto radis od kuce - ne znaci da si na odmoru ili zabusavas :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Mene su u stvari ubedili u US, da stvarno nema potrebe da vozim nekih 25 minuta do kancelarije, ono 9-5, iako je prethodno bila voznja od 10 minuta. Polako je bilo prvo da dolazim kasnije, pa odlazim i ranije, dok se sad ne svodi na maximum 4 sata u kancelariji, dva puta nedeljno, obicno cak dva sata, to bas za stvari koje smatram da licno moram da uradim, ili sastanke.

Ne vidim sta je tu nesto posebno da se odusevljavamo, ljudi rade na razlicite nacine. Cak sam otkrila da sam daleko efikasnija kad ne sedim u kancelariji.

 

To je malo problem kad imas goste iz SR kao trenutno sto imam, kojima nije jasno da to sto radis od kuce - ne znaci da si na odmoru ili zabusavas :classic_smile:

Firmin je cilj da 70% zaposlenih zakljucno sa 2020. radi van ofisa 2-4 dana nedeljno a kome moze, odobri se stalni rad od kuce i ukida mu se sto i radna stanica. Dobije se 1,000$ da kupi sto i stolicu i mora da se posalje fotografija u HR. Svako to vec ima pa te pare stavi u dzep. Onda mesecna "stipendija" 100$ za Internet, struju, grejanje.

 

Japanci se od toga useravaju. Prvo, njihove zene ne mogu da veruju da je to moguce a i komsiluk ce da primeti pa ce da pomisle da je lencuga koja ne daje sve od sebe a mozda je i "zglajznuo" - " deco, ne igrajte se sa njegovom decom".

Kolega koji moze da radi od kuce ide u neki "shared office", nesto kao "WeWork" samo to obezbedjuje City Council za 1 dolar dnevno, kao ulaznica. Tek to je jos gore: u javnom prostoru ne smeju da se pominju imena firmi a to je ono sto radimo po ceo dan niti da se vodi razgovor koji neko moze da cuje. Tako, on 4 od 5 dana ide sat vremena u jednom smeru u ofis. Jednostavno, ne sme da bude kod kuce. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Yoyogi said:

Nisam se nikada vozio vozom, nisam ni znao kako se kupuje karta. Ziveo sam u Tokiju 640m od ofisa, izmedju Shinjuku i Yoyogi parka, sve na peske.

U centru grada koji ima stanovnika koliko i Kanada.

Ni Bangkok sa 16 miliona nije za bacanje.

 

A zaposlen u fimi koja o svemu brine, nije "one man & wheelbarrow".

 

Znam, ti si mukica mislio i kad sam ti pre 10 godina rekao da radim od kuće  da sam ja neki frilenser ili šta već pa ko papagaj ponavljaš tu frazu koju si čuo pre 25 godina u Sidneju. Ti u stvari ne veruješ da je nešto moguće da se dogodi ako se tebi lično nije dogodilo. A i kada ti se dogodi nešto što nisi verovao da je moguće da se dogodi, onda veruješ da je tako nešto samo u Japanu moglo da se dogodi na takav način i nigde više. Takav ti je odbrambeni mehanizam koji si izgradio, mora tvoje da bude najbolje. 

 

 

10 hours ago, Angelia said:

 

Ne vidim sta je tu nesto posebno da se odusevljavamo, ljudi rade na razlicite nacine. Cak sam otkrila da sam daleko efikasnija kad ne sedim u kancelariji

Ima stvari koje ne moraju da se rade u kancelariji, a ima ih i koje se kvalitetnije odrade u kancelariji. Kad imaš potrebu da odeš u kanc, ti sedneš u auto. Kad ja imam potrebu, ja sednem u avion. A ovo za goste iz RS... jeste to problem, teško je raditi kada su gosti u kući, ali srećom kod mene ne ostaju više od par meseci, 

Edited by ObiW
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ObiW said:

Ima stvari koje ne moraju da se rade u kancelariji, a ima ih i koje se kvalitetnije odrade u kancelariji. Kad imaš potrebu da odeš u kanc, ti sedneš u auto. Kad ja imam potrebu, ja sednem u avion. A ovo za goste iz RS... jeste to problem, teško je raditi kada su gosti u kući, ali srećom kod mene ne ostaju više od par meseci, 

Nadam se da me nisi pogresno razumeo, mislila sam nema sta Yoyogi da se odusevljava sto radi od kuce, ja sam imala ljude u firmi koji su tako radili bas kao ti, pre vise od 10 godina, ako hoce u kancelariju, sednu u avion. To je za US sasvim uobicajeno, a dosta ljudi i u UK znam da rade tako.

Ja sam bila tradicionalista u to vreme, ali sam promenila misljenje.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Nadam se da me nisi pogresno razumeo, mislila sam nema sta Yoyogi da se odusevljava sto radi od kuce, ja sam imala ljude u firmi koji su tako radili bas kao ti, pre vise od 10 godina, ako hoce u kancelariju, sednu u avion. To je za US sasvim uobicajeno, a dosta ljudi i u UK znam da rade tako.

Ja sam bila tradicionalista u to vreme, ali sam promenila misljenje.

 

A sto da se Yoyogi ne odusevljava? Radeci od kuce, dete se razvozi po aktivnostima, to ne bi  bilo moguce da sam ceo dan u ofisu.

Nije to samo ono u cemu ja uzivam, firma nece da izgubi ljude za konkurenciju koja to isto omogucava.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

A sto da se Yoyogi ne odusevljava? Radeci od kuce, dete se razvozi po aktivnostima, to ne bi  bilo moguce da sam ceo dan u ofisu.

Nije to samo ono u cemu ja uzivam, firma nece da izgubi ljude za konkurenciju koja to isto omogucava.

Pa zato sto nije nesto specijalno, mnogo ljudi radi od kuce.

A to da li mozes da razvozis dete, zavisi od vrste posla

Link to comment
Share on other sites

On 12/24/2019 at 12:33 PM, mrd said:

 

 

On 12/24/2019 at 1:49 PM, alberto.ascari said:

 

Eto da prijavim da sam i ja pre koju nedelju otvorio sezonu skijanja, doduše naš obližnji ski centar nije ni do kolena alpima ili kalifornijskim visovima, ali je na 20-ak minuta od kuće i nije skupo. http://tablemountain.ca, Ove godine smo uzeli family season pass tako da je plan da se ide barem jednom nedeljno, pogotovu kad od nove godine krene night skiing petkom i da čuknem vo drvo, zima je za sada normalna i ne najavljuju preterano brutalne temperature...a za vreme uskršnjeg raspusta plan je da se ode na ozbiljnu planinu t.j http://skimarmot.com...inače, da potvrdim teoriju da nikad nije kasno...ja sam ozbiljnije stao na skije pre dve-tri godine sa svojih 40 jer su klinci naučili da skijaju preko škole pa sam hteo da produže da upražnjavaju ovu aktivnost...savladao sam dovoljno da mogu da idem i na malo ozbiljnije staze, ali se ipak klonim black diamonda jer ne mogu sebi da dozvolim da se polomim zbog posla

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...