Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Promenila se uloga cerki u skolskom orkestru. Nije vise pijanista nego sada basista. To je normalna rotacija.

U Bangkoku juce  odemo u radnju sa muzickim instrumentima. Fender Jazz Bass.

 

2019fenderjazzbass01.jpg

 

Isti takav instrument ima i skola.

 

Kosta u Thai 800 EUR. Ako cerka istraje u nameri, kupicemo ga u Japanu, tamo je nesto manja cena a radnja 5 minuta peske od nas.

 

Ima piano u svojoj sobi, cak i programabilan, full stand. Jedino da na njemu napravi muziku (kao sto je radio J.J. Cale) pa onda nasvira na bas gitari nesto na tome.

Nista za kucne goste da je vide na klaviru ili  violini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Promenila se uloga cerki u skolskom orkestru. Nije vise pijanista nego sada basista. To je normalna rotacija.
U Bangkoku juce  odemo u radnju sa muzickim instrumentima. Fender Jazz Bass.
 
2019fenderjazzbass01.jpg
 
Isti takav instrument ima i skola.
 
Kosta u Thai 800 EUR. Ako cerka istraje u nameri, kupicemo ga u Japanu, tamo je nesto manja cena a radnja 5 minuta peske od nas.
 
Ima piano u svojoj sobi, cak i programabilan, full stand. Jedino da na njemu napravi muziku (kao sto je radio J.J. Cale) pa onda nasvira na bas gitari nesto na tome.
Nista za kucne goste da je vide na klaviru ili  violini.
Kupi joj neki Ibanez SR. Jazz bass je fošna od 10kg a ako nema ruku kao zidar, mučiće se s njim. Nota bene, JB za 800 ojra je mehiko šajt, za cca 1000 već kupiš Ibanez Made in Japan.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alberto.ascari said:

Kupi joj neki Ibanez SR. Jazz bass je fošna od 10kg a ako nema ruku kao zidar, mučiće se s njim. Nota bene, JB za 800 ojra je mehiko šajt, za cca 1000 već kupiš Ibanez Made in Japan.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Skola ima bas takav isti model, ona za drugi i ne zna.

 

Sta znaci ovo: "JB za 800 ojra je mehiko šajt"?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, alberto.ascari said:

Kupi joj neki Ibanez SR. Jazz bass je fošna od 10kg a ako nema ruku kao zidar, mučiće se s njim. Nota bene, JB za 800 ojra je mehiko šajt, za cca 1000 već kupiš Ibanez Made in Japan.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Zavisi šta svira, koju vrstu muzike...možda je precission bolje legne, doduše malo širi vrat, ali....inače, meni se čini da je Ibanes 14-15 kila ?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Constantin said:

Zavisi šta svira, koju vrstu muzike...možda je precission bolje legne, doduše malo širi vrat, ali....inače, meni se čini da je Ibanes 14-15 kila ?

 

33 minutes ago, alberto.ascari said:

BTB serije su oko 10 kg, SR su lakši.
 

 

Zar je to toliko tesko :classic_ohmy:

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam obećao.
Inače a propo onih 10 kg, pazite se, nije to šala.c76753d056c1299a5dc8e9424881d380.jpg0e16917c062d9dce82d402e3915ef045.jpg7884e580e9e596cd7d62a9141148b492.jpg
 
Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 
 
 
 
Yeah fuck, idem 15.1. u Spindlermühle, 23.1. u Bad Gastein a 15.2. u Tre Valli. Možda i još nešto dazu. [emoji3555][emoji634][emoji1038][emoji1086]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Yeah fuck, idem 15.1. u Spindlermühle, 23.1. u Bad Gastein a 15.2. u Tre Valli. Možda i još nešto dazu. [emoji3555][emoji634][emoji1038][emoji1086]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Samo da znaš, ove godine sam u serijama od sat ipo skijam pola sata pauza. Ode vek u Božiju m@ter.
Samo da možemo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

^
Kad vas vidim, dodje mi da odem da uchim. Kazu  nikad nije kasno...
Ako nisi, svakako moraš. Kod mene više nije pitanje, tu smem, tu ne, već nema gde ne mogu ako idem pametno. Treba probati. U Cali... čak i ako si u LA, možeš za par sati da izađeš na Sieru, a onda ni nebo nema limita.
Treba downhill probati.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Squabbit said:

^
Kad vas vidim, dodje mi da odem da uchim. Kazu  nikad nije kasno...

 

Nije, to je tačno. A što kaže Mrd, nema piste koju nisam odskijao. Priznajem, da sam Black Rose na Reiteralmu odskijao tek druge godine, prvi put sam došao na ivicu i vratio se, ali sledeće godine je pala za slobodu. Ne ideš tamo na trke, ideš da uživaš...

 

jbmti, jedva čekam, baš se radujem ove godine. Idemo svake godine krajem januara na momačko skijanje, hteli smo u Saalbach / Hinterglem, ali bilo je puno, tako da idemo u Bad Gastein, tamo nisam još bio, baš se radujem. Onda obavezni Dolomiti, a još računam dva tri vikenda negde bliže u Austriji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, alberto.ascari said:

Jazz Bass za 800 ojra je jeftina loša gitara proizvedena u Mexiku, direct cost 250 ojra a za razliku plaćaš Fender logo na glavi.

Ako je pravljena u Meksiku (ne znam gde je pravljena) nema veze. Mnogo komplikovaniji je iPhone koji se pravi u Kini i kosta 80 dolara a narednih 1,000 dolara koje ljudi placaju je taksa na Apple logo.

 

To da je tezina toliko vazna nije mi bilo poznato. Kaze cerka da posle sat vremena na kaisu bas gitara u skoli postaje teska.

Kako li su onda svi oni milioni basista po rock grupama izlazili na kraj sa time, jos su i ludeli po sceni? 95% bas gitara su bile FJB.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...