Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Pala je odluka. Fender Jazz Bass made in Japan. Kupili smo je danas. Gotovo 90% rock muzike je bilo sa njime. Profesionalna bas gitara.
 
2020playfender01.jpg
 
Evo je u "dečjoj sobi"
 
2020playfender02.jpg
 
2020playfender03.jpg
 
Dobila je i majice sa logom Fender. Kaže, neće da ih nosi, momci bi popadali u nesvest, kao da je devojka operater buldožera (jer je bas gitara, devojke su retko u tome).
 
2020playfender06.jpg
 
Dok ovo pišem, čujem sa gornjeg sprata brundanje basa.
 
 
U zdravlje.

Interesantno je da je meni uvek Fender bio pretežak i nezgrapan, ali vaga ne laže, autosugestija vrv.

Samo da joj se ne smuči, bas je veći od nje.

A i smanji malo onih 90%[emoji6]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alberto.ascari said:

U zdravlje.

Interesantno je da je meni uvek Fender bio pretežak i nezgrapan, ali vaga ne laže, autosugestija vrv.

Samo da joj se ne smuči, bas je veći od nje.

A i smanji malo onih 90%emoji6.png

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Ta bas gitara, Fender Jazz Bass Made in Japan,  je teška 3.8kg.

Ako smo završili oko kupovine bas gitare, gotovo, kupljena, u kući je, ako si basista, daj neki savet.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Yoyogi said:

Dobila je i majice sa logom Fender. Kaže, neće da ih nosi, momci bi popadali u nesvest, kao da je devojka operater buldožera (jer je bas gitara, devojke su retko u tome).

Pitaj cerku da li zna ko su Kim Deal, Kim Gordon, Sara Lee, Paz Lechantin, Patricia Morrison, Tina Weymouth ili D'arcy Wretzky. Ako hoce da svira bas, mislim da bi trebala da poslusa doticne. Za pocetak.

Link to comment
Share on other sites

Pitaj cerku da li zna ko su Kim Deal, Kim Gordon, Sara Lee, Paz Lechantin, Patricia Morrison, Tina Weymouth ili D'arcy Wretzky. Ako hoce da svira bas, mislim da bi trebala da poslusa doticne. Za pocetak.
Svakako, sa 10 godina zna njihova sabrana dela.

Treba prvo da nauči kako da drži instrument ispravno i da vežba skale i tralala pesmice, znači škola brate a ne mi što kenjamo po netu.


A propos, ozbiljne bas linije za Talking Heads je uglavnom odsvirao Busta Jones.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alberto.ascari said:

Svakako, sa 10 godina zna njihova sabrana dela.

Treba prvo da nauči kako da drži instrument ispravno i da vežba skale i tralala pesmice, znači škola brate a ne mi što kenjamo po netu.


A propos, ozbiljne bas linije za Talking Heads je uglavnom odsvirao Busta Jones.

Brt, za pocetak je bitno i da zna da postoji gomila zena koje sviraju bas u velikim bendovima (propopo komentara da je zena koja svira bas kao zena koja vozi bager).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brt, za pocetak je bitno i da zna da postoji gomila zena koje sviraju bas u velikim bendovima (propopo komentara da je zena koja svira bas kao zena koja vozi bager).
Pa to je valjda normalno, ne?

To je egzotika samo u Srbalja, gde žena ima pravo da stoji kod šporeta i bude bijena.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alberto.ascari said:

Svakako, sa 10 godina zna njihova sabrana dela.

Treba prvo da nauči kako da drži instrument ispravno i da vežba skale i tralala pesmice, znači škola brate a ne mi što kenjamo po netu.


A propos, ozbiljne bas linije za Talking Heads je uglavnom odsvirao Busta Jones.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Biće ona uskoro 16 godina.

Za školu, ima ta radnja svakog utorka časove bas gitare, drži ih profesionalac. Videćemo da počne od sledećeg utorka. Škola, nego šta.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alberto.ascari said:

Pa to je valjda normalno, ne?

To je egzotika samo u Srbalja, gde žena ima pravo da stoji kod šporeta i bude bijena.

 

Momci iz škole se čude. Kao što se čude njenom crnom pojasu karatea, medaljama za fudbal, softball (pitcher, onaj što hvata palicom lansiranu loptu kao kandža velikom rukavicom), košarku, odbojku. A tek kako kuva...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2020 at 8:16 AM, Yoyogi said:

 

Ta bas gitara, Fender Jazz Bass Made in Japan,  je teška 3.8kg.

Ako smo završili oko kupovine bas gitare, gotovo, kupljena, u kući je, ako si basista, daj neki savet.

 

Ako ima dobar sluh, pokupice ona to brzo.

Prvi put kada sam kao klinac cuo da je bas u prvom planu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ni moja cerka se ne drogira i ne pusi. Ja je bas pitam za gandzu kako to da joj se ne svidja ...... kaze otkud znam tata, mnogo smrdi, a i ne volim taj buzz, vise volim alkohol. Ja je savetujem kao rodtelj "sine cuvaj se alkohola, pogotovo sto si zensko, vi slabije alkohol metabolizujete, bolja ti je vutra, ali kako hoces". Mislim, necu da joj namecem, sama ce shvatiti.

 

Cak je jednog decka ostavila jer je duvao previse kreten. Kaze sta ce joj zombi. I u pravu je, u svemu treba biti umeren, a ne pothead.

 

I stvarno, pre je vise pila votku, sada uglavnom crno vino, malbec ili shiraz, umereno, ne secam se kad sam je video ucirkanu.

 

Dobar student, pocele su i "10-ke" da stizu, francuski govori tecno nivo - prevodilac, sad delimo audio-kurseve spanskog.

 

Ponosan roditelj :s_d:

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Denis Jasharevic said:

Ni moja cerka se ne drogira i ne pusi. Ja je bas pitam za gandzu kako to da joj se ne svidja ...... kaze otkud znam tata, mnogo smrdi, a i ne volim taj buzz, vise volim alkohol. Ja je savetujem kao rodtelj "sine cuvaj se alkohola, pogotovo sto si zensko, vi slabije alkohol metabolizujete, bolja ti je vutra, ali kako hoces". Mislim, necu da joj namecem, sama ce shvatiti.

 

Cak je jednog decka ostavila jer je duvao previse kreten. Kaze sta ce joj zombi. I u pravu je, u svemu treba biti umeren, a ne pothead.

 

I stvarno, pre je vise pila votku, sada uglavnom crno vino, malbec ili shiraz, umereno, ne secam se kad sam je video ucirkanu.

 

Dobar student, pocele su i "10-ke" da stizu, francuski govori tecno nivo - prevodilac, sad delimo audio-kurseve spanskog.

 

Ponosan roditelj :s_d:

 

Ma to je da ne postoji klima za zastranjivanje u alkohol ili droge. U Japanu, alkoholizam, droge, tučnjave mladih, možda i postoje ali je na nivou statističke greške. 100 puta bolje nego Singapore.

To što si rekao, ja ne bih imao ni osnova da kažem, čudila bi se ćerka odakle mi to pade na pamet.

 

Noćna mora roditelja: droge, alkohol, trudnoće u 16-oj, skoro da ne postoje u Japanu.

 

Moj kolega, iz Australije, njegova supruga je balerina,  akademski obrazovana baš za to, mi je tvrdio da balet postavlja devojčice na pravi kurs. Moja ćerka je imala 5 koncerata, u dva solo baletski performans. Pa to je san svake devojčice. I te kakva promocija ličnosti u stranoj zemlji, Japanu. 2.000 ljudi gleda pa zove aplauzom na bis.

 

Da nas je neko čuo, mene i tog kolegu, 3 sata razgovora u radno vreme, mene sa srpskim a njega sa broad Australian accent (Brisbane, Queensland)  kao pričamo o baletu, opremi, mislio bi da smo homoseksualci.

 

Kaže on, a tvrdi i njegova žena, sreću je po shopping malls roditelji njenih učenica baleta i kažu "Thank you for making my daughter a good woman".

Link to comment
Share on other sites

Pa mi smo otišli iz Srbije da po svetu proživimo kako dolikuje ljudskom biću. Ne samo ja.
Ako vas vređa naš uspeh, koji je uobičajen, svakome raspoloživ, onda se žalite na neko drugom mestu.
Od kada je uspeh da neko svira gitaru, ili klavir?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Yoyogi said:

Pa mi smo otišli iz Srbije da po svetu proživimo kako dolikuje ljudskom biću. Ne samo ja.

Ako vas vređa naš uspeh, koji je uobičajen, svakome raspoloživ, onda se žalite na neko drugom mestu.

 

ja sam stavio smajli.

Kardasian familija bi ti zavideo na fotkama na netu. Ja ne verujem da bi ja stavljao slike svoje dece na forumima.

 

8 minutes ago, mrd said:

Zar to nije neka veština koju svako može da nauči. Zbog toga sam to napisao. Uspeh je kad dete nauči da piše svoje ime takođe.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

pa u mnogo slucajeva kad se deca uhvate innstrumenta to traje dok ne shavete da ne znaju i da i nije tako lako nauciti ako ne vezbas. :)

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...