Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Mozemo naravno, zato sto bi posle 3:0 doslo do ozbiljnih potresa i cak bi i besmrtna bubasvaboidna uprava FKP bila jednom nogom out. 
 

Inace, nesto razmisljam, za nas je najbolja opcija koju mozemo da dozivimo od ove uprave povratak Radonjica i Jovica (mada ovo drugo jos uvek nije realno). Obzirom da su ograniceni na povratnike, likove kojima je deda veliki zvezdas, likove kojima zena napravi veliko sranje pa moraju da se vrate iz amerike i sranje igrace - ova dva povratka su bukvalno vlazan san za nas.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, bosMan_jr said:

Mozemo naravno, zato sto bi posle 3:0 doslo do ozbiljnih potresa i cak bi i besmrtna bubasvaboidna uprava FKP bila jednom nogom out. 
 

Inace, nesto razmisljam, za nas je najbolja opcija koju mozemo da dozivimo od ove uprave povratak Radonjica i Jovica (mada ovo drugo jos uvek nije realno). Obzirom da su ograniceni na povratnike, likove kojima je deda veliki zvezdas, likove kojima zena napravi veliko sranje pa moraju da se vrate iz amerike i sranje igrace - ova dva povratka su bukvalno vlazan san za nas.

 

 

 

Ne znam koliko bi to bilo dobra ideja posto su obojica velike primadone, pucala bi svacionica od njihovog ega. Ako ih ne motivise igranje u Spaniji, Francuskoj, Italiji, ne verujem da bi bili ekstra motivisani da se pokazu u Srbiji. Luka Milivojevic i Filip Djuricic ostaju bez ugovora, ja bih njih jurio. I nekog od one dvojice napadaca iz Francuske, Krasoa ili Mikutadzea. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Derbi u petak ce biti mnogo znacajniji za Milojevica nego za Zvezdu. Zvezda ima lepu zalihu bodova i cini se nedostiznu prednost ispred Partizana. Milojevic,medjutim, treba da pokaze da li moze da pripremi i sprovede pobednicku taktiku protiv grogiranog rivala.
Los rezultat nece biti katastrofalan po Zvezdu,ali bi mogao biti jasan znak da Milos nece biti trener i u narednoj sezoni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Markoss said:

Ni ja nisam optimista. Popalice se vise komsije, nemaju sta da izgube, imaju novog trenera kom hoce da se dokazu, a mi cemo ono u stilu laganeze za 1:1 na kraju. 

 

Ma mogu da se popale al tako su tanki da bi moralo da bude zesce sklanjanje da nam daju gol. Kad se nista nije promenilo posle Mladosti, ne verujem ni da ce njihov poraz u derbiju ista promeniti, sem ako ne bude rekordan sto svakako ne ocekujem. Bice 1-0 ili 2-0 za nas. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Azazelkg said:

Da li možemo da postavimo nove granice i ne dobijemo ovaj i ovakav Partizan u petak 🤔

pa samo pominjem da su dali iste izjave

 

Ja sam dobro,kako si ti?

On 2/28/2023 at 11:15 AM, Константин said:

Основна разлика између Охија и Пешића је што је први фудбалер. Охи је са нормалним тренером који даје континуитет у систему могао сигурно напредовати, а овај други може само да се мршти добијајући неограничено минуте и чекајући да га погоди лопта.

Silja igrao godinama lige petice,cak i u Atalanti,Ohiju vrhunac CZV

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vlaDixXx said:

 

Silja igrao godinama lige petice,cak i u Atalanti,Ohiju vrhunac CZV


Ало стручњак, Пешићевих 6 појављивања (да не кажем мечева) на позајмници у Аталанти (наравно са нула голова)не мијења ствар. Гледали смо их обојицу, видјело се све.

Да је Станкела знао и хтио да да га уклопи у систем (који није ни направио) Охи би био убједљиво први стрелац лиге и не би се за сићу враћао у Скандинавију. Али то је историја, једно је сигурно-Пешић и ова друга комбинација Ракоњац не би требали да кроче на траву Маракане док трају утакмице ЛШ. Чекамо тог Нигеријца и надамо се да ће и ћорава кока убости зрно.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

To što je Pešić kanta, ne znači da je Ohi dobar igrač, naprotiv. Za startnog špica ni jedan ni drugi nemaju kvalitet, a kao rezervnog ih nema logike držati zbog plate/karakteristika/u slučaju Ohija i ograničenja broja stranaca. Neka njega tamo gde je, na osnovu onoga što je pokazao u Zvezdi a i CV-ja stvarno nije igrač za kojim bih žalio.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ohi se sasvim solidno pokazao u Zvezdi. Dao je 10 golova za polusezonu, dao je gol na derbiju. Mogao je i bolje, ali nije baš da se raspadao kako to žele da predstave razni propagandisti. Dobar je igrač za gol. Došao je kao najbolji strijelac norveške lige, koja je u finom usponu u proteklih nekoliko godina. 

 

Pisao sam sve ovo dok je još bio u Zvezdi. Ali iz nekog razloga trebalo je raskrstiti sa Ohijem što prije. Zato Gobeljić i Srnić imaju blanko podršku. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, vlaDixXx said:

pa samo pominjem da su dali iste izjave

 

Ja sam dobro,kako si ti?

Silja igrao godinama lige petice,cak i u Atalanti,Ohiju vrhunac CZV

Sve si me zbunio, tako da i ako sam bio dobro više nisam 🥴... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

To što je Pešić kanta, ne znači da je Ohi dobar igrač, naprotiv. Za startnog špica ni jedan ni drugi nemaju kvalitet, a kao rezervnog ih nema logike držati zbog plate/karakteristika/u slučaju Ohija i ograničenja broja stranaca. Neka njega tamo gde je, na osnovu onoga što je pokazao u Zvezdi a i CV-ja stvarno nije igrač za kojim bih žalio.

 

Kakve napadace smo imali pre a i posle njega Ohi je premija jbg.

Edited by Don Dusko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Markoss said:

Ni ja nisam optimista. Popalice se vise komsije, nemaju sta da izgube, imaju novog trenera kom hoce da se dokazu, a mi cemo ono u stilu laganeze za 1:1 na kraju. 

 

Bas naprotiv, kod Milojevica se igra brze, direktnije, vise se trci i ne postoji problem sa motivacijom. Te price kako ce biti ovako ili onako, ne piju vodu. Pobedice onaj ko bude bolji, prosto receno, a ne vidim nijedan razlog da Katai , Ivanic, Kanga i ostali pred domacom publikom budu kukavice na +13 , odigrali su zilion ovakvih utakmica. 

I jesenas smo igrali sasvim ok u gostima , presekao nas je onaj VAR penal, tako da ne ocekujem da cemo da podbacimo, ali tesko je bas prognozirati derby, milion puta dokazano, ali nema razloga da se sumnja u ovaj tim, bez obzira na mane koje ima. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Guru said:

To što je Pešić kanta, ne znači da je Ohi dobar igrač, naprotiv. Za startnog špica ni jedan ni drugi nemaju kvalitet, a kao rezervnog ih nema logike držati zbog plate/karakteristika/u slučaju Ohija i ograničenja broja stranaca. Neka njega tamo gde je, na osnovu onoga što je pokazao u Zvezdi a i CV-ja stvarno nije igrač za kojim bih žalio.

 

Kakav bi sud dao o Ivaniću posle 6 meseci u klubu i da li bi žalio za njim? 

 

Ohi je sasvim solidan napadač, ali ne za nas i naš sistem, pošto nama ne bi odgovarao ni Obamejang, jer ne može da dobije duel protiv dva kostolomca. 

 

Voleo bih da je ostao duže, pa da dam bolji sud. Nekim igračima je potrebno i vreme da pokažu ono najbolje, a Ohi je bio stvarno kratko. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ni ja nijesam neki optimista za sjutra, a nešto nijesam previše ni uzbuđen što je derbi. Snizio sam očekivanja potpuno, pa bi me neka dobra partija baš prijatno iznenadila.

 

Nije mi dobro kad vidim u prvih 11 Mijailovića i Pešića. Mijailović je klasični srpski zadnji vezni, a Pešić se kurčinja kao da je neka igračina, a u suštini je uvijek bio goli prosjek.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

Kakav bi sud dao o Ivaniću posle 6 meseci u klubu i da li bi žalio za njim? 

 

Ivanića sam gledao dovoljno puta pre nego što je potpisao za nas i stekao sam utisak da je dobar igrač, tako da i kada je igrao loše verovao sam da je do forme/adaptacije i da vremenom može biti dosta bolji... Isto sam doduše mislio i za neke druge igrače koji vremenom uopšte nisu napredovali, al' nećemo sada o tome. :classic_sleep:

 

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

Ohi je sasvim solidan napadač, ali ne za nas i naš sistem, pošto nama ne bi odgovarao ni Obamejang, jer ne može da dobije duel protiv dva kostolomca. 

 

Voleo bih da je ostao duže, pa da dam bolji sud. Nekim igračima je potrebno i vreme da pokažu ono najbolje, a Ohi je bio stvarno kratko. 

 

Nama je po mom mišljenju sasvim odgovarao npr. Falćineli, koji isto nije nikakav poseban kvalitet i verovatno je dao manje golova od Ohija na više utakmica (bez gledanja statistike), ali je zato bio u stanju da dobije vazdušni duel, da primi i zadrži loptu sa igračem na leđima, pametno se kretao i kombinovao sa ostalim ofanzivcima, vršio dobar presing...

 

Ohi niti je brz, niti je dobar u vazduhu, van šesnaesterca je slabo upotrebljiv sa skromnom tehnikom i generalno igrač koji ne učestvuje previše u igri, glavni kvalitet mu je solidna snalažljivost u šesnaestercu i što ume da završi sa obe noge... Stvarno nisam video u njemu nikakvog game changera - davao bi on golove u našoj ligi (u kojoj svakako dajemo golove i bez njega i ubedljivo smo prvi), u Evropi teško da bi se istakao jer ne poseduje nijedan izražen kvalitet. I ne bih rekao da to ima veze sa tim koliko je dugo bio kod nas, nego da je prosto takav igrač, potpuno formiran i bez nekog upside-a.

 

Edited by Guru
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma slažem se ja u vezi svega toga, nego kažem da nije loš napadač za neki drugi stil igre. Nama baš treba sve suprotno od onoga što ume. 

Greška je bila u startu dovoditi ga, a da igramo kao sa Falćinelijem. Mi zadržavamo istu igru, a dovodimo potpuno različit profil igrača. 

Kao kad bi Real doveo Inzagija, a treba mu Vlahović. 

 

U neko drugo vreme, kad se igralo sa dva napadača, Ohi bi bio top. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

Ohi niti je brz, niti je dobar u vazduhu, van šesnaesterca je slabo upotrebljiv sa skromnom tehnikom i generalno igrač koji ne učestvuje previše u igri, glavni kvalitet mu je solidna snalažljivost u šesnaestercu i što ume da završi sa obe noge... 

 

Opisao si Inzagija 1/1 😁

 

Ja ovde verovatno najcesce hvalim Ohija, ali naravno da ne mislim da je nekakav nevidjeni igrac. Da je takav ne bi ni dolazio kod nas. Radi se o dobrom fudbaleru koji bi u nekom normalnom sistemu i stabilnom klubu imao svoju ulogu, nije drkos, ne mislim da bi imao problem da deli minutazu sa nekim drugim napadacem. Po mom skromnom misljenju je najbolji spic koga smo imali od prve verzije Boacija (ukljucujuci i Falcinelija, iako su drugaciji tipovi igraca).

 

Ono sto je kod mene stvorilo simpatije prema njemu je odvratan odnos i sinhronizovano ponizavanje i teranje od strane ona 2 govneta na vrhu, bivseg trenera i smradina iz raznih Mocarta. Toliko su se upinjali da objasne i ukazu kako je Ohi kanta, i kako je prodaja za 1 milion eur neverovatno dobar posao najsposobnije uprave ikad. A covek sve vreme to trpi, cuti, radi i daje golove kad dobije sansu. Davao je golove pre Zvezde, dao ih dosta i u Zvezdi uzimacjuci u obzir minutazu, vidimo da je nastavio da ih daje i posle Zvezde. 

 

A posebna prica je ta sto je igrac koji mu je uzimao minutazu Zvezdina talija Milan Mica Pavkov, spic koji je od avgusta 2022 dao isti broj golova i autogolova. Ali on je Zvezdina talija, a Ohi je zli stranac koga treba oterati sto pre da ne zauzima prostor nasem detetu Pavkovu/Pesicu.

Edited by pantelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da vi vec godinama dovodite igrace koji se uklapaju u neki domacinski kalup, odnosno koji se dobro snalaze u domacici gde u svakoj utakmici se drzi veliki posed lopte, igraju viktorije i pokusava da se probije bunker. Ovog leta se izaslo malo iz tog sablona sa Pesicem i Bukarijem, Olajinkin potpis takodje nagovestava da se malo promenila recruiting politika.

 

Pesic realno nije toliki odron od igraca koliko se to cini u vasem timu, jeste generalno tanak ali moze da bude koristan ekipama koje igraju na drugaciji nacin. Isto vazi i za Ohija, s tim sto mislim da je daleko kompletniji igrac i da je igrao dobro dok je bio tu. Na kraju se Tomane ispostavlja kao idealan igrac za domacicu na papiru, a realno je najgori od svih.

 

Izvodljivo je imati neke fleksibilne pristupe igri, odnosno da u domacici fokus bude na tehnici, prijemu i sigurnijem pasu uz dobru improvizaciju, a da u Evropi to bude dosta rigidniji pristup sa nizim linijama i redjim istupanjima. To ipak zahteva bolji balans u ekipi, takticku osvescenost i dobrog trenera. Takodje, cini se da je prethodnih godina bilo utakmica gde je moglo da se igra sa pristupom iz domacice, samo sto je protivnik bio iskusniji/kvalitetniji pa ipak nije bilo dovoljno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...