Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

10 hours ago, medobrundo said:

Aleksa Avramović je zbilja jedna enigma. Dečko kad se zapali, zajebaniji je nego Bogdan. Ali zato kad propadne, vuče sve sa sobom. Otvorio je utakmicu sa tipa 4/5 (od čega tri trojke), a onda u nastavku imao 1 /10. Dečko igra sa popriličnom slobodom i samopouzdanjem -- i od kada igra u reprezentaciji, on je maltene prva napadačka opcija. Da ne kažem da se nametnuo kao lider ovih drugopozivaca. Bio je i heroj i tragičar.. ali uopšte nemam osećaj šta bi on i koliko mogao da igra kada postane ko zna koji bek u rotaciji i kako bi se u takvoj ulozi snašao. Deluje da mu prija i da mora da igra sa loptom da bi bio koristan i da zaista ima momente kada se zapali i kada je nezaustavljiv. Jaramaz uzeo 3 šuta za 20+ minuta, a u suštini se očekuje da ipak bude kompletniji igrač od Alekse. 

Ja sam pričao za Partizan, isto važi i za repku - ako ti je Aleksa nosilac... jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

koliko je nezahvalno procenjivati tj zaključivati na ovim bangavim prozorima, govori i tekma koju smo većinski sinoć gledali: slovenija - hrvatska

na stranu to što je hrvatska repka sa puno nba i euro talenta izgubila 30 razlike od dobre repke u kojoj je jedan od najmagičnijih igrača današnjice i jedan magičan penzos; 

 

pogledajte procente ekipe slovenije koja je ošurila tekmu

63.6% sa slobodnjaka, 29.7% za tri i ludačkih 73.5% za dva, gde je bilo puno backdoor cutova, complementary of croatian defense  

 

hrvati 50% slobodnjaci, 28.6% za tri a u pitanju su definitivno pouzdani šuteri

 

ili nemaš igrače, ili imaš ali samo tri dana da se spremiš

baš ovo uništava repka-košarku, ipak je to sport koji zahteva neko uigravanje i u odbrani i u napadu, sticanje osećaja gde je ko i kako se ponaša.

ne pričam uopšte o nekim kompleksnim akcijama i kakvoj već kolektivnoj defanzivi. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

slažem se generalno, samo primer i nije adekvatan

 

ne znam šta je tu čudno/nezahvalno, verujem da bi ih Slovenija tako ugazila i na EP/SP/OI

 

ljudi igraju u transu već 5 godina, i mnogo bolji od Hrvata su slično prolazili; dok su Hrvati imali neslavne poraze i od mnogo slabijih 😄

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

slažem se generalno, samo primer i nije adekvatan

 

ne znam šta je tu čudno/nezahvalno, verujem da bi ih Slovenija tako ugazila i na EP/SP/OI

 

ljudi igraju u transu već 5 godina, i mnogo bolji od Hrvata su slično prolazili; dok su Hrvati imali neslavne poraze i od mnogo slabijih 😄

 

slovenci imaju kontinuitet, kada igraju takmičenje, dođu svi ili skoro svi

hrvati su tradicionalno bez trenera i pleja ali nema šanse da bi ovako bendo izgledali kada bi imali dve - tri nedelje da se pripreme

koliko su puta igrali u ovakvom ili sličnom sastavu i kada? 

 

košarka zahteva neko bazično vreme, čak i kada imaš 10 majstora kao ameri na random prvenstvu a kamo nešto polovično

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, uini said:

 

slovenci imaju kontinuitet, kada igraju takmičenje, dođu svi ili skoro svi

hrvati su tradicionalno bez trenera i pleja ali nema šanse da bi ovako bendo izgledali kada bi imali dve - tri nedelje da se pripreme

koliko su puta igrali u ovakvom ili sličnom sastavu i kada? 

 

košarka zahteva neko bazično vreme, čak i kada imaš 10 majstora kao ameri na random prvenstvu a kamo nešto polovično

 

Imali su Bogdanovića, Hezonju i Žižića kada su pre tačno godinu dana izgubili od Brazila 30 razlike 🙂

 

Slovenci su im takođe pre godinu dana u prijateljskim već ubacili po 94 i 97 poena, i to bez nekog doprinosa Dončića.

 

Na poslednjoj zvaničnoj utakmici na nekom velikom takmičenju (Eurobasket 2017) su izgubili od Rusa 25 razlike..

 

Na Eurobasketu pre toga (2015) eliminisani od Čeha sa 21 razlike.. igrali im Bogdanović, Hezonja, Šarić, Tomić..

 

Na Eurobasketu pre toga toga fino dogurali, pa u polufinalu i utakmici za treće mesto, izgubili zbirno 41 razlike..

 

Vole oni to, sve u svemu 🙂

 

 

 

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

Teško je kritikovati reprezentaciju u kojoj je najbolji igrač Aleksa Avramović. Tu se jednostavno radi o suvom nedostatku kvaliteta. Dobrić sinoć da je igrao (šta je sa njim inače?) bi bio kandidat za najboljeg igrača, a u full sastavu pitanje da li bi bio sedmi bek. Falio je i Anđušić, makar neki pouzdani šuter, sinoć nije bilo nikog da probaci loptu kroz obruč pa nam jedan osrednji evro bek poput Lomasza izgleda kao prime De Colo. 

 

Bjelica je propao načisto, on više nikoga ne može 1 na 1 da probije, taj deo njegove igre je usled specijalizacije u NBA potpuno zakržljao. Bobi ne igra već dugo, mislim da je njegovo prošlo osim u statusu maskote. Petrušev je talentovan igrač, to je evidentno kroz njegove pokrete, međutim baš je u kanalu sa samopouzdanjem nakon češljanja klupe u Efesu, nije da mi je previše krivo, eto nauk mladim igračima da nije baš svako Jokić i da ponekad ne mogu da se preskaču koraci. Ristić je osrednji profesionalni košarkaš koji je ovde samo sticajem okolnosti kao i Todorović ili mučeni Danguba (onaj šut iz naskoka kad je sa 5 metara oblomio tablu dovoljno govori). 

 

Koliko god smešno i tužno zvučalo, nas je dosta sjebala povreda Kuridže sinoć, jes i on tuga kvalitet ali makar zna svoju ulogu i ima neki kontinuitet sa ovim reprezentativnim trećepozivcima.

 

Daj samo nekako na mišiće da dobijemo tu Belgiju pa da vidimo kako dalje. Zaista nije ni fer ni realno ni svrsishodno nešto komentarisati ovu reprezentaciju gde je većina momaka daleko i od nekog šireg spiska kada bi svi bili dostupni.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Marko said:

 

Mislim da, i zato što imamo ove igrače koje imamo, i zbog situacije sa preglupim prozorima, moramo biti fleksibilni maksimalno. Vreme kad se išlo 2 meseca na pripreme je odavno prošlo. Takvim talentima kao što je Jokić ne treba previše da se ukopčaju sa timom, jer prosto može da igra sa svakim. Baš zato sam mišljenja da bi kod njega, što se tiče priprema i kada se priključuje repki, bio poželjan neki pristup kao Španci sa Gasolom (Jeste da tu ostaje pitanje spreme Nikole tokom letnjih meseci, ali jbg, taj rizik bi rado prihvatio). On je takav kakav je, spominjem tu fleksibilnost jer još uvek cenim da može baš mnogo u repki, iako to može je upitno koliko je u srazmeri sa tim koliko hoće. Za ovo što spominješ, kako su drugi igrali i ginuli u kvalifikacijama da ne bi bili na širem spisku, to jeste sranje nametnuto nesretnim prozorima. Ali, mada ne znam konkretno situaciju sa tim, moram da napomenem da bi ja tu uveo neki sistem "Hard cash per game/minute" za sve te koji igraju kvalifikacije, da bi bili načisto sa tim "Kako neko gine za nacionalni dres, žrtvuje leto, rizikuje povredu itd", i lepo im se zahvalio na kraju prozora. Realnost je takva, neka naknada po ugovoru  bi dobro došla mnogim drugopozivcima/trećepozivcima i uopšte rezervistima, i naprosto smatram, da bi se na taj način najbolje prilagodili situaciji sa idiotskim prozorima. Wishful thinking možda, a možda nisam upućen i tako nešto već funkcioniše. Takođe, treba zaboraviti na poređenja sa drugima, i to neko gledanje u tuđe dvorište, bilo da se pominju Luka, Dirk ili ko već. Isto i za uzaludno pominjanje starih dobrih vremena. Bold: U principu zvuči ispravno, ali ne radi posao, baš zato što smo u situaciji kojoj smo, (Sa smanjenom bazom igrača, igračima koje imamo, savezom koji imamo itd)

 

Ne treba Jokiću previše vremena ali treba ostalima koji nisu Jokić. Inače će ih pogađati asistencijama u glavu kao na pripremama za prošlo SP 🙂 Jednostavno da bi postojala bilo kakva smislena igra potrebno je vreme, potrebno je da isti igrači spoje više od 2-3 tekme zajedno. I poželjno je da to ne bude tik pred takmičenje.

Što se tiče toga ko igra prozore a ko se takmiči, znam ja šta je realnost ali smatram da nije fer ovaj stav ko jebe trećepozivce, oni moraju da prođu kvalifikacije kako znaju i umeju a posle nas je briga za njih. Ne treba gledati u tuđe dvorište ali ne vidim razlog da se ne porede recimo Dončić i Jokić u svom odnosu prema reprezentaciji jer imaju sličan status u NBA.

5 hours ago, Darko said:

@DameTime, otkud si tako sigurna da Miško naređuje Jokiću itd itd. Pre bi rekao da je obrnuto, Miško zastupa Nikolu a Jokiću košarka nije ljubav broj 1, da ima želje da igra ko Dončić svakog leta siguran sam da bi ga Miško još više promovisao. U svakom slučaju, mogu samo da nagađam, otkud ja znam šta je Nikoli u glavi itd itd. 

 

Sigurna sam da je većina toga PR potez, po savetu Miška ili trenutnog menadžera ne znam, ali znam da Miško radi u najboljem ličnom interesu igrača koje je zastupao ili zastupa, a to ne mora da se poklopi sa najboljim interesom reprezentacije. Ofc, nemam pojma ni ja šta je njemu u glavi, samo nagađam na osnovu tumačenja nekih postupaka.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih voleo da se batali ova priča u fazonu "zašto Jokić nije kao Dončić". To su dva čoveka različitog mentaliteta, karaktera, energije ali očito i interesovanja. Luki je očito omiljena aktivnost u životu igranje košarke, prosto čovek voli da igra, kako protiv najboljih na svetu tako i protiv konkurencije koja mu nije ni do članaka. Jokiću košarka nije tako visoko na listi prioriteta. Ali i bez toga, ja sam siguran da je on sposoban da oplemeni ovaj tim i da mu mnoge nedostajuće dimenzije i to vrlo brzo. 

 

 

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Chaos Is Me said:

Teško je kritikovati reprezentaciju u kojoj je najbolji igrač Aleksa Avramović. Tu se jednostavno radi o suvom nedostatku kvaliteta. Dobrić sinoć da je igrao (šta je sa njim inače?) bi bio kandidat za najboljeg igrača, a u full sastavu pitanje da li bi bio sedmi bek. Falio je i Anđušić, makar neki pouzdani šuter, sinoć nije bilo nikog da probaci loptu kroz obruč pa nam jedan osrednji evro bek poput Lomasza izgleda kao prime De Colo. 

 

Bjelica je propao načisto, on više nikoga ne može 1 na 1 da probije, taj deo njegove igre je usled specijalizacije u NBA potpuno zakržljao. Bobi ne igra već dugo, mislim da je njegovo prošlo osim u statusu maskote. Petrušev je talentovan igrač, to je evidentno kroz njegove pokrete, međutim baš je u kanalu sa samopouzdanjem nakon češljanja klupe u Efesu, nije da mi je previše krivo, eto nauk mladim igračima da nije baš svako Jokić i da ponekad ne mogu da se preskaču koraci. Ristić je osrednji profesionalni košarkaš koji je ovde samo sticajem okolnosti kao i Todorović ili mučeni Danguba (onaj šut iz naskoka kad je sa 5 metara oblomio tablu dovoljno govori). 

 

Koliko god smešno i tužno zvučalo, nas je dosta sjebala povreda Kuridže sinoć, jes i on tuga kvalitet ali makar zna svoju ulogu i ima neki kontinuitet sa ovim reprezentativnim trećepozivcima.

 

Daj samo nekako na mišiće da dobijemo tu Belgiju pa da vidimo kako dalje. Zaista nije ni fer ni realno ni svrsishodno nešto komentarisati ovu reprezentaciju gde je većina momaka daleko i od nekog šireg spiska kada bi svi bili dostupni.

 

Sve tacno, meni samo nije jasno sto se na ovakvu situaciju medju cetvorkama Davidovac gura na 3. 

Sam je rekao da ce mu uloga biti da bude na trojci i siri igru, kao da Kari nije pogledao minut Dekijevih utakmica ove sezone.

 

Ali ajde, verujemo treneru, ako neko zasluzuje to je on, mucili smo se i sa Bugarima nekada davno pa smo dosli do zlata.

Ne bi me cudilo da Kuridza bude neizostavan clan prvih 12, bas ga ceni Kari.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nenad010 said:

 

Sve tacno, meni samo nije jasno sto se na ovakvu situaciju medju cetvorkama Davidovac gura na 3. 

Sam je rekao da ce mu uloga biti da bude na trojci i siri igru, kao da Kari nije pogledao minut Dekijevih utakmica ove sezone.

 

zato što je u jučerašnjem sastavu jedino krilo bilo dangubić. na PF si imao i bjelicu i kuridžu, pa je prosto bilo da raspoređenosti onih koji su dostupni

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

Što se tiče toga ko igra prozore a ko se takmiči, znam ja šta je realnost ali smatram da nije fer ovaj stav ko jebe trećepozivce, oni moraju da prođu kvalifikacije kako znaju i umeju a posle nas je briga za njih.

Mislim da je više izgrađen takav stav u delu javnosti nego što je tako u realnosti. Cenim da svako od njih može da nađe motiv, čim se pojavio na okupljanju. Isto tako, ne treba ni otpisivati nikog od njih zbog toga što znamo šta sve kroji spisak a takođe ne znamo kako će oni izgledati u budućnosti. Drugim rečima, to što je neko nominalno 6-7. rešenje na svojoj poziciji ne znači da će tako biti za par meseci ili godina, nebitno zašto.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da je više izgrađen takav stav u delu javnosti nego što je tako u realnosti. Cenim da svako od njih može da nađe motiv, čim se pojavio na okupljanju. Isto tako, ne treba ni otpisivati nikog od njih zbog toga što znamo šta sve kroji spisak a takođe ne znamo kako će oni izgledati u budućnosti. Drugim rečima, to što je neko nominalno 6-7. rešenje na svojoj poziciji ne znači da će tako biti za par meseci ili godina, nebitno zašto.

 

Pričamo o verovatnoći da kad se spoje kvalitet+dostupnost većina ovih momaka ne bi bila pozvana. U teoriji Kari može tebe i mene da stavi na širi spisak, u praksi se neće otpisivati Micić zbog Avramovića i sl.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, uini said:

 

zato što je u jučerašnjem sastavu jedino krilo bilo dangubić. na PF si imao i bjelicu i kuridžu, pa je prosto bilo da raspoređenosti onih koji su dostupni

 

Ma to je okej nego sam ja iz Dekijevog intervjua ukapirao da ce to biti njegova uloga u reprezentaciji, nevezano za trenutno stanje ekipe.

Mozda sam kiksnuo, ako je neko sposoban da se prilagodjava rosteru i zahtevima trenera to je Deki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, DameTime said:

 

Pričamo o verovatnoći da kad se spoje kvalitet+dostupnost većina ovih momaka ne bi bila pozvana. U teoriji Kari može tebe i mene da stavi na širi spisak, u praksi se neće otpisivati Micić zbog Avramovića i sl.

U praksi hoće ako se zaređaju otkazi i povrede, viđeno, zar ne? Drugo, niko ne zna ni šta nosi budućnost pa kao što je Luča npomalo neočekivano napredovao do ozbiljnog nivoa možda i Aleksaaaaa postane pouzdan (znam da neće ali razumeš).

Link to comment
Share on other sites

Mi smo generalno najvise unakazeni ovakvim kvalifikacijama. Ne moze nijedna druga reprezentacija da priusti da joj igraju bukvalno igraci od kojih neki ne bi bili ni na onim najsirim spiskovima za tapsanje po ledjima nekad.

 

Nema potrebe analizirati bilo sta. Jedino sto ima smisla je pravljenje nekakve B reprezentacije koja je iole uigrana da igra ova, ali gde naci motiv kad svako od ovih zna da ne moze ni da prismrdi 12, to je najveci problem u celoj prici.

 

Mislim da je Svetsko vec otislo, mi moramo da dobijemo Belgiju i Tursku posle, a ja ne vidim kako cemo to da uradimo. Ajde Belgiju, al Tursku jako tesko.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Barkley#34 said:

U praksi hoće ako se zaređaju otkazi i povrede, viđeno, zar ne? Drugo, niko ne zna ni šta nosi budućnost pa kao što je Luča npomalo neočekivano napredovao do ozbiljnog nivoa možda i Aleksaaaaa postane pouzdan (znam da neće ali razumeš).

 

Previše je to šbbkbb priča. U teoriji je sve moguće, da otkaže ceo A tim ili se povredi pa će oni igrati. Ja ovde iznosim stav na vrlo preciznu temu - kako se ophodi prema reprezentativcima koji igraju sada kvalifikacije i od kojih se očekuje da ih prođu, a da verovatno ne učestvuju na takmičenjima. Još preciznije, reagovala sam isključivo na tvrdnju forumaša kako Vasu i Jokića ne treba da bude briga dok pikaju Soni što su ovi izgubili od Letonije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

 kao što je Luča npomalo neočekivano napredovao do ozbiljnog nivoa možda i Aleksaaaaa postane pouzdan (znam da neće ali razumeš).

jeste, ali repka od toga nije videla nista...ili skoro nista

preko leta povredjen, a na jesen u idealnom timu EL

koliko vidim i ovog leta ce biti isto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da mračim ali čini mi se da neće biti mnogo bolje ni sa kompletnim rosterom bez Bogdana. Teo, Vasa, Kalina, Bjelica, Bobi, Gagi, Petrušev, Avramović... svi su igrali u onim nesrećnim kvalama za OI, a bilo je gore nego juče.

Nisam siguran da Jokić može da ima i približno impakt na našu igru kao Dončić za Sloveniju. Ko je tu čistokrvni šuter koga će da ostavlja samog u dvorani? Nemamo ni jednog, a trebaju nam bar dva.

Takodje ako sudjenje bude kao juče u Letoniji ili Stožicama, svaka ekipa će da ga isprebija.

Btw, ono juče kako je sudjeno hrvatima na 25 razlike je stvarno da povučeš ekipu iz dvorane. I mi smo vodili dok su sudije svirale korektno. Kad su pustili da nas biju, raspali smo se.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Više je od šbb-a, seti se onog EP kada je masa otkazala.

 

Dobro, recimo da si u pravu i pola A rostera otkaže ili se nedajbože povrede i ovi momci zaigraju. Šta to dokazuje? Niti oni to zasigurno znaju sada niti se na to može računati, nego se motivacija pronalazi sada i kao da posle neće igrati. Ja samo to pocrtavam.

 

Inače valjda ću doživeti da imamo selektora koji neće imati problem a imaće onu stvar da povede neke koji nisu individualno najbolji ali ošure kvalifikacije i motivisani su, a precrta potencijalne lelemude iz A tima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...