Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Trenutna situacija je katastrofalna i jasno je da tako više ne može, niti ima poente. Pretpostavljam da će i interesovanje za reprezentaciju biti nikad manje, i ljudi gube strpljenje i veru.

 

Priča između Jokića i reprezentacije je u suštini jedan tužan storyline. Kada se očekivalo da najviše doprinosi, on ili nije igrao jer ga je boleo k, ili je pogrešno/nedovoljno korišćen. 

 

Ukoliko se sada ne odazove, treba staviti tačku na njegovu reprezentativnu karijeru. Ne treba ga više zvati. Neka ostane najbolji igrač Srbije ikada koji nikad ništa nije uradio sa timom, niti je želeo.

 

Minute dati Militinovu, koji sasvim sigurno može dosta toga da isporuči u ulozi prvog centra za 25-30 minuta. Ni blizu naravno kao Jokić, ali to nije ni bitno, kada Jokića ni nemamo.

 

Svako leto drama sa njim, treba da bude alfa i omega reprezentacije, a onda je odjavi mesec dana pred takmičenje jer ga mrzi da igra.

 

Isto važi i za Micića. Da ima malo dostojanstva, prvi bi bio na pripremama, nakon onog silovanja koje je pretrpeo od strane Italijana. Priredio je naciji debakl, otužno je bilo gledati ga. Nakon toga je ostavio saigrače na cedilu, jer mu je odlazeći trener zabranio da igra protiv njegove nacionalne selekcije. U momentu kad Micić može da odluči šta hoće, plus odlazi iz Efesa.

 

Matora izlapelotina će ostati upamćena po tome što je pokušala da ukalja Teodosićevu fenomenalnu reprezentativnu karijeru i onemogućila mu da se dostojanstveno oprosti od reprezentacije - da bi u istoj gurao Micića i Jaramaza.

 

Bogdan je lider ove generacije i to treba da ostane dok ima municije. Ko odbije da igra za nacionalni tim, bez valjanog razloga, ne treba više da bude pozivan u datom olimpijskom ciklusu.

 

Gudura Avramovic

Bogdan Nedović

Marinkovic Dobric Davidovac

Petrusev Jovic

Milutinov Smailagic Ristic

 

Tanko, ali opet - moguće da ova ekipa napravi veći uspeh od prošlogodišnje, koja je doživela debakl - koji trenutno ima svoju kulminaciju.

 

 

  • Like 17
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

Trenutna situacija je katastrofalna i jasno je da tako više ne može, niti ima poente. Pretpostavljam da će i interesovanje za reprezentaciju biti nikad manje, i ljudi gube strpljenje i veru.

 

Priča između Jokića i reprezentacije je u suštini jedan tužan storyline. Kada se očekivalo da najviše doprinosi, on ili nije igrao jer ga je boleo k, ili je pogrešno/nedovoljno korišćen. 

 

Ukoliko se sada ne odazove, treba staviti tačku na njegovu reprezentativnu karijeru. Ne treba ga više zvati. Neka ostane najbolji igrač Srbije ikada koji nikad ništa nije uradio sa timom, niti je želeo.

 

Minute dati Militinovu, koji sasvim sigurno može dosta toga da isporuči u ulozi prvog centra za 25-30 minuta. Ni blizu naravno kao Jokić, ali to nije ni bitno, kada Jokića ni nemamo.

 

Svako leto drama sa njim, treba da bude alfa i omega reprezentacije, a onda je odjavi mesec dana pred takmičenje jer ga mrzi da igra.

 

Isto važi i za Micića. Da ima malo dostojanstva, prvi bi bio na pripremama, nakon onog silovanja koje je pretrpeo od strane Italijana. Priredio je naciji debakl, otužno je bilo gledati ga. Nakon toga je ostavio saigrače na cedilu, jer mu je odlazeći trener zabranio da igra protiv njegove nacionalne selekcije. U momentu kad Micić može da odluči šta hoće, plus odlazi iz Efesa.

 

Matora izlapelotina će ostati upamćena po tome što je pokušala da ukalja Teodosićevu fenomenalnu reprezentativnu karijeru i onemogućila mu da se dostojanstveno oprosti od reprezentacije - da bi u istoj gurao Micića i Jaramaza.

 

Bogdan je lider ove generacije i to treba da ostane dok ima municije. Ko odbije da igra za nacionalni tim, bez valjanog razloga, ne treba više da bude pozivan u datom olimpijskom ciklusu.

 

Gudura Avramovic

Bogdan Nedović

Marinkovic Dobric Davidovac

Petrusev Jovic

Milutinov Smailagic Ristic

 

Tanko, ali opet - moguće da ova ekipa napravi veći uspeh od prošlogodišnje, koja je doživela debakl - koji trenutno ima svoju kulminaciju.

 

 

 

 

Brate ovaj sastav je disfunkcionalan u pm po svim kriterijama.

 

Kapiram da će to biti otprilike to ali jedini je razlog da 60 posto potencijalnih igrača neće ići.

 

Očekujem rezultatski debakl. Treba ići u remont totalni kao 2009.

1 minute ago, Duh koji lebdi said:

Ogadili su mi najlepsi sport koji postoji. 

 

Takođe. Bolno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Green23 said:

Pa ja ti o tome i pričam, više je predstavio Srbiju svojim uspesima u NBA, nego što bi na takmičenjima sa Srbijom

CR bi vise predstavio Portugal zlatom na mundijalu nego svim zlatnim loptama i osvojenim ligama šampiona zajedno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Nele said:

Meni jedino nervira ova neizvesnost kod Jokica … Pa izadji burazeru mesec dana pred okupljanje i kazi igram ili ne igram i sve pet postujem, ova drama mi je preglupa.


 

p.s. I da uozbiljite se sa Topicem u A selekciji.

 

Nema on svoje misljenje i stav, vec ceka da mu neko kaze sta da kaze i uradi. Mozda je ovo pregrubo, ali deluje da je tako.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Mislim da je do FIBA, nije poslat zahtev na vreme ... tako nešto.

 

Nije, evo objašnjenja: 

 

Darius Thompson will miss FIBA World Cup 2023 due to issues with his Italian passport documents. Darius Thompson is not expected to be among the Italian NT 16-man roster that will be announced by the federation later on, according to BasketNews' Orazio Cauchi.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, medobrundo said:

Matora izlapelotina će ostati upamćena po tome što je pokušala da ukalja Teodosićevu fenomenalnu reprezentativnu karijeru i onemogućila mu da se dostojanstveno oprosti od reprezentacije - da bi u istoj gurao Micića i Jaramaza.

 

Matora izlapotina ce ostati upamcen po osvojenom EP 2001 i SP 2002, jedan od najlepsih perioda nase kosarke.

 

Lako je biti general posle bitke, ali guranje Micica je bilo normalno jer je zasluzio to kao MVP Evrolige i covek koji je resio F4 prosle prosle godine. Mozda nije bio na svom nivou na EP, ali i Teodosic je kvalifikacije za OI u Tokiu odigrao kriminalno, pa nikom nista.

 

Jeste Kariju vreme za penziju ali isto tako ga ne treba polivati govnima, prilicno sam siguran da i Teodosic ima udeo u svemu sto je bilo prosle godine.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Nije, evo objašnjenja: 

 

Darius Thompson will miss FIBA World Cup 2023 due to issues with his Italian passport documents. Darius Thompson is not expected to be among the Italian NT 16-man roster that will be announced by the federation later on, according to BasketNews' Orazio Cauchi.

OK, al ipak FIBA odlučuje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Problem sa licnim greskama said:

 

Ma to je formalnost za te saveze kao Lorenzo u Španiji. Budimo realni.

Za Španiju i Tursku jeste formalnost, to stoji, i za neke manje košarkaške zemlje ... postoji određena procedura koja mora da se ispoštuje.

Verujem da bi i mi prošli, sad to daju šakom i kapom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ultra zanimljivo sto se svi histericno smeju kada Jokic prica kako kosarku dozivljava kao posao i jedva ceka da zavrsi da ide da se igra sa konjima, a onda histericno placu kada taj isti Jokic nece da se bavi istom tom kosarkom minut vise nego sto mora. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki1988 said:

 

Matora izlapotina ce ostati upamcen po osvojenom EP 2001 i SP 2002, jedan od najlepsih perioda nase kosarke.

 

Lako je biti general posle bitke, ali guranje Micica je bilo normalno jer je zasluzio to kao MVP Evrolige i covek koji je resio F4 prosle prosle godine. Mozda nije bio na svom nivou na EP, ali i Teodosic je kvalifikacije za OI u Tokiu odigrao kriminalno, pa nikom nista.

 

Jeste Kariju vreme za penziju ali isto tako ga ne treba polivati govnima, prilicno sam siguran da i Teodosic ima udeo u svemu sto je bilo prosle godine.

 

Lako je bilo biti i general pre bitke. Bilo je jasno da zadrta i sujetna osoba kao što je Pešić, koja i dalje živi u nekom drugom veku, neće ništa uraditi. Fijasko do fijaska, što se njega tiče. Na kraju da ljubi u dupe Ristića što se uopšte i kvalifikovao na SP. Ja ću ga bogami i pamtiti po tome što je najboljeg igrača sveta držao na klupi dok je prodavao Evropsko prvenstvo u kojem je morao da uđe makar u polufinale, sa velikim šansama i da se osvoji.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fedor said:

Meni je ultra zanimljivo sto se svi histericno smeju kada Jokic prica kako kosarku dozivljava kao posao i jedva ceka da zavrsi da ide da se igra sa konjima, a onda histericno placu kada taj isti Jokic nece da se bavi istom tom kosarkom minut vise nego sto mora. 

 

Meni je zanimljivo kako Jokic prica da obozava da igra za Srbiju i da se tada najljepse osjeca, a onda je odbije jer mu omiljeni konj ima rodjendan.

 

Pola tih izjava Jokica je plod marketinga i lozenja mase jer je provalio da je ljudima njegova nezainteresovanost zanimljiva, Tako je izjavljivao da nece na paradu pa je otisao.

Edited by Bojdo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki1988 said:

 

Matora izlapotina ce ostati upamcen po osvojenom EP 2001 i SP 2002, jedan od najlepsih perioda nase kosarke.

 

Lako je biti general posle bitke, ali guranje Micica je bilo normalno jer je zasluzio to kao MVP Evrolige i covek koji je resio F4 prosle prosle godine. Mozda nije bio na svom nivou na EP, ali i Teodosic je kvalifikacije za OI u Tokiu odigrao kriminalno, pa nikom nista.

 

Jeste Kariju vreme za penziju ali isto tako ga ne treba polivati govnima, prilicno sam siguran da i Teodosic ima udeo u svemu sto je bilo prosle godine.

Sve pet, i Karijevi raniji uspesi i dve strane u odnosu sa Teom i svašta nešto. Kod mene je lično precrtan prvo zbog bežanja od javnosti a dodatno zbog odvratno bahatog intervjua u maniru sns ministara Vlade Srbije.

 

Što se mene tiče, podrška momcima koji idu na SP uz želju da daju sve od sebe i nešto odigraju uprkos matorom.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Meni licno cvile jaja, jer sam ocekivao ovakav rapslet. Ali vaditi se na umor je bas bezveze. Ako vec kosarku dozivljava kao posao, pa na kom to poslu imate mesec i po dana odmora? I sad si ti umoran? Poslednja utakmica finala je odigrana 13. juna 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Sve pet, i Karijevi raniji uspesi i dve strane u odnosu sa Teom i svašta nešto. Kod mene je lično precrtan prvo zbog bežanja od javnosti a dodatno zbog odvratno bahatog intervjua u maniru sns ministara Vlade Srbije.

 

Što se mene tiče, podrška momcima koji idu na SP uz želju da daju sve od sebe i nešto odigraju uprkos matorom.

 

Sto onda ne precrta Obradovica kad su mu svi bili krivi osim njega  2004  i 2005.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fedor said:

Meni je ultra zanimljivo sto se svi histericno smeju kada Jokic prica kako kosarku dozivljava kao posao i jedva ceka da zavrsi da ide da se igra sa konjima, a onda histericno placu kada taj isti Jokic nece da se bavi istom tom kosarkom minut vise nego sto mora. 

Lepo su rekli ljudi, kako god da se osećamo zbog izostanka (ajd da sačekamo do sutra) stvar je i u tajmingu. Kaže se na vreme i gotovo.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...