Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, Casaubon said:

Ovo boldovano moze da se odnosi i na Bircu i na Braduljicu. A i dalje mislim da je Bircevic pogubniji po tim, jer je Raduljica van forme, a ovo sto daje Bircevic je njegov apsolutni plafon. On bolje ne ume i ne moze. Ergo, Raduljica gore od ovoga ne moze igrati. Bircevic moze, itekako.

 

Jbg ako tako gledas, onda si mozda i u pravu. Poenta price je ipak da nismo ni smeli da budemo u ovoj situaciji dve nedelje do prvenstva.

 

A za to je samo selektor kriv, niko drugi.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

 

1: Sve bi to bilo okej da Raduljica ne igra ubedjivo najbolje (i jedine, verovatno) utakmice u dresu reprezentacije, a sada je jasno da je njegovo vreme proslo. Iako naravno, kao sto ti meni prebacujes za Bobija, ja tebi mogu da prebacim za Raduljicu - nista to nije bilo spektakularno zbog cega bi zasluzio kredit i automatsko mesto u timu. Jer ima i do toga ko mu je bio konkurencija recimo na prvenstvu koje je odigrao najbolje, a ko mu je sad. Isto kao sto se vremena menjaju i za recimo Nedovica, Micica smo svi prezalili maltene na proslom prvenstvu, a on eksplodirao ove godine, nije isti igrac, treba da postane nosilac sad i na selektoru je da odradi tu tranziciju.

 

A sto se Bobija tice, u pravu si, proteklo je neko vreme od kako je Bobi bio MVP Evrolige.

 

2: Problemcic u tome je sto je Boban danas bolji igrac nego sto je bio tada, i to ne malo bolji igrac, on je izuzetno napredovao u NBA. Dok je Raduljica prazna ljustura.

 

3: Ali nemam ja problem sa tim da neko misli da je Raduljica i dalje upotrebljiv igrac. Imam problem sa skakanjem na opravdano kritikovanje i njega i selektora za odluke koje prave.

 

I da smo osvojili 5 zlata sa Djordjevicem, to ga ne abolira od kritike za neke stvari. I tu ima toliko duplih arsina koji se ne mogu objasniti nikako drugacije nego nekim stepenom idolopoklonstva zato sto u drugim sportovima, pa i klubovima, neki od najvecih cuvara vatre se isticu kritikama koje su mnogo zesce nego ove zbog kojih vi kukate da je tema necitljiva.

 

1: Nisam ni rekao da je bilo spektakularno, ali je bilo na visokom nivou, i nerijetko iznad (tvojih pooogoootovo) očekivanja javnosti. Davao nam je sve što smo u tom momentu trebali sa pozicije centra. I ne vidim kakve veze ima to ko mu je bio konkurencija, ne odajemo mu priznanje zato što je bio bolji od Raška ili Štimeta, već jer je kvalitetno odradio posao prvog centra reprezentacije. Isto kao što ne bi bilo dovoljno da Bjelica bude bolji od Birče (ukoliko Birča ode, a nadamo se da neće 😄), već ćemo Nemanjin učinak ocjenjivati iz ugla startne četvorke reprezentacije.

 

I da, odlično što si pomenuo Vasu. Svi smo ga gledali ove sezone i znamo šta je sposoban da isporuči na visokom nivou, a da li smo svi bez dileme sigurni da je to sposoban da prenese na igre u reprezentaciji? Rekao bih da i nismo baš. I to je skroz normalno, novo okruženje, izmijenjena uloga (u određenoj mjeri), ograničeno vrijeme da se sve to posloži naspram čitave sezone i bezbroj utakmica, itd. Svakako da je selektorov posao da to što bolje uklopi, ali takve stvari ne zavise isključivo od toga šta će on da kaže ili nacrta (posao profesora matematike je da svima prenese znanje, pa ne izađu svi iz klupe sa jednakim 😁) i potpuno je logično da se u tim situacijama prvo ide sa oprobanim rješenjima. Bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi se odvijala situacija na pleju da je Pefi na raspolaganju, vjerujem da bi bilo interesantnih komentara na temu. 🙂 

 

2: U kojim tačno segmentima smatraš da je Bobi danas bolji u odnosu na onu sezonu iz Zvezde?

 

3: Ovdje je najveći problem čini mi se. Koje su to odluke selektora i Raduljice, koje su zrele za opravdanu kritiku i zbog kojih smo kao reprezentacija ispaštali? Ozbiljno pitam, nije nikakva ironija, samo želim da stvari postavimo u istu ravan i sagledamo ih zajedno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako moze Radule basketas, onda moze i Coki.

 

Micic Covic Jovic

Bogdan Guduric

Lucic 

Bjelica

Jokic Milutinov Bobi Radule 

 

Jos je pitanje samo Simon ili Birca ali tu nema greske ko god zavrsi u 12.

 

Idealno.

Edited by vepar
Link to comment
Share on other sites

Pa Vasa je napredovao, da li ce to moci da prenese na partije u reprezentaciji niko ne zna. Nadamo se da hoce, pogotovo u ovim okolnostima, a i sinoc je bio jako dobar. Poenta te price je bila da smo ucaureni u ocenama igraca gledajuci ih onakvima kakvi su bili, ne kakvi su sada.

 

Ja sam uvek pricao da je Vasa early bloomer i da nikad nista nece uraditi u karijeri, da ce ostati Evrokup igrac. Mada se tu nisam ni razlikovao preterano u ocenama od drugih, sjebali smo se ocigledno, nije da mi nije drago. Ali ako se vratimo na proslo prvenstvo, svi smo gledali sta ce biti u Tokiju i posle, nemamo nikakvog pleja, samo Vasu, koji je realno uzas (u tom trenutku). A mi i dalje pricamo o Raduljici od pre 5 godina, koji je tada bio mnogo bolji igrac nego sada. Ima veze ko mu je bila konkurencija. Iako ga ja nisam podnosio i smatrao sam da Rasko treba da bude prvi centar, tu razlika nije bila tolika, i mi smo zaista bili jadni na poziciji centra. Sada to nismo. I taj Raduljica, da nije dobio tu priliku tada, ne bi usao u razmatranje nikad za tim u 2019, bio bi daleko od njega koliko i recimo Nenad Miljenovic. Ali na stare zasluge, neka ide, nema veze sto su ovi ispred njega osetno bolji. Zaista ne vidim apsolutno nikakvu dilemu, ako ce vec Bobi da bude treci a ne drugi centar, mnogo je bolje imati njega zbog napadackih minijatura nego Raduljicu koji je sada u napadu nemocan, a u odbrani rupa kolika i Boban, u pozicionim napadima i mnogo veca. I to mi je no contest, ali dobro, let's agree to disagree.

 

Gledas NBA vise od mene. On je uspeo svoju napadacku igru da prenese i u NBA i da dobije priznanje za to. Da je los ne bi dobijao ugovor za ugovorom, drugi-treci centar, ali opet je tu. I nemoj samo da mi kazes da centar poput njega moze da opstaje u NBA, gde je svaki napad tranzicija, sto on ne moze da pohvata, a ne moze da igra u Evropi u pozicionim napadima? Napredovao je utoliko sto bolje i vise sutira sa distance, poceo je i trojke da sutira, jos je snazniji nego sto je bio.

 

Ne zezaj, odstranjivanje Nedovica i Kalinica, pozivanje igraca zbog stare slave, a ne pravljenje najboljeg moguceg tima u ovom trenutku. Drzanje na spisku igraca u formi zahvalnice, otpisivanje nekih koji mu se "ne uklapaju" isuvise rano, pa tako imamo ogroman jaz u kvalitetu izmedju nekih igraca i skracujemo sebi rotaciju bespotrebno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SunZero said:

Jel mogu ove fore o Cokiju da se prebace na njegov licni topik pa da se na kraju stampa neka knjiga, jos niko nije izdao knjigu sa jednom glupom forom u 1000 jos glupljih izvedbi

 

ili da otvore neku instagram/fb stranicu Gnevna Voza Rezernoga Pleja...  pa možda i neki dinar d' uzmu?  ovde se leba neće najesti s tim forama.

Čisto da upropastimo foru još više: Fićo Čović ne može da bude pozvan na spisak jer nije bio na prvom od onih 40-60, pa o istome, Vladi Micovu ili o čuvenome Draganu laboviću  možete na temi :

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Liga u kojoj Raduljica ima vise od 5 skokova u proseku - nije ozbiljna liga. Svaki dodatni skok je udaljava za 10% od bilo kakvog ubacivanja u argumentovanu raspravu, a Radule ih ima skoro 10. :s_d:

 

To jeste tacno, ali ovo nije takmicenje liga, vec igraca. Ako Malkolm Dilejni dobije dovoljno kesa da igra Kinesku ligu, to ne znaci da je njegov kvalitet opao preko noci na nivo Kineskih igraca. A on nije jedini primer, tako dajte neki jaci argument. Npr. da li je neko primetio da La-Du ima precizniji sut spolja nego pre 5 godina? Tada je bas bio neupotrebljiv kada ga oteras dalje od kosa. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

To jeste tacno, ali ovo nije takmicenje liga, vec igraca. Ako Malkolm Dilejni dobije dovoljno kesa da igra Kinesku ligu, to ne znaci da je njegov kvalitet opao preko noci na nivo Kineskih igraca. A on nije jedini primer, tako dajte neki jaci argument. Npr. da li je neko primetio da La-Du ima precizniji sut spolja nego pre 5 godina? Tada je bas bio neupotrebljiv kada ga oteras dalje od kosa. 


da je pogodio onaj drugi šut sa poludistance i da je sam napravio seriju 6:0 na početku 3/4 kakav bi haos ovde na temi bio :s_d:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

To jeste tacno, ali ovo nije takmicenje liga, vec igraca. Ako Malkolm Dilejni dobije dovoljno kesa da igra Kinesku ligu, to ne znaci da je njegov kvalitet opao preko noci na nivo Kineskih igraca. A on nije jedini primer, tako dajte neki jaci argument. Npr. da li je neko primetio da La-Du ima precizniji sut spolja nego pre 5 godina? Tada je bas bio neupotrebljiv kada ga oteras dalje od kosa. 

Kad god sam gledao neku tekmu kineske lige, obavezno je bio neki krupni, masni centar, koji pripaljuje trojke, a u odbrani vise smeta saigracima nego protivnicima, tako da se savrseno uklapa u tu ligu :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kad god sam gledao neku tekmu kineske lige, obavezno je bio neki krupni, masni centar, koji pripaljuje trojke, a u odbrani vise smeta saigracima nego protivnicima, tako da se savrseno uklapa u tu ligu 🙂

 

Ozbiljno si gledao neki mec Kineske lige... kolko si izdrzao? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Posto nije studioznije prisao problemu, pa je cak i stvorio dodatne odstranjivanjem clana prve petorke koji se u proslosti dokazao kao glue guy, a tek bi bio znacajan sada sa ovakvim Jokicem, onda pretpostavljam da nam treba kristalna kugla da predvidimo ko ce u realnosti biti najkorisniji za Nacionalea.

 

Ok, neka tvoja ideja za branjenje onoga što je Adomaitis radio u Bgu, kada pravi blokove bez lopte za Kuzminskasa, na slaboj strani, samo da bi on ostao na krilu sa Bobijem? Centar ispod koša, tri beka, dobra šutera, na potpuno drugoj strani, pa strana pomoći bukvalno ne postoji. I onda ovaj ostaje na poziciji koja nije toliko popularna za izolaciju, ali mu je taj prostor i više nego dovoljan da šutne, probije, napravi višak, šta god?

 

Pa Bobi juče nije mogao da isprati Jonasa na prostoru od bacanja do obruča, a ne nešto drugo. Jonas jeste pokretan, ali je svejedno daleko od nekog brzog centra. 

 

Ali ponavljam ono što sam i posle te tekme napisao - sve to je bilo više nego dobro isplanirano od strane Adomaitisa i izvedeno od strane Kuzminskasa, to neće moći svaka ekipa da tako koristi. Malo lošiji spejsing, jedan slabiji šuter u postavi i sve to može da se ispegla.

****

 

Elem, posle Bga sam napisao da mi Simon izgleda nekako loše, ali ovo juče je bio stari Simon, pun energije. Svakako bih ga pre stavio u stastav, nego Birču i pored tih problema sa četvorkom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...