Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Just now, mmajstor said:

Da li je Nedovic bio glavni igrac nekog tima u kome je igrao, i poneo ih do bilo koje titule? 

 

ne mora da bude glavni igrač nekog tima, čak ni jedan od nosioca. naprotiv, meni pored jokića i bogdana kao neupitnih aždaja i vase /jovića kao plejeva po vokaciji i trebaju role players a ne igrači koji u teoriji mogu skoro sve a u praksi možda i ništa. 

 

ako guduru ne ide šut, rešenje nije nedovic, jer on tako može da pomogne slučajno. radije bih igrao sa vasom na sg nešto minuta nego sa nedovicem 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SunZero said:

Ove godine nije bio fit, prosle je dokazao sta moze, nama je na Svetskom dovoljno par konkretnih stintova od Nedovica. Kad smo kod dokazivanja i dokazanosti, ni Guduric jos nista nije dokazao, vise su to bili neki nagovestaji, ali prosao je Zeljkov dril pa se na njega gleda kroz cvekla naocare.

 

ne samo to, nego ga neki tamo Memfis, grad poznat po pokojnom Elvisu, pokupio, dao mu neki ugovor na dve godine...

 

 

Just now, Bek said:

Pa ne treba ti tim sa 12 igraca koji su lideri i vode svoje timove do titula...


koga bi izbacio?

Stefan Jović, Vasilije Micić, Bogdan Bogdanović, Marko Gudurić, Dragan Milosavljević   da bi igrao Nedović i zašto?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

 

pa da idemo sa 8 bekova i 4 viskoka?

Jer prijatelju, jer od ove trojice dvojica ispadaju, a Nedović menja trećeg.

@Guru

Ti prvo moras da naucis da pises pa da smislis u glavi sta hoces da kazes pa tek onda da razgovaramo. Ne mogu svaki put da se bavim desifrovanjem tvojih poruka.

 

Ko je ovde moderator majko moja...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wook said:

Guduric jos uvek nije ni blizu Nedovicu. 

Nedovic moze da ubaci u 5. brzinu i menja ritam tekme. Posebno je cudno sto ga Sale nije pozvao, kao savrsen je za neku Jamal Murray ulogu, pored Jokica.

 

ta murray uloga je za bogdana, jer je od brzine mnogo važniji šut 

 

a ta nedoviceva 5a brzina je puka teorija kada je uticaj na rezultat tema 

 

al dobro, još će da ispadne da ga hejtam, nije moja šolja čaja i ciao. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stondisha said:

 

ne samo to, nego ga neki tamo Memfis, grad poznat po pokojnom Elvisu, pokupio, dao mu neki ugovor na dve godine...

 

 


koga bi izbacio?

Stefan Jović, Vasilije Micić, Bogdan Bogdanović, Marko Gudurić, Dragan Milosavljević   da bi igrao Nedović i zašto?

Ma niko se ne izbacuje covece, Nedovic ide umesto Tea.

 

Micic, Jovic

Nedovic

Bogdanovic, Milosavljevic

Guduric

Lucic

Bjelica

Jokic, Milutinov, Marjanovic

 

To ti je 11 i jos jedan od trojke Raduljica, Bircevic, Simonovic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stondisha said:

 

 


koga bi izbacio?

Stefan Jović, Vasilije Micić, Bogdan Bogdanović, Marko Gudurić, Dragan Milosavljević   da bi igrao Nedović i zašto?

Istog onog ko ne bi isao da je Teodosic ok. 

 

Edit: dok ja otkucam preko moba....

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

ta murray uloga je za bogdana, jer je od brzine mnogo važniji šut 

 

a ta nedoviceva 5a brzina je puka teorija kada je uticaj na rezultat tema 

 

al dobro, još će da ispadne da ga hejtam, nije moja šolja čaja i ciao. 

Radio je to odlicno Nedovic u reprezentaciji, ako se secas. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SunZero said:

Ove godine nije bio fit, prosle je dokazao sta moze, nama je na Svetskom dovoljno par konkretnih stintova od Nedovica. Kad smo kod dokazivanja i dokazanosti, ni Guduric jos nista nije dokazao, vise su to bili neki nagovestaji, ali prosao je Zeljkov dril pa se na njega gleda kroz cvekla naocare.

Zelio sam da stavim fokus samo na Nedovica. Slazem se da je u nekom zeljenom scenariju sve sto nam treba, ali su mu mnogo puta do sada u karijeri dlake smetale. On bi u punom sjaju donio kvalitet vise na sve sto imamo, ne bi trebao biti nicija zamjena.

A posto to rijetko ostvaruje onda je mozda smisleno traziti manje uz vecu sansu da to i dobijes. Ja mogu da zamisljam da bi Gudura mogao da pogadja u serijama i distribuira loptu bez greske, ali on to radi samo u najavama, bez kontinuiteta. Ono u cemu je bolji fit u odnosu na Nedovica jeste sto u uhodanom sistemu kao sporedni tocak moze da funkcionise bolje. 

O odbrani i klac momentu ne treba ni diskutovati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bek said:

 

 

Ko je ovde moderator majko moja...


kad nemaš odgovor na pitanje, ti kuku lele na moderaciju.

ajmo još jednom:

po tebi, treba da idemo sa 8 niskih i 4 viska, jer da bi nekog ubacio, moraš nekog da izbaciš, od tvoje trojice Simon, Birča i jedan mora da leti jel te.

sad čitam tvoj drugi upis ti si u stvari Teodosića izbacio iz kombinacije, jer se povredio.  Teo je nezamenjiv, a igrači kao što su Kalina i Nedović se ne vode na pripreme da bi ih u poslednjem trenutku katovao ( u slučaju da se neko povredi jel te ), zato ti ostaju neki Birča i Simon kao ti granični igrači, koji neće igrati u drugom delu,  kao osigurači za poziciju 12 u timu, je u svakom slučaju nije fer da se odrekneš dvojice reprezentativaca sa velikom minutažom par dana pred prvenstvo, a vukao si ih celo leto po Kopaonicima i Zlatiborima, a očigledno da su neki levi razlozi što ova dvojica ne igraju. A imajući u vidu sve ovo napisano. da se ne zna da je teodosić povredjen, a ti si selektor pre mesec dana kad se pravi spisak za sobe na kopaoniku, koga katuješ od niskih da bi ti Nedović igrao i zašto  ili ostaješ na ovom 8 niskih (radule out neda in) i 8 visokih planu.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

ne mora da bude glavni igrač nekog tima, čak ni jedan od nosioca. naprotiv, meni pored jokića i bogdana kao neupitnih aždaja i vase /jovića kao plejeva po vokaciji i trebaju role players a ne igrači koji u teoriji mogu skoro sve a u praksi možda i ništa. 

 

ako guduru ne ide šut, rešenje nije nedovic, jer on tako može da pomogne slučajno. radije bih igrao sa vasom na sg nešto minuta nego sa nedovicem 

 

 

 

Nedović se najbolje uklapa i u tu igru protrčavanja i hvatanja Jokićevih pasova, jer je najlakši, najpokretniji, i najbrži naš bek, koji lako završava na obruču. Jović, Micić, DM, i Gudura su sporiji i statičniji + Bogdan, koji mnogo više igra sa loptom i nema vrmeena/snage da igra mnogo od lopte.

 

Takođe, Nedović je jedan od retkih igrača sa potencijalom da žestoko zatrpa u kratkom intervalu. Koliko se sećam, to je i uspeo protiv Španije u Berlinu, kada svakako nismo bili favoriti. Verujem da se neki sećaju i onih 30+ ubačenih protiv CSKA.

 

Možda u tvojoj glavi Nedović to ne može, ali je na terenu demonstrirao da može -- a to je ipak validnije za donošenje zaključaka 🙂

Pritom, uzimaš Guduru za primer kao nekog surovog egzekutora, a istina je da je Gudura još uvek više kreator, nego neko ko se tek tako opredeljuje da ispali tricu (isto važi i za Vasu, pa i Bogdana, mada Bogdan nema problem da završi u ranoj fazi napada).

U svakom slučaju, trenutno na 1 i 2 imamo Micića, Jovića, Bogdana i Guduru i fali nam tu jedan igrač, a najbolji -- a dostupan našoj repki -- upravo jeste Nedović. Nema košarkaške logike da on nije tu među 14 ili 16 igrača -- naročito znajući zdravstvenu istoriju naših bekova.

Edited by medobrundo
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wook said:

Radio je to odlicno Nedovic u reprezentaciji, ako se secas. 

 

nedovicu se na svakom prvenstvu omakne neka dobra tekma ali to svakako nije dovoljno dobro za to što rade jokić i murray u clutch timeu. dobar je ali moraš da gledaš u pasulj a nisu ni fifti fifti šanse 

 

ma nema veze, dečko ionako ne ide, kenjam bezveze 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

nedovicu se na svakom prvenstvu omakne neka dobra tekma ali to svakako nije dovoljno dobro za to što rade jokić i murray u clutch timeu. dobar je ali moraš da gledaš u pasulj a nisu ni fifti fifti šanse 

 

ma nema veze, dečko ionako ne ide, kenjam bezveze 

Ako ga poredimo sa Milisavom i Gudurom, onda je Jordan 😁 I ova dva pleja Jovic i Vasa su bas tunjavi. Nema tu nikoga da ubrza ritam.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

Možda u tvojoj glavi Nedović to ne može, ali je na terenu demonstrirao da može -- a to je ipak validnije za donošenje zaključaka 🙂


Ja kad god sam se uzdao u Nedovića on je uvek bustovao... neki mi je on Rakoč za siromašne.  Dobar igrač i sve, ali daleko od tog hajpa koji mu se sad u ovom trenutku pridaje.

Mi imamo dovoljno trpača u ekipi i bez njega, a kad bi birao Bogdan Gudura i Nedović, lagano bi Nedović ostao kući iako je možda za nijansu bolji igrač od Gudure trenutno, ali Nedović je u godinama, za razliku od Gudure koji tek treba da poraste.

Link to comment
Share on other sites

@Stondisha kakav je argument ugovor kod Elvisa? Neces mi verovati, ali nije svaki igrac koji se docepa ugovora MJ, u NBA ima dosta igraca koji su prosecni, pa i losi.I Zagorac je potpisao sa Memfisom, a evo ga danas, starter je u Partizanu vise zbog imena nego sto ima neke koristi od njega.Tesko ce se Guduric snaci, iako mu zelim sve najbolje, ne verujem da ce atletski moci da isprati zahtevnost igre na sg .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, SunZero said:

@Stondisha kakav je argument ugovor kod Elvisa? Neces mi verovati, ali nije svaki igrac koji se docepa ugovora MJ, u NBA ima dosta igraca koji su prosecni, pa i losi.I Zagorac je potpisao sa Memfisom, a evo ga danas, starter je u Partizanu vise zbog imena nego sto ima neke koristi od njega.Tesko ce se Guduric snaci, iako mu zelim sve najbolje, ne verujem da ce atletski moci da isprati zahtevnost igre na sg .


Vrhunski argument.  nije on iz Mege prešao u Memfis, nego li iz nekog tamo Fenera, koji trenira neki tamo Željko...  mnogo je to slučajnosti da bi se poredio sa Zagorcem koji je iz mege zapalio u Memfis... uzeo kintu i onda se epski raspao ili ti zaboravio da igra košarku.

Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, Stondisha said:


Vrhunski argument.  nije on iz Mege prešao u Memfis, nego li iz nekog tamo Fenera, koji trenira neki tamo Željko...  mnogo je to slučajnosti da bi se poredio sa Zagorcem koji je iz mege zapalio u Memfis... uzeo kintu i onda se epski raspao ili ti zaboravio da igra košarku.

 Pazi kad sam ocekivao da ovo napises, dodirnuo ga najveci Srbin = bice all star u najmanju ruku

Edited by SunZero
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...