Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Kakav klima uređaj?

Ne vidim šta vam nije jasno u mom gornjem postu?

Da se osvrnem na reprezentaciju i svetsko prvenstvo. Posmatrajući kvalitet ostalih reprezentacija. Ne znam šta da očekujem . Naravno finale, ali realnost je neko 5 mesto, ne mislim da možemo u polufinale, ipak nam gro igrača nisu igrali po celu sezonu, izlaze iz povreda. Pitanje je da li će biti dovoljno da se pripremu za najveće napore kroz ove reprezentativne pripreme. Moja puna podrška i želim timu da što dalje dogura. Naravno bodrit ću ih pored "malog" ekrana


Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

 

Rezultati nisu bili losi, ali se ne slazem da su daleko iznad ocekivanja. U skladu su sa realnim ocekivanjima, negde te sreca i zreb pogleda, negde ne, eksploatisali smo osim Slovenije svaki put ono sto se otvorilo i to je super. Ali to nije daleko iznad ocekivanja.

 

Nema ni izmisljanja razloga, opet, vrlo je jednostavno, licno mi je jako interesantno da citam kako ljudi koji se isticu u kritici odredjenih pojava u drustvu i vlasti, i pritom cesto zakljucuju da je nesto tako bez vecih dokaza prosto jer "mora da bude tako", sada daju Djordjevicu a benefit of a doubt. A u suprotnom slucaju svako ko kaze cekaj stani da vidimo, je bot.

 

I bukvalno jeste isto. Imamo odstranjivanje bitnog igraca bez vidljivog razloga, mozemo da nagadjamo.

 

Gledamo da li je zbog neke afere, komentara o politici i onda dolazi vest o Vucicevoj savetnici koja ulazi u PR tim reprezentacije jer se igra u za nas strateski bitnoj zemlji, pa ce se reprezentacija staviti u ulogu "promocije drzave". Sve to su njene reci, nema sta da izmisljamo niti da gledamo da li jeste ili nije.

 

Da li su ta dva slucaja usko povezana, odnosno da li je Kalinic precrtan zbog politike? Ne mora da znaci. Ali mogucnost postoji.

 

A sada tebe i jos neke da vratim nazad i da das posten odgovor, prvo sebi, meni niti javno ne moras niti mi je to nesto bitno - da li ovaj modus operandi podseca na poznati potpis Vucica, koji ti i jos neki koji, opet, daju Saletu a benefit of a doubt ovde, "prepoznaju" na kilometre? Cak i kad ga nema.

 

Ako mislite da ga nema, u redu. Ali onda nemojte da napadate druge forumase da su botovi kada i oni ne prepoznaju nesto sto je vama "ocigledno", kao sto je recimo meni ovo potpuno ocigledno.

Što se tiče očekivanja, znam da je ukupno nula forumaša 2014. očekivalo da ćemo u narednih četiri godine uzeti tri srebra, uz par legendarnih partija. Sad se pričaju druge priče ali rezultati u odnosu na ono čemu smo se nadali su dupe i oko. Da ne govorim o prežaljenom nekompletnom timu koji je pretprošle godine ispraćen na EP. 

 

Nisam primetio da je gro forumaša decidan ustavu da nema ni promil šanse da je ovo rezultat politike. Naravno da postoji mogućnost, nagledao sam se propasti različitih veličina, ali hladna logika, koju ti protežiraš, i iskustvo sa Saletovom nadrkanošću daju za pravo da mislimo da njegovi potezi nisu dodvoravanje Vučiću. Ispada da bi i ostatak tima bio na toj liniji, a samo mučeni Kalina protiv. Nedović?

 

Odavno imam utisak da ti pred svako prvenstvo zablistaš u iščekivanju Saletovog neuspeha kako bi jednom mogao da kažeš da si sve vreme bio u pravu. Ovo uvlačenje u politički domen ti je došao kao poručen. Ponavljam, ne bežim od mogućnosti da se tako nešto dogodilo ali dok ne vidim eksplicitne dokaze, biću na druoj strani. Saletovi rezultati, tako drugačiji od uobičajenog SNS načina poslovanja (hvalimo se na sav glas a efekata nigde) mu daju bar toliko fore.

 

U ovakvim zemljama je jako zajebano ploviti na liniji promocije zemlje a izbegavanja lizanja sa zlim režimom. Primera u okruženju i kroz istoriju ihahaj. Sale insistira na toj nacionalnoj crti, videćemo koliko će KSS i on uspeti da razdvoje promociju Srbije od promocije zla koje vlada. 

 

Što se mene tiče, završavam na ovu temu i čekam priče o timu, igri i taktici.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, slavisa said:

Jos samo cu ovo napisati na ovu temu, u vezi podrske Vucicu, igracima, i Saletu.

Mc je potpuno upravu, i svacije misljenje je legitimno, nema tu nikakvih teorija zavere, i tako to. Mi zivimo u Srbiji i tu nista n e moze da bude iznenadjujuce, i racionalno ili logicno.

Bobi je bio precrtan sa spiska reprezentacije za OI 2016, sad se vec ne secam tacno ali provejavala je prica da ga sale ne misli zvati ni u buducnosti zbog svega sta se izdesavalo. Da bi Boban 2017 podrzao Aleksanda Vucica.

Sada imamo onu izjavu Kaline u vezi Kosova, znamo kakve su reakcije bile u javnosti. i eto nema njega na spisku, a pored svega imamo i tu clanicu Vucicevog kabineta koja ce biti zaduzena za promociju srbije preko kosarkaske reprezentacije srbije.

 

Mozda ovo sve ni ne mora du bude tako, ali morate priznati da nije ne moguce.

Iako sale drzi do sebe, i staje iz igrace i tima, nikad ne znamo, kakvi se pritisci na njega mogu vrsiti od sadasnje vlasti.

Nikada Sale nije rekao da su Bobiju zatvorena vrata, kao ni Mačvanu pre toga. Kao ni Kalinicu sada.

 

Sve ostalo je deo jednog potpuno iskrivljenog stanja uma velikog broja ljudi koji od mrznje prema Vucicu nije u stanju racionaono da razmislja. 

Link to comment
Share on other sites

Na stranu što je post u ogromnoj logičkoj grešci brkajući međusobno isključive termine "sve to" i "sve ostalo" činjenica je da je u njemu jedino bilo važno definisati da su:

 

 

 

... potpuno iskrivljenog stanja uma...

 

 

svi oni koji poseduju

 

 

...mrznje prema Vucicu...

 

 

 

A to već nije sport.

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, McLeod said:

Pocelo i teranje sa teme po dobrom starom obicaju.

 

nekad su se ti koji teraju zvali sipkasima...

 

ne valja vam poso.

 

to je tradicija

 

dođeš, pišeš neke gluposti

 

krene teranje

 

ti se odjaviš 

 

uzme se medalja

 

pa opet ispočetka

 

...

 

mora da se ispoštuje.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Crni Bombarder said:

Doticna g-dja ili g-djica,dakle, dodje kao neka politicka komesarka.
Fino.
Steta sto se Mundobasket ne odrzava u bratskoj nam Severnoj Koreji. Bili bismo kao kod kuce. :thumbup:

Kako se zvao onaj što je pratio Popovica i Boru Stankovica na prvom SP koje je igrala Jugoslavija o zabranio im da igraju jednu utakmicu?

Edited by perkos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Mikel said:

U to vreme, kada se zakletvom zapocinjao prvi korak, ziveli smo u svetu pravih vrednosti kao sto su postenje, marljivost, pravednost, ljubav prema otadzbini i drugovima. Ka vrhu su mogli samo najbolji djaci. Plata preko 1000 maraka, privreda i tehnoloski razvoj u rangu vodecih, standard medju prvih deset u Evropi. Nije sve bilo idealno, daleko od toga. 

 

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за fat guy laugh gif

 

Pa smo se tako marljivi, pošteni, pravedni i puni ljubavi jedni prema drugima i otadžbini brže bolje poklali u najkrvavijem ratu posle WW2...oće to tako.

 

Izvin'te za off.

 

Back to topic...ja sam mislio da je ovo sa Suzi Vasiljević samo uvaljivanje nečijeg dupeta u još jedan UO ili gde već, kad ono to ima i agendu ispred sebe :puke:

 

Već vidim delegaciju koja sa momcima ide u Kinu, biće to spektakl.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NMX said:

 

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за fat guy laugh gif

 

Pa smo se tako marljivi, pošteni, pravedni i puni ljubavi jedni prema drugima i otadžbini brže bolje poklali u najkrvavijem ratu posle WW2...oće to tako.

 

Izvin'te za off.

 

Back to topic...ja sam mislio da je ovo sa Suzi Vasiljević samo uvaljivanje nečijeg dupeta u još jedan UO ili gde već, kad ono to ima i agendu ispred sebe :puke:

 

Već vidim delegaciju koja sa momcima ide u Kinu, biće to spektakl.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2019 at 4:51 PM, Vredni mrav said:

Sve ostalo je deo jednog potpuno iskrivljenog stanja uma velikog broja ljudi koji od mrznje prema Vucicu nije u stanju racionaono da razmislja. 

 

Ovo ti je poslednji put da pises da je mrznja prema jednom kriminalcu i govnetu od coveka koji mi unistava domovinu i raseljava zemljake iskrivljeno stanje uma.

 

Edited by Stondisha
obrisana kvalifikacija : Majmune jedan.
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Referent said:

Neki moj zaključak, Mc, je da ti imaš gotovo o svemu formirano mišljenje koje uzimaš kao apsolutnu i jedinu moguću istinu i koristićeš sve što možeš da makar malo poteraš vodenicu na svoju priču i pokazao nama ostalima kako si ti i samo ti oduvek bio u pravu.

 

Ako je Kalina ispušio zbog Kosova, šta je Nedović rekao kontra Vučića? 

Kalina više ne priča o tome, Nedović više ne priča o tome. Ne vidim čime ih SNS može uceniti kako se ne bi protivili Saletu. 

Od rekla kazala, pravljenja teorija zavera, bolje da vidimo kako može da izgleda repka i kako ćemo osvojiti tozla.

Ma kako moze zbog Kosova kad je to na liniji sa Vucicem a ne kontra njega, alo..

Nisam citao sta je jos izjavljivao ali ako je samo ovo za Kosovo onda bi AV islo  prilog da Kalina ide na SP.

Dalje, ako Sale nije vrhunski trener to je jedna stvar, ali da mu neko naredi koga da vodi to je  apsolutno druga stvar i to nije moguce.

 

Kada pocinju pripreme? Smorilo ovo lupetanje oko teorije zavere..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, medobrundo said:

 

to je tradicija

 

dođeš, pišeš neke gluposti

 

krene teranje

 

ti se odjaviš 

 

uzme se medalja

 

pa opet ispočetka

 

...

 

mora da se ispoštuje.

 

Vidis kako si posvadjan sa logikom.

 

Ako donosim medalje nema razloga da me teras.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...