Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

6 minutes ago, Squabbit said:

@mmajstor

Nemoj amere, kosarku i bilo koga drugog u pricu.. To je druga dimenzija.


Nemam kad da sa tobom delim kujdlicu. Al' ajd da je nacnem, khm ne mora selektor da zove 1 po 1, trebao bi ovu dvojicu jer prosto nisu Borisha ili Avramovic.

 

Aha, znaci da nam uzor ne bude neka visa dimenzija gde postoji organizacija i zna se ko sta radi, nego ova nasa balkanska gde jedni imaju drugaciji status od ostalih da im slucajno ne bi proradila sueta? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Aha, znaci da nam uzor ne bude neka visa dimenzija gde postoji organizacija i zna se ko sta radi, nego ova nasa balkanska gde jedni imaju drugaciji status od ostalih da im slucajno ne bi proradila sueta? 

 

 

Zakljucujes sam i izvrces napisano. sto ce reci:

Uh postajes tezak za raspravu, a i ja vazda kenjam kad neko privatizuje topic za ovakve rasprave, tako da se povlacim. Nije mi toliko stalo. 
 
ps
treba da nam bude uzor, ali moramo biti realni. Nema komparacije izmedju kosarka USA i kosarka SRB u organizac smislu. 

Ziv bio!!
 

Link to comment
Share on other sites

Majstore, 14 igraca x 4 minuta razgovora to je sat vremena. Sat vremena.

Pa nije ovo repstacija DDRa iz ‘72 da sekretar partije saopstava vesti.

Ovo bas  utice na timski duh kod igraca, kad znas da i ti mozes sutra dobiti ovakav tretman.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Majstore, 14 igraca x 4 minuta razgovora to je sat vremena. Sat vremena.
Pa nije ovo repstacija DDRa iz ‘72 da sekretar partije saopstava vesti.
Ovo bas  utice na timski duh kod igraca, kad znas da i ti mozes sutra dobiti ovakav tretman.
A obaška što mu je to posao, i ni njega ne radi kako dolikuje.
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, CLASH said:

Majstore, 14 igraca x 4 minuta razgovora to je sat vremena. Sat vremena.

Pa nije ovo repstacija DDRa iz ‘72 da sekretar partije saopstava vesti.

Ovo bas  utice na timski duh kod igraca, kad znas da i ti mozes sutra dobiti ovakav tretman.

 

Sad ovo polako prerasta u klasicne tetkaste price iz komsiluka ko je koga i da li je, i ako nije zasto ga nije zvao telefonom, a u sustini ne znamo nista. Da li je to toliko stvarno toliko bitno? Znamo da je izasao jedan Nedovicev tviter u kome pise velik slovima nepravda. Pa cekaj druze, kako nepravda ako ne znas razlog zbog cega nisi pozvan dalje, ili je prosto nepravda u svakom slucaju ako ti nisi pozvan? Malo cudna reakcija za nekog ko ne zna, a iskreno kada bi mene na njegovom mestu to toliko povredilo ja bih sam okrenuo nekog iz reprezentacije da vidim u cemu je stvar. Ajde da se manemo ove spanske serije i nagadjanja. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, dekkard said:
49 minutes ago, CLASH said:
Majstore, 14 igraca x 4 minuta razgovora to je sat vremena. Sat vremena.
Pa nije ovo repstacija DDRa iz ‘72 da sekretar partije saopstava vesti.
Ovo bas  utice na timski duh kod igraca, kad znas da i ti mozes sutra dobiti ovakav tretman.

A obaška što mu je to posao, i ni njega ne radi kako dolikuje.

 

imao si jedan posao d'uradiš. da pozoveš nedovića na tviter.

Link to comment
Share on other sites

Just now, dekkard said:
3 minutes ago, uini said:
 
imao si jedan posao d'uradiš. da pozoveš nedovića na tviter.

Pokazuje sve kvalitete da dođe u FIBA pored Bodiroge & Radovića. Ko nacrtan.

 

poenta je da kakiš. za tebe je selektor neko ko ima jedan posao, da zove igrače kada ih precrta sa spiska.

da ga zovem ja kada napravim spisak za pijacu?

 

hajde probaj nešto što ima rezona da napišeš. fore verovatno ne moraš da pokušavaš ( :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skyglider said:

 

I jos mu pazi nije problem to sto Sale nije pozvao igrace licno da im kaze da su cutovani, nego ovi saznaju preko Twittera i news portala.

 

 

ne mora đorđević lično da ih zove, nije mu to krsna slava. čak i onda (kada je krsna slava) okej je da te pozove neki član porodice, tj kss.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

poenta je da kakiš. za tebe je selektor neko ko ima jedan posao, da zove igrače kada ih precrta sa spiska.

da ga zovem ja kada napravim spisak za pijacu?

 

hajde probaj nešto što ima rezona da napišeš. fore verovatno ne moraš da pokušavaš ( :

 

Nema 1 posao, niti sam to igde napisao, ali nema ni 51.

Ako je postavljen na mestu selektora da iskoristi svoj igrački autoritet kako bi animirao igrače da se odazovu na reprezentativne akcije i uopšte da bude neko sa kim će teći potpuno smooth ta komunikacija (što je poprilično bio ispravan rezon), ovo u šta se pretvorio taj odnos je najveće dno od 2005. i čuvene KZŠ Ž. Obradovića.

I ko je tu najmanji zajednički sadržatelj? Pa onaj koji je iscipeliran u svakom klubu u kojem je pokušao nešto slično, i to sa punim pravom. Ovde nema niko petlju to da uradi, a nije da niže najblistavije moguće rezultate. Nisu loši, ali je moglo i moralo to mnogo bolje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekkard said:


 

 


Nema 1 posao, niti sam to igde napisao, ali nema ni 51.
Ako je postavljen na mestu selektora da iskoristi svoj igrački autoritet kako bi animirao igrače da se odazovu na reprezentativne akcije i uopšte da bude neko sa kim će teći potpuno smooth ta komunikacija (što je poprilično bio ispravan rezon), ovo u šta se pretvorio taj odnos je najveće dno od 2005. i čuvene KZŠ Ž. Obradovića.
I ko je tu najmanji zajednički sadržatelj? Pa onaj koji je iscipeliran u svakom klubu u kojem je pokušao nešto slično, i to sa punim pravom. Ovde nema niko petlju to da uradi, a nije da niže najblistavijih moguće rezultate. Nisu loši, ali je moglo i moralo to mnogo bolje.

 

 

sa svakim postom pokušavaš da zabaciš neki kurir-stajl naslov

 

ovaj bold ti je novi ali ne pomaže u diskusiji, samo tvojim parolama. btw ta konferencija željka obradovića je bitan razlog zašto smo za 4 (četiri) godine uspeli da se vratimo iz govana, uprkos šakotama i mokama.

Link to comment
Share on other sites

Teza po kojoj selektor nije duzan da daje objasnjenja je tezak bullshit. Naravno da je duzan. Nije on selektor mesne zajednice. Ne mora ici u detalje, ali javnost mora da zna zasto neko ide ili ne makar bilo i samo pro forme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste nepozivanje Kalinica poprilican sok, ali je situacija krajnje jednostavna  - Sale ima rezultate iza sebe pa samim tim i blanko cek sto se tice krojenja reprezentacije. Da li je to pravicno, da li je njegova odluka ispravna, i ostale rasprave nisu bitne. Sve sto je bitno su rezultati, pa ce tako Sale da odgovara ako rezultat izostane, u sta iskreno sumnjam, cak i bez Kaline.

Jedina situacija u kojoj bih mogao stvarno da se razocaram u Saleta jeste ako je nepozivanje Kalinica rezultat njegovih politickih stavova, ali to mi deluje kao poprilican sci-fi, tako da ja i dalje jedva cekam SP :D

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dekkard said:

Baš mučan osećaj izaziva sve ovo. Nisam verovao da će se pojaviti neko ko misli da je veći od tima koji vodi, to je instant recept u propast.

 

 

nastavljaš sa naslovnicama žute štampe. nije da ti se može zabraniti, samo primećujem

 

nego, ako je željko izašao na konferenciju i sve ispričao a ti očekuješ od saše da izađe i kaže šta ima (kao željko) da ne bi ispalo da je veći od tima koji vodi (kao željko : )), da li ti se to čini malko kontradiktornim??

 

okej, saša je za tebe 100% kriv, za mene u 8 od 10 opcija takođe, samo bi trebalo A/ diskutovati smisleno na temu (kao što uglavnom jeste ako izuzmemo tebe i mekloda), B/ sačekati neki razvoj ako nemaš šta pametno da kažeš a naslove si već proveo kroz 17 varijanti

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



 
 
nastavljaš sa naslovnicama žute štampe. nije da ti se može zabraniti, samo primećujem
 
nego, ako je željko izašao na konferenciju i sve ispričao a ti očekuješ od saše da izađe i kaže šta ima (kao željko) da ne bi ispalo da je veći od tima koji vodi (kao željko : )), da li ti se to čini malko kontradiktornim??
 
okej, saša je za tebe 100% kriv, za mene u 8 od 10 opcija takođe, samo bi trebalo A/ diskutovati smisleno na temu (kao što uglavnom jeste ako izuzmemo tebe i mekloda), B/ sačekati neki razvoj ako nemaš šta pametno da kažeš a naslove si već proveo kroz 17 varijanti
 


Mjok, nego daj da vidimo i čujemo obe strane, trenutno ne čujemo nijednu.
Da čujemo koji je to suvisli razlog zbog čega su dva top EL igrača otpala sa spiska.
Da čujemo i njihovu stranu, pa da onda presuđujemo. Jedino što je vidljiva indignacija kod obojice, koju i pored najbolje volje nisu uspeli da sakriju, što ipak pokazuje da im je stalo.
Previše se istih stvari ponavlja iz godine u godinu da bi bile slučajne. Najmanji zajednički sadržatelj.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

 

nastavljaš sa naslovnicama žute štampe. nije da ti se može zabraniti, samo primećujem

 

nego, ako je željko izašao na konferenciju i sve ispričao a ti očekuješ od saše da izađe i kaže šta ima (kao željko) da ne bi ispalo da je veći od tima koji vodi (kao željko : )), da li ti se to čini malko kontradiktornim??

 

okej, saša je za tebe 100% kriv, za mene u 8 od 10 opcija takođe, samo bi trebalo A/ diskutovati smisleno na temu (kao što uglavnom jeste ako izuzmemo tebe i mekloda), B/ sačekati neki razvoj ako nemaš šta pametno da kažeš a naslove si već proveo kroz 17 varijanti

 

A di ga je Sale Djordjevic da kaze nesto bar u nekom telefinskom intervjuu?

Svi sportski novinari se slazu da ne postoje egoisticniji likovi od srpskih kosarkaskih trenera (aksiom, nepodlozan raspravi). Jedini problem je sto su, uz vrhunske trenere, u taj ego trip upali i oni treneri koji ama bas nista nisu ni postigli...cak je i pomemuti Sale Greg za dobar deo njih. Ali ego trip kod njega uzima maha..

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...