Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, fedor said:

Meni je ultra zanimljivo sto se svi histericno smeju kada Jokic prica kako kosarku dozivljava kao posao i jedva ceka da zavrsi da ide da se igra sa konjima, a onda histericno placu kada taj isti Jokic nece da se bavi istom tom kosarkom minut vise nego sto mora. 

Spoiler

Razlikuje se. Kada igrate za Srbiju uključeno je više emocija, adrenalina… Čitava država navija za vas i to je san za svakog igrača iz Srbije, da igra za reprezentaciju. Rekao bih da tu ima malo više pritiska. Zapravo, nije to pritisak, više su emocije u pitanju. Svega ima pomalo više“, rekao je Nikola Jokić.

 

Spoiler

Selektoru sam rekao da može da računa na mene. Samo treba da kaže kada da dođem i biću spreman. Ako sam već tu, daću sve od sebe da osvojim neku medalju. Došao sam u takmičarskoj formi, gde sam trenirao čitavo leto. Ne želim da potenciram da je to zbog reprezentacije, jer svakako radim na sebi tokom odmora. Ali, može se reći da sam stigao spremniji zbog jasnog motiva koji smo imali na Eurobasketu. Što se tiče tima, sa svima sam komunicirao, lepo smo se družili i po sobama i na piću, kartali smo se… To su stvarno sjajni momci, čak i kada smo izgubili od Italijana, rekao sam da sam uživao igrajući sa njima i bilo mi je zadovoljstvo deliti svlacionicu sa tim momcima. Jedna sjajna grupa ljudi – istakao je Nikola Jokić.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:
  Reveal hidden contents

Razlikuje se. Kada igrate za Srbiju uključeno je više emocija, adrenalina… Čitava država navija za vas i to je san za svakog igrača iz Srbije, da igra za reprezentaciju. Rekao bih da tu ima malo više pritiska. Zapravo, nije to pritisak, više su emocije u pitanju. Svega ima pomalo više“, rekao je Nikola Jokić.

 

  Hide contents

Selektoru sam rekao da može da računa na mene. Samo treba da kaže kada da dođem i biću spreman. Ako sam već tu, daću sve od sebe da osvojim neku medalju. Došao sam u takmičarskoj formi, gde sam trenirao čitavo leto. Ne želim da potenciram da je to zbog reprezentacije, jer svakako radim na sebi tokom odmora. Ali, može se reći da sam stigao spremniji zbog jasnog motiva koji smo imali na Eurobasketu. Što se tiče tima, sa svima sam komunicirao, lepo smo se družili i po sobama i na piću, kartali smo se… To su stvarno sjajni momci, čak i kada smo izgubili od Italijana, rekao sam da sam uživao igrajući sa njima i bilo mi je zadovoljstvo deliti svlacionicu sa tim momcima. Jedna sjajna grupa ljudi – istakao je Nikola Jokić.

 

 

Izvuceno iz konteksta, ovo samo treba da pozove se odnosilo na EP  prosle godine. Ako se odazovu Jovic i Poku nece to yoliko lose da izgleda.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nate said:

Meni licno cvile jaja, jer sam ocekivao ovakav rapslet. Ali vaditi se na umor je bas bezveze. Ako vec kosarku dozivljava kao posao, pa na kom to poslu imate mesec i po dana odmora? I sad si ti umoran? Poslednja utakmica finala je odigrana 13. juna 

 

Ma daj, šta da kažu fudbaleri, rukometaši. Čista kurcobolja.

 

Nama sastavlja Miško tim, sve je evidentnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdinho said:

 

Sto onda ne precrta Obradovica kad su mu svi bili krivi osim njega  2004  i 2005.

Je l' pobegao od javnosti u MinKen i javio se metar dana kasnije? Je l' rrkao da nije bio neuspeh?

 

On je tu žestoko fejlovao jer je bio njegov posao da ih dovede u red, a imao je ime da bi mogao to da uradi, ali pritom ne sumnjam da je bilo istinito sve što je rekao (iako se to ne radi tako, i to mu je drugi fejl). Kari je izašao bahato i napušio sve ostale kako neuspeh nije neuspeh i šta hoćemo od njega. Još je falilo da doda čuveno vođino "pa šta".

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Jaramaz ne igra.

 

Šteta ako je tako. Nije se proslavio prošle godine, ali pitanje kako bi izgledao da je imao Bogdana pored sebe.

 

Bogdan će imati ulogu kao 2017. stim da bi sad trebao imati bolju podršku ostatka ekipe. 

 

Ajde da vidimo spisak, ali lično mislim da je 1/4 obaveza, a 1/2 ogroman uspeh.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, berti said:

CR bi vise predstavio Portugal zlatom na mundijalu nego svim zlatnim loptama i osvojenim ligama šampiona zajedno.

Pa zato što je Mundijal najveći fudbalski događaj, u košarci SP, EP i OI nisu najveća košarkaška takmičenja, već je to NBA liga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Lepo su rekli ljudi, kako god da se osećamo zbog izostanka (ajd da sačekamo do sutra) stvar je i u tajmingu. Kaže se na vreme i gotovo.


Mozda je i rekao, spisak jos nije objavljen. Covek je mozda obavestio Pesica jos pre mesec dana da verovatno nece, oni su mislili da ce ga ubediti, nisu uspeli i idemo dalje. Njegova reprezentativna karijera je jako siromasna i takva ce ostati, covek ce relativno uskoro napuniti 29 godina, nije mlad igrac, od njega mozda jos jedno takmicenje i to je to. Medjutim evidentno je to da on nema naboj i zelju koji bi trebalo da ima. Takva je osoba, ne tangira ga puno stvari. Realno je da ga volimo kao igraca pa se vec godinama trudimo da nadjemo neki izgovor zasto uporeno nece da igra covek, ali vec postaje smesno. U svaki sledeci ciklus treba uci pod pretpostavkom da ga jednostavno nemamo, pa ako kojim slucajem upadne super ako ne idemo dalje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno mislim da se Jokic prosle godine iscimao jer je verovao u evropsko zlato i da ga je taj motiv nosio. Mozda je cak mislio daj da uzmem ovo i nema me posle. Ove sezone se realno dosta umorio i mozda je samo trebao ranije da se javi i kaze ne mogu, neophodan mi je odmor, sledece god su OI, posle toga EP, ne mogu svake godine da igram, sad bi treba rehab i to je to. Niko mu rec ne bi rekao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Profesor said:

 

Šteta ako je tako. Nije se proslavio prošle godine, ali pitanje kako bi izgledao da je imao Bogdana pored sebe.

 

Bogdan će imati ulogu kao 2017. stim da bi sad trebao imati bolju podršku ostatka ekipe. 

 

Ajde da vidimo spisak, ali lično mislim da je 1/4 obaveza, a 1/2 ogroman uspeh.

Guduric, Nedovic, Milutinov? Sta jos?

 

Tad je imao Macvana, Lucica, Guduru, Micica, Jovica, Bobija i Kuzmica koji su jos bili kosarkasi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nele said:

Meni jedino nervira ova neizvesnost kod Jokica … Pa izadji burazeru mesec dana pred okupljanje i kazi igram ili ne igram i sve pet postujem, ova drama mi je preglupa.


 

p.s. I da uozbiljite se sa Topicem u A selekciji.

 

Bplje Topic nego da gledamo neke igrace koji su se blamirali prosle godine svojim bravurama. Oni su kao gotov proizvod a odvaljuju obruce i prave greske koje se vidjaju samo u pionirskom uzrastu. Pogledajte samo kako su odigrali Micic,Jaramaz i Guduric protiv Italijana.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je prosto nemoguce da Pesic/savez do danas nisu imali info da Jokic , Vasa i Kalina preskacu. 
Taj tajming mi je neverovatan. Ako su znali, nadam se (a sumnjam) da postoji objasnjenje sto nije spisak objavljen.


Saleta Djordjevica realno ni ne zasluzujemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Guduric, Nedovic, Milutinov? Sta jos?

 

Tad je imao Macvana, Lucica, Guduru, Micica, Jovica, Bobija i Kuzmica koji su jos bili kosarkasi

Onog Micića ne bih poželeo nikome.

 

Žalosno je što nam onakav sastav, nakon svih povreda, deluje kao avion u odnosu na ovaj potencijalni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Profesor said:

Ja iskreno mislim da se Jokic prosle godine iscimao jer je verovao u evropsko zlato i da ga je taj motiv nosio. Mozda je cak mislio daj da uzmem ovo i nema me posle. Ove sezone se realno dosta umorio i mozda je samo trebao ranije da se javi i kaze ne mogu, neophodan mi je odmor, sledece god su OI, posle toga EP, ne mogu svake godine da igram, sad bi treba rehab i to je to. Niko mu rec ne bi rekao.

Na OI idu 2 najbolje plasirane evropske selekcije sa ovog SP. Kakav OI? Opet cemo traziti kroz kvalifikacije ucesce sa jadnim sastavom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Profesor said:

Ja iskreno mislim da se Jokic prosle godine iscimao jer je verovao u evropsko zlato i da ga je taj motiv nosio. Mozda je cak mislio daj da uzmem ovo i nema me posle. Ove sezone se realno dosta umorio i mozda je samo trebao ranije da se javi i kaze ne mogu, neophodan mi je odmor, sledece god su OI, posle toga EP, ne mogu svake godine da igram, sad bi treba rehab i to je to. Niko mu rec ne bi rekao.

Odmarace se kada za 5,6 godina zavrsi sa kosarkom. I ovaj odlazak na SP je neka vrsta odmora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Onog Micića ne bih poželeo nikome.

 

Žalosno je što nam onakav sastav, nakon svih povreda, deluje kao avion u odnosu na ovaj potencijalni.

Ma Micic je najgori reprezentativac Srbije ikada kada se pogleda ocekivano i dobijeno u dresu reprezentacije. On na sta lici tu je jad i bijeda. 

 

Bogdan ce odigrati vrhunski turnir ali nadam se da ce Gudura, Neda i Milutinov kao kedan od najboljih Evropskih centara pripomoci. Koga jos imamo tu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Guduric, Nedovic, Milutinov? Sta jos?

 

Tad je imao Macvana, Lucica, Guduru, Micica, Jovica, Bobija i Kuzmica koji su jos bili kosarkasi

 

Marinkovic je u top formi. Ako bude igrao Poku, on sigurno moze da doprinese. Po mom misljenju Smajli i Petrusev mogu dosta da pomognu. Avram je veliki radnik i dobar timski igrac. Ne znam sta je sa Jovicem iz NBA. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Profesor said:

 

Marinkovic je u top formi. Ako bude igrao Poku, on sigurno moze da doprinese. Po mom misljenju Smajli i Petrusev mogu dosta da pomognu. Avram je veliki radnik i dobar timski igrac. Ne znam sta je sa Jovicem iz NBA. 

Nema ni Pokua, bar tako javi Mozzart.

 

Nema Jokica, Kalinica, Micica, Jaramaza, S. Jovica, Pokua i naravno od ranije Tea i Lucica.

N. Jovic je rekao da ce igrati. E sad vidjecemo. 

Petrusev je rekao da ce se odazvati pozivu iako ke otisao u Nba.

Link to comment
Share on other sites

Pokusevski preskace, jer je od januara povredjen. 
 

Prisilno, idealna prilika da se u tim integrisu Jovic, Petrusev, Smajlagic. 
 

Steta sto nam nosece pozicije nisu kompletne, jer bi prilagodjavanje i pripirema za OI i EP (gde bi morali da pojurimo zlato) ovih mladjih isle lakse.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Bogdan Bogdanović – kapiten

 

Košarkaš Atlante Bogdan Bogdanović biće kapiten reprezentacije Srbije na predstojećem Svetskom prvenstvu.

 

Na ceo ovaj cirkus imam da kažem samo dve stvari - kapiten nas vodi do medalje! I puna podrška za 11 momaka koji budu otišli sa njim.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

U suštini, po ovome što ste nabrojali imamo jedan "radnički" tim, sa gomilom timskih igrača koji mogu da doprinesu, pa i da eksplodiraju na jednoj-dve utakmice (Gudurić, prvi, pa Vanja i Avram). Uz nadu da će Bogdan i Milutinov glumiti Bodirogu i Rebraču iz '98. godine (pa vidite koliko je to realno). Ala bi nam legao makar plej Jović iz prajma.


Samo što sumnjam da će biti uklopljeni u smislen tim.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...