Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Izgleda da Bošnjaković neće igrati na kadetskom EP. Na okupljanju početkom Jula, selektor Glišić je bio najavio da će se on priključiti nakon povratka sa U17 SP, a njega na pripremnim utakmicama (zadnja odigrana pre 2 dana). 

 

Koliko je CG U18 slaba generacija, njihova U16 obečava. KC David Mirković (200) je dominantan, dubl-dubl mašina u tom uzrastu. Igrač tipa Dejana Milojevića ili Miloša Popovića ('98) u seniorskoj košarci.

 

U prijateljskim utakmicama 

23 poena i  19 skokova protiv Finske

29 poena i 21 skokova protiv Finske

26 poena i 18 skokova protiv BiH

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Del Piero said:

Ogledao sam jednu i po utakmicu i Milijasevic je izgubio puno lopti na neka suluda dodavanja. Ima nesto sto mi se svidja u njegovoj igri, ali isto tako ne vidim da pravi neku zapazeniju karijeru. Curcic mi deluje kao puno veci potencijal za tako nesto.

Milijasevic pokusava da bude atraktivan sa tim dodavanjima ali nema on tu urodjenu genijalnost i preciznost , pa mu vecina dodavnja zavrsi tako sto  ih protivnik presece ili lopta ode u aut. Ipak Milijasevic je daleko talentovaniji igrac od Curcica, Curcic je sav nekako robotizovan , fizicki  je vec sada formiran, on je  jos slabiji u organizaciji igre od Milijasevica. Mada  i jedan i drugi ce imati problem kada je u pitanju seniorska kosarka, neki visi nivo, posto im fale centimetri a nisu bas atletski nadareni,skocni i brzi.

12 hours ago, MikiMilane said:

Zaključio sam po tome što se U17 repka vratila u BG 11 Jula. 20 dana kasnije, još uvek ga nema na prijateljskim utakmicama. 

 

A U16 EP počinje za 10 dana.

Deluje tako ali ipak  da sacekamo jos malo  . Bilo bi steta da ne ode, voleo bi da ga vidim u ulozi gde je glavni igrac ekipe , plus  kako bi izgledao u tandemu sa Radosicem.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Kankkunen said:

 

Quote

„Ključni problem rada sa mlađim kategorija je što se od njih traže rezultati, a poenta bi trebalo da bude stvaranje seniorskih igrača. Rezultat svejedno dođe kao posledica dobrog rada, ali jurnjava za pobedama i trofejima je velika greška. Neretko mladi sportisti ostaju zarobljeni u talentu. Kada se igra „5 na 5″ mladi igrači na taj način stiču takmičarsko iskustvo, ali oni koji na vreme uče tehniku imaju mnogo veću šansu da napreduju. Kriterijum vrednosti trenera mladih selekcija nisu rezultati, već koliko je igrača stvorio. Nauka je dokazala da se ne sme u ranoj mladosti igrati cela utakmica, mladi igrač ne bi trebalo da provede u igri više od 25 minuta. A neki ne dobiju ni minut šanse, što je dvostruki gubitak“.

100% se slazem sa boldovanim. 

Link to comment
Share on other sites

A dobro, ima dosta neke utopije u intervjuu prof Koprivice, tipa ovo da treneri mlađih kategorija treba da budu plaćeni više nego treneri seniora. Ja lično poznajem par likova koji su treneri mlađih kategorija po nekim klubovima u Bgd, ti tipovi veze nemaju i ne znam kako završiše u košarci uopšte.

Link to comment
Share on other sites

Malo sam se pribojavao ove tekme, glupi sistem da svi igraju plejof, al ajde.

 

Dobro poluvreme za sada.

 

***

 

Malopre je Ilija Miljašević, u dva vezana poseda (skok u napadu smo imali), ukupno tapnuo loptu oko 40 puta. Prvo je promašio, a onda iz drugog napada, kada nije hteo da se oslobodi iako su ga čuvala dvojica, izgubio loptu za polaganje u kontri.

Naravno, odmah ga je izveo.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Jeste, bas je ubio taj posed. Jezivo je koliko su nam spori bekovi. Curcic bukvalno ne moze da probije nikoga, a Ilija je nesto bolji, ali i on izgleda kao da ima olovo na nogama. Bilo je malo neprijatno u prvoj cetvrtini kako su nam usli u dres, a niko nije bio u stanju da se odvoji od cuvara.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Del Piero said:

Jeste, bas je ubio taj posed. Jezivo je koliko su nam spori bekovi

Jel se u Srbiji uopšte radi na brzini i atletici? Neke vežbe za sprint bi dosta pomogle.

22 minutes ago, realno *w said:

Malo sam se pribojavao ove tekme, glupi sistem da svi igraju plejof, al ajde.

FIBA je to. Zašto nastupiti razumno?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spor je i Doncic pa rastura. Vazno je da igrac  poseduje  kosarkasku  genijalnost,osecaj za igru, tehniku . U ovoj  nasoj U18 ekipi tesko da ima jedan i po igrac za neku  ozbiljnu kosarku , sva sreca sto je ovo prvenstvo poprilicno slabo i ima dosta losih ekipa, imali smo i povoljan zreb. Super je sto su momci obezbedili opstanak u Diviziji A, jos ako  se kvalifikuju za U19 svetsko prvenstvo, to bi bio kolosalan uspeh za ovu limitiranu ekipu. A sledece godine na SP  bi vodio uglavnom vodio igrace rodjene 2005-e godine , i neke iz 2006-e godine. Iz ove generacije rodjene 2004-e godine, 3,4 igraca, uglavnom koji nisu ovde, ako bi zeleli da igraju, naravno ako se kvalifikujemo na SP, prva sansa je utakmica cetvrtfinala .

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

A dobro, ima dosta neke utopije u intervjuu prof Koprivice, tipa ovo da treneri mlađih kategorija treba da budu plaćeni više nego treneri seniora. Ja lično poznajem par likova koji su treneri mlađih kategorija po nekim klubovima u Bgd, ti tipovi veze nemaju i ne znam kako završiše u košarci uopšte.

 

I u fudbalu i u basketu ako hoces da budes trener, samo je dovoljno da imas neku vezu ili vezicu i to je to. I naravno da hoces da radis za 50 hiljada dinara mesecno. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2022 at 8:37 PM, MikiMilane said:

Spisak U18 repke BiH, nema Džafića (214 '05) koji je najavljen kao novi Nurkić. Makitan iz Igokea ih je iskulirao jer želi da igra za nas. Inaće Milovanović je rodom iz Loznice, a Šarenac (najbolji mladi igrač BiH lige) iz Ljubovije.

 

Miloš Šarenac (Bratunac)

Izabrao da sedi na klupi u mecu dve takozvane reprezenaticije Kosovo i Metohije i biha

 

svako napuni 15,16 treba da dobije nas  pasos u RS,kao sto rade hrvati u bih

pola kosarkaske i fudbalske reprezentacije rodjeno tu.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

FIBA EU 18 -

Gledam ovo sa Izraelom i nerviram se. Pa to je strasno kako nemamo jednog jedinog igrača sa )bar) malo BB IQ. Mislio sam da je Djokic dobar trener i autoritet ali sam zapanjen  “divljanjem” i nedostatkom BB IQ Ćurčića i Milijaševića. Bas tuzno izdanje danas (za sada). 

Link to comment
Share on other sites

Eh da je tu Dule Vujosevic, pa da izbrusi ove mlade bisere, ovako su prepusteni sami sebi i  skupocenim "americkim ekipama" 

 

Samo nemojte prizivati Milijasevica ili jos nekog u blizance, sto se njega tice, Dinamik, puna afirmacija, Mega ili inostranstvo

Edited by vlaDixXx
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...