Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

3 hours ago, pepe sancez said:

Nakon gomile pretjerano hvaljenih nasih igraca sa strane mora se priznati da je Pokusevski cudo. Ali cudo. Pri tome nije siguran moze li dva puta iz istog poteza postici poen. Plafon mu je ogroman. A njuh za odbranu, pomoc na strani izuzetan. 

Tehnicki je superioran za sve ostale nase igrace.

 

Skoka ni u tragovima. Pazin ako dobaci do Jeremica bice dobro. Danas pomenuh kako se iz Mege ove godine u MK niko nije istakao. Nista bolje nije ni sa Zvezdinim pulenima. 

 

Sta reci za Markovica. Ne znam hoce li uopste imati seniorsku karijeru, ali je decko izuzetno pametan kosarkas. Izvlaci maksimum iz svojih fizikalija i znanja.

 

Filip Skobalj je jedno kvalitetno drvo za obradu i vjerovstno su pretjerivali ljudi koji govore da je tu samo zbog tate.

U sta da se obradi i gde ti tu vidis kvalitet, vec sada se vidi da on nema sta da trazi na seniorskom nivou, potpuno skracen na poziciji na kojoj igra , bez  nekih  solidnih atletskih mogucnosti, jedino sto je na ovom prvenstvu do sada radio, je to sto je pogodio   nekoliko spot up trojki  i ekoliko puta faulirao  protivnike koji su pogadjali uz te njegove prekrsaje . Naravno da je tu zbog tate , tek cete da vidite Brankovica na petici sa kadetima, ne razumem zasto se takvi klinci selektiraju i forsiraju kada nemaju nikakvu perspektivu u ozbiljnoj seniorskoj kosarci.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bojdo said:

 

Nema visokog igrača koji ima meksi sut od njega, takodje je i mehanika odlicna, problem je selekcija suta da bi uhvatio kontinuitet, na tome treba da poradi. Recimo na euroligaskom turniru je imao 50% suta za tri, na 20-ak pokusaja u tri-četiri utakmice. Sutevi su bili iz trka, iz istrčavanja...vrlo zahjtevni.

Trenutno šutira 30 posto iz igre, ne verujem da je to samo zbog selekcije. Mehanika mu je u principu OK, ali se vidi da može malo da se koriguje.

 

Znam da zvučim malo negativno, ali odavno ne videh ovakav talenat kod nas i voleo bi da stigne svoj plafon. Da bi stigao, treba biti realan oko njegovih slabosti. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

U sta da se obradi i gde ti tu vidis kvalitet, vec sada se vidi da on nema sta da trazi na seniorskom nivou, potpuno skracen na poziciji na kojoj igra , bez  nekih  solidnih atletskih mogucnosti, jedino sto je na ovom prvenstvu do sada radio, je to sto je pogodio   nekoliko spot up trojki  i ekoliko puta faulirao  protivnike koji su pogadjali uz te njegove prekrsaje . Naravno da je tu zbog tate , tek cete da vidite Brankovica na petici sa kadetima, ne razumem zasto se takvi klinci selektiraju i forsiraju kada nemaju nikakvu perspektivu u ozbiljnoj seniorskoj kosarci.

Gomile igraca su prosle i proci ce kroz mladje selekcije, a da nece imati nista bolju karijeru od ovog malog Skobalja. 

 

Ispratio sam ja generacije i generacije mladjih selekcija i ne vidim da je Skobalj nesto drugaciji od recimo Miladinovica ili Kaplanovica ranije ili recimo da ce Vasic, Karapandzic ili Masic postati bolji igraci od njega. U sustini nije vrijedan pomena, ali nije bio vrijedan ni velike zuci koja se proliva.

 

Znam, nije pedagoski i nije u redu da se gura zato sto je neciji sin. Ali nije jedini. Slucajeva koji smrde na vezu ima u MK dosta, i to sam htio da istaknem.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Darko said:

Trenutno šutira 30 posto iz igre, ne verujem da je to samo zbog selekcije. Mehanika mu je u principu OK, ali se vidi da može malo da se koriguje.

 

Znam da zvučim malo negativno, ali odavno ne videh ovakav talenat kod nas i voleo bi da stigne svoj plafon. Da bi stigao, treba biti realan oko njegovih slabosti. 

 

Selekcija i snaga, u drugom pada zbog snage. On je ipak visok 212 a ima netipčne kretnje za svoju konstituciju, nije pod kosem, vec mu je radijus obitavanja sličan spoljnem igraču, istrčava svaku kontru, stalno kruzi i logicno je da se brzo umara. Ipak mu je tek 17 god. Polako.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, perkos said:

Po informacijama iz Grčke sa njim se ozbiljno i strpljivo radi. Trenria kod Blata koji zna kosarku ali mora se sačekati da sazri i formira se. Ne može se preko noći, on ozbiljno radi i nije neki uobrazen i nabedjen lik.

Drago mi je što to čujem

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:

 

Selekcija i snaga, u drugom pada zbog snage. On je ipak visok 212 a ima netipčne kretnje za svoju konstituciju, nije pod kosem, vec mu je radijus obitavanja sličan spoljnem igraču, istrčava svaku kontru, stalno kruzi i logicno je da se brzo umara. Ipak mu je tek 17 god. Polako.

I drugi su 17/18 godina, samo kažem da ima još da radi i da ne staje. Ako je dobar i realan lik kako se piše, mnogo mi je drago jer kao i vi, želim da on ispuni svoj potencijal koji je ogroman!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, pepe sancez said:

Gomile igraca su prosle i proci ce kroz mladje selekcije, a da nece imati nista bolju karijeru od ovog malog Skobalja. 

 

Ispratio sam ja generacije i generacije mladjih selekcija i ne vidim da je Skobalj nesto drugaciji od recimo Miladinovica ili Kaplanovica ranije ili recimo da ce Vasic, Karapandzic ili Masic postati bolji igraci od njega. U sustini nije vrijedan pomena, ali nije bio vrijedan ni velike zuci koja se proliva.

 

Znam, nije pedagoski i nije u redu da se gura zato sto je neciji sin. Ali nije jedini. Slucajeva koji smrde na vezu ima u MK dosta, i to sam htio da istaknem.

Nemam ja nista protiv da se zovu tatini sinovi ako imaju kvalitet  kao sto su  na primer Trifunovic,Koprivica ili Pecarski   , od kojih moze da bude koristi na seniorskom nivou ali igraci poput Skobalja se nepotrebno forsiraju, uzima  mesto samo nekom drugom perspektivnom igracu koji nije tatin sin a ne igra za tri najveca Beogradska kluba.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki8 said:

Nemam ja nista protiv da se zovu tatini sinovi ako imaju kvalitet  kao sto su  na primer Trifunovic,Koprivica ili Pecarski   , od kojih moze da bude koristi na seniorskom nivou ali igraci poput Skobalja se nepotrebno forsiraju, uzima  mesto samo nekom drugom perspektivnom igracu koji nije tatin sin a ne igra za tri najveca Beogradska kluba.

Još su tate Pecarskog, trifunovića i Koprivice bili pravi košarkaši a taj Škobalj stariji neki trenerčić sumnjivog kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Pokusevskog pogledaj, vrijedi. Premotaj jednu utaomicu i sve ce ti biti jasno.

 

Petrusev je odlicno osnovan centar. Dobar je i tehnicki, dobar i fizicki. Mada nema nijednu vrhunski izrazenu vrlinu. Polazem velike nade u njega, mislim da ima potencijal za prvog centra reprezentacije. Mozda nije fizicki na nivou Milutinova, ali nekako mnogo lakse i brze se krece pod tablom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se najviše kod Petruševa svidja taj brz skok za belog centra, nadam se da neće izgubiti to u prelasku u seniore. Sve ispod koša je zakucavanje, jak je za svoje godine, ume i da pogodi spolja. 

 

Ispravite me ako grešim, ali ne deluje da je neki p'n'r igrač. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jel može malo opisa ovih naših talenata sa ruskim prezimenima - Pokuševski i Petrušev? Šta su im jake, a šta slabe strane u igri? Na koga po stilu igre podsećaju?

 

Ako budeš free, danas u 18h na YT ima 1/8 finala Pokuševski i ekipa protiv Litvanije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Petrusev je mnogo mnogo vise od pnr igraca.  One je prosto skolovan igrac  Potencijalno veliki broj nacina kako da zavrsi u reketu, dobar rad nogu i pravilno koristenje ruku i tijela. Potrebno je da usavrsi te elemente, ali ima osnova da bar dva tri poteza usavrsi da budu ubitacni, a to jos nema. Recimo to je najveca razlika izmedju njega i Pecarskog. Pecarski ubacuje kao rutiner iz 5-6 pozicija, a ovaj jos uvijek ne.

 

Mene je zabrinulo sto ove godine nije napravio veci iskorak i sto je imao proboema sa izgubljenim iz nekih cak prostih situacija.

 

Za Pokusevskog jos da dodam da ne pamtim naseg igraca koji je tako plijenio izgledom na terenu u tim godinama. Ja ga ne znam. Mozda od Aleksandrova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto vidim da mnogi sve češće upoređuju Pokuševskog sa Aleksandrovom moram da napomenem jednu veoma važnu razliku između njih.  Nemanja Aleksandrov je bio dete moćnog privatnika koje ima sve u životu a Aleksej je izbegličko dete koje mora da se izbori za sve svojim radom.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pepe sancez said:

Ne znam zaista kakve veze ima ciji je sin bio Aleksandrov, on je fizicki bio cudo prirode. A i tehnicki odlican za poziciju. 

Jasno ...

Momak prošao Sodomu i Gomoru sa povredama, operacijama ... i nastavio da se bori, trenira ... igra košarku.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, pepe sancez said:

Mene je zabrinulo sto ove godine nije napravio veci iskorak i sto je imao proboema sa izgubljenim iz nekih cak prostih situacija.

 

Za Pokusevskog jos da dodam da ne pamtim naseg igraca koji je tako plijenio izgledom na terenu u tim godinama. Ja ga ne znam. Mozda od Aleksandrova.

 

Petrušev je na SPu imao 19p 10sk 2as 2 blokade, za prosečan indeks 27. Mučio se sa udvajanjima, ali to me ni najmanje ne brine. On se sa time susreće prvi put, a ako bi nastavio da napreduje ovako i igrao uvek na najvišem nivou, trebao bi da postane baš poseban igrač, pa da ga udvajaju i na tom nivou.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, perkos said:

Pošto vidim da mnogi sve češće upoređuju Pokuševskog sa Aleksandrovom moram da napomenem jednu veoma važnu razliku između njih.  Nemanja Aleksandrov je bio dete moćnog privatnika koje ima sve u životu a Aleksej je izbegličko dete koje mora da se izbori za sve svojim radom.

 

hvala ti na ovoj informaciji 😞

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...