Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Moze za nas neupucene ko je ovde medju boljima? Tj, kojih 12 cenite da ce da prodju na glavni spisak i sa kakvim ulogama?

 

Za vecinu sam cuo, ali uglavnom zahvaljujuci ovoj temi, slabo sam koga gledao, tj nikog sem Kostica i Bosnjakovica, plus Drezgica. 

Link to comment
Share on other sites

Mojih 12 sa ovog spiska. Dimitrijevic,Bosnjakovic,Drezgic,Kostic,Radosic,Stanojevic,Markovic,Bundalo, Tofoski , Srnzetic ili Vojinovic Jovanovic,Sojic. Ovo je ekipa koja bi mogla opet da otkine zlatnu medalju. Mada konkurencija ce biti dosta jaka. Primarni cilj je mesto na SP sledece godine, moramo da budemo u top pet ekipa na prvenstvu.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Voša nije dala dozvolu Marku Vuckovicu, igrao za juniore prosle sezone, da ode u NCAA..potpisao ugovor za Arkanzas, ali ovi ne daju ispisnicu..dziberski potez po meni...

  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, szsd21 said:

Voša nije dala dozvolu Marku Vuckovicu, igrao za juniore prosle sezone, da ode u NCAA..potpisao ugovor za Arkanzas, ali ovi ne daju ispisnicu..dziberski potez po meni...

 

Central Arkansas, da ne bude zabune.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Markoss said:

Moze za nas neupucene ko je ovde medju boljima? Tj, kojih 12 cenite da ce da prodju na glavni spisak i sa kakvim ulogama?

 

Za vecinu sam cuo, ali uglavnom zahvaljujuci ovoj temi, slabo sam koga gledao, tj nikog sem Kostica i Bosnjakovica, plus Drezgica. 

Igraci od kojih se najvise ocekuje na EP su  Dimitrijevic,Kostic,Radosic,Bosnjakovic,Stanojevic, Drezgic,Bundalo, Markovic je igrac koji bi mogao da iskoci iz drugog plana. Tofoski ce takodje igrati  vaznu ulogu, on je najbolji odbrambeni igrac spoljne linije, nesto slicno kao Musicki prosle godine.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2024 at 10:31 AM, Miki8 said:

Igraci od kojih se najvise ocekuje na EP su  Dimitrijevic,Kostic,Radosic,Bosnjakovic,Stanojevic, Drezgic,Bundalo, Markovic je igrac koji bi mogao da iskoci iz drugog plana. Tofoski ce takodje igrati  vaznu ulogu, on je najbolji odbrambeni igrac spoljne linije, nesto slicno kao Musicki prosle godine.

 

Bundalo definitivno ima pravo nastupa? 

Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2024 at 2:31 AM, Miki8 said:

Igraci od kojih se najvise ocekuje na EP su  Dimitrijevic,Kostic,Radosic,Bosnjakovic,Stanojevic, Drezgic,Bundalo, Markovic je igrac koji bi mogao da iskoci iz drugog plana. Tofoski ce takodje igrati  vaznu ulogu, on je najbolji odbrambeni igrac spoljne linije, nesto slicno kao Musicki prosle godine.

 

Radošić i Džepina otkazali učešće zbog "povreda".

Link to comment
Share on other sites

Dzepina ne bi imao mesta u ovoj ekipi posto je pozicija 4 odlicno popunjena. Steta je za Radosica ali navodno on je opet odbio poziv a stavili su zvanicno povredu kao razlog. Ako se kvalifikuju za SP sto bi trebal, Radosica vise ne treba zvati. Valjda Avdalovic nece birati tim kako mu gazda bude napisao, nego ce na EP povesti najkvalitetnije igrace sa ovog spiska.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Quote

Припреме мушке У16 репрезентације Србије за учешће на Европском првенству на Криту (Ираклион), од 9. до 17. августа, почеће 7. јула, када ће екипа после окупљања у Београду организовано кренути на Дивчибаре.

На окупљање су позвани следећи играчи:

Вук Даниловић – Мега
Никола Каралић – Мега
Алекса Стиковић – Мега
Петар Бјелица – Мега
Новак Павловић – Црвена звезда
Алексеј Недељковић – Црвена звезда
Лука Шарановић – Црвена звезда
Урош Мијаиловић – Партизан
Тадија Недељковић – Партизан
Дамјан Радуловић – Младост
Андрија Шушић – Младост
Александар Крунић – Борац
Алексеј Ивковић – Динамик
Јован Бикић – Беко
Вукашин Гаврановић – Игокеа
Огњен Перишић – Игокеа
Андреј Бјелић – Шпанија
Страхиња Зелић – САД
Андреј Павловић – Финска
Душан Илић – Немачка
Сергеј Амиџић – Мађарска

Zasto Mirkovic iz Partizana nije pozvan??? On je verovatno najbolji plejmejker kod nas u ovom godistu.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Miki8 said:

Pavlovic je na spisku kandidtata kadetske reprezentacije. Znas li da li ce se odazvati ili je ovo samo sviranje kurcu????

 

Isto važi za Dušana Ilića i za Sergeja Amidžić pošto su i oni ove godine nastupali za kadetske selekcije 🇩🇪 odnosno 🇭🇺. Za dve sedmice, biće sve poznato.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Miki8 said:

Zasto Mirkovic iz Partizana nije pozvan??? On je verovatno najbolji plejmejker kod nas u ovom godistu.

Zato što je Partizan jureći za titulom u Triglav kadetskoj ligi igrao sa 07 godištem. Tako da dečko nije bio vidljiv. Realno konkurencija za EP U16 je ozbiljna tako da je sada. nezahvalno  licitirati ko će ići. Iskreno od stranaca je jedino Bjelić vidjen . 

Edited by Vreme čuda
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je to vise plod nekih igrarija saveza ili njihova nesposobnost. Iz Partizana su jos trebali da pozovu Glumicica i Miladinovica koji je godinu dana mladji igrac ali kvalitetom zasluzuje da bude na spisku . Svi ti igraci su igrali regionalnu kadetsku ligu. Bilo bi dobro kada bi Pavlovic zaigrao za nas. Centar od 210+ centimetara. Bjelic igra u Spaniji ali on je nas igrac. 

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Mlada reprezentacija je dobila i Izrael danas. Igrali su i Jovic,Milijasevic,Ristic igraci koji nisu igrali na prve dve pipremne utakmice protiv Slovenije. Markovic, Djokovic i Borovicanin nisu igrali na ovim pipremnim utakmicama do sada. Nadam se da nisu otpali sa spiska zbog raznoraznih razloga. Jer ova reprezentacija u punom sastavu moze do medalje , mozda i zlatne.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

Kome nije jasno zbog čega igrači kao Demin biraju NCAA umesto Reala, neka pogleda ovaj video 

 

 

 

Jel ovo stvarno istina? Koliko znam tih 20 miliona nije još u opticaju? Koliko para mogu da zarade internacionalni studenti, jer postoje neke restrikcije itd?

 

U svakom slučaju - slažem se 100% sa ovim ako je sve tačno. Ne znam kako će Evropski klubovi da se nose sa ovim ako jedan igrač od 18 godina može da dobije u najmanju ruku pola miliona po sezoni. Veoma je moguće da će Evropski klubovi drastično smanjiti ulaganja u mlađe kategorije i da će razvojem sve više da se bave menadžerske agencije itd. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darko said:

Jel ovo stvarno istina? Koliko znam tih 20 miliona nije još u opticaju? Koliko para mogu da zarade internacionalni studenti, jer postoje neke restrikcije itd?

 

U svakom slučaju - slažem se 100% sa ovim ako je sve tačno. Ne znam kako će Evropski klubovi da se nose sa ovim ako jedan igrač od 18 godina može da dobije u najmanju ruku pola miliona po sezoni. Veoma je moguće da će Evropski klubovi drastično smanjiti ulaganja u mlađe kategorije i da će razvojem sve više da se bave menadžerske agencije itd. 

 

20 miliona nije u opticaju ali su u opticaju NIL dealovi, ove pare koje pominju za Demina su od NIL dealova, a koledži će krenuti da plaćaju igrače od 2025-26 , te pare plus NIL dealovi to znači da će naplaćeniji NCAA igrači imati primanja u rangu najplaćenijih evroligaških igrača. I nema nikakvih restrikcija za internatcionalne studente koliko znam, moći će da zarade isto kao i američki. Što znači da će u budućnosti još više evropskih top talenata da bira NCAA umesto Evrope. 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

20 miliona nije u opticaju ali su u opticaju NIL dealovi, ove pare koje pominju za Demina su od NIL dealova, a koledži će krenuti da plaćaju igrače od 2025-26 , te pare plus NIL dealovi to znači da će naplaćeniji NCAA igrači imati primanja u rangu najplaćenijih evroligaških igrača. I nema nikakvih restrikcija za internatcionalne studente koliko znam, moći će da zarade isto kao i američki. Što znači da će u budućnosti još više evropskih top talenata da bira NCAA umesto Evrope. 

 

 

Od sledeće sezone onda. U pravu si, ne vidim kako najveći Evropski talenti neće ići putem NCAA. Em dobiju pare, em dobiju publicitet, em dobre uslove i pripremu za NBA (ako su takav nivo talenta). Videćemo i mnoštvo naše mlađarije u NCAA, siguran sam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Jel ovo stvarno istina? Koliko znam tih 20 miliona nije još u opticaju? Koliko para mogu da zarade internacionalni studenti, jer postoje neke restrikcije itd?

 

U svakom slučaju - slažem se 100% sa ovim ako je sve tačno. Ne znam kako će Evropski klubovi da se nose sa ovim ako jedan igrač od 18 godina može da dobije u najmanju ruku pola miliona po sezoni. Veoma je moguće da će Evropski klubovi drastično smanjiti ulaganja u mlađe kategorije i da će razvojem sve više da se bave menadžerske agencije itd. 

Sve zavisi od koledz programa i NIL para koje imaju na raspolaganju tad, uglavnom su to cak i za ove poznatijje prospekte 3x vece pare nego sto bi idje u Evropi dobili. Npr onaj litvanac  Jakucionis iz Barse, dobio od Illinoisa nesto preko 700k samo prve godine 😄 Ivisici isto nesto malo manje, za ove poznatije da ne pominjem koje se pare nude + skolarina za taj faks. A za ove sto oce u NBA, mnogo veci i bolji exposure i laksa tranzicija posle u NBA ako budu draftovani odatle, nece biti toliki kulturni sok npr.

Doncici i Wembanyame bi danas dobijali vise miliona po sezoni od NIL da su sad draft eligible.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MrTwister said:

Sve zavisi od koledz programa i NIL para koje imaju na raspolaganju tad, uglavnom su to cak i za ove poznatijje prospekte 3x vece pare nego sto bi idje u Evropi dobili. Npr onaj litvanac  Jakucionis iz Barse, dobio od Illinoisa nesto preko 700k samo prve godine 😄 Ivisici isto nesto malo manje, za ove poznatije da ne pominjem koje se pare nude + skolarina za taj faks. A za ove sto oce u NBA, mnogo veci i bolji exposure i laksa tranzicija posle u NBA ako budu draftovani odatle, nece biti toliki kulturni sok npr.

Doncici i Wembanyame bi danas dobijali vise miliona po sezoni od NIL da su sad draft eligible.

Što znači da najveći Evropski talenti neće igrati u Evropi. Zašto bi?

Link to comment
Share on other sites

Gledam ovaj spisak U20

 

Quote

Pored dva bisera košarke sa jugoistoka Srbije, poziv na širi spisak U20 reprezentacije dobili su još: Andrej Mušicki (Mega), Ilija Milijašević (Mega), Bogoljub Marković (Mega), Filip Jović (Mega), Filip Malešević (Dinamik), Ognjen Matović (FMP), Pavle Nikolić (Borac), Aleksa Milenković (OKK Beograd), Filip Radaković (OKK Beograd), Asim Đulović (OKK Beograd), Lazar Gačić (OKK Beograd), Boris Bodrožić (Džoker), Luka Savanović (Vojvodina), Ognjen Stanković (Igokea), Filip Borovićanin (SAD), Đorđe M Ćurčić (SAD), Marko Šarenac (SAD), Lazar Đoković (SAD) i Matija Milošević (Nemačka).

 

Baš mi tanko ovo deluje. Ok, tu je mogao biti i Topić, nema ni Bošnjakovića, zna li se što?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mitar je 2006., on je sa U18 reprezentacijom.

 

Koliko mi je čini, nema Borovićanina niti Đoković. Pretpostavljam da su na pripremama njihovih koledža pošto do sada nisu igrali nijednu prijateljsku. Isti je slučaj sa Markovićem mada njega očekujem osim ako Mega ima druge planove za njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...