Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Sa druge strane, Kostic ima dobre predispozicije za seniorsku kosarku. Što je nabolje kao late boomer će se još razvijati. Naravno, treba u svoju egzekutorsku igru uvesti i malo kreacije za druge.

Link to comment
Share on other sites

  

2 hours ago, MikiMilane said:
2 hours ago, Nini3112 said:

Visoki Zvezde su bas losi,ne vidim nijendan specijalno dibar talenat kod njih

 

Marjanović donekle ali je pogrešio dolaskom u KKCZ. 

 

Upravo to, pogotovo ako potpise za FMP. 

 

 

1 hour ago, Bogoljub Gagic said:

Костић на 3 утакмице на просеку од 25 поена 7.3 скокова и веровали или не 0 асистенција.

Делује да је ова генерације Звезде доста сиромашнија кошаркашки од претходне.

 

35 minutes ago, Bojdo said:

treba u svoju egzekutorsku igru uvesti i malo kreacije za druge.

 

O ovome sam pricao posle utakmice i po juce... taj segment kod njega me bas razocarao, i nije popravio utisak danas ni malo. Bice bas steta ako se razvija u tom pravcu ili ako ga neko gura u tom pravcu. Pa ni jedan Doncic nije taj luksuz sebi dozvolio. 

Link to comment
Share on other sites

Ako budu zdravi, mislim da su od igrača 2006 godišta Aleksa Dimitrijević, Ognjen Nikolić, Aleksa Stanojević, Mitar Bošnjaković, Andrej Kostić, Ognjen Radošić i Savo Drezgić sigurni putnici kad je U18 EP u pitanju.

 

Dobra osnova za borbu za medalju pogotovo ako se uzme u obzir da ću neke reprezentacije (🇪🇸 🇨🇵 🇱🇹 🇮🇹 🇩🇪) igrati bez glavnih igrača 2007 godišta jer igraju i na U17 SP.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, razočaravajuće je da u turniru koji se održava u Beogradu u finalu nema nijednog tima iz Srbije. Jeste da Milano i Barsa imaju talente iz celog sveta ali na primer, ovakva rasturačina Partizana od strane Barse je baš šamar za srpsku košarku. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Darko said:

Ne znam, razočaravajuće je da u turniru koji se održava u Beogradu u finalu nema nijednog tima iz Srbije. Jeste da Milano i Barsa imaju talente iz celog sveta ali na primer, ovakva rasturačina Partizana od strane Barse je baš šamar za srpsku košarku. 

Barsa ima 4 tamnoputa momka, 2 Litvanca i Nemca našeg porekla, realno protiv toga je tesko se boriti, onaj Litvanac je top talenat uz Sara...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, crni_bombarder said:

Barsa ima 4 tamnoputa momka, 2 Litvanca i Nemca našeg porekla, realno protiv toga je tesko se boriti, onaj Litvanac je top talenat uz Sara...

Nije bio problem prošlih sezona, mada možda i Barsa nije toliko stranaca imala u prošlosti, ne sećam se sada. 

 

Kakak je onaj Litvanac, jel možeš neko da ga opiše? Sjajna statistika a i slobodno bacanje nije promašio. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2024 at 2:55 PM, MikiMilane said:

Pitanje da li će Vojinović igrati za nas ili za CG kao njegov stariji brat.

Pa nije ni potreban, imamo sasvim dobre spoljne igrace. Bosnjakovic, Radosic, Kostic, Drezgic, Markovic, Srzentic itd. Centarska linija nam je takodje veoma lepo popunjena Dimitrijevic,Nikolic,Stanojevic, Marjanovic, Backo, Stojkovic. Imamo ekipu koja moze da se bori i za zlato, samo ako se budu svi odazvali pozivu i ako pozive dobiju igraci koji kvalitetom to zasluzuju. Ova generacija igra turnir u Nemackoj za dve sedmice pa cemo videtii kako ce to sve izgledati.

3 hours ago, MikiMilane said:

 

NBA potencijal.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Andrej Kostic bukvalno nije postojao na ozbiljnom radaru u kadetskom uzrasu jer je latebloomer, a sada je najbolji strijelac juniorske Eurolige i jedan od najperspektivnijih bek-sutera u svom godistu u Evropi. Rodjen je krajem 2006 i kao latebloomer ce se jos fizički razvijati.

 

 NekI potezI samo protiv Mege, ali se vidi talenat.

 

 

Edited by Bojdo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MikiMilane said:

 

Quote

Neutešan je bio mladi Kostić, koji je na konkretno pitanje o nedostatku u svojoj igri, dao vrlo jasan odgovor:

“Više asistencija, definitivno”.

 

OK, svestan je. To je dobro.

Toliko sam pricao o tome prethodnih dana. Srecan sam sto vidim ovakvu izjavu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bojdo said:

Miki, ko još učestvuje na tom turniru u Njemačkoj?

 

Argentina Turkey Japan Slovenia Australia Germany U18,Egypt Italy China Greece Serbia Germany U17

 

 

Zna Kostic i da asistira ali u juniorskoj ekipi CZ je Lucic zaduzen za davljenje lopte. Kostic je trebao da malo vise da probija, umesto sto je sutirao za tri poena, posto je u prodoru nezaustavljiv.

Edited by Miki8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Zadnji put kada smo igrali taj kup je igrao Boki Simanic zajedno sa Vojom Stojanovicem 😄 

Secam se da smo izgubili tesno finale od Nemacke gde je glavni igrac bio Kostja Mushidi. Prilicno poznat turnir.

Mislim da nije Voja tada igrao. Već generacija 98 sa Simanicem i Radanovim. Gurovic bio trener. Simanic je taj turnira imao potpunu slobodu. Sjećam se da je završavao zadnje napade.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:

Mislim da nije Voja tada igrao. Već generacija 98 sa Simanicem i Radanovim. Gurovic bio trener. Simanic je taj turnira imao potpunu slobodu. Sjećam se da je završavao zadnje napade.


Da, u pravu si. Secam se da je Radanov imao nemoguce ponasanje tokom turnira, non stop je nesto mitingovao na klupi.

@Bojdo - ostavi link ako bude prenosa, obicno Nemci prenose te turnire sve sa komentatorom, analizom protivnika i svemu ostalom po cemu su poznati 😄 

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2024 at 10:37 PM, Darko said:

Nije bio problem prošlih sezona, mada možda i Barsa nije toliko stranaca imala u prošlosti, ne sećam se sada. 

 

Kakak je onaj Litvanac, jel možeš neko da ga opiše? Sjajna statistika a i slobodno bacanje nije promašio. 

Litvanac je fizički top bek, bas pravi izdanak današnjih Litvanaca sto se atletike i fizike tice, a na sve to ima odlican potencijal i kosarkski talenat.

 

 

Moze postati pravi two-way bek.

22 hours ago, MikiMilane said:

 

Top raspon ima, ali mnogo mase fali a 18 puni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

“Otišao sam u Ameriku kako bih imao više minuta, kako bih napredovao i mislim da su mi prijala ta dva meseca u Americi. Došao sam na ovaj turnir na sedam dana, odigrao sam ga i sutra se vraćam u Ameriku i ostajem tamo do kraja marta. Opet se vraćam ovde da igram za reprezentaciju, pa se ponovo vraćam u Ameriku i do maja sam tamo. Za dalje ćemo videti kako i šta.“

 

Drezgić se vraća za turnir u Nemačkoj. 

 

Pitanje da li ću Stojković i Tofoski ako budu ponovo igrali za Dubaj na ANGT sedmicu pre AST.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...