Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

On 10/6/2022 at 2:38 PM, Miki8 said:

 

Evo govori u ovom intervju o igranju za reprezentaciju Srbije. Otvoren je za to a mama bi bila presrecna kada bi zaigrao 🙂

Koliko je dobar Stefan Cicic,

nisam siguran da li igra sa njim ili protiv njega na nekim od klipova

 

Treba obratiti paznju na

Stefana Miljenovica 2001,190cm

Rodjen je u Kanadi, cini mi se ima nas pasos

 

Vrv ce biti jedan od najboljih strelaca Kls lige

 

Inace sjajno igraju mladi bekovi  za sad Mihailo Petrovic(dobro sto je ostao u Dunavu, ima veliku slobodu, u Partizanu ne bi video sekunde od stranaca), Milijasevic i Curcic (ova poslednja dvojica treba da dobiju jos veci slobodu) 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Ima dosta talentovanih klinaca u godistima 2004-2008.  Nadam se da ce barem  5,6 igraca napraviti dobre karijere. Po koncentraciji talenta ne zaostajemo bas mnogo iza francuske i spanije.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

https://www.maxbetsport.rs/kadrovski-problemi-partizanu-nedostaje-plejmejker-za-pocetak-neka-pogleda-u-sopstvenom-dvoristu-392719/

 

Članak je tipično novinarsko proseravanje, ali zanima me kakav je on igrač? Nisam ga nikad gledao, ali neko ko može da ubaci 27 poena i dodeli 7 asistencija sa 19 godina iako igra u KRŠ ligi nije za bacanje, pogotovo ako se pokazao u pripremnom periodu sa prvotimcima Partizana kao što piše.

 

Treba reprezentaciji neka moderna i brza jedinica, jel može biti nešto od njega?

 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Treba obratiti paznju na Jakova Tatica , danas je opet brojao preko 30+ poena, na otvaranju u17 lige. Imamo tri dobra prospekta na dvojci u 2006 godistu. Bilo bi dobro da barem jedan od njih postane ozbiljan igrac na seniorskom nivou.

Link to comment
Share on other sites

Tatic je ubacio 35 poena danas protiv Sloge . Statistika ne radi na KSS a nisam brojao poene tokom utakmice , ali sam znao da je  isao preko 30 poena. Inace decko je rodjen na kraju godine , jos uvek je petnaestogodisnjak. Mislim da ce u nasoj ligi biti nezaustavljiv, mada videcemo kako ce igrati protiv najjacih ekipa u ligi.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Marqus Mitrovic 2004

za prvi tim danske ekipe BMS Herlev

za sada u 4 utakmice ima prosek 20p po mecu

 

sledece godine ide na koledz,vrv kod cuvenog Rika Pitina

 

jos jednog igraca smo izgubili u buducnosti,bravo kss,

cini mi se da oni ni ne znaju ko je on

 

Tu je i Danijel Marsenic 2001,ali on je vec igrao za montenegro

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Tarlać o Andreju Stojakoviću

 

"Da, u vezi sam sa mojim najboljim prijateljem. Razgovaram sa njim od Andrejevog rođenja. Ne menja naše prijateljstvo ništa, ta odluka treba da dođe od deteta. Gde se oseća najbliže, najtoplije, kao što je došlo od Tristana. Trebalo je da prođe dug period, dok odluči, dok razmisli. Maksimum je učinjen. Da li će Peđa da bude taj koji će da preseče? Ne, to treba da dođe od deteta", rekao je direktor reprezentacije Dragan Tarlać.

 

 

Tarlać o Tristanu Vukčeviću

 

"Čeka se da napuni 21 godinu da može da igra za reprezentaciju. Skauting je proširen, mnoga deca su se rodila u inostranstvu i tamo su napravila prve košarkaške korake. To dovodi do činjenica da neko ko je na primer rođen u Švedskoj i onda otišao u Real ili Barselone, obavezao se po pravilima. Poput Tristana koji je potpisao dokument kojim se obavezuje da će nastupati za tu reprezentaciju do svoje 18. godine, odnosno 21. godine po novom. To su pravila FIBA, protiv toga ne možemo, to su dodatne prepreke. Tristan nije hteo da igra za Grčku, čeka strpljivo do svoje 21. godine. Stupiće novi pravilnik FIBA da igrač koji je imao pravo nastupa za reprezentaciju, takozvano košarkaško državljanstvo, do 23 godine neće moći da promeni. To je novo pravilo. Zato je važno da skauting bude u ranoj fazi prisutan, da se ta deca dovode i igraju već od kadetske reprezentacije, ako je to njihova želja. To je jedini način da oni koji su počeli u inostranstvu budu prisiljeni i da budu vezani za drugu reprezentaciju", rekao je Tarlać.

Link to comment
Share on other sites

Bogoljub Marković iz Mege je ozbiljan potencijal. Razvaljuje na ovom ABAligaškom juniorskom turniru, standardno i u našoj juniorskoj ligi, odličan i na SP tokom leta. Igra četvorku sa 210cm, tu je skill, IQ, basketaški fazoni. Izuzetno mobilan za visinu, duge ruke, snalazi se pod košem, trči kontre, ima domet i spolja. Malo još mase da nabaci...

 

Zanimljiva nam je generalno ta 2005. generacija, stasavaju i biće zanimljivo pratiti prelazak iz juniorske u seniorsku košarku, period gde se najviše igrača izgubi. Tu je pre svega mali Top (o njemu već dosta toga znate), pomenuti Marković, Filip Jović (lepu ulogu u sarajevskim Sparsima dobio, to je ABA 2, na poslednjoj utakmici indeks 27, iako mi ne deluje talenat nivo prethodne dvojice, dosta se oslanja na fizikalije za sada, a postoji opasnost da će biti zarobljen sa 203cm između pozicija 3 i 4), Ognjen Stanković (plej sa 197cm, fizikalije odlične, jako dobra koordinacija, reakcije, lepo razmišlja, samo šut u ozbiljnom kanalu u svakom smislu i ako to upristoji, mogli bi da se nadamo nekom novom Stefanu Joviću), Lazar Gačić (četvorka sa 211cm, sličan Bogoljubu Markoviću, samo diskutabilnog decision makinga, ali svakako vredan pažnje kao neko ko sa 210+ trči tako dobro po terenu i ima domet spolja). Sa njima je na SP u17 tokom leta bio i Mitar Bošnjaković, 2006. godište, među boljim igračima na prvenstvu, već član Real Madrida.

 

Verujem da se već pisalo o ovim momcima, nisam detaljno čitao prethodne strane, ali rek'o da pomenem neko moje sažeto viđenje. 

 

Ne fali nam talenta od 2003. godišta pa ka mlađem, pogotovo ta zanimljiva generacija 2005., pa se nadam da im uz taj talenat rad nije stran, i da će da zasuku rukave. Nismo se usrećili mnogo sa igračima od 96' do 01' godišta, pa bi bilo vreme da ovi novi klinci isplivaju.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Troteri said:

U Igokeu. I to čini mi se ne samo pozajmica, već "trajno". 

 

Ne znam zašto ga je Partizan tako lako pustio...

Hvala. Jel igra negde, vidim da nije još debitovao za A tim, bar ne u ABA ligi. Kao ni Radošić. 

Link to comment
Share on other sites

...
Ne znam zašto ga je Partizan tako lako pustio...


Nije se Partizan tu ništa pitao, jedan dan je samo javio treneru da ne može da dođe na trening jer "mora da uči" (za školu u kojoj se u principu nije ni pojavljivao), sutradan je bio u Banjaluci.

Tako je prešao i iz Zemuna u Partizan leta 2018.

Sent from my SM-N9860 using controlled substances

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je Lazar Gacic napredovao?Ajde telo mozda i ne moze da dovede jos na ozbiljan nivo ali sta je sa ostalim elementima,da li ima promena?Naime tu je on vec par godina,zanimljiv prospekt zaista ali uvek kada je udario na medjunarodne talente ili starije nije pokazivao nista.I uvek se cinilo kao da nije jedini problem samo u fzikalijama nego da je stvarno zaglevljen izmedju pozicija.

Da li je ubrzao dovoljno za neku igru van reketa/ojacao dovoljno za igru u njoj ili razvio vestine da se profilise ka nekoj poziciji?Plasim se da od svega po malo u mladjim kategorijama ne ostane nista dovoljno dobro za seniore.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...