Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Bacite pogled na u16 Grke, kako oni igraju je pesma.

Mi lepse igramo bez Radosica nego s njim. Asani, iako verovatno najsmisleniji na terenu, deluje mi prilicno formiranog tela. Drezgic ima simpaticnu dozu bezobrazluka. Sojic mi je bas meh (sem onog ulaza), David Miladinovic mi je iskocio pred ocima.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam to ali ide taj trougao ako  oni pobede vecras , oni su dobili nas, mi slovence, oni izgubili od slovenaca , mi smo tu donji valjda🙂 a prvi u grupi ide na Holandiju u cetvrtfinalu, to je premija.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Pa cinjenica je da su neki momci odjednom pokazali da znaju nesto,da je napad bio mnog bolji i lepsi,da se htenje u defanzivi videlo kod svih 5 igraca na terenu i da je na kraju stigao i rezultat.Zakljucak izvucite sami.

Jedna vrlo dobra utakmica.

Defanzivni skok nam je problem tokom turnira.

Drezgic je naravno medju boljima ali malko usporava napada bez potrebe,valjda pravi vecu razliku u klubu pa otud ta sigurnost.A i generalno smo prednost protivnika i protiv Danske i danas istopili brzom igrom i kontrama.

 

35 minutes ago, Del Piero said:

Meni se svidja Bogdanovic, samo mu je sut malo bezveze, bas gura loptu nekako, ali ima vremena da se to ispravi. Ova kosarka mi lepsa za gledanje od U18, tecnije se igra.

Jeste,ne znam ga od ranije a pogodio je to malo suteva sto je uzeo tokom turnira pa me je prevario u tom segmebtu.Tek danas je nesto vise sutirao i videli su se problemi.

Link to comment
Share on other sites

Mozda je samo bila sok terpija koja je uspela usred uzasne povrede . Ne mora da znaci da ce nastaviti da igraju dobro(ja se nadam da hoce), mozda bi Sloveniju dobili i sa Radosicem. Nema sumnje da smo sa najboljim igracem na prvenstvu  opasnija ekipa, ti shot maker-i su potrebni  na tim eliminacionim utakmicama. Ako bude mogao da igra odlicno, mada mislim da je  zavrsio ucesce na ovom prvenstvu.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro nije on uzimao sve suteve, jeste da se igralo dosta preko njega ali i njegovi saigraci su dosta promasivali. Moram opet  da se nadovezem na Filipa Sepu , to mi je bio najocigledniji primer forsiranja nekog igraca kroz  reprezentacije mladjih kategorija, iako decko nije imao kapacitet za tako nesto . Radosevic barem poseduje poprilican talenat, atletske mogucnosti itd.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki8 said:

Mozda je samo bila sok terpija koja je uspela usred uzasne povrede . Ne mora da znaci da ce nastaviti da igraju dobro(ja se nadam da hoce), mozda bi Sloveniju dobili i sa Radosicem. Nema sumnje da smo sa najboljim igracem na prvenstvu  opasnija ekipa, ti shot maker-i su potrebni  na tim eliminacionim utakmicama. Ako bude mogao da igra odlicno, mada mislim da je  zavrsio ucesce na ovom prvenstvu.

Gle cuda, Radosic i dok je igrao u Vizuri, na F8 pionirske lige, povredio se na -10 i odjednom deca pokazu da znaju da igraju kosarku, pobede sve do kraja i uzmu titulu. Iz te ekipe su odstranili Luku Markovica jer je otisao u Jocker a ne tamo gde mu se sugerisalo, ni jednog drugog deteta u reprezentaciji. Decko je talentovan, dominantan, ima formirano telo i brutalan je u 1:1, ali za njega saigraci ne postoje, kosarkaska inteligencija prilicno niska, a da ne pricamo cime mu se sve otac sluzio u istoj toj Vizuri i kako su deca isterivana (koja su dovodjena kao talentovana, sa silnim obecanjima) samo da se princu ne bi stalo na senku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Trigger said:

Gde sad igra Luka Marković?

Presao kod Jokica u Sombor, u Joker. Direktor Vizure ucenjivao da se predje negde drugde, hteo da se omasti iako dete nije imalo nikakav stipendijski ugovor, pominjao kako je u reprezentaciji samo zbog Vizure. I gle cuda, ni na pripreme nije pozvan

Edited by Bole Tyson
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Bole Tyson said:

Gle cuda, Radosic i dok je igrao u Vizuri, na F8 pionirske lige, povredio se na -10 i odjednom deca pokazu da znaju da igraju kosarku, pobede sve do kraja i uzmu titulu. Iz te ekipe su odstranili Luku Markovica jer je otisao u Jocker a ne tamo gde mu se sugerisalo, ni jednog drugog deteta u reprezentaciji. Decko je talentovan, dominantan, ima formirano telo i brutalan je u 1:1, ali za njega saigraci ne postoje, kosarkaska inteligencija prilicno niska, a da ne pricamo cime mu se sve otac sluzio u istoj toj Vizuri i kako su deca isterivana (koja su dovodjena kao talentovana, sa silnim obecanjima) samo da se princu ne bi stalo na senku.

 

takav je bio i Bogdanovic Bogdan,Hezonja,Musa

 

sta im fali

 

Timski smo sve osvajali u mladjim kategorijama,

gde su sad ti dobri "saigraci"

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Litvanci razbijaju timski posljednih deset godina i od Sabonisa mlađeg nisu izbacili ozbiljnog NBA talenta na draftu.

Evo i sada razbijaju po 40 razlike ali niko ne odskače kao ekstra talenat poput Jovica i sl. Igraju taktički i zrelo kao ozbiljno seniori, ali individualni talenat i smek ne postoji.

 

Naravno ne treba silovati i praviti anarhiju i dopustati neograniceno divljanje bez odgovornosti, ali u kadetima ako imaš pojedince koji odskaču, onda se njihova individualnost mora forsirati i razvijati. Kadetski uzrast treba da se igra na talenat ako ga imaš, ako ga nemaš onda to kompanzujes dobrim timskim pristupom.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Pa u tim godinama je Jovic dratovan u prvoj rundi i evo sad ce debitovati na NBA parketima. Svako ima svoj put. Jovic iza sebe ima dobru seniorsku sezonu u ABA. Bogdan je tek sa 20 počeo da igra Evroligu, a Simanic je dobijao sa 18  šansu, Jokic ju nije ni igrao. Danas ekstra talenti idu odmah preko bare, neki se probiju a neki posrnu.

 

Vidjecemo sta buducnost nosi, ali naglasavam Jovic se kotira kao veci talenat od njega, a da li ce ga realizovati, zavisice od mnogo faktora.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bole Tyson said:

Gle cuda, Radosic i dok je igrao u Vizuri, na F8 pionirske lige, povredio se na -10 i odjednom deca pokazu da znaju da igraju kosarku, pobede sve do kraja i uzmu titulu. Iz te ekipe su odstranili Luku Markovica jer je otisao u Jocker a ne tamo gde mu se sugerisalo, ni jednog drugog deteta u reprezentaciji. Decko je talentovan, dominantan, ima formirano telo i brutalan je u 1:1, ali za njega saigraci ne postoje, kosarkaska inteligencija prilicno niska, a da ne pricamo cime mu se sve otac sluzio u istoj toj Vizuri i kako su deca isterivana (koja su dovodjena kao talentovana, sa silnim obecanjima) samo da se princu ne bi stalo na senku.

Da ali zato je Crvenu  Zvezdu urnisao sam u polufinalu . To - 10  protiv  Partizana nije bilo nedostizno, kao ni razlika protiv Slovenaca u trenutku kada se povredio.  Mozda bi  te utakmice,  ekipe dobile i sa Radosicem na terenu . Decko jeste najbolji, najtalentovaniji  i najperspektivniji igrac u ovom  nasem sastavu, a mozda i na citavom turniru, ne malo bolji,  nego ubedljivo nas najbolji igrac . On nije  nas najbolji  igrac u ovoj generaciji, to je Bosnjakovic ali  uz njega najvise obecava kada je u pitanju  neki ozbiljniji nivo seniorske kosarke. On je izgledao dobro i na U19 ABA turniru  protiv  dve,tri godine starijih igraca a fizicki  je bio inferioran protiv vecine igraca . Ume on i da doda loptu, bas onako atraktivno ali on je pre svega strelac, a to sto Markovic nije pozvan u reprezentaciju je sramota, pre svega sto je decko odlican suter a sut nam je preko potreban  ovde. Nadam se da ce Radosic uspeti da se vrati u Utorak, vece sanse za uspeh na ovom prvenstvu su nam sa njim nego li bez njega.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Miki8 said:

Da ali zato je Crvenu  Zvezdu urnisao sam u polufinalu . To - 10  protiv  Partizana nije bilo nedostizno, kao ni razlika protiv Slovenaca u trenutku kada se povredio.  Mozda bi  te utakmice,  ekipe dobile i sa Radosicem na terenu . Decko jeste najbolji, najtalentovaniji  i najperspektivniji igrac u ovom  nasem sastavu, a mozda i na citavom turniru, ne malo bolji,  nego ubedljivo nas najbolji igrac . On nije  nas najbolji  igrac u ovoj generaciji, to je Bosnjakovic ali  uz njega najvise obecava kada je u pitanju  neki ozbiljniji nivo seniorske kosarke. On je izgledao dobro i na U19 ABA turniru  protiv  dve,tri godine starijih igraca a fizicki  je bio inferioran protiv vecine igraca . Ume on i da doda loptu, bas onako atraktivno ali on je pre svega strelac, a to sto Markovic nije pozvan u reprezentaciju je sramota, pre svega sto je decko odlican suter a sut nam je preko potreban  ovde. Nadam se da ce Radosic uspeti da se vrati u Utorak, vece sanse za uspeh na ovom prvenstvu su nam sa njim nego li bez njega.

Kolko se secam povredio se protiv Radnickog u cetvrtfinalu, protiv CZV i Partizana nije igrao ni minut. Inace su gubili od radnickog 10 kada se povredio

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bole Tyson said:

Kolko se secam povredio se protiv Radnickog u cetvrtfinalu, protiv CZV i Partizana nije igrao ni minut. Inace su gubili od radnickog 10 kada se povredio

 

Decko je ubacio skoro 50 poena na utakmici. Povredio se u polu finalu, pokidao ligamente ako se ne varam.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...