Jump to content

Madrid 2019 - Mutua Madrid Open


wwww

Recommended Posts

28 minutes ago, taliesin said:

Odavno nisam gledao turnir na sljaci na kojem je Novak bio toliko stabilan na servisu. Igra je jos uvek all over the place ali servis je funkcionisao skoro perfektno.

Ne slazem se. U prvom setu je Djokovic igrao perfektno. Malo slabiji udarci bekhendom i to je to. Prvi set je bio najmanje 90% tzv. peak Novaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 4_Webber said:

Ne slazem se. U prvom setu je Djokovic igrao perfektno. Malo slabiji udarci bekhendom i to je to. Prvi set je bio najmanje 90% tzv. peak Novaka.

 

Jeste, odlican je bio set, govorio sam o turniru u celini. Igraci Novakove klase i kad su u teskom kanalu sposobni su da izadju u jednom setu with all guns blazing i naprave picvajz, mene u ovom trenutku mnogo vise zanima u kakvom je stanju igra u kontinuitetu. A tu, cini mi se, ima jos da se doteruje.

Link to comment
Share on other sites

 
Jeste, odlican je bio set, govorio sam o turniru u celini. Igraci Novakove klase i kad su u teskom kanalu sposobni su da izadju u jednom setu with all guns blazing i naprave picvajz, mene u ovom trenutku mnogo vise zanima u kakvom je stanju igra u kontinuitetu. A tu, cini mi se, ima jos da se doteruje.
Taman do RG da bude u full-u, što kažu mladi [emoji16]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:

ali koliko glup potez posle smeca :ajme:

 

Nista ne bi uradio ni da je ostao na liniji. Smec je bio greska, poslao ga je direktno Novaku na reket i to perfektnom visinom da ovaj moze da ga pokupi u balansu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

Pitanje da li nista ne bi uradio da je umesto na mrezu krenuo prema sredini

 

Pa, eventualno bi stigao na neki FH slajs ali bi svejedno izgubio prednost u poenu. Dobar je bio ovaj Novakov BH, fino je legao uz liniju. Ali smec je stvarno bio samoubilacki, plitak i spor, kao da ga je odigrao na raspucavanju pre meca kad se igraci zagrevaju. Igraci cesto krenu napred posle smeca jer ocekuju kontru iz bloka a ne agresivan udarac, tako ih treniraju, verovatno ga je ponela inercija u prvih par koraka i onda nije bilo vracanja. Mlad je Cicipas, iskusniji igrac bi mozda bolje procenio sta moze da dobije od ovako pateticnog smeca.

Link to comment
Share on other sites

Jasno je da je izgubio prednost u poenu, ali bi imao sansu da ostane u poenu, a sa ovim sumanutim napadom na mrezu nije imao ni promil sanse, tj. imao bi samo da je loptica nezgodno odskocila i Djokovicu pobegla sa reketa...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...