Jump to content

Madrid 2019 - Mutua Madrid Open


wwww

Recommended Posts

Cici je sjajan. Potpuno zasluzeno u finalu.

 

Al Nadal je ozbiljna enigma. Kao da je za nivo ili dva, sporiji, slabiji. Udarci, koji su pre zavrsavali kao vineri, sad su neiznudjene greske.

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GlennGould said:

Koliko je meni gotivno da gledam Stefanosa: Sve kupi BH, nema šablona, ima glavu & muda, sevaju winneri iz svih pozicija, ume da poravna FH... još da ga neko nauči šta je to slajs i milina. 

 

Zaista zna odigrati prekrasan tenis, šteta što s vremena na vrijeme pokazuje naznake vrlo nesportskog ponašanja, da nije toga vjerojatno bi mi bio NextGen favourite.

 

Odigrao je sjajan treći set, bude li na toj razini i sutra danas ima dosta dobre šanse. Očekujem ga u top 5 do kraja sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nek me Nadalisti isprave ako grešim...sem 2015...od početka Rafine karijere nije bilo godine u kojoj nije uzeo barem jedan masters na šljaci? :krstipd4:

 

6 hours ago, Xpert said:

Al Nadal je ozbiljna enigma. Kao da je za nivo ili dva, sporiji, slabiji. Udarci, koji su pre zavrsavali kao vineri, sad su neiznudjene greske.

 

Ovo.

 

Čak nisam siguran da su udarci slabiji. Bilo bi lepo da se iskopa statistika brzine udaraca, ne verujem da je velika razlika. Moguće da je do njegove brzine i kašnjenja na lopticu što onda povlači sa sobom UE koje pljušte samo tako. 

 

Ostaje on, naravno, i dalje najveći favorit na RG. Šatrije je njegova kuća ali to više neće biti onaj RG na kome je jedina nepoznanica koliko će gemova uzeti protivnik u finalu. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, GlennGould said:

Zezate? 

Daleko je od RG forme, ali za uslove sasvim solidan. 

 

Na nivou meceva kada se vracao posle teske povrede, kad se Fonjini sprdao sa njim.

 

Ocajan mec.

 

Naravno, svaka cast Cicipasu na glavi, mnogi bi posle onog gema kada je servirao za mec nacisto pukli.

Link to comment
Share on other sites

Donekle, mada njegov karakter nije nuzno destruktivan po njega.

Uzimace slemove, to je sigurno, samo da odrzi nivo igre i nabaci iskustvo.

Trenutno dosta mladih igraca tipa

Cicipas, Sapovalov, FAA, ima dobru sansu da osvoji slem.

Ali oni ne izgledaju kao super sampioni, igraci za koje ces reci da
mogu da dominiraju turom 2-3 god npr.

 

Pitanje je kakve nas teniske ere ocekuju,

ja mislim da su narednih 20

slemova npr. vec rezervisani za igrace koji vec igraju na turu

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite o finalu?

Prosle godine su Novaku ovi mladi lavovi znali praviti probleme. Gubio je od jakih udaraca,visokih igraca poput Tsitsipasa,Zvereva i Khachanova. Ja mislim da ce pocetak meca biti izuzetno bitan. Ako Stefanos tu uspe da se odrzi imace priliku,ali ako pretrpi rani brejk nesto mi govori da ce biti osudjen na siguran poraz. Veliki mentalni test za njega pre svega. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...