Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

19 minutes ago, fillam said:

 

Ne, očigledno imamo različito merilo za definiciju uvrede.

 

Inače, 'autoimuna bolest' je u ovom kontekstu jedna pametno sročena metafora, pritom sa nekom poentom, jer NČ trenutno igra potpuno sam prljavu medijsku igru. Onog trenutka kad bude dobijao i odgovore u svom stilu, biće samo bolest u pitanju.

 

Suštinski, ovi izrazi ne mogu nikako da budu problem, niti tebe brine dobrobit ovog mesta, i legitimnost tih izraza na forumu.

Pa bukvalno je više uvreda to što sam ti rekao da se infantilno ponašaš, iako mi nije zaista namera da te lično vređam, nego tako doživljavam ovo ponašanje.

 

A pravi problem je činjenica što ti to nije uopšte zasmetalo, al' si zato skočio kao oparen na pomen NČ u negativnom kontekstu, isključivo iz ostrašćenosti, jer je deo kluba za koji navijaš. 

 

Tim principom možeš 90% članova foruma da prijaviš, naročito sa viših spratova, jer neretko se koriste raznorazni izrazi da opišu predsednika države nam, i slične moralne gromade. Srbin si, što ti ne smeta? 

Znam da ti nije bila namera da me uvrediš. Niti sam tvoj upis doživeo kao uvredu.

Napisao sam da ne pravdate uvrede sa "infantilnim ponašanjem".

Na gornje spratova ne zalazim.

Porediti nekog sa bolešću ne može biti "dobro sročena metafora". 

Skočio kao oparen na pomen Čovića u negativnom kontekstu?

Čovek 2 minuta posle vaše velike pobede nad Asvelom na Partizanovom topiku ima potrebu da vređa Čovića. Ja na to skrenem pažnju dan i po kasnije, i to je tebi skočio kao oparen?

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pavijan2 said:

Skočio kao oparen na pomen Čovića u negativnom kontekstu?

Čovek 2 minuta posle vaše velike pobede nad Asvelom na Partizanovom topiku ima potrebu da vređa Čovića. Ja na to skrenem pažnju dan i po kasnije, i to je tebi skočio kao oparen?

 

Ne razumes ti to, i to je "metafora".

Svakako, cudan nacin da se napise "losa fora". 😄 

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pavijan2 said:

Znam da ti nije bila namera da me uvrediš. Niti sam tvoj upis doživeo kao uvredu.

Napisao sam da ne pravdate uvrede sa "infantilnim ponašanjem".

Na gornje spratova ne zalazim.

Porediti nekog sa bolešću ne može biti "dobro sročena metafora". 

Skočio kao oparen na pomen Čovića u negativnom kontekstu?

Čovek 2 minuta posle vaše velike pobede nad Asvelom na Partizanovom topiku ima potrebu da vređa Čovića. Ja na to skrenem pažnju dan i po kasnije, i to je tebi skočio kao oparen?

 

Izvukao si jedan i po red iz podugačkog upisa koji je ostavljen dan posle utakmice (ne 2 min), i nazvao taj upis potrebom da se vređa NČ.

Čak i taj izvučeni segment za suštinu nema vređanje NČ, nego je pohvalan za upravu KKP što se dotični valja u blatu sam, samo slikovitije opisano.

Može da ti ne prija uhu manir sročenog, to ne menja istinitu vrednost napisanog.

 

Al' nebitno, ne ide ovo nikuda, iskukajte banovinu, brisanje, šta god vas čini srećnijim.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Post je bio u najmanju ruku ruzan. Pod jedan, Coravi je odvratno, ko god bio sa druge strane, diskvalifikacija na osnovu neke fizicke mane 1/1.

Dalje ta metafora sa bolesti je bila gadna.

I na kraju, opet pseudo psihologizacija i ulazenje u glavu tj. kako mali Perica zasmislja da neko drugi razmislja.

 

Coki je po meni inace sasvim primereno, jer imho je manje zlo reci da je neko kovao zaveru da ubije premijera nego ovo gore. To cisto da se razumemo kakvo misljenje imam o NC 🙂

 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

 

Coki je po meni inace sasvim primereno, jer imho je manje zlo reci da je neko kovao zaveru da ubije premijera nego ovo gore. To cisto da se razumemo kakvo misljenje imam o NC 🙂

 

 

ćoki je užasno, zato što je to optužba za koju treba imati neke valjanije dokaze od rekla-kazala.

niko ne kaže za šešelja ili tomu nikolića da su organizatori ubistva đinđića a ko zna za njihove govore na proslavi odlaska šešelja u hag, zna o čemu pričam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fillam said:

 

Izvukao si jedan i po red iz podugačkog upisa koji je ostavljen dan posle utakmice (ne 2 min), i nazvao taj upis potrebom da se vređa NČ.

Čak i taj izvučeni segment za suštinu nema vređanje NČ, nego je pohvalan za upravu KKP što se dotični valja u blatu sam, samo slikovitije opisano.

Može da ti ne prija uhu manir sročenog, to ne menja istinitu vrednost napisanog.

 

Al' nebitno, ne ide ovo nikuda, iskukajte banovinu, brisanje, šta god vas čini srećnijim.

izvukao sam red i po koji mi je smetao.

ostatak posta je "jeste ostoja naprednjak, ali dok pare teku ko rakija to nije problem". po meni to je legitiman stav, mnogo posteniji od nekog laznog opozicionarstva i moralisanja.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, uini said:

 

ćoki je užasno, zato što je to optužba za koju treba imati neke valjanije dokaze od rekla-kazala.

niko ne kaže za šešelja ili tomu nikolića da su organizatori ubistva đinđića a ko zna za njihove govore na proslavi odlaska šešelja u hag, zna o čemu pričam.

 

Agree to disagree.

Za Seselja i Tomu bi rekli ljudi i mnogo gore stvari, ali nisu u fokusu jer nemaju veze sa kosarkom kod nas. Evo ja i o Vucicu mislim /pisem / govorim mnogo gore nego o Cokiju, ako ikom ista znaci 🙂

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Marvin said:

 

Agree to disagree.

Za Seselja i Tomu bi rekli ljudi i mnogo gore stvari, ali nisu u fokusu jer nemaju veze sa kosarkom kod nas. Evo ja i o Vucicu mislim /pisem / govorim mnogo gore nego o Cokiju, ako ikom ista znaci 🙂

 

ne znam koje bi gore stvari na temu ubistva premijera bile od šešeljevog govora/najave o "krvavom proleću" (2003.) i tominog podsetnika "recite mu da je i tito pred smrt imao problema s'nogom"

 

to se sve izjavljauje na tom istom mitingu februara 2003, metar dana ili manje od ubistva. da li ih zoveš ubicama premijera? ne, ali ti je okej da nazoveš "ćokija".

btw, ne kapiram kakve ćoki ima veze sa košarkom, pa eto nas kako i dalje razglabamo da li je to primereno,,zbog košarke.

 

trebalo bi da se uozbiljimo, i da ne kačimo takve epitete nekome zato što je deo tata-rasprave.

 

imaju pomenuti toma, šešelj, koštunica i normalno sloba, daleko veće hintove od toga što je neko na sudu tvrdio da je ćoki jednako nebojša čović.

 

već prilično godina pišem o ovom sranju i na temu čovića i na temu žene vlade divca i ubistva kolima. mnogo je to hevi, da bi bilo okej i normalno i koristilo se tako iz natkurnjavanja. užas.

jednom ako neko dokaže da je čovke naručio ili učestvovao u ubistvu đinđića, biću prvi koji će da ti se pridruži na temu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa Covic nije samo neko ko siri zlo samo na polju sporta, imao on svoj doprinos i na polju politike.

 

Tako da to "Coki" ne bih stavljao u istu ravan sa "autoimuna bolest koja se okrece izjedanju organizma". To bi bilo isto kao kad bi pricali o Seselju i pricama koje se vezuju za njega i njegovom zdrastvenom stanju.

Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

Pa Covic nije samo neko ko siri zlo samo na polju sporta, imao on svoj doprinos i na polju politike.

 

Tako da to "Coki" ne bih stavljao u istu ravan sa "autoimuna bolest koja se okrece izjedanju organizma". To bi bilo isto kao kad bi pricali o Seselju i pricama koje se vezuju za njega i njegovom zdrastvenom stanju.

 

coki = optuzba za ubistvo djindjica, nemam zivaca za pravljenje blesavosti.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

coki = optuzba za ubistvo djindjica, nemam zivaca za pravljenje blesavosti.

"Sumnjam da Čović ima veze sa ubistvom Đinđića " ili

" Moje mišljenje da je Čović povezan sa ubistvom Đinđića" je dozvoljeno.

"Čović je organizovao ubistvo Đinđića" nije dozvoljeno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

coki = optuzba za ubistvo djindjica, nemam zivaca za pravljenje blesavosti.

 

Pa mene bas briga za Covica i sto ce neko da se potrese na optuzbe da je pokrao pare sa Kosova ili je ucestvovao u ubistvu. Radi se o jednom od likova koji su napravili od ove zemlje svinjac kakav je sad, to je rang dokazivanja da li je Vucic lopov ili nije (jeste, iako niko nema dokaza da je stvarno nesto pokradeno).

 

Pominjanje autoimune bolesti je nesto drugo, tu se radi o metafori u kojoj se zamislja Covic (ma kakav bio) kojeg sopstvena bolest izjeda, drugim recima, pise se o necijoj bolesti sa osecanjem da tako i treba da bude, da je to nekakva pravda ili tako nekako.

 

To je isto kao kad se pomene optzuba da je Putin nalozio necije trovanje ili ubistvo - Putin je takav kakav je i nije da cu sad da pustim suzu jer ga je neko povezao sa nekim zlocinom. Sa druge strane one bolestine da se lik raspada, ima kancer, poveo rat jer mu je ostalo jos malo vremena su samo to - bolestine.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

hajde onda da pricamo nesto za tebe sto nije dokazano, sta fali.

..

ej, gde smo mi sa logikom, pa jebo nas pas ludi.

 

Zasto za mene ili bilo koga na forumu? Niti smo ucestvovali u upropastavanju ove drzave niti smo imali neku materijalnu korist. 

 

Covic i svi ostali su javne licnosti, odnosno onaj deo javnih licnosti koje su bliske kriminalnim krugovima. Hajde onda da i Vucica da prestanemo da povezujemo sa navijacima, Belivukom, kriminalom, korupcijom, ovim ili onim. Zapravo, hajde da zabranimo da se pise o bilo kojem zlodelu koje nije u potpunosti dokazano na sudu, to je onako mnogo bolji pristup.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...