Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Just now, Instinkt said:

 

Tako je. Po mom mišljenju, ovo nije prestup za ban

 

Pa ok, možda ne bi bilo za ban da si ti uradio tako nešto (takođe imaš odličnih upisa i levo i desno), ali za njega bi i trebalo da važe oštriji kriterijumi zbog minulog rada. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Instinkt said:

 

Tako je. Po mom mišljenju, ovo nije prestup za ban

Reputacija je i ban zbog Tee Katai 😄 

 

 

Dobro, hajde, vreme ja da rekapituliramo dosadasnje:

- NEMA onih koji su se upecali kao sto tvrdite

- NEMA dusevne boli kao razlog za ban kao sto tvrdite

- IMA elemenata za ban u skladu sa prethodnim banovima (slucaj Tea Katai = doslednost moderacije, a nije to jedini slican slucaj - imao je i ono kad je spansku Marca-u falsifikovao oko budzeta timova)

- IMA elemenata negativne reputacije i za ponovljene prekrsaje koliko sam primetio idu i jace kazne (ali nisam primetio da je to bas ovde slucaj, ali da ne cepidlacimo).

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Čovek je napravio/objavio falsifikat EL saopštenja sa jednim jedinim ciljem - podjebavanja i flejmovanja i to nije predstavio kao neku sprdnju i falsifikat nego kao autentičnu stvar uz komentar da je KKCZ komedija od kluba, što aludira da je hteo da falsifikovano saopštenje postavi u nameri da ga prikaže kao pravo i autentično. Dobio je prilično mlaku kaznu ali ona je svakako zaslužena. Ide malo i na reputaciju, naravno. Neće mu ništa faliti malo hlađenje.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

Ok, posteno. Sto on ima takvu reputaciju, a nemas je recimo ti?

 

Ne sporim i ne dovodim u pitanje njegovu istoriju ponašanja na forumu te da je zasluženo etiketiran kao provokator. Već sam provukao pre izvesnog vremena ovde da je meni nekad fascinantno pa i simpatično kako su neki ljudi ravnodušni, teraju svoje i ne zanima ih, ne dotiče previše šta će ko odgovoriti. Dođe, postavi šta ima i nestane. Isprovocira reakciju a nakon toga, leti perje. Sve dok je to umesno, u granicama, bez vređanja i svođenja na lični nivo. 

 

Ono što podvlačim, ne slažem se da ga treba banovati jer jel; ima istoriju prekršaja. Kažnjavaj ga kad treba, za šta treba, kad zasluži. 

Ovo nije za ban. Nije to postavio na vašoj matičnoj temi, tata služi za ovakve zajebancije. Ukoliko nije proizveo nikakvu emotivnu reakciju ko što kooin tvrdi, utoliko gore. Razlog za ban praktično ne postoji. 

 

Kad sam ja u pitanju, na tati prelazim granice s vremena na vreme; kapiram da mi se oprašta jer - tata.

 

Odgovor je i za kolegu @orionbre

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, zorex said:

Forumaši učestvuju i valjaju se u govnima na tata temi koja je suštinski svinjac

Umažu se istim govnima

Naljute se

 

S P E K T A K L

 

Sustina, inicijalno sam napisao malo duzi upis, ali to je u principu to. Koga tata ne zanima, ne cita je, kao sto npr. ja ne citam kosarkaski fantasy, kafanu (ili kako se vec zove moderna verzija) i jos nekoliko tema, stoga nemam pojma sta se tamo desava.

 

Koga tata zanima, sudeluje, a neretko biva i daleko gori od onih na koje stalno kuka, koliko ima smisla da se ljuti, vredja i bolduje na upise, tvitove, slike i stvari koje su sustinski benigne? Naravno da treba sankcionisati svaki vid diskriminacije, vredjanja i uvredljivih generalizacija, ali ovaj butthurtness i to od istih ljudi koji se svakodnevno nasladjuju se istim stvarima samo za suprotni tabor dok slusaju Miso moj u pozadini su zaista komicne.

Inace, resenje nije u gasenju ili katancu na tatu, ko je pratio na starom b92 kako je to izgledalo, zna i zasto. Resenje nije ni u pokusaju nametanja kriterujuma, kao sto vidimo, ali za pocetak ne bi bilo zgoreg da drzimo odgovorne malo i ove sto najuruju Kupera otkako su se registrovali, a onda srcuju i dele identican kontent smatrajuci da je dobra zajebancija, a onda i da prihvatimo da ako vec imamo kutak koji je uglavnom izrazito toksican i biramo da ga posecujemo, ne kukamo i ne uhodimo one za koje smatramo da nas provociraju, jer smo dosli na mesto gde to i sami radimo

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Instinkt said:

Ono što podvlačim, ne slažem se da ga treba banovati jer jel; ima istoriju prekršaja. Kažnjavaj ga kad treba, za šta treba, kad zasluži. 

 

Slazem se da je to najkorektnije, ali po tome on odavno vec ne bi trebalo da je ovde.

2 minutes ago, Instinkt said:

Kad sam ja u pitanju, na tati prelazim granice s vremena na vreme; kapiram da mi se oprašta jer - tata.

 

Ja bih ti oprostio jer ti nije jedini cilj postojanja na forumu da provociras. Bitna razlika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Instinkt said:

Ono što podvlačim, ne slažem se da ga treba banovati jer jel; ima istoriju prekršaja. Kažnjavaj ga kad treba, za šta treba, kad zasluži. 

Da bi neko bio banovan mora da postoji razlog. Reputacija nije razlog za ban. Reputacija samo odredjuje da li ce kazna biti vec (ako je ponovljen prekrsaj) ili manja (ako je prvi ispad). To citam izmedju redova po objavama banova. 

 

3 minutes ago, Instinkt said:

Ovo nije za ban. Nije to postavio na vašoj matičnoj temi, tata služi za ovakve zajebancije. Ukoliko nije proizveo nikakvu emotivnu reakciju ko što kooin tvrdi, utoliko gore. Razlog za ban praktično ne postoji. 

Ako je Tea bila za ban, onda i ovo jeste. Toliko jednostavno da ne moze biti jednostavnije. Ja stvarno ne znam sta tu vama nije jasno. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

Ja bih ti oprostio jer ti nije jedini cilj postojanja na forumu da provociras. Bitna razlika.

 

Ovo se takodje cesto provlaci za Kupera (provlaci se i za mene, ali to na stranu) ali recimo ne provlaci se Kooineperka, valensiju, pavijana, konstantina i jos pokojeg forumasa koji isto poput Kupera - prati i aktivan je na temi kluba za koji navija i cesto visi na tati. Sta mislis, u cemu je razlika? Ako mene pitas, ljude uglavnom boli uvo da se bave tudjom svrhom bivstvoanja na jednom od milion internet kutaka. I nije istina da je cilj Kupera, niti bilo koga od nabrojanih da provocira, svako od njih se ovde nasao jer prati odredjeni sportski kolektiv, a ocigledno ima tendenciju da ucestvuje i u toksicnijim diskusijama o okruzenju koje je i samo po sebi toksicno (ABA, gepek, Coki). Takvih je jako puno u nasem drustvu, pa se tako zadesilo i na ovom forumu, ne vidim nista spektakularno tu. 

 

Inace, ja biram, a verujem da je tako i sa ostalim forumasima, da ovde diskutujem na teme oko kojih mi se diskutuje. Politika, kvalitet zivota, profesija, posao i jos dosta drugih stvari u 99% slucajeva jednostavno nije nesto o cemu mi se ovde diskutuje. Apsolutno mi ne treba neko da mi sugerise da bih mogao malo cesce o necemu drugom, imam dovoljno svesti i godina da znam o cemu mi se diskutuje.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Instinkt said:

@Kooineeperk

 

Ako je Tea bila za ban (šta god se tu desilo), te je i ovo za ban, onda je i svaka laž/falsifikat čega god za ban

Relativizacija. Klasicna. 

 

Ili, neka me banuju sto sam falsifikovao Kampacov tvit i stavio mu "oce li neko na tango". 😄 Pozivam moderaciju da ozbiljno razmisli o ovom predlogu, ako je tako kako drug @Instinkt navodi... 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kendrick said:

 

Ovo se takodje cesto provlaci za Kupera (provlaci se i za mene, ali to na stranu) ali recimo ne provlaci se Kooineperka, valensiju, pavijana, konstantina i jos pokojeg forumasa koji isto poput Kupera - prati i aktivan je na temi kluba za koji navija i cesto visi na tati. Sta mislis, u cemu je razlika?

 

Razlika je u tome što je Kuper manjina, a vrlo često većina zbije redove kad oseti da ih pojedinac na neki način "ugrožava". To je antropološki fenomen. Već sam pisala o tome i kad je Brat od Korneta bio u pitanju, sličan MO je bio, okupe se pa ga komentarišu, teraju sa teme, foruma itd. Sve će se ispraviti samo da on(i) odu. To je milion puta gore od svega što oni pišu, ali hajde ti sad objasni nekom koliko je to ružno ponašanje, smatra se da ako si na "pravoj" strani imaš pravo na sva sredstva. Previše ljudi sebi dozvoljavaju u virtuelnom prostoru. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kuper je nesumnjivo inteligentan lik i ume da ispali dobru foru. Meni je ovaj zez sa fasifikatom bio dobar. Nekada se zbog rivaliteta i sujete dobra fora ne prihvati, ne mislim konkretno na ovaj slučaj. Još ako se desi ko nama ovaj zajeb sa Kampacom ili se izgubi neka bitna utakmica, onda nikakva šala nije dobrodošla. Da mi imamo svog crveno belog Kupera verovatno bi mnogi bili u fazonu - svaka mu čast, razbija grobare i dovodi ih do ludila. Ipak, moram priznati da oni koji imaju negativno mišljenje o Kuperu kao forumašu su u pravu. On malo malo pa završi u bajbokani. Šta i kako sa njim o tome treba odlučiti moderatori. Oni su ovde domaćini. Ako ti gost često pravi probleme možda je vreme da mu poručiš da potraži drugu kuću.

Edited by Volter
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Volter said:

Da mi imamo svog crveno belog Kupera verovatno bi mnogi bili u fazonu - svaka mu čast, razbija grobare i dovodi ih do ludila.

 

E vidiš, ne.

 

Ja mogu pet boljih fora nedeljno da napravim ili da preizmem sa raznih zvezdaških sajber lokacija, ali neću.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Volter said:

 

A zašto ne ako je dobar, zdrav humor? 

 

Zato što takvih mesta im puno, ja se lično zalažem za mnogo tolerantniji vox.

 

A i da ti pravo kažem, dobra fora ili loša je uglavnom subjektivna ocena.

 

Po meni je bolje ne provocirati ili barem to raditi tek povremeno.

 

Ali to je već lični moj izbor.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Chaos Is Me said:

Čovek je napravio/objavio falsifikat EL saopštenja sa jednim jedinim ciljem - podjebavanja i flejmovanja i to nije predstavio kao neku sprdnju i falsifikat nego kao autentičnu stvar uz komentar da je KKCZ komedija od kluba, što aludira da je hteo da falsifikovano saopštenje postavi u nameri da ga prikaže kao pravo i autentično. Dobio je prilično mlaku kaznu ali ona je svakako zaslužena. Ide malo i na reputaciju, naravno. Neće mu ništa faliti malo hlađenje.

 

Promaklo mi je ovo obrazlozenje u moru drugih upisa. Kuper koji postavlja sliku na tata temu nikada, ali nikada, za svakoga ko je procitao barem 50 upisa na ovom forumu nece predstavljati intenciju o obmani, prikazivanju necega kao pravog, autenticnog i pecatiranog. Podjebavanje i flejmovanje i ajde, ali takvih je 90% upisa na tati. Izrazito mlaka elaboracija, bice ipak da je radio lagani damage control.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

Tea Katai situacija je bila problematicna zato sto je ukljucivala originalnu sliku koja je pozivala na nasilje nad afroamerikancima, sto se smatra izrazito senzitivnom temom. Bas promasena lopta stavljajuci = izmedju EL dopisa i "Pobij g... bre!" instagram slike. Nisam iznenadjen, ali bas smehotresno.

Netacno. Da ne kazem jos jedna "laz" iz tvojih prstiju i tastature...

 

Nije ukljucivala nikakvu "originalnu sliku koja je pozivala na nasilje nad afroamerikancima" vec je lik PREKO tog cuvenog Teinog instagram posta, nalepio sliku Aleksandra Kataia ostavljajuci samo komentar "Ma pobij govna bre!" aludirajuci da je Tea to postavila na konto vecitog derbija i rivaliteta FKP i FKCZ, i poraza koji je Partizan doziveo.

 

Dakle jos jednom - nikakva senzitivna tema nije bila u pitanju, nikakav rasizam, nikakvi afroamerikanci. Vec je falsifikovanje objave poznate osobe (ili organizacije u ovom nedavnom slucaju). 

 

Pucas corcima druze Kendrick. Nisam iznenadjen. Zalosno je to... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@kendrick

 

Naravno da je tvoja jedina svrha postojanja na forumu provociranje. I tebe i gurua ti. I to nikakvi dubokoumni izrazi, ili 3 posta na fudbalu nece promeniti. To je jasno svakom ko i povrsno prati teme na kojima pisete.

 

Vas dvojica ste Tango sa malo vise slifa. Svaki forum koji drzi do sebe bi vas odavno sklonio zauvek (na starom forumu se i to desavalo, pa su bili bolecivi prema guru-u, i to vise puta). 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kendrick said:

 

 

@Kooineeperk

 

Cisto ako neko prati ovu diskusiju, da ti ne prodje. Svakako mi ne pada na pamet da nastavljam sa tobom, jer je diskusija besmislena.

 

 

Kad vec citiras onda je red da prikazes celu istinu:

  

On 5/28/2022 at 11:42 AM, Cooper said:

Da li se neko iz kluba oglasio zbog ove gadosti?

Posle se neki pitaju zašto su igrači Partizana odmah otišli u svlačionicu posle svega što se dešava prošle i ove sezone...
58ad77fdb143c155f4016909bf9e6fd8.jpg

 

1 hour ago, kendrick said:

Tea Katai situacija je bila problematicna zato sto je ukljucivala originalnu sliku koja je pozivala na nasilje nad afroamerikancima, sto se smatra izrazito senzitivnom temom. Bas promasena lopta stavljajuci = izmedju EL dopisa i "Pobij g... bre!" instagram slike. Nisam iznenadjen, ali bas smehotresno.

 

Dakle nista od afroamerikanaca, rasizma, samo je iskoriscena ta podloga. 

 

Obrazlozenje moderatora je "Cooper - 10 dana. Odvratno podmetanje, dizanje tenzije i poigravanje sa osetljivom temom." Nigde se ne pominje rasizam ni afroamerikanci... mozda je to osetljiva tema, ali imas i ovaj deo "odvratno podmetanje, dizanje tenzija" sto je i u ovom nedavnom banu bio slucaj. 

 

Tad je dobio 10 dana. Sada 5. Eto cisto da ti zadovolji tu tvoju tezu da je slucaj Tea bio drasticniji. Ja sam ok s tim. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, pantelia said:

@kendrick

 

Naravno da je tvoja jedina svrha postojanja na forumu provociranje. I tebe i gurua ti. I to nikakvi dubokoumni izrazi, ili 3 posta na fudbalu nece promeniti. To je jasno svakom ko i povrsno prati teme na kojima pisete.

 

Vas dvojica ste Tango sa malo vise slifa. Svaki forum koji drzi do sebe bi vas odavno sklonio zauvek (na starom forumu se i to desavalo, pa su bili bolecivi prema guru-u, i to vise puta). 

 

To sto ti zaigra obrva svaki put kada udjes na tata temu mozda nije bas stoprocentno do Kupera i mene, ali nema veze. Svakako, kao sto sam vec rekao, mi ne pada na pamet da bilo kome dokazujem svrhu postojanja na ovom mestu, a takodje kao sto sam rekao, smatram da to nije tema kojom bi iko trebalo da se bavi. Osim boraca za lepo i mirisno mesto gde smo svi sinhronizovani dok slusamo Miso moj u pozadini.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za @Don Dusko sto mi je dao sedmicu za "dizanje tenzija". Bas je lepo prepoznao situaciju bez obzira sto je doticni uvredjeni forumas(i) pisali svasta na moj post. Neki da sam energetski vampir, neki da ce napisati svasta o meni svuda itd..pa ste resili da smirite strasni kad se pita tkz nadzorni odbor sta on tacno nadzire u kkcz a to je i tema.

 

bez obzira sto je ista osoba pisala da smo svi budale ako cenimo da ce Kampaco doci.

 

Mogli bi ove reporte da stavite da budu javni cisto da vidimo kome i sta smeta.. i dati neki bedz @Kooineeperk za najvece dostignuce u toj oblasti.

 

Rekli ste za te reportove da ce se kaznjavati, ali za sad nista..zato i treba da budu javni. Neam problem da napisem to javno.

 

Lepo si resio situaciju @Don Dusko ..nemoj da nacepis nekog zbog uvreda i pretnji jer prenose ovde gomilu fejk informacija...itd. ovaj kkcz pdf je vrv u rangu RSB..cim nesto plane, eto vatrogasaca da objasne kako to nije tacno...sve zivi opozicionari..poziciju bolje da ne diramo..

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...