Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Vidim benito na  10 dana  banovan. Tabela je trebala da pokaze Duskovo racunanje vremena  i da jednostavno igramo sa Realom koji je drugi a Zvezda prva. Partizan je predstavljen kao UN. Imajuci u vidu da fokus apsoslutno nije bio na Partizan apelujem da se razmotri da Benitu ban bude smanjen ili ukinut uz upozornje. Zao mi je sto sto se na moju objavu nadovezao pa i zaginuo. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, suptil said:

Vidim benito na  10 dana  banovan. Tabela je trebala da pokaze Duskovo racunanje vremena  i da jednostavno igramo sa Realom koji je drugi a Zvezda prva. Partizan je predstavljen kao UN. Imajuci u vidu da fokus apsoslutno nije bio na Partizan apelujem da se razmotri da Benitu ban bude smanjen ili ukinut uz upozornje. Zao mi je sto sto se na moju objavu nadovezao pa i zaginuo. 

Vec su dobijali odredjeni forumasi kazne za to sto je benito napisao, tako da kapiram da ne bi bilo fer prema njima da se ukine ban. Za smanjenje, ako su oni imali 10 dana ban onda je okej. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pacino said:

Vec su dobijali odredjeni forumasi kazne za to sto je benito napisao, tako da kapiram da ne bi bilo fer prema njima da se ukine ban. Za smanjenje, ako su oni imali 10 dana ban onda je okej. 

Aj smanjite do utorka kad je Real. #freeBenito. Kapiram sve. Jos jednom molba. Na vama je.

Link to comment
Share on other sites

Koja komedija vec nekoliko nedelja na ovoj temi. Boldovanje, kvoutovanje i moljakanje za sankcionisanje drugih forumasa samo zbog navijackih tendencija. Sad ce i KK Kamerun da postane opustena zajebancija, ali zato EL dopis nedeljom u 16h predstavlja ozbiljnu obmanu i zavredjuje perma ban. 

 

Da se razumemo, lov na vestice gledam vec 7+ godina od istih i slicnih likova, ali i dalje mi je fascinantno da se dogadja, a postaje sve smesnije i smesnije.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kendrick said:

Koja komedija vec nekoliko nedelja na ovoj temi. Boldovanje, kvoutovanje i moljakanje za sankcionisanje drugih forumasa samo zbog navijackih tendencija. Sad ce i KK Kamerun da postane opustena zajebancija, ali zato EL dopis nedeljom u 16h predstavlja ozbiljnu obmanu i zavredjuje perma ban. 

 

Da se razumemo, lov na vestice gledam vec 7+ godina od istih i slicnih likova, ali i dalje mi je fascinantno da se dogadja, a postaje sve smesnije i smesnije.

Ajde sto lazes na Tati, ali sto ovde?

Zasto tako o potezima moderacije koja je jasna po pitanju KK Kamerun (i slicnim glupostima)?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Wingwalker said:

 

nije do toga da li je smešno, nego da li se to sme...?

da li bi ti bilo smešno da sada okačim klip Žoca kako vozi bez ruku ?

neko bi i to nazvao dobrom forom ili čak našao urnebesnim...ali da li se to desilo i u stvarnosti?

 

 

Verovatno mi ne bi bilo smešno, niti su mi poredive situacije. Svakako mi instinkt ne bi bio da tužakam jer mi se ne sviđa kako se neko igra.

Razumem ja da je aktuelna tema oko EL registracije, ali očigledna sprdnja je bila postavljena na temi za to. Teško mi je da poverujem da je neko to pročitao na Tati, bez ikakve sumnje.

U krajnjem slučaju, u dva klika se proveri.

 

A što neko napomenu ranije, mišljenje mi ne zavisi od toga za koga navija koji forumaš. Tanga mi je neprijatno da čitam, recimo.

 

Kuper vas lovi na slabe tačke redovno, a vi kao da želite da mu pružite tu satisfakciju burne reakcije.

Fora ko fora je klasična FMP provokacija, ništa hilarious, a smešan deo je taj što se ispostavlja da je to nekima realno, a meni lično je i smešno da redovno postoji neko ko iskreno popizdi zbog toga.

 

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Kooineeperk said:

Ajde sto lazes na Tati, ali sto ovde?

Zasto tako o potezima moderacije koja je jasna po pitanju KK Kamerun (i slicnim glupostima)?

 

Vidi, zaista nije moj problem sto ne mozes da razumes i kontekstualizujes napisano. Prosli put kada sam ti pomogao, postao si aprijatan (kao sto i sada bivas) a ja sam zavrsio u banovini. Pogledaj malo nekoliko upisa pre mog, pa se vrati na moj prethodni post, razmisli malo i videces da kritika nije upucena moderaciji, vec tebi i tebi slicnima.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, kendrick said:

Koja komedija vec nekoliko nedelja na ovoj temi. Boldovanje, kvoutovanje i moljakanje za sankcionisanje drugih forumasa samo zbog navijackih tendencija. Sad ce i KK Kamerun da postane opustena zajebancija, ali zato EL dopis nedeljom u 16h predstavlja ozbiljnu obmanu i zavredjuje perma ban. 

 

Da se razumemo, lov na vestice gledam vec 7+ godina od istih i slicnih likova, ali i dalje mi je fascinantno da se dogadja, a postaje sve smesnije i smesnije.

 

I jedno i drugo je debilizam.

 

I zasluzuju ban. Po meni, poveci od ovog sto je dat. Nikako, ali nikako neki da shvate da ovo nije forum navijackih grupa. Idite bre tamo gde jeste pa pisite "limenke, kk kamerun, fmpe, igokea..." sta god...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, uini said:

kk limenke i kk kamerun nije isto, to je valjda jasno. mada se opet tice prokazane politicke korektnosti, bez koje bi nam svima bilo bolje i lepse.

KK Kamerun bi bio rasizam kad bi Srbija imala 500-godišnju istoriju držanja robova iz Afrike, zatim segregacije, izolacije i maltretiranja crnih stanovnika.

U Srbiji se kao rasizam mogu okarakterisati pogrdni nazivi za Albance, Bošnjake, Makedonce, Hrvate,Madjare,  i ako se radi o ljudima iste rase

  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Jednostavno ne sme da bude isto, ta izjednačavanja po potrebi su besmislena. 

Ne bismo ni diskutovali o ovome da određena senzitivna grupacija ne misli da postoji neka agenda protiv njih u svakoj pori života jer su Zvezdaši.

 

Mene KK Kamerun ne može da uvredi ili ponizi, niti Partizan u kontekstu hrvatskog kluba, itd.

Krajnje nebitne bockalice, koje uglavnom bez greške samo kažu dosta o onom ko ih praktikuje.

 

Ljudi samo treba da nauče da se nose sa zajebancijom, i to ne na svoj račun, nego (pazi sad) na račun kluba.

A sa druge strane, kada se i sami late zajebavanja, treba da ne budu rasisti, šovinisti (Pavijane, tu reč si opisao), homofobi, itd. Jebem li ga, ne bi trebalo da bude teško.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pavijan2 said:

KK Kamerun bi bio rasizam kad bi Srbija imala 500-godišnju istoriju držanja robova iz Afrike, zatim segregacije, izolacije i maltretiranja crnih stanovnika.

U Srbiji se kao rasizam mogu okarakterisati pogrdni nazivi za Albance, Bošnjake, Makedonce, Hrvate,Madjare,  i ako se radi o ljudima iste rase

 

iako *sry

 

svet je danas vrlo globalan, ne moras da imas direktnu istoriju sa nekom populacijom, da bi bio rasista. 

da ne nabrajam sad pojedinacne zemlje istocnog bloka gde se neka nakaradna ideologija prilicno zapatila, iako nisu imali skoro nikakve interakcije.

 

jos u prvoj polovini 90ih, daklem, sankcije i whatnot, prolazim u 8-9 ujutru preko cvetnog trga, ide neki crni kli ispred mene a 5 metara iza njega idu grupica skinsa i vice mu this is not your land. mislim se, siguran sam da zna da ovo nije njegova zemlja, niti ima aspiracije da bude. kontam da je lik pobegao iz somalije ili nigerije, gde je bio rat tih dana i nadao se da se prebaci u neko razvijenije drustvo, gde ce moci da radi, mozda i da zivi iako je crn.

 

dajem ovo samo kao banalan primer daleko pre inferneta. 

 

u svakom slucaju, to sto nemamo istoriju sukoba sa crnom populacijom, ne znaci da treba da ih koristimo za pezorativne karakterizacije u natkurnjavanju zvezde i partizana. isto kao sto ne bi trebalo da se ambivalentno gleda na majmunske krike na tekmi, jer, pobogu, nismo sa crncima ratovali nikada, to mi od miloste 🥶

 

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fillam said:

Mene KK Kamerun ne može da uvredi ili ponizi, niti Partizan u kontekstu hrvatskog kluba, itd.

Krajnje nebitne bockalice, koje uglavnom bez greške samo kažu dosta o onom ko ih praktikuje.

 

ni ne vredja tebe (iako je to izvorna namera), vec ljude kameruna, koji su iskorisceni kao neko ko je ocigledno nedostojan.

kao ako bi nekome rekli da je ciganin (ne navijacki). nece uvrediti tu osobu ali karakterise rome kao grupaciju koja nosi sa sobom xz konotacije. 

2 minutes ago, Gilmour said:

Je l' moze neko objasnjenje vezano za KK Kamerun? Koja je tu fora? 

 

rasizam ako mene pitas. pri cemu mislim da mnogi, ukljucujuci i benita, to ne kontaju, jer, treba mucnuti glavom 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

rasizam ako mene pitas. pri cemu mislim da mnogi, ukljucujuci i benita, to ne kontaju, jer, treba mucnuti glavom 

Pitao sam bas iz razloga sto ne vidim koju drugu konotaciju moze imati osim "vidi ove obojene, samo Crnci im igraju", a takva pozadina mi je neverovatno mentalno zaostala.

Nadao sam se da sam propustio koji cas nastave, pa da ima jos nesto.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gilmour said:

Je l' moze neko objasnjenje vezano za KK Kamerun? Koja je tu fora? 

 

Glupa fora zbog toga sto glavni igraci Partizana nisu Srbi. Ne znam kako bih to nazvao. Svakako mu nije mesto ovde. Ja licno mislim da ovde trebamo biti korektni jedni prema drugima jer je ovo mesto retka pojava. A nacionalistickih i navijackih foruma i lokacija ima kolko ti dusa iste.

 

4 minutes ago, uini said:

rasizam ako mene pitas. pri cemu mislim da mnogi, ukljucujuci i benita, to ne kontaju, jer, treba mucnuti glavom 

 

A ovo je vredjanje forumasa. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

A ovo je vredjanje forumasa. 

 

vredjanje forumasa zato sto smatram da nije imao zlu nameru, vec da jednostavno nije promislio sta ta opaska znaci?

svakome od nas se desi da uradi nesto bez razmisljanja, to ne znaci da je svako od nas ili bilo ko, glup, ako na to ciljas.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što već napisah i tu ću da završim pošto je rasprava besmislena jer svi imamo malko različite stavove, ono što ima nameru da podsmeva, ponižava ili otvoreno vređa jedne ili druge, mislim da se ne sme tolerisati AKO želimo da imamo jedinstvenu lokaciju za razmenu mišljenja i diskusiju. Može se i bez džvedžda ili kk kamerun. Evo probajte, veoma je lako. A ako vas baš žulja dlan, odskakutajte do svojeg izvornog navijačkog foruma pa tamo učestvujte u echo chamberu vređanja.

 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

iako *sry

 

svet je danas vrlo globalan, ne moras da imas direktnu istoriju sa nekom populacijom, da bi bio rasista. 

da ne nabrajam sad pojedinacne zemlje istocnog bloka gde se neka nakaradna ideologija prilicno zapatila, iako nisu imali skoro nikakve interakcije.

 

jos u prvoj polovini 90ih, daklem, sankcije i whatnot, prolazim u 8-9 ujutru preko cvetnog trga, ide neki crni kli ispred mene a 5 metara iza njega idu grupica skinsa i vice mu this is not your land. mislim se, siguran sam da zna da ovo nije njegova zemlja, niti ima aspiracije da bude. kontam da je lik pobegao iz somalije ili nigerije, gde je bio rat tih dana i nadao se da se prebaci u neko razvijenije drustvo, gde ce moci da radi, mozda i da zivi iako je crn.

 

dajem ovo samo kao banalan primer daleko pre inferneta. 

 

u svakom slucaju, to sto nemamo istoriju sukoba sa crnom populacijom, ne znaci da treba da ih koristimo za pezorativne karakterizacije u natkurnjavanju zvezde i partizana. isto kao sto ne bi trebalo da se ambivalentno gleda na majmunske krike na tekmi, jer, pobogu, nismo sa crncima ratovali nikada, to mi od miloste 🥶

 

 

Naravno da je kk kamerun (sto je def rasizam) gore izreci neko kk limenke (ili zvati nekoga limenka i sta ti ja vec znam) iako im je krajnja namera bila ista, ali ova tvrdnja da smo mi globalno drustvo pa je svejedno da li kaze Amer ili Balkanac na primer je vrlo tanka, da ne kazem nesto drugo.

 

To sto tehnologija omogucava veci uvid u neke stvari nikako ne moze da zameni to kada se neko rodi i odraste u odredjenom okruzenju, i onda usvoji odredjenje narative, stavove i utiske pod uticajem te iste okoline.

 

Kao ni netrpeljivosti ili drugi negativni oblici koje su posledica zajednicke istorije.

Edited by Horium
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Horium said:

ali ova tvrdnja da smo mi globalno drustvo pa je svejedno da li kaze Amer ili Balkanac na primer je vrlo tanka, da ne kazem nesto drugo.

 

ne znam da li je svejedno ali sam ubeđen da je poniženje jednako. 

sretnem ja ortaka i kažem mu "uu kako izgledaš, k'o berač pamuka"

 

ali sve je okej draga crna populacijo, ja sam srbin i nikada vam srbija niti srpska populacija organizovano, nije učinila ništa nažao, tako da opušteno, sve je okej (?)

 

eto ja imam u kraju par komšija crnaca, redovno ih viđam u prolazu; neće mi biti teško da se upoznam i da ih zamolim da saslušaju tu foritzu sa kk kamerun, imajući u vidu to da srbija nema istoriju ugnjetavanja crnaca, pa da čujemo kako se osećaju na temu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, John Terry said:

 

Glupa fora zbog toga sto glavni igraci Partizana nisu Srbi. 

 

 

 

Mislim da je ipak veci naglasak na boji koze glavnih igraca, a ne to sto nisu Srbi.

Ni Vildoza ni Kampaco nisu Srbi, pa KKCZ neće zvati sličnim imenom.

Verujem da si na to mislio.

 

37 minutes ago, pavijan2 said:

KK Kamerun bi bio rasizam kad bi Srbija imala 500-godišnju istoriju držanja robova iz Afrike, zatim segregacije, izolacije i maltretiranja crnih stanovnika.

U Srbiji se kao rasizam mogu okarakterisati pogrdni nazivi za Albance, Bošnjake, Makedonce, Hrvate,Madjare,  i ako se radi o ljudima iste rase

 

Hoces da kazes da je meni, kao Srbinu iz Srbije, dozvoljeno koriscenje svih mogucih pogrdnih naziva za crnce, kineze, jevreje...(dopuniti po volji) jer nemamo 500 godina istorije drzanja robova i sl.?

Zanimljiv pristup tematici rasizma.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...