Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

1 minute ago, goldberg said:

 

Ne, zasluge za to su kompletno tvoje, ne znam sto sad druge uvodis u tu pricu. Prvo si ti napisao "e vidi ga ovaj, bas je smesan, on bi hteo to to i to" i tek onda su se nadovezali mislim Bosman i Sector, pa Losmi i nakon njih DameTime koju pominjes.

 

I posto nesto ne vidim da si bilo kome drugom zamerao sto koristi priliku da napise neki svoj stav, to znaci da si protiv ovog mog stava jer ti smeta. 

 

znaci,

 

A/ smeta ti

B/ ne pises jedan-te-isti post

(C/ ja sam kriv)

??

Link to comment
Share on other sites

@uini Da li ti mislis da su ovakvi postovi:

 

4 hours ago, bosMan_jr said:

Ali nesto nisam video da je kritican prema Buducnosti koja ima 37 novih random Amerikanaca u rosteru.

 

Mislim da on ima neki fetis na Evrokup, to je jedini odgovor, neki dan je i temu otvorio cini mi se…

 

3 hours ago, Losmi17 said:

Generalno ima neki fetis prema Buducnosti.

Okupirao je temu vec neko vreme.

Napise tamo vise postova nego svi ostali clanovi zajedno.

 

U redu?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, goldberg said:

Sto se tice ostalog sto si izrekao, to sto tebi lici da se jedan post pise sto puta iznova i iznova je sto upravo taj stav tebi smeta. Pisu i drugi jedne te iste ideje (tipa, Sector sa domacim igracima), pa nesto ne vidim da su i ti drugi opomenuti od strane nezvanicne moderacije, odnosno tebe. Da ne pricam da si svojim postom otvorio vrata raspravi kojoj mesto nije na temi, pa evo vec tri strane ljudi pisu svoja razmisljanja o odredjenom forumasu, a ne o temi.

 

Goldi ja sam se promijenio.

 

U početku sam bio dosadan sa domaćim igračima, onda su vremenom počela da pristižu skupa pojačanja i vidio sam da će domaća boranija biti u drugom planu i da će CZ imati ozbiljan budzet, pa sam se smirio. 🙂

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

niko ne kaze da mnogi ne pisu, pricamo o tebi, complements to @dametime

 

Pošto si posvetio kompletan post baš njemu (bez da ga kvotuješ ili argumentovano odgovaraš, nego u podsmešljivom tonu), očekujući da pričamo o... Čemu to tačno? Koja je bila namera posta?

 

Dakle, da raščivijamo logiku iza tvog komentarisanja goldberg-ovog pisanja, ti mu daješ dve opcije:

 

a) da prestane da piše na način na koji je pisao do sada, tj. da ga promeni tako da ne tangira veći deo publike na KKCZ temi

b) da nema pravo da se uvredi ili da mu je neprijatno ako nastavi da piše kao do sada, a kad ga deo publike targetira zbog toga

 

Osim što ovde imamo ogromnu problematiku, a ta je da niko od nas nema pravo da njemu odredi na koji će način pisati. Druga je stvar što ovom logikom postoji gomila forumaša (myself included) koja piše iste stvari, samo s iteracijama. Ja bih doduše to nazvala drugačije - iznošenjem konzistentnog stava na temu koja je jako dugo aktuelna.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

generalno & ukoliko ga povredjuje, mislim da je krucijalno da batali jedno-te-isto post ali imam utisak da njemu to nije problem, tj da razume.

 

3 hours ago, uini said:

10x roastujemo on 20x isto napise;

kontam da postoji neka uzrocno-posledicna veza, koju cemo dokuciti sistemom dedukcije.

 

DakleM, ako nekog forumaša nešto povređuje, on je taj koji treba da promeni način pisanja; ako ga ne povređuje, mi onda možemo da nastavimo sa svojim ponašanjem (jer nema posledica). I ako neko iznosi svoj stav (koji se razlikuje od većine), mi imamo pravo da ga roštiljamo koliko hoćemo, jer je, razume se, on uzrok u toj uzročno-posledičnoj vezi. 

 

Zamislimo situaciju na forumu kad bi svaki forumaš ovo razmišljanje primenio na svakom sa čijim se razmišljanjem ne slaže.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

jel mene vidis kao moderatora?

 

cas odgovaram za svoj stav, cas za mnoge druge. cudan kontrolni/pismeni zadatak.

@goldberg

 

Mislim da je malo cudno (u najmanju ruku) sto si vise puta prokomentarisao moj stav o jednom klubu, a nijednom o ljudima koji su pisanje na drugim temama nazivali fetisom. Kritike kluba i forumasa ne bi trebalo nikako da budu isto, kao sto ni kritike odredjenih politicara i forumasa nikako ne bi trebalo da budu isto, da ne govorimo o uvredama.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Mislim da je malo cudno (u najmanju ruku) sto si vise puta prokomentarisao moj stav o jednom klubu, a nijednom o ljudima koji su pisanje na drugim temama nazivali fetisom.

 

laganje bi trebalo da bude kaznjivo. to vazi i za @DameTime, kao i za sve nas.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, goldberg said:

@uini Da li ti mislis da su ovakvi postovi:

 

 

 

U redu?

Jel ti mislis da je normalno sto pises 1 te isti post sa drugacijim wordingom vec ihahahaj?

 

Najcrnje je sto se ja slazem s tobom, i relativno skoro sam na kkcz temi napisao da nisam ushicen po pitanju pojacanja i da mi se sve ovo gadi malo kao i osoba od koje je sve ovo krenulo.

 

Drugo, tvoje pisanje na temi kkb je krajnje uvrnuto, prastaj, al moram to tako nazvati.

To je kao kad bi ja otvorio TSC temu i sad danonocno analizirao sta moraju bolje da bi bili konkurentni terzi madjiji i mocnom vuceli.

What's the point?

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Losmi17 said:

Jel ti mislis da je normalno sto pises 1 te isti post sa drugacijim wordingom vec ihahahaj?

 

Najcrnje je sto se ja slazem s tobom, i relativno skoro sam na kkcz temi napisao da nisam ushicen po pitanju pojacanja i da mi se sve ovo gadi malo kao i osoba od koje je sve ovo krenulo.

 

Drugo, tvoje pisanje na temi kkb je krajnje uvrnuto, prastaj, al moram to tako nazvati.

To je kao kad bi ja otvorio TSC temu i sad danonocno analizirao sta moraju bolje da bi bili konkurentni terzi madjiji i mocnom vuceli.

What's the point?

Pri tome, razumeo bih fascinaciju da Buducnost radi neki neverovatan posao sa domacim igracima/jeftinim mladim strancima ili nesto slicno.

A oni ljudi se raspadaju godinama, i evo sad su resili da uzmu 8 prosecnih Amerikanaca i da budu bolji. Ok, legitimna taktika, ali ne vidim da je za divljenje. Kad su igrali EL gledali su da pokupe jaka strana imena, bili su tu Clark x 2, Norris Cole itd. Nikakva cuda nisu cinili ni tada ni sada. Mali su klub, iz male drzave, prakticno bez navijacke baze jer su u samoj Podgorici treci najpopularniji klub, i ne znam zasto bi logikom o jacini drzava, gradova, timova oni uopste trebalo da budu jaki kao Zvezda i Partizan. A i da naprave ekipu za egal blizancima u ABA, pa super, nek naprave,  nece se niko ljutiti da to urade sigurno, ali necemo ih oplakivati zaista ako imaju slabiju ekipu. 
 

Nije @goldberg los forumas, nije nekorektan, ume da se ponavlja i po mom licnom misljenju pretera, ali dobro, umemo verovatno svi.
 

Ono sto mene zanima kako u raspravi izmedju @goldberg, @uini, @Losmi17 , @Cavani i mene glavnu ulogu zauzme neko ko nije niko od nas? A nije ni moderator? I to se stalno desava

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Losmi17 said:

Jel ti mislis da je normalno sto pises 1 te isti post sa drugacijim wordingom vec ihahahaj?

 

To ti se tako cini, ljudi su pisali i protiv Filipa kada je bio u klubu jedne te iste postove, samo tad nikome nije smetalo.

 

40 minutes ago, Losmi17 said:

Drugo, tvoje pisanje na temi kkb je krajnje uvrnuto, prastaj, al moram to tako nazvati.

To je kao kad bi ja otvorio TSC temu i sad danonocno analizirao sta moraju bolje da bi bili konkurentni terzi madjiji i mocnom vuceli.

What's the point?

 

Ne razumem, the point je da zelim sto konkurentniju i neizvesniju ABA ligu. Odrastao sam uz to takmicenje, stalo mi je do njega, zelim da sezona ispred nas bude sto bolja.

 

10 minutes ago, bosMan_jr said:

Pri tome, razumeo bih fascinaciju da Buducnost radi neki neverovatan posao sa domacim igracima/jeftinim mladim strancima ili nesto slicno.

A oni ljudi se raspadaju godinama, i evo sad su resili da uzmu 8 prosecnih Amerikanaca i da budu bolji. Ok, legitimna taktika, ali ne vidim da je za divljenje. Kad su igrali EL gledali su da pokupe jaka strana imena, bili su tu Clark x 2, Norris Cole itd. Nikakva cuda nisu cinili ni tada ni sada. Mali su klub, iz male drzave, prakticno bez navijacke baze jer su u samoj Podgorici treci najpopularniji klub, i ne znam zasto bi logikom o jacini drzava, gradova, timova oni uopste trebalo da budu jaki kao Zvezda i Partizan. A i da naprave ekipu za egal blizancima u ABA, pa super, nek naprave,  nece se niko ljutiti da to urade sigurno, ali necemo ih oplakivati zaista ako imaju slabiju ekipu.

 

Vidis, tom logikom KKP i KKCZ ni u ludilu ne bi mogli da igraju EL, a kamoli da najavljuju pohod na na F4.

 

I o tome se i radi, ako cemo da pricamo o kapitalizmu i velicini trzista, onda ce u EL igrati London i Pariz, a ABA ligu da cine totalno amaterski klubovi. A ako ne pricamo o tome, pa onda svi klubovi iz regiona mogu da se nadaju da ce igrati EL i osvajati trofej, a ne samo dva.

 

A kad vec o tome pricamo, tvoje pitanje o "fascinaciji" mi zvuci podjednako kao kada bi neko na politici napisao da "ne razume fascinaciju demokratama, kao da su oni sjajno vodili zemlju". Pa nisu, ali su mogli da padnu sa vlasti, dakle, neuporedivo su bolja alternativa u odnosu na naprednjake. Isto tako, nijedan drugi klub osim KKP i KKCZ u ABA ligi ne masta o stalnoj licenci u EL, nijedan drugi klub ne smatra sebe kao prirodnog ucesnika finala ABA lige, nijedan drugi klub nije pravio sastav tako da svi ostali nemaju nikakvu sansu jer "mi smo najbolji, najlepsi i najjaci". Buducnost koju pominjes u EC nije dovodila Puntere ili LeDaye, kada su igrali EL nisu dovodili igrace iz TOP EL klubova, mogao si da ih pobedis i to je uradila i Krka, a kamoli Tomiceva Crvena zvezda.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, goldberg said:

 

To ti se tako cini, ljudi su pisali i protiv Filipa kada je bio u klubu jedne te iste postove, samo tad nikome nije smetalo.

 

 

Ne razumem, the point je da zelim sto konkurentniju i neizvesniju ABA ligu. Odrastao sam uz to takmicenje, stalo mi je do njega, zelim da sezona ispred nas bude sto bolja.

 

 

Vidis, tom logikom KKP i KKCZ ni u ludilu ne bi mogli da igraju EL, a kamoli da najavljuju pohod na na F4.

 

I o tome se i radi, ako cemo da pricamo o kapitalizmu i velicini trzista, onda ce u EL igrati London i Pariz, a ABA ligu da cine totalno amaterski klubovi. A ako ne pricamo o tome, pa onda svi klubovi iz regiona mogu da se nadaju da ce igrati EL i osvajati trofej, a ne samo dva.

 

A kad vec o tome pricamo, tvoje pitanje o "fascinaciji" mi zvuci podjednako kao kada bi neko na politici napisao da "ne razume fascinaciju demokratama, kao da su oni sjajno vodili zemlju". Pa nisu, ali su mogli da padnu sa vlasti, dakle, neuporedivo su bolja alternativa u odnosu na naprednjake. Isto tako, nijedan drugi klub osim KKP i KKCZ u ABA ligi ne masta o stalnoj licenci u EL, nijedan drugi klub ne smatra sebe kao prirodnog ucesnika finala ABA lige, nijedan drugi klub nije pravio sastav tako da svi ostali nemaju nikakvu sansu jer "mi smo najbolji, najlepsi i najjaci". Buducnost koju pominjes u EC nije dovodila Puntere ili LeDaye, kada su igrali EL nisu dovodili igrace iz TOP EL klubova, mogao si da ih pobedis i to je uradila i Krka, a kamoli Tomiceva Crvena zvezda.

Ali stvarno je posmatranje malo banalno, nije Buducnost izvan finala ABA jer smo mi najlepsi i mislimo da smo najlepsi, nego jer je ulozila visestruko manje u svoj roster. Ako ulozi vise, mozda bude u finalu. Da li to zvuci logicno? 
 

A ako cemo o kapitalizmu i velicini trzista i da se ekipe bukvalno poredjaju po tome, pa onda ne bi bilo potreba za utakmicama, nasli bismo egzaktne podatke i proglasili London Tauerse za pobednika. Je li to cilj ili sta? 

Kosarka u Evropi nije profitabilan sport, to smo naucili do sada svi, i samim tim sto je pratis, pristajes da ucestvujes u igri koji sirotan vise para isprosi. 
Neki prose od fudbalskih sekcija, neki od navijaca, neki od drzave, neki imaju vlasnika koji ce umesto u novu jahtu da baci para u klub i to je to. Ko najvise isprosi on je najjaci.

Budzet Zvezde i Partizana zbirno ove godine je 35m evra. Budzet koji je realan gledajuci prilike u drzavama Evrope bi bio pola od toga, negde 17m za obe ekipe. I sta je tacno problem ovde?

Sta moze bolje da se uradi sa ovih 18m evra?
Znajuci ovu vlast, verovatno bi isplatila svakom gradjaninu Srbije po 3 evra. Meni je sasvim prihvatljivo da se potrosi na zabavu, evo iskreno kazem. Ako ja mogu da potrosim u gradu na muziku/pice/taksi/sta god 100evra, moze i Srbija 18 miliona, odvajanje na leba i igara je uvek bilo prisutno, i kod pojedinaca i u drustvu. Mozda neki iskonski kriticar stanja u drustvu i neko ko je ultra nezadovoljan svojim finansijama  nema pravo da pravda ovakvo trosenje jer bi to bili dvostruki arsini i tu se cak slazem sa tobom, ali ja mirne duse kazem da nemam problem sa ovim.
 

Da imam, prestao bih da pratim definitivno, i uopste ne osudjujem, nego razumem ako je neko prestao.

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, quentin said:

Nisam siguran da ovim pumpanjem para Vučić može ikoga da prevari da je Srbija ekonomski jaka. To jest, može jedino one koji ionako smjerno gledaju u ekran kad se povremeno pojavi da im objasni kako stoje stvari. Tako da mi nije sasvim jasno zašto on to radi i mislim da mu taj potez nije sasvim racionalan i proračunat.

 

Ovo sam propustio - zapravo, jedna od retkih stvari koja gradjane ove zemlje (bar jedan deo njih) i dalje drzi u uverenju da se i dalje nesto pitaju na kontinentu i da im je zemlja bar malo relevantna na evropskoj sceni jesu upravo Crvena zvezda i Partizan (ovde pricamo i o fudbalu i o kosarci). Mislim da samo kod nas i dalje postoji verovanje da je tim klubovima mesto medju najboljima zbog tradicije ili broja navijaca, a zapravo se samo radi o fantaziji da i dalje zivimo u mocnoj SFRJ, a ne slaboj Srbiji koja se svakim danom sve vise urusava.

 

Pa koliko je samo bilo tekstova u novinama i koliko je napisano reci na internet forumima i komentarima o tome kako toboze EL zeli da gleda samo KKCZ i KKP u svom takmicenju? Eto, narode, vidite li da smo i dalje bitni, mocni i zeljeni u Evropi (za razliku od ovih selendri oko nas), a to sto Vucic daje pare, pa on daje nase pare kojih ima u izobilju (jer nas ima na milione), on je samo prepoznao snagu, velicinu i pozeljnost nasih klubova u Evropi.

 

4 hours ago, quentin said:

Ali, kako god, šta normalan čovjek koji voli košarku može da uradi u ovakvoj situaciji?

a) Da sa gnušanjem prestane da prati klub koji voli dok se stvari ne dovedu u normalu tipa FIBA LŠ.

b) Da sam sebe laže kako igrači dolazi iz ljubavi prema ćevapima i kavurmi, a pare daju entuzijastični pošteni dot kom milioneri.

c) Da ostane svjestan situacije, ali naprosto se nada da se ovo ludilo iskoristi da se sklopi dobar tim i ostvari neki sportski rezultat.

 

Ne znam za ostale, ali ja glasam za c).   

 

Postoji i opcija d) Nada da ce ovo ludilo sto pre prestati tako sto ce neki drugi klub iz ABA lige igrati EL umesto bar jednog od dva milionera, da ce samim tim da pocne da se gasi misljenje o "odabranim klubovima kojima je mesto u eliti" i da cemo konacno gledati smenjivanje klubova u regionu kada je rec o budzetu.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

 A ako cemo o kapitalizmu i velicini trzista i da se ekipe bukvalno poredjaju po tome, pa onda ne bi bilo potreba za utakmicama, nasli bismo egzaktne podatke i proglasili London Tauerse za pobednika. Je li to cilj ili sta? 

Znajuci ovu vlast, verovatno bi isplatila svakom gradjaninu Srbije po 3 evra. Meni je sasvim prihvatljivo da se potrosi na zabavu, evo iskreno kazem. Ako ja mogu da potrosim u gradu na muziku/pice/taksi/sta god 100evra, moze i Srbija 18 miliona, odvajanje na leba i igara je uvek bilo prisutno, i kod pojedinaca i u drustvu. Mozda neki iskonski kriticar stanja u drustvu i neko ko je ultra nezadovoljan svojim finansijama i nema pravo da pravda ovakvo trosenje i tu se cak slazem sa tobom, ali ja mirne duse kazem da nemam problem sa ovim.

 

Prvi bold: Pa ti si poceo sa "logikom trzista", ne ja. Ako ces da primenjujes tu logiku nemaju ni KKP ni KKCZ sta da traze u drustvu najbogatijih ekipa Evrope. A sto se tice logike, pa upravo se tom logikom i vodi dobar deo navijaca KKP i KKCZ kada je rec o regionalnoj ligi "kako je logicno da mali klub iz male CG iz grada koji je ceo crno-beo hoce nesto da se pita, mi smo bre dzinovi za vas".

 

Drugi bold: Pa vidi, moze i CG 30 miliona, ali onda bi se ovde druga pesma pevala, svaki drugi post bi bio o bananama i kriminalu i padalo bi iscudjavanje kako to malena CG ovo ili ono. A u realnosti, Srbija je isto jedna raspala banana drzava sa ogromnim dugom i vlascu koja se bahati jer znaju da ce nakon njih nastati potop (kad dugovi stignu na naplatu). A sto se tice finansiranja hleba i igara, pa finansiraj - samo nemoj da pricas da je drzava ultrabogata pa joj se moze i nemoj da pricas da su KKCZ i KKP nesto posebno pa je drzava duzna da im daje ovoliki novac.

Link to comment
Share on other sites

Sad vec projektujes i pretpostavljas nesto sa cime se ne bih slozio. Niko normalan ko se slaze sa budzetima blizanaca ne bi osudjivao Crnu Goru za takvo ulaganje. 
 

Ovo poslednje sto si napisao - ne znam ko govori da je drzava ultrabogata, sigurno niko od forumasa.
A ako mislis na to sto Vucic govori, pa to jesu gluposti, ali nije tema za kosarku generalno.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bosMan_jr said:

Sad vec projektujes i pretpostavljas nesto sa cime se ne bih slozio. Niko normalan ko se slaze sa budzetima blizanaca ne bi osudjivao Crnu Goru za takvo ulaganje. 
 

Ovo poslednje sto si napisao - ne znam ko govori da je drzava ultrabogata, sigurno niko od forumasa.
A ako mislis na to sto Vucic govori, pa to jesu gluposti, ali nije tema za kosarku generalno.

 

Zar nisi ti napisao malo ranije:

 

Quote

Mali su klub, iz male drzave, prakticno bez navijacke baze jer su u samoj Podgorici treci najpopularniji klub, i ne znam zasto bi logikom o jacini drzava, gradova, timova oni uopste trebalo da budu jaki kao Zvezda i Partizan. A i da naprave ekipu za egal blizancima u ABA, pa super, nek naprave,  nece se niko ljutiti da to urade sigurno, ali necemo ih oplakivati zaista ako imaju slabiju ekipu.

 

E vidis, ako ti koji imas nedoumica o koriscenju ovakve logike mozes tako nesto da napises, pa onda je skoro sigurno da vecina navijaca KKCZ i KKP upravo tako i razmislja. Dakle, BG >>>>> PG, Srbija >>>>>>> CG, KKP/KKCZ >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KKB, sto znaci da kada se KKCZ i KKP bahate to je prirodno jer "veliki grad, milioni navijaca koji sanjaju pobede kluba", kada se KKB bahati to su "banane, kriminal, ludi Milo sto nece da prizna da je CG = Srbija" i tome slicno.]

 

@uini Podsmeh i sluzi da zamaskira ljutnju i nervozu ljudi koje izazivaju neciji postovi i neciji stavovi, o pa Vucic stajl. Tako je i on sav pun doskocica i samo njemu smesnih izraza kada prica o svojim kriticarima. Onda vise i nije vazno sta kriticari kazu jer ko ce da slusa sta pricaju "oni la-zovi", "oni lopovi", "narod ih nece" i tome slicno.

 

Kritika je drugo, imas zamerku na neciji stav - slobodno ga izrazi. No, mani me patetisanja i prava na "ismevanje postova koji nam bodu oci".

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

nije ni bitno. vazno je da smo resili kako se meni cini da goldberg pise jedan te isti post i da generalno treba da me bude sramota sto ismevam te njegove razne postove.

 

mislim da cu tako i nastaviti, ukoliko neka od tih mnogih tema bude u mom mozgu procenjena kao nesto sto je za podsmeh.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, goldberg said:

 

Ovo sam propustio - zapravo, jedna od retkih stvari koja gradjane ove zemlje (bar jedan deo njih) i dalje drzi u uverenju da se i dalje nesto pitaju na kontinentu i da im je zemlja bar malo relevantna na evropskoj sceni jesu upravo Crvena zvezda i Partizan (ovde pricamo i o fudbalu i o kosarci). Mislim da samo kod nas i dalje postoji verovanje da je tim klubovima mesto medju najboljima zbog tradicije ili broja navijaca, a zapravo se samo radi o fantaziji da i dalje zivimo u mocnoj SFRJ, a ne slaboj Srbiji koja se svakim danom sve vise urusava.

 

Pa koliko je samo bilo tekstova u novinama i koliko je napisano reci na internet forumima i komentarima o tome kako toboze EL zeli da gleda samo KKCZ i KKP u svom takmicenju? Eto, narode, vidite li da smo i dalje bitni, mocni i zeljeni u Evropi (za razliku od ovih selendri oko nas), a to sto Vucic daje pare, pa on daje nase pare kojih ima u izobilju (jer nas ima na milione), on je samo prepoznao snagu, velicinu i pozeljnost nasih klubova u Evropi.

 

Da nisu tu Zvezda i Partizan, mase bi se ložile (još više nego sad) na Đokovića i Jokića ("Srbin, a najbolji na svetu svih vremena" itd.). Ta projekcija je odbrambeni mehanizam, to ljudima treba. Čak nije bitno koliko je neko realno bitan na sportskoj sceni. Sjećam se kako su u Slobino doba jedno vrijeme tako forsirali nekog dečka aviomodelara. Tako da i dalje ne mislim da je ovo sipanje para neka Vučićeva makretinška kalkulacija. Više simptom ludila koje razvija. 

1 hour ago, goldberg said:

 

Postoji i opcija d) Nada da ce ovo ludilo sto pre prestati tako sto ce neki drugi klub iz ABA lige igrati EL umesto bar jednog od dva milionera, da ce samim tim da pocne da se gasi misljenje o "odabranim klubovima kojima je mesto u eliti" i da cemo konacno gledati smenjivanje klubova u regionu kada je rec o budzetu.

 

Pa to je de fakto sadržano pod a), ali složićeš se da ne zavisi samo od Zvezde i Partizana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U potpunosti se slazem sa tobom, da tu nisu Crvena zvezda i Partizan naslo bi se nesto drugo. U sustini, oba kluba i postoje na ovom nivou jer zadovoljavaju potrebu prosecnog gledaoca za slavom ("Mnogo smo jaki") i objektom na kojem ce da se ispolji mrznja. Vuciceva vladavina je pravo malo ogledalo realnosti u Srbiji, sa sve njegovim mesanjem raznih ideologija (jer ni prosecan stanovnik Srbije nesto mnogo ne pridaje paznje ideologijama), pokazivanjem moci (u Srbiji je kult licnosti uvek bio jak), stalnim napadom na neprijatelje, makar oni bili i izmisljeni (ovo ne mora ni da se objasnjava).

 

I onda imas i sportske radnike koji ne samo da cute nad svom tom poplavom populizma, nego se i prikljucuju istom, pa tako malo malo pa neko kaze da je "nasim klubovima mesto u evroligi i da samo oni imaju kapaciteta da igraju to takmicenje", a niko se ne usudjuje da to prica za fudbal. Umesto da neko istupi i kaze da su licence glupost, da je jedini pravi put da se na kosarkaskom terenu odluci ko ce da igra koje takmicenje, ovde se delbojovski sa prezirom gleda na sve ostale klubove (da, i na one u Srbiji) i masta da ce elita bas nama da proste crveni tepih.

 

U PL su se navijaci najvecih klubova pobunili protiv stvaranja superlige, ovde se na stvaranje iste takve price u kosarkaskoj evroligi gleda potpuno oportunisticki, u smislu "hocemo i mi biti deo price? Jer, ako je tako, dizemo obe ruke za!". E pa, zato i imamo takvo drustvo u kojem jedan Lecic (ili onaj Bulatovic) preko noci prestaje da bude grlati opozicionar i pocinje da gusla SNS mantru. Jer, ovde i vlada zakon "koliko sam ja tu dobar?"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Zar nisi ti napisao malo ranije:

 

 

E vidis, ako ti koji imas nedoumica o koriscenju ovakve logike mozes tako nesto da napises, pa onda je skoro sigurno da vecina navijaca KKCZ i KKP upravo tako i razmislja. Dakle, BG >>>>> PG, Srbija >>>>>>> CG, KKP/KKCZ >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KKB, sto znaci da kada se KKCZ i KKP bahate to je prirodno jer "veliki grad, milioni navijaca koji sanjaju pobede kluba", kada se KKB bahati to su "banane, kriminal, ludi Milo sto nece da prizna da je CG = Srbija" i tome slicno.]

 

@uini Podsmeh i sluzi da zamaskira ljutnju i nervozu ljudi koje izazivaju neciji postovi i neciji stavovi, o pa Vucic stajl. Tako je i on sav pun doskocica i samo njemu smesnih izraza kada prica o svojim kriticarima. Onda vise i nije vazno sta kriticari kazu jer ko ce da slusa sta pricaju "oni la-zovi", "oni lopovi", "narod ih nece" i tome slicno.

 

Kritika je drugo, imas zamerku na neciji stav - slobodno ga izrazi. No, mani me patetisanja i prava na "ismevanje postova koji nam bodu oci".

Evo da probam jos jednom:

 

imamo:

 

1) realnost, znaci ono sto se zaista trenutno desava u zivotu koji zivimo: zvezda i partizan imaju znacajno veci budzet od buducnosti

 

2) zarad ovog razgovora, zakucao sam na vrata tvog paralelnog univerzuma gde zvezda i partizan nemaju ove budzete nego je sve rasporedjeno prema moci drzave/grada, navijacke baze, ili cega vec… i kazem ti da ni u ovom imaginarnom slucaju buducnost nema budzet kao crvena zvezda i partizan

 

Poprilican je problem sto se tebi prividjaju mnogi komentari na kojima ti zasnivas onda svoje stavove i napade:

 

- zvezda i partizan su najlepsi, najbolji i niko iz regiona ne sme da ima budzet kao oni (ko je to rekao i gde)

 

- da buducnost ima ovaj budzet svi bi govorili Milo lopove, cg je srbija, odakle pare, banana drzava uaaaa (ko bi to rekao, bukvalno niko)

 

- Srbija je ultrabogata, mi sve ovo zasluzujemo, mi smo najjaci (ko je to rekao i gde)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bosMan_jr said:

Evo da probam jos jednom:

 

imamo:

 

1) realnost, znaci ono sto se zaista trenutno desava u zivotu koji zivimo: zvezda i partizan imaju znacajno veci budzet od buducnosti

 

2) zarad ovog razgovora, zakucao sam na vrata tvog paralelnog univerzuma gde zvezda i partizan nemaju ove budzete nego je sve rasporedjeno prema moci drzave/grada, navijacke baze, ili cega vec… i kazem ti da ni u ovom imaginarnom slucaju buducnost nema budzet kao crvena zvezda i partizan

 

Ne vidim zasto si odabrao ovaj paralelni univerzum, a ne univerzum u kojem je, na primer, Partizan zavrsio kao Cibona zbog dugova, a Buducnost nije jer nisu imali toliko sezona sa ogromnim izdacima (o KKCZ da ne pricam)?

 

Po meni je najvaznije kako se klubovi odnose prema finansijama - nije tu Buducnost ni blizu savrsenstva nego su oni kroz sve sezone imali budzet koji je primeren EC ekipi (sad, sto su amateri pa ne znaju to da koriste je druga stvar), kada su igrali EL jedne sezone imali su dobar budzet i to je to. Partizan je samo jednom odlukom drzavnog vrha postao bogataski tim i to u dve sezone - 2019/20 i 2021/22.

 

3 hours ago, bosMan_jr said:

Poprilican je problem sto se tebi prividjaju mnogi komentari na kojima ti zasnivas onda svoje stavove i napade:

 

Pisem cesto da takve stavove deli jedno 90% kosarkaske javnosti i 50% ovog foruma, dakle jasno sam stavio distinkciju izmedju te dve grupe sto znaci da mislim da je prosecan forumas znatno iznad prosecnog ljubitelja kosarke u Srbiji.

 

3 hours ago, bosMan_jr said:

- zvezda i partizan su najlepsi, najbolji i niko iz regiona ne sme da ima budzet kao oni (ko je to rekao i gde)

 

Pisalo se vise puta da samo Crvena zvezda i Partizan mogu da se takmice u ovoj evroligi, da sad ne vadim postove. Naravno, kad se kaze u "ovoj evroligi", misli se iskljucivo na visinu budzeta jer je to ono sto te unistitelje klupske kosarke u Evropi jedino interesuje.

 

3 hours ago, bosMan_jr said:

- da buducnost ima ovaj budzet svi bi govorili Milo lopove, cg je srbija, odakle pare, banana drzava uaaaa (ko bi to rekao, bukvalno niko)

 

Secam se da sam dva puta usao u raspravu sa nekim od navijaca Crvene zvezde i obojica su iznosila tvrdnje kako se Buducnost bahatila dok je igrala EL.

 

3 hours ago, bosMan_jr said:

- Srbija je ultrabogata, mi sve ovo zasluzujemo, mi smo najjaci (ko je to rekao i gde)

 

Forumas Profesor je napisao da je stanje u nasoj ekonomiji sada bolje u jednoj od nasih rasprava na pocetku najvece teme na forumu (KKCZ transferi). To je ono iz glave sto mogu da ti potvrdim, naravno van ovog foruma (koji je ipak na visem nivou od proseka u Srbiji u pogledu svega) ima i mnogo vise takvih komentara.

Link to comment
Share on other sites

Pa izvini ali ovo je bas nategnuto, jedan forumas rekao ovo, dva navijaca zvezde koje si negde sreo su rekli ono. 

Siguran sam da ima idiotskih misljenja na svakom koraku, to verujem, ali ne mozes takav stav pripisati sagovornicima koji poznaju kosarku i kojima mozdana kora nije glatka kao ona Molten lopta kojom se igrala KLS 2012.

 

Ovo ti ispadne kao kad se predsedniku danima argumentovano iznose cinjenice, a on dodje kod Marica, uzme jednog lika sa tvitera koji kaze treba ubiti i spaliti 243 bebe da bi Vucic otisao sa vlasti i pokazuje narodu da to misle svi koji su protiv njega.

 

Zvezda i Partizan imaju prenaduvane budzete, jasno je kao dan, ali potpuno iskren da budem, da sam ja na vlasti i da me pitas na sta ces da potrosis 18m evra, da zadrzis svoju popularnost, isto bih naduvao dva KK. To je smesan novac za drzavu, a stvara privid moci i daje ljudima ono sto vole. Za to vreme mozes da se bavis bitnijim pitanjima za drzavu na miru, a smanjices broj likova sa iq 75 koji agresivno iznose svoje misljenje o tome kako tim pitanjima treba pristupati.

Da li ce ovaj nastavak ova vlast uraditi - verovatno ne.
 

E sad, da me pitas da li bih isto uradio kao oni sa 140 drugih stvari - razlicitih afera, ozbiljne korupcije, organizovanog i individualnog kriminala, nepotizma, davanja funkcija totalnim idiotima itd itd… ne bih. 
 

Tako da mislim da ovaj problem nije tako visoko na lestvici drustvenih problema, i da generalno vise donosi nego sto odnosi.
Dozvolicu sebi da budem sebican i mozda prost, ali ja sam spreman da svoja 3 evra dam na ovu igracku i da se dobro zabavim uz najbolju kosarku u kojoj kompetitivno ucestvuje ekipa za koju navijam, prvi ili drugi put u poslednjih 20 godina koliko pratim kosarku (pre toga sam imao 7 godina). 
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

Zvezda i Partizan imaju prenaduvane budzete, jasno je kao dan, ali potpuno iskren da budem, da sam ja na vlasti i da me pitas na sta ces da potrosis 18m evra, da zadrzis svoju popularnost, isto bih naduvao dva KK. To je smesan novac za drzavu, a stvara privid moci i daje ljudima ono sto vole. Za to vreme mozes da se bavis bitnijim pitanjima za drzavu na miru, a smanjices broj likova sa iq 75 koji agresivno iznose svoje misljenje o tome kako tim pitanjima treba pristupati.

Da li ce ovaj nastavak ova vlast uraditi - verovatno ne.

 

Razumem sta zelis da kazes i hajde da kazemo da to ima smisla - to je, na kraju krajeva, sve isto sto je pisao i medobrundo (minus ovaj deo o resavanju drugih problema). Dakle, drzava je odlucila da sprca toliko i toliko miliona na zabavu, EL je bedno takmicenje par milijardera i fudbalskih sekcija, sve je to OK.

 

Kako to da se nijedna druga vlast u Evropi ne bavi time? Da nema mucene Buducnosti iz PG, projekti iz Srbije bi bili bukvalno jedini klubovi u Evropi koje vlast finansira drzavnim novcem.

 

Jos kad dodas da smo bukvalno jedini u okruzenju koji finansiramo i fudbalske klubove (mislim na drzavu), pitanja pocinju sama da se namecu.

 

Sto se tice ostatka posta koji se odnosi na javno mnenje u Srbiji, tvoje tumacenje je - na vlasti je Vucic, on ima volju i zelju i mogucnost da svake sezone da milione evra, to je super, uzivajmo dok traje. Ako sad izuzmemo moje misljenje o ovom rezimu, to je cak i stav koji moze da se razume. No, onda imas vecinu navijaca KK Partizan koji istovremeno skandiraju protiv Vucica, a podrzavaju dovodjenje najskupljih imena iz evrolige u svoj klub. To meni govori da oni smatraju da je prirodno da njihov klub ima toliki budzet, jer institucija, jer 1992., jer "gde god da igras tu su...". Po njima Vucic nije napravio nikakav narocit gest prema njihovom klubu, samo im je dao ono sto im ionako pripada, dok ih je u proslosti maltretirao tako sto im je davao toliko da mogu da plate igrace tipa Kevin Jones ili Jock Landale.

 

Cak i mediji koji se bave klubovima ne stavljaju toliki akcenat na predsednika  i nikad mocniju Srbiju nego anesteziraju ljude svakodnevnim clancima u kojima su samo hvalospevi upuceni klubovima, najboljim navijacima, malo malo pa neko iz EL iskaze koliko je fasciniran ovim klubovima. Ne znam, meni je cela ta atmosfera potpuno slicna kao poplava nezdravog nacionalizma samo je nacija zamenjena klubovima, sve ostalo je isto. I naravno da ce to nekome i da smeta - ljudima koji su nisu vernici ce smetati propaganda SPC, ljudima koji nisu nacionalisti ce smetati nacionalisticka propaganda, nekome ce smetati kada drzava da 2 miliona evra da bi se oslobodio onaj Kovacevic koji je pretukao nekog lika samo zato sto je Kovacevic Srbin i tako dalje. A u svim tim slucajevima se ne radi o novcu koji je veci od pomenutih 20 ili 30 miliona evra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...