Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Čudna tekma.

 

Raduje agresivnost u odbrani i stav igrača. To je ono što sam očekivao protiv SC-a u prve dve kada šut nije išao - imaš atletski dominantne igrače na svim pozicijama, pritisni protivnika maksimalno, daj 10 poena iz tranzicije i rešavaš utakmicu uprkos lošem šutu. No, KKP definitivno nije defanzivno orijentisana ekipa i nema usađenu tu logiku da odbranom lomi protivnika. Na ovo što Arsenije kaže gore, dodao bih ono što sam pisao i tokom EL - da se previše oslanjamo na neku "čistu" odbranu telom, iščačkavanje lopte iz ruku protivnika i onda je najgore kada iz tako nekog pokušaja dođe bespotreban faul ili situacija sa dodatnim slobodnim. Prosto moraju češće, pgotovo kada nismo u bonusu, da se prave "taktički" faulovi u mismečevima. Mora da se pokušava i preko granice faula u nekim situacijama. Radimo mi i to ali ne koliko bih voleo. S druge strane mislim da se stvarno dobro priprema timska odbrana na najopasnijim bekovima protivnika. Takođe čitaju se dobro dodavanja napolje iz drive and kick situacija i seče lopa na pasu što otvara kontru. To je pogotovo bilo primetno u trećoj protiv SC-a.

 

Ovo sa odnosom u skokovima 50:28 i 27:7 u ofanzivnim za njih, pri čemu je sam Omić imao 17 skokova jeste onako malo skandalozno i bilo je dosta situacija kada nam se lopta odbijala od ruku ili su nam je skidali sa glava ali kapiram da je delom i zbog koncepcijskog rizika jer se išlo na to da se njima maksimalno oteža šut za 3 i dovedu da šutiraju iz što težih pozicija s obzirom na to da su izrazito prangijaška ekipa. Na kraju se i isplatilo jer smo dobili 15 razlike i primili samo 70 poena. Njihov šut za tri 8/38 (21%) i za dva 15/37 (41%) sa ukupnim šutem iz igre od 31% sve govori. Nismo ni mi bili mnogo bolji za tri (29%) ali smo za dva imali 62% što nam je donelo ipak bolji ukupni šut od 48%.

 

Raduje Nanelijeva forma, Madarova agresivnost i egzekucija, Egzumova i Trifina solidna partija.

 

S druge strane Ledej, Lesor i Panter skoro po 20 minuta na terenu u proseku, a ukupno su šutnuli 10 puta na koš sva trojica zajedno! Ledej 2 ponea sa slobodnih i 0/5 iz igre (0/2 za 2 i 0/3 za 3), Panter 5 poena i 2/4 iz igre (1/2 za 2 i 1/2 za 3) i Lesor 2 poena ukupno - 1/1 za 2 (1 (!) šut iz igre, niti jedno slobodno za 18 minuta). Ledej je imao onu njegovu tekmu kada izgleda kao da je fizički prisutan a mislima odsutan mada jeste imao otvorene šuteve koje inače daje i plus 5 asistencija. Panter baš izbegava da forsira posle Reala. Jeste da je sav fokus odbrane na njemu ali nekako imamo utisak da je malo u nekom psihičkom daunu posle one serije i da sam bira da se isključuje iz igre i predaje loptu dalje (opet, to je moj utisak..možda je stvarno od Željka dobio sad takve instrukcije da uključi ostale u igru). Lesor definitivno neko vreme u padu forme. Imao je ovde Omića koji mu ne odgovara ali bez obzira na to nekako ne pokazuje onu njegovu agresivnost. Čak i kad da 10ak poena i uhvati 5, 6 skokova ne liči to na onog kandidata za MVP-a EL. Verovatno je i njega stiglo sve ali nadam se da će se dići za ovaj kraj sezone.

 

Opet, treba reći da je Željko opušteno izveo na klupu najjaču petorku skoro celu poslednju četvrtinu i da smo igrali sa Madarom, Anđušom, Papapetruom/Trifom, Smajlijem i Koprivicom veliki deo vremena. Sa te strane minutaža odlično podeljena i ekipa nije preforsirana s obzirom na to da nas čeka tekma u utorak.

 

Da završimo sutra to i onda priprema za komšije i vrhunac sezone.

P.S. Poseta fenomenalna. Nemam reči. Skoro 16.000 protiv Cedevite i 14.000 u trećoj protiv SC-a, nakon onakvog ispadanja iz EL.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Da mi je neko rekao da će Cedevita imati 27 ofanzivnih skokova, da ćemo mi šutirati 29% za tri, da će Lesor, Panter i Ledej zajedno da daju 9 poena, a da ću ja celu 4. da gledam na terenu Madara, Trifu, Balšu kako rutinski zatvaraju tekmu, zaista ne bih verovao.

 

Bilo je stvarno dobrih momenata, ali i dalje je to jako daleko od onoga što smo igrali u većem delu sezone.

 

Panter mi je najmanji problem. Čak i ova jučerašnja partija, donekle rezervisana, je bila ok, 5p 2s 4a, i +9 sa njime na terenu, da je ulazio u 4. dao bi još par poena i to bi bilo to.

Ledej slično. Opet maltene najbolji sa njime na terenu, bez obzira na krompirić u koloni poena.

Egzum daluje manje rezervisano nego protiv SCa, nije to još to, ali napreduje. Očigledno još postoji blagi strah od doskoka na tu nogu.

 

Lesor već neko vreme u autu, deluje sve gore.

 

Papapetru je već neko vreme u potpuno autu. Udje tu poneki šut, ali sve ostalo je problem. Neverovatno mi je da igrač tog frejma ne može da pomogne na skoku nimalo. 0 defanzivnih skokova za 17 minuta, u situaciji kada se toliko mučimo sa of. skokom protivnika, potpuno neverovatno. Plus reakcije u odbrani. Juče zaletanje na udvajanje Omića kojeg čuva Lesor na solidna 3-4 metra, a njegov igrač je na prvom pasu od Omića i naravno da utrčava unutra i lagano završava. 

 

Smajli... Strašno slab u skoku, veliki deo naših problema u skoku počinje sa njime. U velikom broju situacija nema predstvu gde je lopta, ili toliko zajuni da gradi igrača da ne gleda loptu i ovaj mu je uzme sa glave. Zaštita obruča ne postoji ni u najavi. Generalno jako slabo prati dešavanja na terenu, osim kada je on u glavnoj ulazi, nebitno napad/odbrana. I dalje mislim da on jedino ima budućnost na 4, ako pričamo o nekom najvišem nivou. Deluje da i Žoc tako razmišlja, dosta često sa peticom na terenu u poslednje vreme.

 

Balša - i dalje pogubljen, ogroman trag ove velike pauze. Ali potencijal da radi sve ovo što Smajli ne zna ili ne može. 5 skokova za 7 minuta, jedna blokada, još 2 isforsirana promašaja jer je dobro izašao na šut. Ogroman strah kad primi loptu, ali eto, valjda će se razdrmati malo. 

 

Madar pokid u drugom poluvremenu, kako su ulazili oni šutevi, kao kap svaki.

 

****

 

Timski, posle 50 skokova manje u tromeču sa SCom, sada 22 skoka manje od Cedevite. Uz sve promašaje Cedevite, potpuno sramotan podatak i apsolutno nema govora o bilo kakvom ozbiljnom rezultatu. A to je već sada ozbiljna tendencija. Tek onda dolazi više nego klimav šut, istrošenost dobrog dela igrača i odsustvo Alekse koji je tokom 2 meseca bio bukvalno motor ekipe.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E da, jedan momenat, dolazimo ispred ulaza, nas trojica sa šestoro dece i stajemo u red za ulaz. Skonta nas neki lik, koji je kako sam skontao, neki šefić u tom obezbeđenju, i pokazuje da zaobiđemo red, jer su deca sa nama. Ajde on, nego ostali kad su čuli, bukvalno prave špalir da mi prodjemo. Posle toga neki dobar osećaj, bio sam uveren da dobijamo lako 😄 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, realno *w said:

E da, jedan momenat, dolazimo ispred ulaza, nas trojica sa šestoro dece i stajemo u red za ulaz. Skonta nas neki lik, koji je kako sam skontao, neki šefić u tom obezbeđenju, i pokazuje da zaobiđemo red, jer su deca sa nama. Ajde on, nego ostali kad su čuli, bukvalno prave špalir da mi prodjemo. Posle toga neki dobar osećaj, bio sam uveren da dobijamo lako 😄 

 

A ja zauzeo sedišta za koja imamo sezonske, dok ne dođu drugari, kad dolazi žena sa sinom i seda bez pardona, a tu nam duksevi i šalovi. Ja reko' izvinite, zauzeta su mesta, imamo sezonske, a kaže ona "Pa i ja sam kupila karte!" i ode. Reko' oook. Još mi bude glupo zbog malca, jer uglavnom pustimo ljude, al' ajde. 

 

Kad seli oni 5 mesta od nas, gde znam da su isto neki sezonci. I još dolazi opet do mene i kaže "Samo da znaš sezonske ne važe za nivo 400" i ode. 😄Misleći valjda na numeraciju sedišta. E, reko', jedva čekam da dođe sad i ova grupica kojima je zauzela mesto. Kad dolaze posle par minuta i sklanjaju ih. A što mi bilo drago. 

 

Stvarno smo, e... 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uvrnuto said:

 

A ja zauzeo sedišta za koja imamo sezonske, dok ne dođu drugari, kad dolazi žena sa sinom i seda bez pardona, a tu nam duksevi i šalovi. Ja reko' izvinite, zauzeta su mesta, imamo sezonske, a kaže ona "Pa i ja sam kupila karte!" i ode. Reko' oook. Još mi bude glupo zbog malca, jer uglavnom pustimo ljude, al' ajde. 

 

Kad seli oni 5 mesta od nas, gde znam da su isto neki sezonci. I još dolazi opet do mene i kaže "Samo da znaš sezonske ne važe za nivo 400" i ode. 😄Misleći valjda na numeraciju sedišta. E, reko', jedva čekam da dođe sad i ova grupica kojima je zauzela mesto. Kad dolaze posle par minuta i sklanjaju ih. A što mi bilo drago. 

 

Stvarno smo, e... 

Moras da razumes da je tesko procitati sta pise na karti, puno je lakse sesti gde ti se svidja. Nas je lik u Areni protiv Grcke ubedjivao da ima karte za ista mesta koja i mi, pa je onda otisao kad smo mu trazili da pokaze te karte. Na kraju se nalaktio na gelender sa jos 10 ljudi i onda naravno gomila ljudi mora da ustane sa sedista da bi videli bilo sta. Stoka smo mi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KockoOblo said:

 

Jbg, možda nam ipak trebaju centar...i plej.

 

Ekipi koja bi kompletna pocistila sampiona EL treba samo voljni momenat i da bude mentalno na nivou. Jos jedan centar ne bi skodio, ali je bilo jasno da nije bio vitalan kako smo mislili.

Link to comment
Share on other sites

Mi bi mogli da postanemo žrtve sopstvenog uspeha - odigrali iznad svih očekivanja, za malo osvojili EL, lansirali neke igrače u prvi plan u EL, i svima ističe ugovor. Svi će oni sada dobiti bolje ponude od onoga što su kod nas imali, a mi ćemo teško moći da pariramo tome. Veliko je pitanje koga ćemo sledeće sezone gledati u našem dresu.

Link to comment
Share on other sites

Jbg, alternativa je bila losa sezona gde smo uzeli pocasno 12to mesto, nakon cega se terao Zeljko neznalica kojeg je definitivno zgazilo vreme.

 

P.s. mozda i zadrzimo vecinu tima. Zavisi koliko novca treba drzavi da opere preko gen. sponzora.💁‍♂️

Edited by Alex_Serbia
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Alek The Great said:

Vrhunac je bio pre 20-ak dana.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

 

 

Razumem gledište i slažem se donekle ali pošto nismo napravili taj korak dalje to je sad iza nas i treba zaboraviti na isto što pre i fokusirati se na trofej ABA koji odavno nismo osvojili.

 

Eto zameni izraz "vrhunac" sa "završnicom", "zaključkom" ili što bi se reklo na engleskom jedan closure - an often comforting or satisfying sense of finality.

 

Dakle, titula u ABA ligi bi donela neki veći osećaj zadovoljstva i zapravo bi bila kruna na onaj učinak u EL i plejof seriju protiv budućeg šampiona Evrope čiji su igrači proglašavani grupom građana na čelu sa trenerom nemačem pojma ovde na forumu a i širom interneta (dodatna digresija: da je KKP uspeo da počisti Real M. u seriji taj narativ bi se zadržao do kraja sezone i velika većina tih "stručnjaka" bi omalovažavala prolaz KKP-a na F4, kao što se i sada umanjuje na sve načine naš skor koji je ostvaren u EL).

 

Bez titule ABA i dalje ćemo se sećati ove sezone i ne može niko da nam oduzme euforiju u kojoj smo svi bili par meseci ali ostao bi neki gorak osećaj zamalo šampiona...zamalo F4, zamalo ABA...tako da ja priželjkujem snažno taj trofej koliko god bilo pražnjenje nakon EL plejofa i koliko god neki naši igrači doživljavali to kao vrhunac nakon kojeg su krenuli da otaljavaju posao do kraja sezone. Moraju da povrate onaj maksimalni fokus od pre mesec-dva i da utuve u glavu koliko je bitan taj trofej za klub.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mfmilan said:

Mi bi mogli da postanemo žrtve sopstvenog uspeha - odigrali iznad svih očekivanja, za malo osvojili EL, lansirali neke igrače u prvi plan u EL, i svima ističe ugovor. Svi će oni sada dobiti bolje ponude od onoga što su kod nas imali, a mi ćemo teško moći da pariramo tome. Veliko je pitanje koga ćemo sledeće sezone gledati u našem dresu.

Ja sam ubeđen da ćemo imati najjači tim u trećoj Obradovićevoj godini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...