Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

2 hours ago, medobrundo said:

Više pokazatelj koliko manjka talenta u EL, nego što je Madar imao rising star sezonu. U njegovim godinama Ginobili dao 30 poena u finalu EL, Teodosic bio MVP iste, itd. A sada Madar sa 5ppg i 1.5apg najbolje što EL ima da ponudi u ovoj sezoni od igrača do 23 godine.

 

Ni u prethodne 2 godine dobitnici te nagrade nisu imali bolji učinak. Prošle Jokubaitis, prethodne Garuba sa 4 poena u proseku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

Ni u prethodne 2 godine dobitnici te nagrade nisu imali bolji učinak. Prošle Jokubaitis, prethodne Garuba sa 4 poena u proseku.

 

 

 

Da, traje to već neko vreme. Pre te sezone nagrada nije ni dodeljena.

 

Ali zato pre toga.. 😄 ozbiljan spisak 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, medobrundo said:

 

Da, traje to već neko vreme. Pre te sezone nagrada nije ni dodeljena.

 

Ali zato pre toga.. 😄 ozbiljan spisak 

 

Jeste, ali je bilo tu apsurda ozbiljnih. Ne postoji logika po kojoj može igrač da dobije "rising star" dve godine u nizu. 

Ono tipa Bogdan odigra celu sezonu u Partizanu, sa 30 minuta po meču, 15 poena prosek i onda posle naredne u Feneru dobije drugu nagradu. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, jedibojan said:

U svakom slucaju povecace potraznju za malcem... Nama otvara poziciju da dovedemo dosta ozbiljnijeg igraca

Iz cisto logicke perspektive bez sentimentalnosti, on ako ne produzi ugovor, na kraju sledece ide bez obestecenja. Za njegovo obestecenje + platu sigurno moze da se dovede kvalitetniji igrac koji ce odigrati godinu dana kod nas.

Ukoliko odluci da produzi, zadrzao bi ga i za sledecu sezonu jer mislim da ce biti viable backup opcija za top8 contendera i da ce sigurno imati bolju sezonu od ove.

Link to comment
Share on other sites

On vrlo moguce da nece hteti da ostane nakon sledece sezone (a.k.a. da produzi ugovor sa nama), a mi nemamo nista od toga da ga jos malo unapredimo pa da on ode u neki Makabi i tamo postane najbolja verzija sebe. Nece on ni sledece sezone postati neki oslonac u EL, vec eventualno malo prorediti uzastopne ocajne partije.

 

Ako bude islo u tom smeru, dati ga nekome uz dobro rising star obestecenje i sto dzedaj Bojan kaze, dovesti nekog ready now pleja.

 

Zadrzavanje Pantera, Ledeja i Exuma bi trebao biti apsolutni #1 prioritet (ocekujem da Lesor i Aleksa ostanu).

 

Voleo bih da Nanula isto ostane, iako nije odigrao neku sjajnu sezonu. Za Janisa mi ie svejedno. Necu plakati ako ode, ali ni biti nezadovoljan ako ostane.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

A sto se tice balkanskog dinamic dua iz Reala, verujem da Mario i dalje ima veliku zelju da radi sa Zeljkom kod nas, dok su desavanja u plejofu totalno promenila Musin mindset, ponajvise mandrili sa tribina (ovo se cak i ne odnosi na najplacenije) i njihovi ucestali podsenici odakle je Dzanan i cega treba da se napuši.

 

Ni Lesor nije pomogao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

A sto se tice balkanskog dinamic dua iz Reala, verujem da Mario i dalje ima veliku zelju da radi sa Zeljkom kod nas, dok su desavanja u plejofu totalno promenila Musin mindset, ponajvise mandrili sa tribina (ovo se cak i ne odnosi na najplacenije) i njihovi ucestali podsenici odakle je Dzanan i cega treba da se napuši.

Sto se tice balkanskog dinamic dua, i gore stvari su se oprastale (Dzanan). Samo ako uspemo da dovedemo bilo kog od njih znaci da pravimo tim za napad na EL sto mi je prilicno nerealno.

Bio bih veoma zadovoljan i jednim Vanjom

 

Edit: nije da se Musi ima sta preterano oprastati...

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, jedibojan said:

Sto se tice balkanskog dinamic dua, i gore stvari su se oprastale (Dzanan). Samo ako uspemo da dovedemo bilo kog od njih znaci da pravimo tim za napad na EL sto mi je prilicno nerealno.

Bio bih veoma zadovoljan i jednim Vanjom

 

Edit: nije da se Musi ima sta preterano oprastati...

 

B1: sumnjam da mozemo zadrzati sve nosioce i na to dovesti nekog od njih. Eventualno ako neko od Naneli-Ledej-Papa ode.

 

B2: mislio sam da li je on u stanju da predje preko salve uvreda koje je popio u Areni x2. Deluje da ga je to bas poremetilo tada. U majstorici je izgledao presrecno svakom prilikom kojom nas je punio. Naravno, pre svega jer je izasao iz suterskog kanala, ali ne samo zbog toga.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alex_Serbia said:

 

B1: sumnjam da mozemo zadrzati sve nosioce i na to dovesti nekog od njih. Eventualno ako neko od Naneli-Ledej-Papa ode.

 

B2: mislio sam da li je on u stanju da predje preko salve uvreda koje je popio u Areni x2.

Sve i da odu Nun ili Papa, Vanja je neki domet koji ocekujem i cime ne bih bio nezadovoljan.

 

Dzanan bi se osecao kao car u areni, ali sanse da se Real odrekne jednog od najboljih igraca mere se u promilima. 

 

Slazem se sa tobom da bi glavni prioritet bio zadrzati Dantea, Kevina i Zeka i podebljati poziciju 4.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kronostime said:

LG te racuna kao distributera koliko ih ti MrTwisterovTata lomite posle utakmica KKP i KKB.

Dobicete dobar popust kao stare i verne musterije.

:classic_biggrin:

Ja sam lagan za razliku od starog kad je u pitanju bacanje objekata ka TV-u, naucio sam vremenom da to kanalisem dok njega sad u te godine zabolje kurac vise za sve 😄 

7 hours ago, medobrundo said:

Više pokazatelj koliko manjka talenta u EL, nego što je Madar imao rising star sezonu. U njegovim godinama Ginobili dao 30 poena u finalu EL, Teodosic bio MVP iste, itd. A sada Madar sa 5ppg i 1.5apg najbolje što EL ima da ponudi u ovoj sezoni od igrača do 23 godine.

Nazalost, bice samo jos gore u narednim godinama. Pogotovo sto ovaj novi NBA kolektivni ugovor ide dosta na stetu evropske kosarke sto zbog treceg two-way ugovora, kojim ce neke americke opcije za EL timove biti dodatno limitirane jer ce vise njih ostajati doma da igraju i jure taj NBA, kao i ovaj novi G League internacionalni draft dje ce moci mladi igraci iz Evrope da se prijave i tamo da odu i igraju da budu na vidjelo NBA ekipama, iako nedovoljno spremni za sam NBA al ce imati bolje uslove nego bilo dje u Evropi za razvoj i minute. Svi igraci do 21 godinu ce moci tu da se prijave i da potencijalno se nametnu i zavrse u NBA.

2 hours ago, Alex_Serbia said:

On vrlo moguce da nece hteti da ostane nakon sledece sezone (a.k.a. da produzi ugovor sa nama), a mi nemamo nista od toga da ga jos malo unapredimo pa da on ode u neki Makabi i tamo postane najbolja verzija sebe. Nece on ni sledece sezone postati neki oslonac u EL, vec eventualno malo prorediti uzastopne ocajne partije.

 

Ako bude islo u tom smeru, dati ga nekome uz dobro rising star obestecenje i sto dzedaj Bojan kaze, dovesti nekog ready now pleja.

 

Zadrzavanje Pantera, Ledeja i Exuma bi trebao biti apsolutni #1 prioritet (ocekujem da Lesor i Aleksa ostanu).

 

Voleo bih da Nanula isto ostane, iako nije odigrao neku sjajnu sezonu. Za Janisa mi ie svejedno. Necu plakati ako ode, ali ni biti nezadovoljan ako ostane.

Mislim da Madar ima ugovor za narednu sezonu i da ce najvjerovatnije biti dio ekipe i tad, prvenstveno jer je taj isti Makabi prakticno zavrsio Tamira Blatta za narednih par sezona, koji igra na istoj poziciji kao i on, a tesko mogu dvojica tu da dobijaju konstantne i dobre minute i ulogu. Tako da ni njemu nije bas idealna situacija bez ako taj Blatt ne bude se proslavio naredne sezone pa ovaj dodje umjesto njega. Ne vidim neki scenario dje oba mogu da igraju i dobijaju minute konstantno. Uvijek tu moze da iskoci neka Baskonia ili slicna ekipa kao opcija za njega ali ima do toga jos dosta.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Šta mislite, koje su šanse da nam Željko ostane i nakon treće godine?

Verujem da će rezultati imati veliki udeo ali odavno nisam čuo da se pominje kao ranije da će kod nas završiti karijeru.

Link to comment
Share on other sites

https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/prezirem-ono-americko-smece-o-drazenu-i-divcu-petljaju-se-u-nesto-sto-pojma-nemaju/2462815.aspx
 

Занимљив интервју. Узгред зашто се у нашим медијима не може наћи инфо да је 6 милиона евра уствари 30% буџета тј. како Грба признаје да је држава затворила 70%…
п.с. Немој само да неко прича о татисању  пошто исто важи и за Звезду, ја лично бих кренуо од Радуљице али нема ни м од медија

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ne sam Safete said:

@uvrnuto banuj ove što tjeraju Madara.

 

 

madaru preko cela pise partizan, u svakom mogucem smislu. igrac koji bi u nekoj drugoj eri ostao do kraja karijere kod vas, & beyond.

--

koji je to bodirogin restoran u centru, koji se spominje na pocetku intervjua koji je @konstantin posadio?

Edited by uini
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Константин said:

https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/prezirem-ono-americko-smece-o-drazenu-i-divcu-petljaju-se-u-nesto-sto-pojma-nemaju/2462815.aspx
 

Занимљив интервју. Узгред зашто се у нашим медијима не може наћи инфо да је 6 милиона евра уствари 30% буџета тј. како Грба признаје да је држава затворила 70%…
п.с. Немој само да неко прича о татисању  пошто исто важи и за Звезду, ја лично бих кренуо од Радуљице али нема ни м од медија


Poverovaćemo ti za P.S., ali ovih 6 meleona nema nigde u tekstu? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

uff nije ni cudo da nisam cuo za restoran & da grba voli tamo da sedne.

treba ti cca 100jura za komplet obrok x picje

Nego vini, jeste da diraš mog drugara Rastu, ali ukus za basket ti je prefinjen, pa me zanima ko su ti omiljeni igrači u KKP?

 

Tipovao sam da je Jam jedan od njih, i izgleda da jeste.

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

Ova ekipa KKP mi je izrazito simpa (Lessort i Andjuša excluded). Da nije potpuno reckless na terenu, Leday bi mi bio najveći gotivac. Ovako je to Aleksaaaaa, pa Exum pa Nunnally. Niko me nije pitao ali boli me briga, ja da rečem 😄 Madar izrasta u opasnog pleja, mnogo je napredovao, ovi statsi sa poenima i asistima to pokazuju u manjoj meri nego eye test. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...