Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Dobar opis naše igre je situacija kad im lupamo neku fensi bananu za špice, lopta odlazi u aut, a nakon toga u roku od 2 sekunde ispadamo i ostavljamo im potpuno otvoren šut za 3, pa puštamo ofanzivni skok, pa još jedan otvoren šut i još jedan ofanzivni skok. To je ovaj Partizan, na svakoj utakmici nekoliko poteza za top 10 i hajlajce, nekoliko fensi akcija, ali u osnovnim košarkaškim stvarima duplo golo.

 

Sa vedrije strane, još da prođe poselo sa spletom pesama o porodici Čović sledeće nedelje, pa će moći da se uživa u gledanju evroligaških ekipa u punom komforu Arene, bez gužve i cimanja za karte.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, KockoOblo said:

Imamo tektonske poremećaje u ekipi posle utakmice sa Makabijem. Neki katarski zloduh hara svlačionicom KKPa. Treba proveriti gde je bio Vlahović tijekom naše španske turneje. Ne možeš praviti onakve budalaštine u odbrani, 45 minuta, sem ako ne sumnjaš da te žena/devojka vara. Ja nemam drugo objašnjenje.

Zapravo, sad kad sam ovo pročitao, pade mi na pamet jedna stvar: ovi stranci od Barselone naovamo igraju kao da su počele da kasne plate. Ne kažem da to jeste slučaj, nemam baš nikakve informacije, ali eto to bi bilo normalnije objašnjenje od puca im glavni grad Ekvadora Quito da igraju odbranu, a nominalno najbolji evropski trener svih vremena ih samo gleda i aplaudira. 

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

Zapravo, sad kad sam ovo pročitao, pade mi na pamet jedna stvar: ovi stranci od Barselone naovamo igraju kao da su počele da kasne plate. Ne kažem da to jeste slučaj, nemam baš nikakve informacije, ali eto to bi bilo normalnije objašnjenje od puca im glavni grad Ekvadora Quito da igraju odbranu, a nominalno najbolji evropski trener svih vremena ih samo gleda i aplaudira. 

I drži ih 40min na terenu.

Izašao je i pošumljeni sa naslovom u nekim novinama kako je teška finansijska situvacija.

A sve se ovo dešava nakon PusiLipsPederu protiv Makabija...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Beonegro said:

Zapravo, sad kad sam ovo pročitao, pade mi na pamet jedna stvar: ovi stranci od Barselone naovamo igraju kao da su počele da kasne plate. Ne kažem da to jeste slučaj, nemam baš nikakve informacije, ali eto to bi bilo normalnije objašnjenje od puca im glavni grad Ekvadora Quito da igraju odbranu, a nominalno najbolji evropski trener svih vremena ih samo gleda i aplaudira. 

Valjda stipendije?

Ljubomorni su na Pantera jer ce on kao drzavljanin Srbije sad da dobije 5000, a oni ni cvonjka. Zato je i imao manju minutazu sinoc kao i Trifa i Tristan, video Zeljko da razmilsljaju o lovi koja treba da legne

 

Edit - nek neko prebaci na Tatu, da vam ne zagadjujem temu

Edited by drperce
Tatisanje
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posle prospavane noći našao sam silver lining - danas ne igramo nikakvu utakmicu.

Neću da se bavim odbranom, ne možeš se baviti nečim što ne postoji, ali neko gore napisa da nam je igra lepršava u napadu. Mrzi me da provjeravam statistiku ali mislim da smo negdje pri dnu po broju asistiranih poena. Kretnje u napadu su nam uglavnom mlitave, protivnik nam je uvijek na liniji dodavanja, gro poena nam dolazi uglavnom iz iso napada…

Iso-em ti takvu košarku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Beonegro said:

Zapravo, sad kad sam ovo pročitao, pade mi na pamet jedna stvar: ovi stranci od Barselone naovamo igraju kao da su počele da kasne plate. Ne kažem da to jeste slučaj, nemam baš nikakve informacije, ali eto to bi bilo normalnije objašnjenje od puca im glavni grad Ekvadora Quito da igraju odbranu, a nominalno najbolji evropski trener svih vremena ih samo gleda i aplaudira. 

 

Mislim da grešiš. Voljni momenat je tu, i u odbrani i u napadu. Igrači mi deluju kao probudjeni iz krio sna, totalna dezorjentisanost. Bilo je dosta tih sezona kada su kasnile plate...nisu to te ekspresije lica, ovo su neke druge madjije. Kada dobiješ 5 puta koš, dodavanjem iz auta na zicer, nije to do plate, to su neki drugi bolovi, nešto niže od glavnog grada Ekvadora.,

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Son_of_a_gun said:

ali neko gore napisa da nam je igra lepršava

 

lepršav (srpski, lat. lepršav)

Pridev

lepršav -a, -o, prid.

Značenja:

(značenje izvedeno preko sinonima) mlitav, ljuljav, landarav, lepetav, reg. lelijav reg., lelujast

 

Izgleda je već neko pre nas igrao isto ovako lepršavo pa je ušlo u rečnik.

  • Like 5
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, KockoOblo said:

 

Mislim da grešiš. Voljni momenat je tu, i u odbrani i u napadu. Igrači mi deluju kao probudjeni iz krio sna, totalna dezorjentisanost. Bilo je dosta tih sezona kada su kasnile plate...nisu to te ekspresije lica, ovo su neke druge madjije. Kada dobiješ 5 puta koš, dodavanjem iz auta na zicer, nije to do plate, to su neki drugi bolovi, nešto niže od glavnog grada Ekvadora.,

Moguće, stvarno ne znam ništa o dešavanjima unutar kluba, samo kažem kako to izgleda ovako sa 2000 km razdaljine.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sector said:

Sreća pa vam naredno kolo dolazi Zvezda.

 

Nema šanse da vas dobijemo 2 puta u tako kratkom intervalu.

 

Marina Maljković, 5 treninga sa ženskom ekipom KK Sloga-Požega...80p u košu KKP. Vildoza iz luna parka, Branko Lazić i ostala ekipa, to je već ozbiljna priča za ovu gomilu vaginopaćenika i najboljeg treNera u Evropi svih vremena.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta rade na treningu, ali opet nas svi probijaju na prvom koraku kao decu na igralistu. Jedno vreme smo se ubrzali u tom segmentu, manje bespotrebno preuzimali i izgledalo je podnosljivo. Zbog cega su se sada svi resetovali odjednom, meni je to pitanje sezone.

 

A minutaza Broza najbolje govori da li je momak jedan od najvecih promasaja u novijoj eri KKP.

Link to comment
Share on other sites

Do pre neku nedelju KKP je bio ekipa koja može da se napucava sa najjačim evroligašima, taj napadački potencijal svakako nije nestao pa da se pada u neku depresiju. Biće uspona i padova.

 

Ono što verujem da je mnogim navijačima KKP depresivno (i meni bi bilo da sam među njima) je što ova ekipa zaista neodoljivo podseća na neke iteracije bogatih ruskih ili turskih klubova (da ne kažem Makabi ili Armani za nešto plići džep) gde su kvalitetni stranci samo naslagani, gde se jaše udarnih 6-7 igrača a ostalima se ne veruje ništa (doduše, disproporcija u kvalitetu između ovih 6, 7 i ostalih je stvarno ogromna, ne znam da li ijedan evroligaš ima takvu kompoziciju), ne znam koliko na takvu ekipu "borba bre", "partizanština" i slične hustle floskule mogu da se primene. Jahanje udarnika 35+ minuta kad tad mora doći na naplatu u ovakvom ritmu utakmica. Takođe, bball IQ ekipe je dosta nizak uprkos odličnom individualnom kvalitetu. Punter mi je nekako etalon i personifikacija ove ekipe i kao igrač i kao kapiten, kad ga ide ne možeš da ga braniš čak iako si Barsa ili Real, kad ga ne ide nema čime da doprinese na drugi način, nema plana B, nema pametnih poteza, samo tunnel vision i kroz zid. Jednom rečju, nema "partizanštine". Ipak nije KKP toliko kvalitetan pa da igra samo na individualni kvalitet. KKP ima 6, 7 baš ozbiljnih igrača, ali mnogi imaju takvih 10+. Nema rutine, sve je neki hero ball.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Do pre neku nedelju KKP je bio ekipa koja može da se napucava sa najjačim evroligašima, taj napadački potencijal svakako nije nestao pa da se pada u neku depresiju. Biće uspona i padova.

 

Ono što verujem da je mnogim navijačima KKP depresivno (i meni bi bilo da sam među njima) je što ova ekipa zaista neodoljivo podseća na neke iteracije bogatih ruskih ili turskih klubova (da ne kažem Makabi ili Armani za nešto plići džep) gde su kvalitetni stranci samo naslagani, gde se jaše udarnih 6-7 igrača a ostalima se ne veruje ništa (doduše, disproporcija u kvalitetu između ovih 6, 7 i ostalih je stvarno ogromna, ne znam da li ijedan evroligaš ima takvu kompoziciju), ne znam koliko na takvu ekipu "borba bre", "partizanština" i slične hustle floskule mogu da se primene. Jahanje udarnika 35+ minuta kad tad mora doći na naplatu u ovakvom ritmu utakmica. Takođe, bball IQ ekipe je dosta nizak uprkos odličnom individualnom kvalitetu. Punter mi je nekako etalon i personifikacija ove ekipe i kao igrač i kao kapiten, kad ga ide ne možeš da ga braniš čak iako si Barsa ili Real, kad ga ne ide nema čime da doprinese na drugi način, nema plana B, nema pametnih poteza, samo tunnel vision i kroz zid. Jednom rečju, nema "partizanštine". Ipak nije KKP toliko kvalitetan pa da igra samo na individualni kvalitet. KKP ima 6, 7 baš ozbiljnih igrača, ali mnogi imaju takvih 10+. Nema rutine, sve je neki hero ball.

1. Nema disproporcija u kvalitetu nego ako si trener onda sa mladima smanjujes tu disproporciju i od njih pravis buduci oslonac kluba i reprezentacije

2. Za razliku od ruskih pijanih milionera, ova ekipa je bas imala hemiju i u jednom trenutku smo isli uzlaznom putanjom, da bi se samo odjednom resetovali na pripremni period.

3. Zbog stavke 2, stvar koja je i meni prva pala na pamet je ono sto Beo teoretise, a to je kasnjenje stipendija. U tom slucaju, nemam trunke saosecanja za moj Partizan. Ko sa sns leze...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Zaista su odbrana, skok, voljni momenat isli uzlaznom putanjom jos od Milana (rekao bih i Bakonije, ali su oni ubacivali belu tehniku). Samopouzdanje je posle Makabija delovalo all time high. Prvi put da sam video da resavamo neizvesniju zavrsnicu rutinski. 

 

A onda spanska turneja i mentalni potop. A ne razumem zasto, to nisu bili mecevi pod moranjem. Ali jesu bili mecevi gde je odbrana krenula nazad ka letnjim pripremama.

Link to comment
Share on other sites

Mi imamo bekove koji vide samo koš i dobro ga vide. Odbrana i skok im nikad kroz karijeru nije bila prioritet pa neće ni sad.

Ja ne znam tri EL beka kroz istoriju koja su bila top napadači a da su bili bar prosek u odbrani i skoku. Možda na početku karijere ali kad se profilišu kao napadači, ne cimaju se mnogo u odbrani.

Mi da smo potpisali Dragana Milosavljevića na tri meseca da igra po 10 minuta imali bi drugu priču.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Mi imamo bekove koji vide samo koš i dobro ga vide. Odbrana i skok im nikad kroz karijeru nije bila prioritet pa neće ni sad.

Zapravo Exum bi trebao da je u odbrani na nivou Satoranskija, a Nunally da je vrlo kompetentan defanzivac, kao i Liday i Papapetru, što bi uz Lessortove fizikalije pozadi trebalo da garantuje prosječnu odbranu čak i bez velikog uticaja sa klupe. Pitanje je zašto to nije tako.

 

Za potpisivanje Milosavljevića još nije kasno, a stvarno bih volio da vidim Puntera malo prizemljenog, da ne kažem priklupljenog, kad je u minus fazi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Malo su cudne te rotacije kod vas. Bez poverenja u sekundarce. Ne moze non stop da se pogadja, posebno kad je rotacija uska. To je mozda ok da se skrati u PO, ali sad kad treba da ih razigras je lose.

 

Meni se cini da vama treba plej koji razigrava i ima iskustva. I mislim da Lesor nije neko ko treba da igra vise od 20min..

 

Papapetru je krs, ne zbog brojki samo, vec sto na terenu izgleda bzvze..kao da je pao sa marsa. Sem Exuma, nema tu elitnog defanzivca. Mesto Slovaka vam je trebao neki ultra defanzivac da zatvori reket.

 

Plej i centar ste pogresili i tu ste bas slabi...Madar i odigra dobro i onda Exum ukrade minute i sa njim lopta ne kruzi. 

 

Panter je dobar, ali nije Kobi..nemre bez dobrog pleja i iskusnog, vidi pod KKCZ..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...