Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Svaka debata na temu kako ko doživljava uspeh tima za koji navija je suvišna. Baš ne mogu da razumem ljude koji se upuštaju u to, a koji nisu salty da bi im to bio motiv. 

Ako vidiš grupu srećnih ljudi koja euforično doživljava nešto, pa makar i kao podvig (sve i da nije), koja je poenta da se pokreće diskusija o tome gde je taj uspeh na spektru uspeha i da li ta navijačka euforija matchuje nivo tog uspeha? 

 

Što se tiče utakmice, ja sam izašao iz hale jako zadovoljan. Izgubili smo sticajem okolnosti, ekipa je odlično našpanovana i bez bitnih šrafova, i to je nešto što obećava.

Propuštena je lepa prilika za metlanje Reala, ali je tu i ta olakšavajuća okolnost da se otvaraju vrata za najbolji mogući scenario u ovim okolnostima - kompletni u Kaunas.

Brinu ove rane vesti za Aleksu, jako je bitan energetski za ovaj tim, ali sačekajmo zvaničnu objavu kluba.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fillam said:

Ako vidiš grupu srećnih ljudi koja euforično doživljava nešto, pa makar i kao podvig (sve i da nije), koja je poenta da se pokreće diskusija o tome gde je taj uspeh na spektru uspeha i da li ta navijačka euforija matchuje nivo tog uspeha? 

 

Ako vidis grupu srecnih ljudi, i normalan si covek, bice ti drago zbog njih. Ako si govno, gledaces da umanjis njihov uspeh.

31 minutes ago, zemljoradnik said:

Posle ove današnje tragedije, siguran sam da se sutra neće igrati. 

 

Igrace se, i bolece ih kurac za nas, mi nismo pogodni za Je Suis i tako to... mi smo samo Srbi. Isto kao sto su se molili za Turke ali ne i za Sirijce.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fillam said:

Svaka debata na temu kako ko doživljava uspeh tima za koji navija je suvišna. Baš ne mogu da razumem ljude koji se upuštaju u to, a koji nisu salty da bi im to bio motiv. 

Ako vidiš grupu srećnih ljudi koja euforično doživljava nešto, pa makar i kao podvig (sve i da nije), koja je poenta da se pokreće diskusija o tome gde je taj uspeh na spektru uspeha i da li ta navijačka euforija matchuje nivo tog uspeha? 

 

koja je poenta onda bilo kakve diskusije koja nije ekstremno afirmativna i to ne samo prema onome što je esencija a to je igra partizana i aktuelni rezultat (to bukvalno svako spomene u svakom postu), već i prema xy percpeciji uspeha / neuspeha, šipkaštva / nešipkaštva itd....?

 

ceo topik da bude jedna lepo uređena bašta u kojoj će svako ko poželi nešto da napiše, to i uraditi isključivo da se pridruži superlativima.

 

npr, ako smatram da je punter odigrao dve arguably najbolje tekme u karijeri, kada je bilo relativno najvažnije, da je savršeno sproveo u delo ono što mu je strateški priložio željko a saigrači bili sjajni saradnici - to ne znači da ne smem da mislim da je punter ispao glup što je reagovao na ljuljov potez, ili ne smem, jer kvarim dobre vibre?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kendrick said:


Šuškalo se još sinoć da je ozbiljnija povreda u pitanju. Nemam reči...

 

On nije nenadoknadiv, pogotovo na F4 gde se igra jedna utakmica. 

 

Ali mi do F4 necemo stici. Ili bar ne u G4. 

Link to comment
Share on other sites

A Ostoja pre nego sto nastavi da trazi pare, mogao bi da nadje nacin da se u 2023. prodaju karte bez da padne sajt i da se od 6 ujutru (ako zelimo 10% sanse da kupimo) ceka u redu kod onog lika sa zelenom jaknom.

 

Kao, napredujemo i onda kad je najbitnije, vratimo se na mrtvu tacku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa klub jedino sam da krene da prodaje karte, sto zahteva sistem, platformu, personel. Mnogi klubovi koriste autsorsing kompanije, manje je cima, ne znam koliki je % ali ocigledno se mnogima isplati. Partizan nije mogao da uredi ticketline-u sistem prvi put kada je sajt pao, a ne mozes 20 utakmica da prodajes na blagajnama. 

Mislim, klub je nabio cene, Ostoja nije omiljen, ali glupo je iracionalno kritikovati. Siguran sam da je jedna od tacaka za sledecu sezonu upravo i problem prodaje karata. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kendrick said:

Pa klub jedino sam da krene da prodaje karte, sto zahteva sistem, platformu, personel. Mnogi klubovi koriste autsorsing kompanije, manje je cima, ne znam koliki je % ali ocigledno se mnogima isplati. Partizan nije mogao da uredi ticketline-u sistem prvi put kada je sajt pao, a ne mozes 20 utakmica da prodajes na blagajnama. 

Mislim, klub je nabio cene, Ostoja nije omiljen, ali glupo je iracionalno kritikovati. Siguran sam da je jedna od tacaka za sledecu sezonu upravo i problem prodaje karata. 

 

Sta je tacno iracionalno? Da nema boljeg nacina/neke sredine izmedju pada sajta svaki put kada vise od 100 ljudi pokusa da pazari i cekanja satima u redu ispred blagajne kao da je 1975.?

 

Nije prvi put za G3 da je sajt pao. Desilo se i protiv Fenera nesto slicno. Nisu tada poceli da smisljaju back up? Nece valjda opet pristup, vazda kod nas omiljen.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kendrick said:

Pa klub jedino sam da krene da prodaje karte, sto zahteva sistem, platformu, personel. Mnogi klubovi koriste autsorsing kompanije, manje je cima, ne znam koliki je % ali ocigledno se mnogima isplati. Partizan nije mogao da uredi ticketline-u sistem prvi put kada je sajt pao, a ne mozes 20 utakmica da prodajes na blagajnama. 

Mislim, klub je nabio cene, Ostoja nije omiljen, ali glupo je iracionalno kritikovati. Siguran sam da je jedna od tacaka za sledecu sezonu upravo i problem prodaje karata. 

Može se unapred zahtevati određeni standard od posrednika. I ja cenim da će na leto to biti jedan od osnovnih zahteva kluba.

 

26 minutes ago, jedibojan said:

Bez Alekse i sa ovakvim Andjusicem smo u dubokim govnima za G4.

U čemu se to razlikuje u odnosu na g3 koja je odlučena na jednu-dve lopte? Ne kažem da nije problem, jeste i to veliki ali maltene preslikana situacija u odnosu na ono što smo gledali sinoć.

 

Nisam ispratio, je l' se šuška nešto o odlaganju utakmice. Bilo bi razumno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alex_Serbia said:

Sta je tacno iracionalno? Da nema boljeg nacina/neke sredine izmedju pada sajta svaki put kada vise od 100 ljudi pokusa da pazari i cekanja satima u redu ispred blagajne kao da je 1975.?

 

Pa najbolji nacin i imamo, samo sto je ticketline svoju infrastrukturu zadrzao u 2012., a najveci su preprodavci kod nas. Klub nije imao alternative, osim pomenute da preuzme na sebe, sto uopste nije lagano kako se mozda ljudima cini, a svakako neizvodljivo u toku sezone, kada se ispostavilo da je ticketline smece. Nisam siguran za ranije godine, ali ja nisam nikada imao problem sa kupovinom karata preko njih do pre mesec/dva.

Mozda iracionalna kritika nije najbolji termin, ali jeste glupo vikati na klub za nesto sto, realno, nije moglo da se predupredi. U teoriji jeste, da je klub zaposlio za soma jura nekoga da testira platformu druge firme, ali koliko je to praksa? Nije...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uini said:

 

koja je poenta onda bilo kakve diskusije koja nije ekstremno afirmativna i to ne samo prema onome što je esencija a to je igra partizana i aktuelni rezultat (to bukvalno svako spomene u svakom postu), već i prema xy percpeciji uspeha / neuspeha, šipkaštva / nešipkaštva itd....?

 

ceo topik da bude jedna lepo uređena bašta u kojoj će svako ko poželi nešto da napiše, to i uraditi isključivo da se pridruži superlativima.

 

npr, ako smatram da je punter odigrao dve arguably najbolje tekme u karijeri, kada je bilo relativno najvažnije, da je savršeno sproveo u delo ono što mu je strateški priložio željko a saigrači bili sjajni saradnici - to ne znači da ne smem da mislim da je punter ispao glup što je reagovao na ljuljov potez, ili ne smem, jer kvarim dobre vibre?

 

Teraš sad u drugu krajnost, jer uopšte nije suština u konstantnoj afirmaciji, niti doživljavam ovaj topik kao primer toga.  Naravno da svako može i treba da ima svoje mišljenje o svemu, i primeri sa Panterom, porezom, kvalitetom igre, itd. nisu ono na šta ciljam. 

 

Ponavljam, ja lično ne shvatam poentu pokretanja debate koja se u svojoj suštini svodi na: Hej, srećniji ste nego što ja mislim da treba da budete srećni, pa ću da vam objasnim zašto ne treba da budete toliko srećni, nego koji stepen manje. 

 

Da se razumemo, nisam ni ciljao na tebe, s obzirom da te doživljavam isto na svaku temu, slagali se ili ne, uglavnom precizno napišeš svoju suštinu, ne vodeći se željom da rušiš sneška.

Ali i na ovom i na drugim topicima smo sve češće svedoci alergije na hajp, sa sve prove me wrong  elaboratima, kao da će to da promeni s kojom emocijom će pojedinac ili grupa da doživljava Partizan i njegov ovogodišnji uspeh.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, fillam said:

 

Teraš sad u drugu krajnost, jer uopšte nije suština u konstantnoj afirmaciji, niti doživljavam ovaj topik kao primer toga.  Naravno da svako može i treba da ima svoje mišljenje o svemu, i primeri sa Panterom, porezom, kvalitetom igre, itd. nisu ono na šta ciljam. 

 

teorijski se slažem sa tvojim delom posta koji nisam citirao. u praksi znam(o) da se mnoga kritička mišljenja na aktuelne teme doživljavaju sa, da ne citiram sad.

nije kao da se dešavalo pre metar dana, bilo da je tema tuča, donacije za porez, nešto treće a relativno benigno, kao npr ovo o čemu sada diskutujemo.

tj nećemo da diskutujemo, jer nije košer.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Pozdrav za kritičko mišljenje na račun Eksumove povrede i nenadano brzog oporavka.

 

korisnik koji je napisao taj post je valjda banovan. 

zato si ti tu da prekoriš ljude kojima su mučni transparenti šipkaško-naci sadržaja na autoputu, tako da i ti kritički razmišljaš ovih dana, da ne pominjem sve što kritikuješ ( :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Par utisaka o sinocnjoj utakmici: 

  • Neverovatna atmosfera i energija pred pocetak tekme i do sredine druge cetvrtine, bukvalno bolja od Duletovih zlatnih godina. Meni se jako dopao performans sa okretanjem ledja, a zvizdanje kad su izlazili na parket je bilo jako dugo i verovatno najglasnije koje sam doziveo u zivotu. Kao posledica toga, oni su se u prva 3 min bas nenormalno izgubili.
  • Olako su nas stigli i iskreno sam ocekivao da ce nas onda zgaziti ali mi smo nekako uspeli da prezivimo i da budemo do kraja u tekmi. Jako mi je zao jer smo na kraju imali sansu, promasaj Trife za +4, Ledejeva pogacica za +2, onoliki njihovi ofanzivni skokovi..Plasim se da cemo na kraju serije jako zaliti za ovom propustenom sansom
  • U skladu sa tim, mislim da Real tesko moze gore odigrati u napadu, bas su jako lose sutirali, bili su uplaseni svi sem Goss-a i Tawares-a. Nasa prednost je to sto ce Serhio, Ljulj, Rudy pa i Tawares biti mnogo vise iscrpljeni od nase ekipe. Ipak, ne verujem da Musa i Hezonja mogu ponoviti ovako lose partije + povratak Deck-a. 
  • Kod nas fantasticni Madar, dobri Ledej,Smailaga i Naneli, ostali slabo. Exum se vidi da je povredjen + su mu odlicno zatvarali ulaze u desno. Smailagic samo na pocetku dobar bio, nakon toga se videlo da nema kondicije da igra kvalitetno. 
  • Faulove smo opet glupo koristili, narocito mi nije jasno sto Naneli nije pravio faul nad Tawaresom za izjednacenje na par min do kraja - nismo bili u bonusu.
  • Nije mi jasno sto Ledej (dok je bio na 4) nije napadao Hezonju ledjima, dosta je snazniji i realno Mario ne moze da ga cuva, jednom je samo pokusao kad je i zakucao. 

Nakon ovog danas, verujem da ce i atmosfera splasnuti, kao i da ce igraci Reala imati vise samopouzdanja. Ono sto mi moramo da vezbamo danas i sutra je kako da resimo njihovu zonu + kako da ne ulazimo u nervozu i preskakanje suteva. 

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

korisnik koji je napisao taj post je valjda banovan. 

 

Nije banovan (još uvek), ako mislimo na istog - bio je tema na PDF-u za želje, čestitke i pozdrave - samo je upis uklonjen sa EL teme.

 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...